slovenský kopov

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40436 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Keď si už začal a nebojíš sa tak menuj, psa, vodiča , hlavne rozhodcov a kedy a kde.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40443 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
suhlasím s tebou. nemenovaný vodič stale uverejnuje inzeraty o predaji SK a JD.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40446 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Tak kto je ten nemenovaný ? Čoho sa bojíte? Poviete a nie b?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40451 od Mihalik01
Odpoveď od Mihalik01 na tému slovenský kopov
Žeby pán učiteľ Gdovin?:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40452 od shunter
Odpoveď od shunter na tému slovenský kopov
Ale no. Ja som tam bol tiez kupovat psika SK. Toto co som videl som este nevidel. No od zaciatku. Dohodli sme sa na dvoch steniatkach. Vsetko bolo OK az kym som tam nedosiel. Zrazu uz bolo iba jedno, aj to o 500Sk drahsie. Jeho matka mi bola prezentovana ako takmer najlesia suka, lebo raz bol pri nej streleny diviak do hlavy:liar::liar: O to by neslo, ale sucka so psikom bola zavreta v "koterci" alebo ako mam nazvat kusom drotu ohradeny kusok dvora 3x1m. Uz len z lutosti som to steniatko zobral. No to by nebolo nic. Ale ked mi pan doktor:]:]:] ukazal, kde chova daxle a ako, tak toto to skutocne vyjadruje8o8o8o:{:{:{:{. Styri chovne suky v drevarke 5x5m a medzi nimy pobehujuce stenata. No ak ten vedel, ktore je od ktorej, tak pre tipovanie niet lepsieho cloveka. Skutocne, osobne by som neveril povodu psa s privlastkom Nizna Vola. To by som sa d pozrel na geneticke testy;/;/;/ Je to len skoda, lebo tie psy si to urcite nezasluzia, aby boli len tvorcami penazi. Rad by som videl, ako tie sucky pracuju, ked mam len jedneho psa a mam co robit, aby som ho poriadne vyuzil, aby nebol len ohradovy cuco. Skutocne skoda tak dobreho plemena ako je slovensky kopov. Ak by som mohol vedeniu klubu poradit, tak by som este podmienky chovnosti sprisnil o 50%, hlavne co sa tyka prace. Delegoval osbitny zbor rozhodcov, ktori sa pri slove - ved uz len toto mi treba do chovnosti - iba pousmeju a zaradia psa tam kam v momentalne patri. Ak ide chovatelovi skutocne o to, aby bol jeho psik chovny, tak si na nom zamaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40453 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Nech napíšu tý čo tam boli a začali.
<br/>Lebo hádaním sa môže niekto kto by bol neprávom menovaný len uraziť .:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40454 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
A aj páni rozhodcovia by boli zaujímavosťou. Pre toto dianie.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40455 od Mihalik01
Odpoveď od Mihalik01 na tému slovenský kopov
Veď veľmi dobre vieš, že málokto sa odváži napísať pravdu a asi som trafil klinec po hlavičke 8-) To čo napísal&quot; shunter &quot; je 100% pravda, pretože to napísal presne tak ako som to videl aj ja, keď som tam s kamarátom chcel kúpiť šteňa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40459 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
Je to strqsne co tu citam a ak mam pravdu povedat na vine je vedeni klubu pretoze oni vysielaju dlegatou na kontrolu vrhov a ty kontroluju aj ustajnenie steniat a matky ak sa takto sprava k daxlom a aj kopom no zboho tak idem si ja pozriet na klubovu stranku daxlov kto je tam delegovany na kontrolu vrhov k tomu panovi lebo vidim problem nielen u kopovov ale aj u daxlov a v tom klube som. :x:x:x:x:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40463 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
A čo to druhé miesto, odkiaľ sme sučku zobrali? O čo boli lepšie podmienky, ako u spomínaného pána? /funkcionár klubu!/ 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40468 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Shunter, ako na tomto fóre zisťujem, poradiť vedeniu klubu je ťažké, nakoľko výbor v tomto zložení je nefunkčný!!!!!!! Sprísniť pomienky chovnosti o 50% je dobrá myšlienka.
<br/>Veď dobrým kopovom nemôže robiť problém v 2ha oplôtku 10 minút duriť,hlásiť. S týmto nesúhlasí iba ten, kto vie že na to jeho kopov nemá.
<br/>Ostatných 50% by sa malo venovať tomu, aby každý bol meraný s rovnakým metrom.
