slovenský kopov

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44839 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
Prepac, Stefan je moj kamarat, poznam ho nejaky ten rok tak si odpust tieto kraviny co tu pises. Ake kseftovanie so stencami, to ze preda stenata do Svedska ta absolutne nemusi zaujimat, ked je dopyt tak preco nie, 10ks steniat je kseftovanie, nedaj sa vysmiat,keby mal doma 4 jorkov a 5 civav. a predseda, chovatel vsetkych moznych plemien, z 24ks steniat a s predajom suky do zahranicia za 60t. zdrz sa svojich komentarov ked o nich ....... vies.
<br/>stefan ani nebude reagovat je to pod jeho uroven odpovedat na taketo osocovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44844 od milankov
Odpoveď od milankov na tému slovenský kopov
Ak sa vieš orientovať na našej stranke, tak sa pozri na &quot; KCHSK&quot; a otvor si jubileum Tento rok si KCHSK pripomína 20. výročie založenia! aj tam nemal p. predseda k dispozícii logo KCHSK ??????, tak aspoň netrep!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44847 od sten
Odpoveď od sten na tému slovenský kopov
To že je to práca jednej strany výboru máš pravdu. Ale trochu ťa poopravím je to práca jednej osoby a to pána predsedu. Ak si si ho dobre prečítal celý spravodaj je hlave o troch stranách kde sa pán predseda iba obhajuje z tých veci čo dokázal za svoje zatiaľ krátke predsedovanie v klube a dúfam, že zdravý rozum zvíťazí a už ako predseda klubu nebude robiť žiadne iné veci. A čo sa týka loga to nemyslíš vážne že to pravé logo nemali veď pán predseda má všetko čo chce mať ale iba pokiaľ mu to vyhovuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44855 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Ozvi sa na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., ak máš vážny záujem, mal by som tiež dačo pre Teba, je to sučka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44865 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Bolo tu už asi písané, ešte raz na oživenie, nenechaj sa vodiť za nos, veď sme dospelí ľudia: vystúpenie p.Jevčáka v LH, menenie štatútu - Jovsa, nazvanie člena výboru žebráčikom, svojvoľné menenie loga KCHSK. Stále nám tvrdí, že je za zlepšenie SK po pracovnej stránke, popri tom umožňuje psom sa zúčastňovať na vrcholových súťažiach s FD v 2.cene, čo nato ostatný členovia KCHSK, ktorý sa zúčastňujú výberov, preskúšaniu psov v 2 ha oplôtku? Na tieto otázky treba hľadať odpovede!!!! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44869 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Lesný chór slušne pasuje k severským janbodnar.blog.sme.sk/c/176478/Trygve-Gulbranssen-Vecne-spievaju-lesy.html[/]večne spiebajúcim lesom . Dá sa tušiť čo ľudí inšpiruje k takýmto názvom, ale chcem sa opýtať, pri love ktorej zveri sa tam slovenské kopovy uplatňujú a aký je názor švédskych jakterov na ich prácu nspr. v porovnaní s prácou nórskych losích psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44871 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Slovenské kopovy využívajú, okrem poľovačiek na srnčiu, vodné vtáctvo a brlohovanie, v podstate pri love každej vyskytujúcej sa zveri.
<br/>
<br/>2009-03-04
<br/>Fick mail med texten &quot;SUPER KOPOV&quot;
<br/>
<br/>Ägaren kommer själv att skriva om denna jakt.
<br/>Hur har det g&amp;#229;tt för Rimdalens hundar 2008- 2009??
