slovenský kopov

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43860 od kurt
Odpoveď od kurt na tému slovenský kopov
Koľko má členov kchsk? Mohlo by to byť v nejakej výročnej správe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43863 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Ja som nikoho neočierňoval ja som sa len stále pýtal a nikdy si mi neodpovedal a tiež si so mňov skončil bez odpovedí . Alebo vyhýbavo . Prečo?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43866 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Pán Energy nie som si vedomi,že by som niekde škemral o podpís ak áno tak mi to musite vysvetliť kde a kedy. Na nikoho som nerobil nátlak a nikomu som z rúk nevtrhaval podpisový hárok. mzslim si, že aj kopoviari sú svojprávny a jednajú podľa svojho vedomia a svedomia. tak teraz neviem , či som prave Vás prinútil podpisať?
<br/> Ským vlastne hovorím? Mohli by ste sa pod svoj príspevok podpísať?
<br/> Čo sa týka včerajšieho prispevku mohli by ste ho ozrejmiť aby som ho pochopil a mohol Vám odpovedať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43869 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
KCHSK má k 19.2.2009 307 členou , ktorí zaplatili členské. Novích vyše 100 členou, ktorích vyprodukoval p.Jevčák a spol sú zatiaľ neplatní, pretože ich podľa stanou zatial výbor neprijal aj ked sa už objavili na našej stránke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43870 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Ak beriete skutočnosti, ktoré som uviedol ya očerňovanie, tak sa potom naozaj nemáme o čom baviť. neodpovedali ste mi na otázku či si dopisujem s p. CHabadom?
<br/> Mohli by sme sa stretnuť v Žiline a vysvetliť si niektore veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43877 od cimbalik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43879 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43880 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
A teraz budte mudry, ti co brblete ze to nie je opravnene zvolana mimoriadna koneferencia. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43881 od cita77
Odpoveď od cita77 na tému slovenský kopov
Akosom si prečítal niektoré príspevky k hodnoteniu práce rozhodcov na SD, tak sa ani nečudujem, že to vyzerá pri práci psov z diviakmi tak ako to vyzerá,Na nástupe je kopa psov, večšina má aj SD a ked sa príde na diviaky ta robia len jeden dvaja, ostatné duria len srnčie a pod. Za to môže z časti aj sami rozhodcovia čo ím dali potvrdenie o absolvovaní SD. Ale nečudujme sa že to tak je ked sa rozhodco v priebehu jedného roka stane človek - M.Mareček, ktorý v živote nechoval, necvičil ani nepredviedol na SD žiadneho psa ) chova len stavače )a za pomoci panov k KR SPZ sa stane rozhodcom z výkonu pre SD a potom na skuškach nie je nad takýchto pánov, ktorý rozdávajú len rozumi a človek ktorý roki cvičí a predvádza psov na SD a má aj výsledky tak tento sa snaží niekopľko rokov ako čakatel na rorozhodcu ale nie je vyvolený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43883 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému slovenský kopov
Mam dotaz ,môže prejsť SK cez chovný zvod ak bude mať rok až o dvadsať dní?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43894 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Je to na posúdení situácie, kedy sa chovný zvod deje či je prvý v roku ,alebo posledný aká je možnosť získania kandidáta chovu v danom roku.
<br/>A taktiež na jedincovi a jeho exterierových kvalitách.
<br/>Tiež koľko chovných zvodov naplánoval Hlavý poradca chovu.
<br/>A pod.
<br/>V skratke je to možné. Je to na posúdení poradcov chovu klubu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43899 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému slovenský kopov
Zdá sa mi dosť zaujímavé uchovnenie psa peri morské oko. Chovný zvod prešiel o 19 dní skôr.Zúčastnil sa vrcholovej súťaže o putovný pohár Vihorlatu kde by mali sútažiť len najlepšie chovné jedince.Preto nechápem prečo na to aby mohol byť pes uchovnený musí absolvovať výstavu v 1 cene,SD 1.c musí prejsť chovným zvodom.prejsť skúškov z výkonu a až potom môže byť chovný.Prečo sa to tohoto psa netýkalo a dostal sa na túto vrcholovú súťaž keď nespåňal podmienky chovnosti len so skúškami FD 2.c: Prečo sa teda nezmenia aj podmienky uchovnenia SK aby mu stačila skúškaFD v 2.c.Aešte aj zavádza na strankach KCHSK že skončil FD v1.c keď na fotokopii rodokmeňa na stranke na hilkovchov je jasne vidno že s FD je v 2.c.Aký kopov sa teda môže dostať na PPSK,alebo nebol záujem o túto súťaž.Môže sa tam teda dostať aj pes ktorý nemá chovný zvod len výstavu v 1.c a SD.1.c?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43903 od samkod
Odpoveď od samkod na tému slovenský kopov
Páni, to si človek počíta, keď sa dostane k takejto stránke! (Som tu nový.) Kedysi som si povedal, že sa neoplatí zbytočne aktivizovať, pretože väčšinou ťa v života podrazia tí, ktorých považuješ za priateľov, alebo tí ktorých obhajuješ. Ale nech zdochnem nedá mi!
