slovenský kopov

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44566 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Tak sa mi vidí, že nemáš ani potuchy, čo stojí chov nehovoriac už o výcviku. Tie bez papierové si nechaj pre seba a tebe podobným, papierového kopova si dobrých 10 rokov ani nezaslúžiš. Ďalej uvádzaš, že s tým psom sa nedá poľovať. Človek si musí k tomu dospieť, aby mohol chovať to ušľachtilé plemeno, bez ktorého si poľovačky na diviaky neviem ani predstaviť. Na margo tých pánov: nemôžeš každého vhodiť do jedného vreca, a nazvať ich pajácom, veď možno ich ani nepoznáš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44568 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému slovenský kopov
Neda sa s nimi polovat?neviem preco je to potom najpocetnejsie polovne plemeno na Slovensku,ked je to take zhovadele jak vravis.Mam 2 kopovy a este som si to nevsimol.Poniektorym by sa tu podla mna trebalo trocha miernit,dost na tom ,ze vela problemov v klube vzniklo kvoli osocovaniu,este nalozme aj do kopova samotneho kolko sa donho zmesti.Za vsetkym stoja ludia nie chudacisko plemeno.A tiez nie su chovatelia jak chovatelia,tiez netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44569 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
10 rokov sú 2 až 3 psie generácie. Za ten čas by sa mohlo čosi preukázať a nielen Buby vám drží palce 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44572 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému slovenský kopov
Konecne ste sa pohli.....hura....napisal som Vam poctivcom ze drzim palce.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44573 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému slovenský kopov
Nie som sam kto fandi Kopovom a Kopoviarom....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44574 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému slovenský kopov
Andy ved som to aj napisal,ze fandim poctivcom,ktori vopred nepocitaju peniaze za steniatka ale chcu nieco so psikom aj dokazať. Jednoducho ta komercia to riadne pohnojila...a nehadzem vsetkych do 1 dneho vreca.Uz sa opakujem...fandim vsetkym poctivcom co pracuju s tymto plemenom.Urobte si medzi sebou poriadok a bude to super...drzim palce a pevne nervy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44578 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému slovenský kopov
Vážený pán prezident,takýmto spôsobom sa naozaj problémi neriešia,takto sa problémi zakrívajú.Dúfam,že tento problém ako jeden z mnohých otvorí kompetentným v KR a celému SPZ,že treba robiť nápravy a nie ututlávať to čo sa deje v slov.polovníckej kynologii,pretože pol.plemená sa šlachtili ako naši pomocníci pre potreby polovníctva ,nie na riešenie mocenských záujmov a plnenie vreciek.Všetkým poctivým kynologom držím palce,držte sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44585 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
najpočetnejšie určite nie...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44586 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Robi, ty by si to ako prezident SPZ ako riešil? Chceč to riešiť direktívnym príkazom, aby sa zúčastnení neofučiavali ako 16=ročné dorastenky a nebojkotovali schôdze, alebo výzvou na konštruktívny dialóg? Dá sa vôbec prikázať dialóg, v ktorom by mala dominovať budúcnosť plemena a náprava chýb, a nie obhajoba urazenej pýchy a chuť na revanš?
<br/>Na lavičke cez potok,
<br/>2 zaťaté kozy robili si prieky,
<br/>neuhla sa jedna druhej
<br/>i skončili v prúde rieky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44587 od papoI
Odpoveď od papoI na tému slovenský kopov
každý problém má viac rovín. technickú, právnu, morálnu, vecnú. o ktorej teraz medituješ? o vecnej? tak o veci: podpredseda navštívil pána prezidenta a dal mu plnohodnotnú informáciu o stave i jednotlivých postupoch. doložil, že všetko, čo učinili je v zmysle stanov. bol počúvaný, no nie vypočutý. dušan, nože si prečítaj poriadne, čo sem dal pán prezident napísať. dal napísať, počuješ dobre, lebo je zrejme nad jeho postavenie aspoň sa zaregistrovať a napísať pár slov. no ale to je jeho problém, a následne náš názor na jeho elementárnu slušnosť a prístup k veci. a tiež si prečítaj, čo to tam dal napísať. a tež si prečítaj stanovy spz. a tiež si prečítaj stanovy kchsk. a tiež si prečítaj zákon o združovaní občanov.