<br/>Hund VildsvinÄlg Kron/dovhjort AnnatEftersök
<br/>Bina Samilovec141 2
<br/>Ama lesný Chór12 1 (dov) 2
<br/>Lord z Prievrany161 2
<br/>Cedro spod Hirky51 8
<br/>Rimdalens Flinta3421 (kron)
<br/>Rimdalens Emir206 5
<br/>Rimdalens Gulka1 2
<br/>Rimdalens Eben7 3
<br/>Rimdalens Diviak 6
<br/>Rimdalens Gazdina3 3
<br/>Rimdalens Jinak2
<br/>Rimdalens Guraz 1 (mufflon)
<br/>Rimdalens Jemný5 3
<br/>Rimdalens Kácer1 5
<br/>
<br/>Ich hlavným využitím je však poľovanie na diviačiu zver. Na druhom mieste, ako je to vidieť aj z pripojenej tabuľky, je lov losa. Čím viac na sever krajiny, tým viac sa presúva gro práce kopova na poľovanie na losa.
<br/>
<br/>Hlavný rozdiel v spôsobe poľovania medzi severskými poľovnými špicami a našim kopovom je v hlasitosti. Kým lajky, losie psy, atď... sú hlasité len pri kontakte so zverou, kopovy, ako vieme, viac alebo menej intenzívne hlásia aj teplú stopu a hlasito duria zver aj keď nie sú s ňou v kontakte. Preto pri kopovoch omnoho častejšie strieľajú strelci na stanovištiach, na rozdiel od poľovania s lajkami, kde v prevažnej väčšine prípadov pred psami strieľajú vodiči psov. Práve pre túto vlastnosť kopovov sa ich popularita stále zvyšuje nielen medzi vodičmi, ale si ich stále častejšie žiadajú aj majitelia revírov a organizátori poľovačiek, aby čo najviac streleckých príležitosti mali práve hostia, kvôli ktorým sa poľovačka organizuje.
<br/>Samozrejme, že toto nie je vyčerpávajúci výklad odlišností práce medzi týmito dvomi skupinami plemien, ale snažil som sa vystihnúť podstatu!
<br/>
<br/>Lesný chór slušne pasuje k severským večne spiebajúcim lesom. Dá sa tušiť čo ľudí inšpiruje k takýmto názvom, Prosím Ťa, mohol by si mi vysvetliť, ako si to myslel. Aký je Tvoj názor na toto. (Aj keď viem, že to nepatrí úplne do tejto témy. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44872 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Prepáčte, ale ani foto neprešlo (Fotografia zobrazujúca dvoch švédskych poľovníkov s kopovom a ulovenými dvomi rysmi.) a ako som predpokladal aj tabuľku to domrvilo (holt, moja počítačová zručnosť je už na toto krátka.)
<br/>V podstate 1. číslo v tabuľke je počet ulovených diviakov pri danom psovi, 2. počet losov, 3. počet holej-dov a parohatej-kron ostatnej raticovej zveri spolu (okrem srnčej, na ktorú ako som už spomínal s kopovmi nepoľujú) 4. počet ostatnej zveri a 5. počet dohľadávok.
<br/>Mrzí ma to, že je to také neprehľadné, ale neviem to spraviť !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44873 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Ako som to myslel s Lesným Chórom? Jednoducho. Nikto z nás nemá na čele napísané čo je zač, tak nech si každý sám odpovie na to, aký človek si dá takýto názov psinca? Aké sú jeho priority pri chove psov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44875 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
No tak toto som už vôbec nepochopil ??? Ale nevadí! Téma je o slovenských kopovoch a nie o teórii vzniku názvov chovateľských staníc. Takže nechajme to tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44876 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
A keď sem napíšem, že sa mi v poslednej dobe zdáte s Rastomsi akýci precitlivelí, povedal by som ako kožka na žaludi, tak to pochopíte? Alebo keď vám sem napíšem, aby ste sa pozreli tým vašim potvorám do očí a nehádzali flintu do žita, tak to pochopíte?