všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10065 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
www.alpskybrakyr.cz./ostatni/video.jpg [/] Txt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10066 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Ospravedlňujem sa ....
<br/>
<br/>Konečne som na to prišiel....
<br/>
<br/> [/] Daxlík pri diviačikovi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10067 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
tak toto je nieco cim by som sa nechvalil a uz vobec by som nedaval na internet, ty kvazi polovnici mi pripadali ako....................................................... to je pomaly aj na zalobu za tyranie zvierat, mali ho zastrelit alebo humanejsie a rychlejsie podrezat, nie bodnut nejakou rybickou, ze nech sa pes este vyblazni. a k tomu daxlovi, je to fakt frajer, ze zastavil male prasa, som s toho uplne prec. ps Taki mal by si to dat hned prec, lebo bude z toho este pruser, nic nemam slov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10068 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
ti polovnici, sorac

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10073 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému všetko o poľovných psoch
Sohlasím s Matulkohem, není to zrovna správné chování se ke zvěři. Myslivec má za povinnost co nejrychlej ukončit její trápení. Takto provedený dosled by se neměl provádět, a už vůbec ne na zkouškách. Další zajímavá věc je udělení titulu &quot;Diviačar&quot; za takto vykonanou práci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10074 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému všetko o poľovných psoch
Takéto video pozitívnej propagácii poľovníctva naozaj veľmi neprospeje.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10094 od piticom
Odpoveď od piticom na tému všetko o poľovných psoch
Pozdravujem všetkých na fóre,
<br/>Potreeboval by som poradiť: Kde by som mohol kúpiť reflexnú vestu pre írskeho teriéra na spoločné polovačky?
<br/>Bol by som nerád, keby mi ho nejaký menej viadiaci človek odstrelil.
<br/>Vopred vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10098 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
No aspoň vidíš ako sa hodnotia psy na skúškach ZH v Českej republike....
<br/>Zase na druhej strane nemôžeš posudzovať, že za toto tej suke udelili titul div. keď si vidiel minútku zo skúšok.... tie skúšky sa konajú dva dni... A to ako ho podrezali k tomu sa ja nevyjadrujem...
<br/>8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10099 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
No niekedy je lepšie podrezať, ako keby si mal zastreliť kolegovi svojho najlepšieho priateľa.... Neviem či by si rizkoval strelu.... ? Niekedy je rýchlejšie podrezať ako keď máš čakať na vhodnú pozíciu... a zver sa zbytočne trápi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10100 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Daj mu reflesnú šatku kolo krku... ale je to potom nebezpečné pri kontakte s diviakom... alebo sa ti obesí na konári...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10101 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
sorry preklep.... reflexnú 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10102 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
daj mu reflexny obojok na suchy zips, bude ho vidiet ani sa neobesi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10103 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
k tym skuskam ZH, bratia cesi si za to nemozu, ze maju ochranarov super magorov ako aj legislativu, osobne si myslim, ze tym, ze nemaju oplotok nepreskusaju individualne schopnosti psa dostatocne, v tlupe je hrdina, navzajom sa hecuju, zvysuje sa agresivita, svorkovy efekt, kopu z nich by mozno pohorelo ak by v oplotku stali sami oproti dobremu diviakovi, ziaden lanstiak, prasa, dospely kus. osobne skusenosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10105 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
No na skúškach v ČR som nebol, tak sa vyjadrovať k tomu nemôžem.... resp. nebudem.... MATULKOH aké plemono ty chováš....