<br/> potom tu prndoľ také múdrosti, ako by to riešil ako prezident. myslím, že by to riešil, ako ho poznám, a neoháňal sa arogantne mocou. nuž ale kto chce kam...
<br/> nanajvýš zaujívavo znie toto:
<br/>.......uvedomujúc si všetky práva, vyplývajúce zo Stanov SPZ, sa v tejto etape sporu v prvom rade prihováram za konštruktívny dialóg a za zachovanie pragmatického prístupu v záujme obnovenia stavu kolegiálnej spolupatričnosti všetkých, komu záleží na osude slovenskej poľovníckej kynológie a osobitne na revitalizácii vzorovej činnosti Klubu chovateľov slovenských kopovov. ......
<br/> čo je konštruktívny dialóg podľa p.p.? zakrývanie porušovania stanov, chovateľského poriadku, organizačného poriadku? a ešte tomu dať korunu uznesením predsedníctva? myslím, že problémy sa takýmto arogantným príspupom len začínajú. doteraz pol kľud, bola snaha to riešiť tak, ako sa veci majú riešiť. kultúrne a právne. výsledok? obľakovanie a vyhrážanie....
<br/> čo myslíš, dušan, vyslovíme spokojnosť s takým vedením? ja rozhone nie.toto nemá s poľovníctvom nič spoločné. a ak si niekto myslí, že riadiť poľovníctvo bude ako s.r.očku a poza chrbát poľovníkov, tak je na omyle.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44589 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Uplny suhlas s Papom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44591 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
PapoI, meditujem nad stanoviskom prezidenta SPZ, pričom si uvedomujem, že SPZ je občianske združenie a má stanovy. Meditujem o tom, že tieto stanovy dávajú právo predsedovi KR SPZ zaujať stanovisko k zvolaniu mimoriadnej konferencie do ZV. Meditujem o tom, že aj predseda KR SPZ je iba človek a môže sa mýliť, ak prehlási, že zvolanie tejto konferenie bez predchádzajúcich spádových schôdzí je nelegitímne a odporuje stanovám klubu. Ja v predsedovi KR SPZ nevidím ani boha, ani jeho zástupcu na zemi, ani big bosa. Pre mňa je to len obyčajný človek, ktorý majú právo vyjadriť svoj názor a má aj právo na omyl. A za omyly sa platí. Akurát sa obávam, že drvivej väčšine ľudí točiacich sa okolo psov konanie predsedu KR SPZ buď vyhovuje tešiac sa v úslužnom predkone na zbytky z jeho stola alebo sú zhnusení a historicky poučení, že mu žiadny účet nepredložia. Nerozhodujú jednotlivci, rozhoduje spomínaná väčšina.
<br/>PapoI, ver-never, ale
<br/> videoalbumy.azet.sk/kabat-kdo-si-nechce-hubu-spalit/bevFIt5Lx3A5zZQT/[/]ja to nechápem , lebo nechcem 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44592 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
PapoI, východiská z neudržateľného stavu môžu byť rôzne, tak pokúkam do fóra jednu vecnú meditáciu: ak zlyhá konštuktívny dialóg a zjednotenie sa v prospech kopova, tak môže nasledovať rozchod. Nemusí to byť rozchod vzájomne likvidačný, môže to byť rozchod vzájomne tolerantný, nech existujú popri sebe 2 alternatívy a nech prax a čas ukáže, kto si zvolil lepšiu cestu - cestu psov, o ktorých sa píšu legendy :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44593 od papoI
Odpoveď od papoI na tému slovenský kopov
tak toto ma mrzí. tvoje právne bezvedomie opreté o bezduchý link. ale máš sa kde pridať, netráp sa tým. alebo skús ako iní, vecne, aspoň to skús. alebo sa na to rovno vybodni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44596 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Ty sa na to nevybodni a pomôž mi v mojom trápení. Skús sa vyjadriť vecne a konkrétne v čom vidíš moje právne bezvedomie. Skús sa vyjadriť podobne ako prezident SPZ, ktorý citoval konkrétne § a odstavce zo stanov SPZ. U mňa aj on je iba človek, ktorý žije v konkrétnej dobe medzi konkrétnymi ľuďmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44597 od papoI
Odpoveď od papoI na tému slovenský kopov
pod na pokec,prosím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44601 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
PapoI, k tomu všetkému o čom sme sa bavili a ako to v dnešnom SPZ funguje si dovolím dať do fóra otázku: dá sa zostať slušným človekom? Ja si myslím, že dá sa, nie úctivým, ale slušným áno 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44604 od macol
Odpoveď od macol na tému slovenský kopov
Čítam príspevky pravidelne a málo kedy sa nechám vyprovokovať k reakcii, ale táto asi najťažšia otázka tohto fóra to dokázala.
