8x57 JS

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36896 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 8x57 JS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36897 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 8x57 JS
pardon-bez toho ,,n" www.lima-wiederladetechnik.de trocha mi to uslo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37166 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému 8x57 JS
Clapi ,toåko rečí okolo streliva.Ja používam do 8X57 Salier Bellot a nemám problém.A to mám osmičku s 46.Dobrá zbraň,hlavne do ťažších terénov.a poľovnícke vzdialenosti?Ruku na srdce!Keď chodíš a nedarí sa ťaháme všedci aj na 200 metrov.samozrejme že je zaujimavé si skúšať ako blízko sa dostanem k zveri.ale v dnešnej dobe keď je zver stresovaná sa to asi moc nedá.Ozaj musí byť pokojná lokalita.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39140 od blesk
Odpoveď od blesk na tému 8x57 JS
Kto prebíja 8x57JS ? Zháňam 220 až 240 gr. gule ale jediný výrobca je sierra s 220 SBT čo dáva aj selier belot . Tá sierra nie je nič moc iba obyčajný poloplášť je mäkká a oddeľuje sa na nej plášť od jadra ale nikto v tomto kalibri nerobí kvalitné gule nad 200 gr . Máte nejaký typ ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39148 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
Mne Sierry SBT 200grs. drzali v .30-06 Sprg celkom slusne pokope (Vo=750m/s).
<br/>
<br/>Momentalne ma napada len Brenneke TOG,ten sa robi pre osmicku v 220grs. Dalej mozes skusit Nosler Partition alebo Accubond,obe 200grs.Barnes robi v 8mm TSX vo vahach 180 a 200grs., Norma robi Oryxa a Vulkana v 196grs.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39156 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 8x57 JS
takze v diametri 323 220gr gulu by mala robit Hornady SP cislo 3238,RWS strela KS 224 gr. a este Lyman s oznacenim LYM LRN GC 323378 s vahou 243gr. Az by si sa dostal k niecomu takto tazkemu daj vediet kde si zohnal rad by som aj ja vyskusal nieco nad 220gr.ten 243gr lyman by mohol mat optimum niekde pri 650m/s ustovej rychlosti pri energii cca 3500J to by mohlo byt pekne kladivko:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39162 od belson
Odpoveď od belson na tému 8x57 JS
Okrem Sierry môžeš mať v priemere 0,323&quot; aj Swift A-frame 220grs a austrálske Woodleigh 220 a 250 grs. To je už ale &quot;drahšia bryndza&quot;. Ak je pre teba cena druhoradá, ozvi sa na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39164 od belson
Odpoveď od belson na tému 8x57 JS
Ešte poznámka k tým ťažkým strelám z hľadiska terminálneho účinku:
<br/>Treba zvážiť, aké reálne úsťové rýchlosti sa dajú s nimi v kalibri 8x57 dosiahnuť. Strela na svoju expanziu potrebuje aj nejakú minimálnu hodnotu dopadovej rýchlosti a myslím, že tie ťažšie strely sú určené skôr pre náboje s o niečo väčším objemom prachového priestoru (a tým aj možnými vyššími úsťovými týchlosťami). Čo ti bude z &quot;kladiva&quot;, ktoré sa bude chovať ako celoplášť? Na stránkach výrobcov striel sa v niektorých prípadoch dajú vidieť aj rôzne deformované strely pri rôznych dopadových rýchlostiach. Z vlastnej skúsenosti viem (aj keď s iným kalibrom), že pokiaľ má strela dosiahnuť účinnú deformáciu/expanziu, netreba túto otázku podceňovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39254 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému 8x57 JS
Prosim Vas kde by som nasiel na internete balisticke tabulky striel Nosler Partition alebo Accubond?Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39265 od blesk
Odpoveď od blesk na tému 8x57 JS
To máš svätú pravdus tou usťovkou .Sierra od SB čo som ju meral tak mala 730-740 ms teraz som s ňou buchol diviaka ostal v ohni ale to nie je smerodatné bo to dostal na krk . Do 308 som nabil accubondy 180 gr ale majú 805 ms , V osmičke 200 gr accubondy sa mi zdá , že by boli pomalé vzhľadom k tvrdšej strele musím myslieť aj na to , že pomálá strela musí byť makšia ale súčasne sa nesmie vyzliekať ako sierra a musím ju ustabilizovať a nechcem ísť zase pod 700 ms tam by som sa ešte s pomalým pracom mohol zmestiť .
<br/>Inak Belson leštička aj dvojnožka slúži:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39267 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
Nosler udava pre Accubond minimalnu dopadovu rychlost 1800fps (cca. 549m/s) a maximalnu 3100fps (cca. 945m/s). To je dost siroky priestor na experimenty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40287 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
BLESK vyskusaj KJG pozri si laboracie pre 8x57 IS ONV 209 metrov ustovka cez 1000 m/s rozklada sa iba v mäse, krvi a tekutinach, prekazky a kosti prebija a nevychyluje sa www.lima-wiederladetechnik.de

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40295 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému 8x57 JS
pozeral som to celkom zaujímave.. 8x57 js do 242 metrov +/- 5cm. s tým mozes isť aj na kamzíka..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40668 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému 8x57 JS
Ahoj, ja prebijam Lyman 323471 GC s úpravou HP. Bez HP má 210 - 214 gr. s HP má 200 - 205 gr. Ak chceš pošlem ti foto náboja.
<br/> finta v zmail.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40688 od mikkko
Odpoveď od mikkko na tému 8x57 JS
Ja sa chcem opytat kde by som zohnal tieto naboje Nosler Accubond KJG do 7x64.
<br/>Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40690 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
Nosler Accubond je jeden typ strely - www.nosler.com/images/accubond_bullets.jpg [/]tento
<br/> A KJG je druhy typ strely - www.lima-wiederladetechnik.de/7-mm/Bilder/7-mm-KJG-spitz.jpg [/]tento
<br/>
<br/>Nosler Accubond sa v kal. 7mm vyraba vo vahe 9,1g a 10,4g.
<br/>KJG ma v kal. 7mm hmotnost 6,75g.
<br/>
<br/>Hotove fabricke strelivo pokial viem (?) robi iba Norma s Accubondom 9,1g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40761 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 8x57 JS
Tak som si spravil Vianoce a v sobotu idem novú frajerku steyr mannlicher 8x57 JS nastreliť, som zvedavý, ako to pôjde. ;) Rád by som ju čo najskôr predstavil našim diviačikom8-L.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40769 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
Gratulujem k novej hracke. Nezabudni na spravne &quot;krmivo&quot;! :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40770 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 8x57 JS
Som presvedčený, že RWS jej bude chutiť:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40773 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
STEYR poradie krmiva je asi taketo:
<br/>
<br/>1. KJG
<br/>2. BRENNEKE TOG
<br/>3. RWS H-MANTEL
<br/>
<br/>vyber si podla schopnosti a chuti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1364 návštevníkov a žiadni členovia on-line