<br/>
<br/>zdar.... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10106 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
ovcu, bedlingtona

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10186 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Poznam v CR trpaslicich a kralicich jazvecikov s titulom diviaciar, tak to je skutocne smiesna uroven skusok. Mozno je par vynimiek, co preukazu urcite kvality, ale aby ich bolo tolko... chcel by som ich vidiet na SD na Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10207 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému všetko o poľovných psoch
Sorry Pytliak, ale kde je napísané, že trpasličí, alebo králičí jazvečík nemôže byť dobrým diviačarom a s titulom diviačar? Nepodceňoval by som ich takto. Sú to výborní psíci a ich malý vzrast im býva častejšie výhodou, ako nevýhodou. A ostrosť im určite tiež nechýba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10209 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
Poacher, prepac ale netvrd mi, ze kralik alebo trpazlik moze byt diviaciar, to mas potom asi trochu skreslene predstavy o diviaciarovi, uz vidim ako tyto spunti sa prebijaju hustym porastom napr. malincia a tlacia rudlu alebo ju zdvihnu, vsak na to nemaju ani vahu aby sa pretlacili a prasce ich nebudu brat o nic vaznejsie ako dotierajuci hmyz, ale bo kralik na spolocnej lieta v hlbokom snehu hore dole kopcom a svojim mocnym hlasom tlaci diviaky na strelcov:] vies co, som na strednom slovensku buduci tyzden pojdem kuknut aj pracu nejakych kopov tak sa ozvi prines tych diviaciarov a uvidime, dame im sancu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10212 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému všetko o poľovných psoch
Ak chodíš poľovať na diviaky, tak by si mohol vedieť, že úplne stačí, ak ich psík hlási a neopúšťa. Nemusí ich dokonca ani dvíhať. V hustých porastoch títo psíci majú práve výhodu, pretože chodníky zvere a husté porasty sú najpriechodnejšie pri ich úplnom spodku. Keď je zver v pohybe, tak neuteká pred týmito psíkmi, tak rýchlo, ako napr. pred kopovmi, alebo Štajerskými duričmi. Samozrejme, že nie sú práve najlepšou voľbou do náročných horských terénov, alebo revírov s vysokou snehovou prikrívkou, ale napr. na české podmienky okrem tých pár horských oblastí sú úplne v pohode. Priniesť ich neprinesiem, lebo ich nevlastním, ale neraz som ich videl v práci v Česku a zopárkrát aj u nás a odporúčam vidieť ich prácu. Ďalšia vec, neuznávam reči o niektorých plemenách, že sú slabé, nedostatočné a pod. Väčšinou je to individuálne. Samozrejme, že sú plemená, ktoré majú lepší, či horší priemer, ale to nehovorí nič o tom, že sa v ňom nenachádzajú výborní pracovní jedinci. Každé jedno pracovné plemeno má svoje opodstatnenie a v tom je tá krása. Kto má klapky na očiach a pľuje na iné plemeno, ako je to jeho, ten len ochudobňuje sám seba. Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10213 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
nikto tu nepluje na ine plemeno, a kopovov nevlastnim, kralik bol na isty ucel vyslachteny a pokial viem nie na durenie ciernej zvery, velmi rad sa pozriem na dostacujucu pracu napr. v tych porastoch, ja mam kamosa co ma kralika a chova jazvece hrubace a pytal som sa ho na nazor ako aj inych chovatelov jazvecov, kralika som videl aj na umelom brlohu aj pri diviakovi, nebolo to zle ale na diviaky by som s tym nesiel tak ani na lisky v prirode, kym budu pred nim utekat alebo ignorovat tak je to ok ale ak nie co potom, inac to co potom hovoris robi z kralika super psa, ma vynikajuci nos, je to diviaciar, brlohar skratka vsetko este nech mi niekto povie ze aj aporter vodnevtactva a drobnej. k skuskam v cechach na prvu cenu na FD staci 2 zo stopi, preco chodia cesky chovatelia robit skusky k nam? preco u nas neurobi ziaden kralik diviaciara? ja urobim v cechach BL aj s civavov, nazvat kralika diviaciarom je plutie na plemena ako kopov, vseteky durice, terieri, lajky. ked si myslis ze to co staci na titul diviaciara chod pozret pracu psov na renca, alebo na skusky kopovov. ps na diviaciara potrebujes v oplotku aspon 3, skusobny poriadok poznas a vies co sa ocakava od psa okrem vytrvania pri zveri a hlasenia ked je zalahnuta? ja sa venujem aktivne polovnickej kynologii asi 2r takze sa ucim, chodim po skuskach, vela sa pytam, zhanam materialy takze kludne ma pouc, resp. otvorim novu teme vsak tu mame Cimbalika, odbornik a ten nam povie a vyjadia sa aj ostatny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 281 návštevníkov a žiadni členovia on-line