<br/>Určenie termínov chovných zvodov v roku je jednoznačné a uznesenie výboru KCHSK, ak nie je platné iné pravidlo, by malo určiť, ktorý psi sa na zvode môžu zúčastniť. Bohužiaľ nielen v súčasnosti, ale i v minulosti robil výbor chyby typu pripustenia psov na MAR pod hranicou veku. Ako to v živote chodí, tieto jedince na súťaži patrili k tým lepším. Čiže lehoty, určované klubom by mali mať určený istý logický interval, tj. ak jedinec na chovnom zvode má mať rok, tak by sme ho nemali poslať domov z posledného zvodu v roku len preto, že tento psík bude mať plný rok až o pár dní.
<br/> Úplne iná káva je benevolencia v prípade &quot;Periho Morské oko&quot;. V tomto prípade som si však nie istý či štatút súťaže bol voprad schválený KR SPZ, prípadne predsedníctvom KR. Účasť psa s FD, je jedno v akej cene, by takto schválený štatút súťaže duričov nemohol tolerovať a samotné vrchlné orgány by takéto ohýbanie pravidiel nemohli tolerovať. Ale keď nič neplatí, tak sa môže ohýbať všetko.
<br/> Ja sa len divím čo sa v tom klube deje. Jeden človek nemôže robiť predsa všetko - písať literatúru, riadiť chov, organizovať súťaže, vyberať účastníkov súťaží. To nezvládne ani génius, a tých je medzi nami málo. Riadenie klubu je vecou kolektívu ľudí, ktorí sa síce nemusia práve milovať, ale musia spolupracovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43908 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému slovenský kopov
No neviem,možno sa mýlim,možno sa nerozumieme,ale FD a SD je niečo úplne iné,a tak isto jedno na niečo vplýva podstatne a druhé nie, v opisovanom prípade si myslím že FD nehrá rolu...môžte mi to objasniť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43910 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Počuj šuhajko nechápem o čo ti ide čo sa týka uchovnenia ,ale nauč sa čítať.
<br/>Peri Morské Oko má FD v I. c. Neviem kto si ,ale chcel by som vedieť či si vôbec aspoň raz alebo toľko krát čo má ten pes skúšok z výkonu predviedol aspoň jedného psa na skúškach?
<br/>Počuj ten pes zato nemôže ,že sa narodil u p. Jevčáka videl si naživo toho psa? Začnite prosím brať psov ako osobnosti a nie podľa toho kde a kto ich má a u koho sa narodili.
<br/>Čo sa týka chovného zvodu bol som tam ja ako hlavný poradca chovu a aby bolo jasné, za všetky rozhodnutia hlavného poradcu v tom období som zodpovedný ja ako hlavný poradca chovu a nikto iný.
<br/>A už keď sme pri tom tak poznáš psa Edy Šamilovec? Aj ten bol skôr na chovnom zvode ako dožil vek 12 mesiacov a aj o tom som rozhodol ja . Tak čo teraz zrušíme im chovnosť?
<br/>A tiež je to pes, ktorý je v chove , ale má výhodu , že nebol na vrcholových skúškach a nie je od nikoho v kopoviarskej rodine známeho .
<br/>Keď chceš kritizovať uprac si pred svojim dvorom a potom kritizuj.
<br/>Asi ako jediný som absolvoval všetky chovné zvody čo sa týka roku 2008 a KCHSK tak kludni hormón , lebo ma to už prestáva baviť.
<br/>Človek čím viac robí tým viac prichádza na to ,že to fakt nemá zmysel kôli takým zadubencom ako si ty.