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44878 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Skusim odpovedat nielen Vam, ale mozno aj niektorim dalsim. Ak by tam bolo cislo 9 a 10 tak nepoviem, ale export dvoch steniec, ved to je uplne normalne hlavne z dobrej stanice. Trosku poznam pana Jevcaka, ale aby si prave on potreboval zarabat exportom, no neviem neviem. Mne sa skvor zda, ze tam viac dal, ako z tadial zobral. Ale drzim Vam kopoviarom palce, aby ste neskoncili ako skoncili v klube sliedicov. Tam to vsak asi bolo kvoli psom kundolizom potrebne a nevyhnutne pre zachovanie toho, naco boli tie psy slachtene. Bola by velka skoda, ak by sa pre nenaplnene ambicie, alebo jesitnost niekolkych jednotlivcov klub rozpadol. A vidiet pekneho kopova, ktory este k tomu dobre pracuje, je uz skvor vynimkou ako pravidlom. Ale mame tu ukazku od severanov, tak to mozno bude treba nechat na nich. Ja len verim, ze sa nedate od &quot;drazdicov&quot; vydrazdit a najdete spolocnu rec a nejaky rozumny kompromys. Urcite na Slovensku, ktore je take velke, ze niekde je aj okres väcsi nepotrebujeme pre narodne plemeno dva kluby, alebo ani jeden. Na Slovensku ale plati asi stare dobre heslo &quot;pre riadenie a rozhodovanie je stale treba neparny pocet ludi. Traja su vela.&quot;
<br/>L.T.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44881 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
doplním: export šteniec v zmysle regulí FCI môže byť každému plemenu iba na prospech. Zvyšuje sa tým genetická variabilita plemena. Pod kšektovaním, ktoré odsudzuje FCI, treba rozumieť psie priekupníctvo. FCI odsudzuje kšefty, ktorých je cena zvyčajne veľmi nízka a štence končia u najbližšieho výkupcu. Tohoto sa dopúšťajú práve takí, o ktorých nie je záujem :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44883 od johny
Odpoveď od johny na tému slovenský kopov
Asi ti papo málo vyčistil žalúdok že tu píšeš takéto hovadiny. Ale budiž. Napríklad mňa pri spojení lesný chór so psom okamžite napadá myšlienka kopovov hlasno duriacich diviaky. Chór je zloženie viacerých hlasov a brechot duriacich psov znie ako lesný chór. Srdce poľovníkov sa rozbúcha silnejšie. Zmysly idú na maximum, ak sa tento nádherný psí chór približuje. Lesný chór vo mne vzbudí predpoklad hlasného pracovitého duriča zvyknutého duriť vo svorke. Tento názov je zvolený s maximálnym citom a naznačuje zameranie stanice na pracovné vlastnosti jej psíkov. Priemerne inteligentného poľovníka navedie na tento obraz o psovi. Nepochopil som prečo si berieš do huby názov tejto chov. stanice. A ešte jedno upozornenie - ešte jedna neúctivá veta alebo invektívy v podobe toho prirovnania o precitlivosti a budeš si písať na azetke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44884 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému slovenský kopov
A Ty si kto? Keď Ti vadí názov chovnej stanice? Čo je to psinec? Aký názov chovnej stanice by si si dal? A aký názov psinca?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44885 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Predpokladám, že jedna z najneúctivejších viet pre teba by mohla znieť: na svete je preto tak pekne, lebo nie sme všetci rovnakí. Nie sem odetí v tej istej uniforme, nepochodujeme v jednom šíku a nespievame unizono tú istú pieseň. Prajem ti pokoj v duši.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44886 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Ak mi niečo vadí, tak takí, ktorí si nedovidia na ani na špičku nosa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44888 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému slovenský kopov
Prosim DKokritikov, aby si dnes podvecer dali hodinku v lese, po navrate domov naliali 2dcl vinka, prehodili nohu cez nohu a znova precitali jeho (nielen) posledne prispevky ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44889 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
.. a k tomu si môžu vygoogloať slovné spojenie rodinný psinec 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #44894 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
tak jsem rád Martine Ÿe nejsem jediný kdo to pochopil jinak než johny a další

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 480 návštevníkov a žiadni členovia on-line