<br/> Zostať slušným znamená rešpektovať právo. A správať sa podľa neho. Je však nutné pri slušnom a spravodlivom správaní sa rešpektovať tri hlavne zásady:
<br/> Neminem laedere - (parafrázujem) správať sa tak, aby výkon mojich práv neškodil druhému /porušením jeho práv/ v súvise so zásadou nezneužiť právo a teda nesprávať sa alebo nerozhodovať tak, aby bol výkon mojich práv výkonom šikanóznym voči druhým, teda v rozpore s dobrými mravmi.
<br/>
<br/> A hlavne základ spravodlivosti pri akomkoľvek rozhodovaní je jeho predvídateľnosť t.j. musí byť ešte pred rozhodnutím možné predvídať akým spôsobom bude asi za určitých okolností rozhodnuté. Dá sa to dosiahnuť len konštantnosťou rozhodovania. Nie je možné kritéria rozhodovania určovali ad hoc na daný prípad.
<br/> Rozhodovať a konať podľa týchto zásad je ťažké a človek sa učí celý život, ale nie je to nemožné. Akékoľvek subjektívne záujmy pritom nemajú miesto....
<br/>Ako pozorný čitateľ prajem odvahu pri spravodlivom rozhodovaní a slušnom správaní.
<br/>
<br/>
<br/>JUDr. Martin Ľupták

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44620 od navaro
Odpoveď od navaro na tému slovenský kopov
pán JUDr. Martin Ľupták - pôvodne som sa už do diskusii o slovenskom kopovovi nemienil zapájať, ale Váš vysoko distingovaný príspevok s hlbokou myšlienkou ma skutočne zaujal o niečo podobné som sa uvedením príkladov snažil ja, no myslím, že som ostal nepochopený. Ak ste taký chovateľ Slovenských kopovov, ako právnik ( usudzujem z tých pár riadkov, lebo Vás osobne nepoznám a ani som o Vás nepočul- dúfam že ma zdanie neklame), tak je tu veľká šanca, aby sa to v klube kopovov pohlo správnym smerom, pretože je tam potenciál ľudí so zdravým úsudkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44623 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Zaujímavá kombinácia. Prispievateľ sa podpísal, ale príspevok uverejnil taki.
<br/>Preto taki prepáč, ale som voľaakýsi zmätený. Neviem komu to mám adresovať? Budem len dúfať, že pán prezident si to prečíta sám.
<br/> A preto len prekopírujem to čo som už niekoľkokrát napísal.
<br/>
<br/>Ľutujem to, že nevidím v KR SPZ a vo vrcholných kynologických funkciách ľudí, ktorý by sa konečne začali vážne zaoberať hromadiacimi sa problémami v SKJ, ľudí, ktorím by lepšia a krajšia Slovenská kynológia ležala na srdci. Je to veľká škoda pre celú kynologickú verejnosť a plemená psov najviac.
<br/>
<br/>Chcem aby sa zamysleli tí čo pochybili a robili tak , aby sme raz na nich spomínali v dobrom a nie ako na účastníkov likvidačnej skupiny SKJ. Raz ich to bude mrzieť, že vtedy v roku 2009 sa ešte dalo veľa napraviť a oni to neurobili. Vytratila sa ochota veci riešiť, ktorú nahradila ľahostajnosť a zahmlievajúce taľafatky .
<br/>
<br/>Vďaka papo! napísal si to úplne presne. Aj ja to tak vidím, len by som to tak nedokázal napísať.
<br/>
<br/>Za krajšiu a lepšiu kynológiu
<br/>Horidóóó
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.143 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 224 návštevníkov a žiadni členovia on-line