slovenský kopov

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #43939 od milankov
Odpoveď od milankov na tému slovenský kopov
Pozdravujem, ja si myslim, že na tej fotke je na strome označený začiatok stopy a pes je na nástrele, čiže overuje si nástrel, nevidím v tom problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #43940 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Počuj ty si buď kynologický analfabet, alebo sa hráš na hlúpeho. Podľa toho čo píšeš si v živote nepripravoval a neviedol žiadneho psa na skúškach. Každá skúška má opodstatnenie ako aj ty sa učil najprv kolenačkovať potom chodiť potom kolobežkovať potom byciklovať a neskôr šoférovať. Aj pes sa učí najprv vlohy , potom základnú poslušnosť potom vyššiu poslušnosť orientáciu a podobne nikto učený zo stromu nepadol. Skúšky sú nastavené od menej náročných a tých ktoré prejavujú jeho danosti po ťažšie. Tak láskavo nepíš ,že tie skúšky sú o ničom. Tak ako sa učí pes tak sa učí aj vodič. Potom ako ty prídu na skúšku a nevedia ani prečo tam prišli ani čo majú povedať a ani ako to majú spraviť a je to dosť veľký trapas aspoň pre rozhodcov keď počujú všetko možné len to čo treba tak nie.
<br/>Stopa sa nedá posudzovať z jednej fotky láskavo si naštuduj skúšobný poriadok keď chceš vypisovať.
<br/>Ten diviak na strome to je začiatok stopy a vodič nasadzuje psa na stopu . Keby si to v živote aspoň raz skúsil vedel by si , že to trochu trvá pokiaľ pes napne remeň zalahne do neho ak vieš čo to je a vypracuje stopu. Ležisko sa označuje ináč a tak isto koniec stopy.
<br/>Dám ti radu tak ako pito jacenkovi aj Truhlík všetko vedel všade bol a nevedel nič.
<br/>Opakujem pokiaľ chceš kritizovať poupratuj si svoj dvor a potom píš.
<br/>Nauč sa skúšobné poriadky predveď zopár psov a môžeš ísť na to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #43941 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Máte pravdu hlavný poradca chovu áno áno pán Rentka.
<br/>Pán Rentka už som vám raz písal a napíšem znovu zistite si fakty a potom píšte .
<br/>Zistite si právomoci v klube a potom píšte.
<br/>Zistite si ako prebieha chovný zvod a potom píšte.
<br/>Zistite si načo v klube je každý člen výboru a čo má na starosti a potom píšte.
<br/>Zbytočne sa potom sám seba zhadzujete.
<br/>Vrtochy spomínal pito a sním aj súhlasím každý má nejakú úchylku ja asi vrtochy.
<br/>Ale ak by ste chceli byť hlavným poradcom chovu a viesť plemenitbu a mať ju na starosti naše národné plemeno nech sa páči bude konferencia môžte sa uchádzať o miesto hlavného poradcu chovu veľmi rád budem keď to bude viesť tak skúsený človek ako ste vy . Urči te to bude len na prospech plemena a jeho rozvoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #43962 od sten
Odpoveď od sten na tému slovenský kopov
čo sa týka udelenia kandidáta chovu z exteriéru to čo napísal p. Siládi je myslím úplne jasné a výstižné. Každý vie že pes sa za pár dní čo mu chýbajú do roka určite nezmení, takže pokiaľ bude tvoj pes ohodnotený na výstave 1.c a bude mu chýbať do roka pár dní ako to bolo v prípade Periho a Edyho určite bude posúdený aj na chovnom zvode a to sa týka každého psa to je jedno z akej chovnej stanice je nevidím dôvod prečo by to tak nemalo byť.
<br/>
<br/>Čo sa týka udelenia kandidáta chovu z výkonu pre Periho tak sa stala chyba. Aj keď a toto chcem zdôrazniť nepochybujem že ten pes na to má aby bol chovný aj z výkonu. Práve čo sa týka vykonania skúšok čo peri s majiteľom dosiahli klobúk pred nimi dole a neviem či vôbec je na Slovensku taký pes ktorý absolvoval toľko skúšok a s takými oceneniami.
<br/>
<br/>Otázka znie ako sa Peri dostal na Jovsu? Pokúsim sa ti na toto odpovedať. Jednoducho aby sa na uvedenej súťaži Peri mohol zúčastniť bol zmenený štatút na Jovsu. A dôvod je úplne jasný. Ten kto zmenil štatút je presne tá istá osoba ako aj chovateľ uvedeného psa a to je p. Predseda klubu SK. Dúfam, že si to pochopil. Ešte raz chcem podotknúť že pes Peri Morské oko za to nemôže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #43968 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Zdravím .