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40473 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
Presne ako hovorí shuster, i ja som mal tú česť vidieť akú majú starostlivosť kopovky a daxelky u pana Gdovina. Sám som bol poverený naším PZ doviezť od neho dve šteniatka SK.
<br/>Ihneď ako som prišiel tak som mal chuť otočiť sa a odísť. Chvála na chovné sučky bola bez hraníc, keďže nie som začínajúci poľovník tak poznám tieto medové reči chovatelov , ktorí chcú za každú cenu predať. Keď bolo chvály až priveľa tak som zaskočil menovaného otázkou, &quot;prečo keď máte taký vychýrený chov mate neustále inzerát na predaj šteniec? odpovede som sa nedočkal. Sám som držiteľom teraz už 3 SK a vždy som si vyberal štena z
<br/>dobrého chovu a dokonca vždy som naň čakal viac ako rok. A dovolím si povedať, že vždy
<br/>sa oplatilo čakať a cena zodpovedala kvalite. Kdež to u pána učiteľa som vtedy nie z veľkého
<br/>nadšenia zobral jedno šteňa.Zarazilo ma aj to že p. Gdovin predával vtedy šteniatka , ktoré nemali ešte ani 8 týždnov. Čo si myslím, že je u takého starého chovateľa max. nezodpovednosť. U psíka , ktorý sa dostal u kamaráta lesníka do veľmi dobrých
<br/>rúk , sa po 3 týždnoch prejavilo ochorenie kåbov zadných nôh. Psík chodil ako zajac na zadných nohách. Po konzultácii s 2 nezávislými veterinármi sa mi potvrdilo to, že je to z nenostatku mlieka , ktoré nemalo šteniatko počas vývinu a pravdepodobne aj z toho , že feny každoročne 2x vrhali šteniatka. Psíka sme po dosť dlhých ťahaniciach vrátili o čom som
<br/>informoval aj vedenie klubu /pretože z toho istého vrhu boli 3 šteniatka s podobnou vadou/.
<br/>Ako som sa neskôr dozvedel tak tieto šteniatka boli predané ďalej. Tu by sa naozaj vedenie
<br/>klubu /klubov/ malo zamyslieť a robiť dôkladnú kontrolu takýchto rizikových chovov. Nakoľko sa aj môj otec venoval dlhé roky chovu SK a AJD tak informácie o Nižnej Voli som mal aj od neho. Potvrdili sa. Ak máme byť chovatelia a majitelia kvalitného plemena , tak je najdôležitejšie upratať v svojich radoch v klube. Neide o to mať čo najpočetnejšiu základňu za každú cenu na úkor kvality. Radšej majme menej chovných jedincov s naozaj dobrým základom. Potom nebude mať problém ani začínajúci poľovník vybrať si šteniatko a urobiť z neho chovného jedinca.
<br/>
<br/>Kynológii zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40476 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Ak to nie je tajné prosím , koho si z vedenia klubu KCHSK kontaktoval ohľadne tohto problému? Vopred ďakujem za odpoveď. A ešte jedna vec ma trápi ako to tu čítam . Kto bol tí rozhodcovia a o akú suku sa jedná, ktorá tu bola prezentované bez roboty do chovu. Som hlavným poradcom chovu KCHSK teda ešte zatiaľ a rád by som to vedel ak to nie je tajnosťou.
<br/>S pozdravom MVDr. Rastislav Siládi
<br/>O výžive sa dá dlho písať a hovoriť viď príspevky VP.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40480 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
kontaktoval som predsedu klubu telefonicky. Zjavne ani on o tom nič nepovedal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40481 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Vôbec ma neteší, že som niečo také musel napísať. Chovám kopova a aj v budúcnosti by som sa im rád venoval. Ako väčšina začínajúcich bez kontaktov, aj ja som zháňal šteňa cez inzeráty. Takže som sa aspoň telefonicky spoznal s niekoľkými &quot;producentmi&quot;. Ani neviem ako, ale nakoniec som prišiel ku výnimočnému psovi. A mohlo to dopadnúť úplne inak. A len preto, aby som pomohol podobným začínajúcim niečo prezradím. Nebol to pán učiteľ.Spomínaný vodič už všetko previedol na svoju dcéru. Takže je jedinou majiteľkou chovnej suky na východnom Slovensku. Kto chce, nemá problém zistiť si meno. A k tým rozhodcom. Nehovorte mi, že sa to nedeje aj na iných DS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40483 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Je tam len jedna chovateľka a fena Aida Tomašova SDIc.,PF Ic.,FSMP Ic. je to ona?