<br/>Pána Híleka som videl vtedy aj psa druhý krát a beriemho ako človeka čo chce robiť so psom a myslím , že keby mal aj iné plemeno makal by sním rovnako .Som veľmi rád ,že chová plemeno SK . Sám sa informoval ako je to s chovným zvodom keď ešte nemá rok a ja som mu povedal , že to je v poriadku a môže ísť na chovný zvod.
<br/>Okrem toho keby si vedel čítať získal BIS ak vieš čo to je a podobne . To bolo presne v tom čase keď mu chýbalo 19 dní do roku jeho života.
<br/>Myslíš , že by sa anatomicky za 19 dní niečo zmenilo a hlavne keď chovný zvod najbližší bol až januári 2009.
<br/>Keby sa každý kopoviar venoval tak svojmu psovi a vodil ho na skúšky a výstavy koľko tento pán tak by úroveň kopovov a vrcholových kopoviarskych súťaží bola niekde inde.
<br/>Ak sa tváriš ako rovný človek tak sa podpíš.
<br/>S pozdravom
<br/>MVDr. Rastislav Siládi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43912 od dusan
Odpoveď od dusan na tému slovenský kopov
Ak si pozriem adresy a bydlisko členov výboru, DR, tak sa mi to zdá ako boj: STRED+ZÁPAD versus VÝCHOD. Asi na tom niečo bude? Či len náhodná zhoda náhod. Veď vždy ide len o jedno o ...
<br/>Len tak na margo, psov nechovám, niesom člen KCHSK a nikomu nenadržiavam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43913 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému slovenský kopov
Nechcem sa hádať ale ja som si podmienky chovnosti nevymyslel a je SK nevymyslel a je tam jasne napísané že na chovnosť treba výstavu v1.c ,SDv1.c chovný zvod min150 b rentgenový snimok DBK a skúšku z výkonu a to buď v oplôtku min 2ha alebo účasť členov KCHSK na SD alebo učasť na klubových skúškach.Takže účasť na PPSK nahradilo perimu len len skúšku z výkonu ale SD nie tak si to prečítaj poriadne.A učast na klubových skúškach je podmienená SD a nie FD pre kopova je tato skuška bezpredmetná lebolebo spôsobilosť na dohľadávanie diviačej zveri zýskava na SD kde jeto hlavná disciplína.FD je len pre vysokonohé psi ktoré sa nemôžu zúčastniť SD ale môžu byť spôsobile na dohľadávku,teda sa jedná o psi ako stavače ktorých presahuje výška 50cm a farbiare ktorých presahuje výška taktiež 50 cm a absolvovali PF v2a3 c. čiže môžu dohľadávať len vysokú danieliu a mufloniu zver. A prečítaj si štatút PPSK na stránkach KCHSK včasti súťaže pretože dosť rozporuplný v tom že sa ho môžu zúčastniť len psi s SD 1.c alebo pes ktorý má FD v.2.c čo je myslím si nefér voči tým čo majú SD . A k perimu Ak by som chcel dostať psa do chovu tak by som sa v prvom rade venoval tej najdôležitejšej skúške a nie štyrom bezpredmetným a potom ešte obišiel SD.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43915 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému slovenský kopov
Ešte jedna taká perlička ak si pozrieš stránku www.hilkovchov.sk a v galérii FD Koválov fotku 8/13 takk tam vedie psa po stope na metrovom remeni a k tomu ešte úplne napnutom čo je na pofarbenej stope proti predpisom a je jedno či je vodič alebo hlásič alebo oznamovač pes musí stopu vypracovať na rozvinutom 5-6 metrovom remeni ak je hlásič až k označenému ležovisku a remeň by nemal byť ani napnutý.A tvrdenie že nepracuje na stope je zbytočné lebo na strome pred ním je označená stopa obrázkom, myslím že je na ňom diviak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43916 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému slovenský kopov
Vážený pán rastosi,
<br/>nám netreba žiadne poriadky, stačí, že máme rastosi, ten rozhodne, či pes bude chovný alebo nie, či má 12 mesiacov alebo nie. Niekto tu spomímal &quot;Vaše vrtochy&quot;. Nie je to jeden z nich? Na jednej mieste sa vzdáte funkcie hlavného poradcu chovu a na inom mieste uvádzate, že chcete plniť funkciu poradcu chovu, tak ako je to s Vami?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43917 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Sú vrtochy chovu prospešné a sú vrtochy chovu škodlivé 8-)
<br/>Sú jedince v chove pôsobiace a sú jedince na chov sa chystajúce tzv. kandidáti chovu :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.142 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 299 návštevníkov a žiadni členovia on-line