<br/> Pokúsim sa odpovedať na Vaše myšlienky čo sa týka psa Periho. V Jovse na PPSK Peri Morske oko nemal štartovať ale on za to nemôže , ani pes a ani vodič. Može za to naš pán predseda , ktorý svojvolne zmenil štatút prijatý pre organizovanie KDS-SK . Doplnil tam
<br/> možnosť zúčastniť sa kopovom, ktorí maju absolvované len FD II. cene a nemusia dosiahnuť vek 2 roky. Podľa môjho názoru takéto zmeny v štatúte by mal odsúhlasiť výbor a celú túto súťaž dehonostovali. Nejdem hovoriť o dôležitosti a náročnosti skúšok FD aSD. Stačí si porovnať bodovacie tabuľky obidvoch skúšok a zistite, že FD tvorí len časť disciplín, ktoré sa hodnotia na dvojdňových omnoho náročnejších SD. Nakoniec SD si Peri Morske Oko urobil na PPSK v Jovse a to v I.cene a stal sa víťazom. Urobila sa tu však chyba, bol mu tam zadelený &quot; Kandidát chovu z výkonu&quot; aj napriek tomu, že bol hodnotený s dôležitej disciplíny ako durenie &quot; durenie líšky a zajaca&quot; známkov 3.
<br/> Pripomínam, že posledný pohon na tejto súťaží sa robil v diviačej obore.
<br/> Nechcem tymíto slovami utočiť na majiteľa psa p. Ing. Hyleka. Veľmi si vážim jeho prácu a výsledky, ktore dosiahol . Je len na škodu že ho p. Jevčak dostal do tejto neprijemnej situácie a teraz tu je pretriasaný.
<br/> Vážení kopoviari , v krátkej dobe uverejnim aj &quot;Správu vícvikára KCHSK. kde sa dozviete dalšie zaujmavosti, ktoré sa udiali od poslednej konferencie.
<br/>
<br/> S pozdravom Ing. Hladek Emil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #43998 od samkod
Odpoveď od samkod na tému slovenský kopov
Boj medzi Východom a medzi Stredným a Západným Slovenskom môže byť len vtedy, ak chce niekto bojovať. A tu netreba bojovať. Určite sa v minulosti stala chyba, keď vo výbore KCHSK neboli proporčne zastúpené všetky regióny Slovenska. Teraz však nie je čas revanšu len preto, že predseda a tajomník sú z východného Slovenska. Nakoniec nie je sa začo mstiť. V minulosti bola horšia dostupnosť nielen cestná, ale aj telefónna a iná. Dnes je to bomba! Môžeš sediať na Havajských ostrovoch a komunikovať o probléme SK s celým svetom.
<br/>Ozaj, šuhajkovia, prečo sa tento problém narozmazáva na našich klubových stránkach? Čo do riti robí správca tejto stránky? Tu sa môžu aj nezainteresovaní dozvedieť, že pán prezident KR SPZ a celá KR SPZ bezdôvodne zasahujú do práce klubu, ktorý je samostatnou právnickou osobou a má svoje stanovy, podľa ktorých sa má riadiť. Zvolanie mimoriadnej konferencie, je podľa zdravého rozumu, najvyšší prejav demokracie, aby si členovia sami rozhodli čo chcú do budúcnosti. Či chcú mať na čele Stalina, ktorý chce riadiť všetko sám!? A keďže ako podnikateľ má spoločné podniky s pánom Štefíkom, tak je úplne jasné, že proti sebe nepôjdu. Len je škoda, že sa tento Stalin aj politicky skrýva, tuším za stranu, ktorá má chrániť záujmy najširších más.
<br/>Zvolanie spádových schôdzí v termíne mimoriadnej konferencie a zvolanie konferencie na iný dátum sú len snahy členskú základňu zmiasť. Prídite tam všetci a môžeme debatovať aj o problémoch ktoré sú spomínané nižšie. Nevybíjajte sa na tom či má pes jeden alebo dva chvosty, ale na tom ako to všetko usmerníme ďalej. Klub o jednom človeku je cesta do pekla, ale nie pre nás, ale pre kopova.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44009 od dusan
Odpoveď od dusan na tému slovenský kopov
Myslím, že boj sa už začal.Asi si nevšimol. Zdá sa, že bude vyhladzovací, na život a smrť. Kto v tomto boji prehrá, môže zabudnúť na funkciu. To som si už všimol aj ja, ako nestranný pozorovateľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44011 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Viete, prečo sa tento problem nerozmazáva na našej internetovej stránke? Jednoducho preto, že jú okupuje p. Jevčák a ked tam chcete niečo uverejniť nemate šancu. Včera večer som správcovi stránky zaslal &quot; Správu výcvikára KCHSK&quot; so žiadosťou o jej uverejnenie. Nestalo sa tak. bolo mi správcom stránky oznámené, že jú nemôže
<br/> uverejniť , pretože by mal &quot;peklo&quot;. Asi viete, ktorý predstavený by sa mu oň postaral.