<br/>A čo sa týka rozhodcov máš pravdu , ale keď nebudeme čušať a pekne naplno to budeme prezentovať tak ver , že aj oni budú mať v gatiach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40485 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
Vieš už keď si sa začal sťažovať na rozhodcovský zbor , tak by si mal presne uviesť mená a myslím že potom sa dá niečo riešiť aj v tejto oblasti. Pokiaľ to chceš nechať v anonymitie, tak tvoj ponos bol úplne zbytočný a bezpredmetný. Poukázať na niečo? Ano stáva sa to aj inde ale presne ako tu bolo spomenuté pokiaľ sa bude o tom otvorene hovoriť , tak aj rozhodcovia na posudzovanie výkonu si budú davať pozor a vyvarujú sa takýmto výstrelkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40490 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
Tak som si pozrel na kchajd stranke kto bol na obhliadani vrhu u nizsie menovaneho pana a ostal som smutny pretoze je to ten pan od ktoreho som si ja bral stena psika
<br/>a samozrejme nic tam nieje uvedene o tom ze fena a stenata su nevodne ustajnene, ked som si bol vyberat ale stena u toho pana bolo vsetko v poriadku, takze cim to je kamaratsvo alebo preto ze je to pan doktor? :x:x:x:x
<br/>Je to na zamyslenie a na velku skodu pre plemena ako daxlov tak aj kopovov, nepaci sa mi kop&amp;#234;c veci v klube daxlov preto som chcel presedlat na kopovov ale vidis ze je to jedno kde by som bol som s toho strasne znechuteny.
<br/>
<br/>Uz ani neviem akeho durica by som si mal v buducnosti kupit a chovat asi si kupim nieco ine a zalozim s kamaraton iny klub lebo toto co sa deje je velmi smutne,
<br/>
<br/>Pre novych zaujemcov o kupu hociktoreho plemena doporucujem si zavolat poradcovi chovu a zakupit si spravodaje kde su uvedene aj potomstva a potm aj ich vysledky na skuskach a az potom si zadovazit psa a vela vela sa informovat lebo to nem musi dopadnut dobre.
<br/>
<br/>Len tolko.
<br/>
<br/>Kynologii Zdar
<br/>
<br/>PS: Aj ked som momentalne mimo SR pracovne verim ze vy co ste doma nieco vyriesite ja keby som bol na SK tak urcite do tychto veci rypem a velmi takto to predsa nemoze ^pokracovat polovnicka kynologia potrebuje vela zmien a dufam ze pridu skoro.
<br/>Keby som vedel nejako pomoct tak urcite pomozem.
<br/>
<br/>Pan ktory bol pred dvomi rokmi obhliadat stence a ustajnenie sa vola Pan Frantisek Kravcisin je to solidny pan vela krat som u neho bol neviem preco to neuveidol do spravy aby to bolo v klubovom spravodaji daxlov.
<br/>
<br/>Viktor Chromy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40496 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Nechcel som, ale na toto sa nereagovať nedá. Začína byť z toho riadny prepletenec. No skúste hádať, kto bol ten HR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40497 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Problém je v tom, že rozhodca, ktorý sa vie dobre baviť pri tom, keď práve ocení l.cenou beznádejného psa, aby sa mohol uchovniť - si vôbec neuvedomuje,akú zodpovednosť má v rukách. Takýto človek absolútne nemá čo hľadať v kynológii vo funkcii.
<br/>Kam vedie takáto cesta?
<br/>Ako sa môže vyrovnať so svojim svedomím, keď namiesto toho, aby sa snažil čo najobjektívnejšie posudzovať prácu psov, dať pri tom chovateľom dobré rady, aby sa dané plemeno čím viac skvalitnilo - zažmúri oči, správa sa,ako keby okolo neho boli len blbí, slepí ľudia, a dá zelenú pre -do chovu vôbec nesúcich psov. Nádejných psov zase, ktoré makali po celý čas skúšok si samozrejme nevšimne, alebo ich obviní vymyslenou lžou, čo neskúsený chovateľ uverí.
<br/>Páni rozhodcovia! Budúcnosť a kvalita nášho plemena je na Vás! Darmo sprísnia podmienky chovu, keď cez vaše ruky prenikne aj &quot;bezcennosť &quot;. Začnite byť teda svedomití.
<br/>Kto chce len zarábať zo psov, nech kúpi čivavu alebo niečo také, čo má teraz dobrú cenu, a nech nemieša karty poľovným plemenám.
<br/>8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 773 návštevníkov a žiadni členovia on-line