<br/> Páni kopoviari, verím že zdravi rozum zvíťazi a konečne skoncujeme s tymito mocenskými a totalitnými praktikami a začneme už robiť niečo aj pre kopova.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44016 od flora
Odpoveď od flora na tému slovenský kopov
Vážený pán hlavný výcvikár. Prosím Vás, neurazte sa, ale tá Vaša &quot;správa&quot; bola naozaj ostro kritická :-o Nemyslíte, že by sa práve teraz hodila nejaká optimistická správa :liar:??? Napr. najlepšie hodnotené SK na skúškach za rok 2008! Na čom sme sa dohodli, že by sa mohlo uverejniť :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44021 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Flora, bez urážky, skús vysvetliť ako chválenkárstvo môže prispieť k skvalitneniu chovu psov. Viem, že kritici sú všelijakí tzn. aj zákerní, ale ja osobne som najviac v strehu pri tých, ktorí ma chvália.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44022 od papoI
Odpoveď od papoI na tému slovenský kopov
a teraz šup na úvodnú stranu PIDu! slabšie povahy nech radšej zostanú doma

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44023 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Popri pojme &quot;nestrannosť&quot; existuje aj pojem &quot; solidárnosť&quot; . Možno nastal čas zabudnúť na škatuľkovanie na kopoviarov, farbiaristov, jazvečíkarov, teriéristov, stavačiarov, sliedičiarov a pod. a začať sa združovať na podľa prístupu k chovu, podľa priorít, podľa toho čo sa nám javí ako najdôležitejšie.
<br/>Poznámka k prioritám: isto sú dôležité aj úspechy na skúškach a výstavách, aj peniaze súvisiace s chovom psov, keďže to bez nich nejde, ale podľa mňa by nemali byť najdôležitejšie. Asi by pre chovateľa poľovných psov malo byť najdôležitejšie, aby sa za svoje psy nemusel hanbiť ... pred poľovníkmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44024 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
PapoI, neberme ľuďom právo na názor, ani na omyl. Nezatracujme tých, ktorí sa podľa nás mýlia. V Predsedníctve KR SPZ sú tiež iba ľudia :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44025 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
myslím, že túto myšlienku ctím, ale keď sa stáva dogmou, tak hľadám zámer. a to sa zvyčajne vypláca. ono potom za tým omylom nenastáva škodová udalosť. ale aby som sa mýlil, v čo najmenšej možnej niere, tak som si pozrel štatút kynologickej rady. a vyšlo mi, že jediným ,,omylom,, nie je jej zasadnutie..... výsledok však áno. ak to ešte možno nazvať omylom. a dovolím si vysloviť myšlienku, že všetko so všetkým súvisí. riadený rozvrat SPz pokračuje.... a ak sa teraz kopoviari vzdajú, dajú signál ostatnej poľovníckej verejnosti, že sme skončili ... zápis totiž už musí byť dávno na ústredí, ktoré vôbec nereaguje. pardón, ospravedlňujem sa, reaguje štandartne! to by som páu prezidentovi poslancovi atď... mohol naštrbiť dobrú povesť a ja tak nerád, keď ma kdejakí poskokovia spz lustrujú, vieš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44027 od minoC
Odpoveď od minoC na tému slovenský kopov
Máš pravdu , mňa len bohovsky mrzí , že toto všetko aspoň podľa mňa nieje o psoch ale o ľuďoch,psi by sa za toto asi hanbili.
<br/> sorry aksom sa niekoho dotkol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44038 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Papo, ja som nechcel PKR nejako extra obhajovať, skôr som chcel poukázať na ich omyl. Aby som sa vyjadril konkrétne: PKR sa mýli, ak tvrdí, že zvolanie konferencie na podnet dozorného orgánu klubu, z dôvodu nefunkčného výboru, je v rozpore zo stanovami klubu. Nikde v stanovách sa nepíše, že by dorozný orgán nemohol iniciovať zvolanie najvyššieho orgánu, aj sa výkonný orgán javí ako nefunkčn.. Dovolím si tvrdiť, že v zmysle ústavy našej republiky, má na toto dozorný orgán nie právo, ale povinnosť. Povinnosť demokratickým spôsobom zabezpečiť chod občianskeho združenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44039 od minoC
Odpoveď od minoC na tému slovenský kopov
Dlho som otáľal napísať sem niečo, ale potrebujem sa asi vykričať. &quot;Osud&quot; plemena mi nie je ľahostajný , a preto som sa tešil na konferenciu,či už ju usporiada jedna , alebo druhá strana. Lenže človek svojou zábudlivosťou a možno aj darebáckosťou je tvor omylný. Nezaplatil som členské, JA K::OT. Zboku som sa dozvedel,že 14 marca je vo Zvolene konferencia. Potešil som sa.Na konferenciu sa pozývajú členovia ktorí zaplatili do 19 febr. Hovorím si FASA ja som platil 18,teho/členská aj so zápisným/.Oslovil som člena výboru , že doložím doklad potvrdený bankou o termíne platby. Nikto sa mi neozval. Potom som sa z netu dozvedel , že konferenciu treba odignorovať a zúčastniť sa spádových schodzí. A keď som videl, že tam je termín uhradenia do 17 teho skoro ma JE..O. Viem , že je to aj moja chyba ,ale aj tak mi to troch zaváňa selekciou členov nech mi každý odpustí. Ani jeden rok sa niečo takéto nestalo. Neviem odkiaľ vietor fúka ale ...
<br/>Z mojho blízkeho oklia viem , ža nie som sám takýto darebák čo sa členského týka
<br/>Ale aj ja resp. my sme chceli prejaviť svoj názor tam , kde to bolo treba . Včera mi jeden kamarát povedal oni, ani jední ani druhí náš názor nepotrebujú a ani sa koli našim názorom nehádajú/je to tiež kopoviar tiež člen klubu tiež nezaplatil načas, ale nikto z klubu ho nevyzval na zapletenie,a ani mu nikto neoznámil, že už nie je členom klubu.
<br/>Podotýkam ,že týmto prœpevkom na nikoho neútočím,len mám Slovenského kopova rád a jemi ľúto, že ho ľudia zatiahli do takejto špinavej hry./a možno som za všetkého tohto taký nasratý, že som to zo seba potreboval dostať von/
<br/>Ing, Milan Černok ml.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44040 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Takych je viac. Hadaj kolko psov predviedol sam BIG BOSS na SD?? A ako robil skusky na rozhodcu? A ako dopadlo jeho prve posudzovanie na KDSJ o tom by mohli viaceri rozpravat. Ja uz sa v slovenskej kynologii necudujem nicomu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44044 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
júúúúj pochybil som! mrzí ma to. uvediem na správnu mieru citátom:
<br/> Listom zo 17.2.2009 bolo ústredím SPZ nariadené všetkým členom výboru KCHSK pozastaviť akúkoľvek činnosť týkajúcu sa riešenia vzniknutej situácie v klube (nariadenie sa netýkalo chovateľského servisu pre členov klubu).
<br/>Na zasadnutí 25.2.2009 PKR SPZ poverilo, v zmysle štatútu KR SPZ a platných stanov KCHSK, štatutárneho zástupcu klubu Bc. Jaroslava Jevčáka zvolať mimoriadnu konferenciu klubu ........
<br/>
<br/> robili... nariadili! panečku, v zmysle akého článku stanov SPZ? kukám, kukám, nič, čo by sa dalo aplikovať, nevidím... ale našiel som toto:
<br/>stanovy:
<br/>§ 36 Kynologická rada SPZ
<br/>Kynologická rada SPZ je vrcholným orgánom kynológov združených v SPZ
<br/>
<br/>v hlavných smeroch....
<br/>Na úseku poľovníckej kynológie
<br/>7. Starať sa o odborné vedenie chovu a rozvoja národných plemien, zamerať sa špeciálne na zvýšenie úrovne a rozvoja chovu slovenských hrubosrstých stavačov. Metodicky riadiť a podporovať činnosť chovateľských klubov pre plemená združené v SPZ, spolupracovať s klubmi pri rozvoji medzinárodných vzťahov.
<br/>
<br/>ale je možné, že sa mýlim. v tom prípade sa ospravedlňujem za bezpredmetné obťažovanie balastom. ak sa nemýlim, tak trvám na všetkom, čo som doteraz napísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44047 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
No pokial bude sudruh BIG BOSS kafrat do kazdeho klubu mame sa na co tesit. :x Tam kde sa objavia v klube problemy nabehne pan Vsemohuci, zrovna tych co robia problemy a bude dobre. Je mi z toho na GRC!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.205 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 233 návštevníkov a žiadni členovia on-line