všetko o poľovných psoch

pred 18 rokmi 2 týždnami #7121 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak brzdi , my zato nemozeme ze nemame super jedinecnych psov ako ty . Ak mas niekoho psa zhadzovat tak si to radsej nechaj pre seba . Dost ludi uz prestava zaujimat tvoj nazor !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7123 od astronom
Odpoveď od astronom na tému všetko o poľovných psoch
Nič v zlom, nebudeme sa kameňovať, radšej dáme pivko na stretnutí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7124 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, ešte by si nám mohol potom pri Tvojom postoji, vysvetliť význam diviačích oplotkov, keď všetci psi robia všetko sami od seba.
<br/>Tak sebavedomý výrok, ako si predviedol Ty si nedovodolia vypustiť z úst ani tí najlepší kynológovia.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7127 od pedro
Odpoveď od pedro na tému všetko o poľovných psoch
Takže Pytliak zopakujem už položenú otázku - čo máš za psa (myslím plemeno) a koľko psov si už v živote vycvičil (aké skúšky) a ešte ničo - berieš svojho psa na stanovište alebo na posliedku? Ak áno ako sa tam správa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7131 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Pôvodne som vôbec nechcel reagovať na tvoj príspevok ale neda mi to. Pozri mne osobne sa tiež tvoje hrubosrste jazvečíky nepáčia, ale nikdy by som si nedovolil povedať že su mrciny.
<br/>Ja mam iný pohľad na vycvík psov a dospievanie psov ako ty. Po jednej debate viem že u teba nieje lepší pes ako hrubosrsty jazvečík. Maš skreslený pohľad na svet a na celu kynológiu asi za dvatsať minut čo som ťa prvý krat počúval som zistil že každe plemeno je na figu.
<br/>To že sa venuješ kynológií by malo byť prínosom ale vidím že v tvojom prípade to nikdy nebude. Škoda.
<br/>Pozri si lepšie knihy, kedy dospievajú ktroré plemená a i ten najlepší diviačar nemusel na druhý krát držať diviaka za nohu.
<br/>Na to, aby sa psíci zdokonaľovali v práci pri diviačej zveri maju predsa poľovníci diviačie oplôtky.
<br/>Ešte jedna vec že tvoja jazvečíčka oháňala v oplôtku diviaka ako 8 mesačná a nevedeli ste ju odvolať s tým by som sa nechválil totiž psík ktorý sa vešia na diviaka nema dlhú životnosť.
<br/>
<br/>Maj sa pekne a začni uvažovať aj ináč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7133 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
no myslim, ze pytliak zle formuloval slova, ja sa osobne s nim poznam a pri vycviku mi dal zopar uzitocnych rad, psov ma hrubakov jazvecov s viacerimy skuskami, urcite su oplotky neocenitelne aj ked prax nenahradia, ja osobne som zacal zo svojim psikom ked mal 4,5mesiaca a uz vtedy predviedol lepsiu robotu ako vela inych a starsich psov, na spolocnej polovacke bol prvy raz v den svojich siedmich mesiacov , kde urobil svojho prveho a na polovacke jedineho streleneho diviaka. myslim si, ze so psikom treba zacat hned, bravat ho do reviru, na polovacky, a ked uz je istejsi si v pohybe zobrat ho do oplotku alebo mu strelit male presa tak aby zilo ale neodbehlo, musi dojst do kontaktu. absolutne nesuhlasim s teoriou, ze by sa malo zacat az okolo roku, aj v divocine sa ucia mladata od sameho zaciatku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7135 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Matej keby som ho nepoznal tak ti uverim . Ale ho poznam ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7136 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
a matej nemozes porovnavat rychlo dospievajuceho teriera s pomalsie dospievajucim plemenom ako je daxel .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7137 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Matulkoh, je to uhol pohľadu, ale tu doposiaľ nikto nespomenul a ani nepíše, že učí, resp. pracuje so psom až od prvého roku. Ja tiež na spoločnej poľovačke vodím psov už od cca 6 mesiacov, niektorí je odvážnejší a odbehne a aj poľuje, niektorí je menej, ale to neznamená, že o ďalší pol rok nebude poľovať...Je to všetko od charaktera toho-ktrorého jedinca...a skúsený chovateľ to vie odhaliť a podľa toho sa správať k psíkovi, a keď vidí, že potrebuje trošku viac potrenovať v obore na diviakov, tak to len schvaľujem...Nie každý pes vyskočí z p...i a už aj poľuje na diviakov...niektorí psíci potrebujú čas aby dospeli, a to nie je zanedbateľný fakt...
<br/>A čo sa týka strelenia diviaka pri mladom psovi, je to všetko pekné aj pravdivé, len realita je veľakrát iná, nie vždy je na to príležitosť...
<br/>A oplôtok je nenahraditeľný pri výcviku psa vs. diviak, pretože, tam sa pes pri diviakovi (lanštiak, prasa, alebo bachynka) ešte môže pomýliť, ale v lese na spoločnej pomýlenie sa pri statnému diviakovi sa mu stane osudné...
<br/>A ešte jedna otázočka, koľko si už mal psov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7138 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
vik s tvojim nazorom suhlasim, kazdy pes dospieva v inom veku, rozdiel je aj pri jednotlivych rasach vramci ednej skupiny, psov som mal 6 ale len s tymto pracujem, mal som obrovsky stasnu ruku, doteraz som nemal na to vek ani financie ale radi mi ujo co uz mal hadam cez 10 polovnych psov a vzdy makali spickovo, boli to welshi, fox a teraz hrubacka jazvecicka. chodim s nim do reviru minimalne raz za tyzden, vacsinou chodim s polovnikmi co su aj vybornymi chovateľmi, stavacov, jazvecou a jagosov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7157 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Ako pekne sa srsne zlietli! Nemienim reagovat na vsetko, bolo by to zbytocne. A niektori tu uz odpovedali za mna.
<br/>Zalesak, ospravedlnujem sa za slovo mrcina, fakt som pouzil expresivnejsi vyraz ako som myslel. No a za 20 minut, co si ma pocuval si zrejme nepocuval dobre. Nikdy som nepovedal, ze jazvece su najlepsie plemeno, nikdy som nepovedal, ze to ktore plemeno je na nic. Mozno som povedal, ze niektory jedinec je na nic, ale nikdy ze plemeno. Tiez spatne citas, nepisal som nikde a nikdy, ze sa 8 mesacna vesala na diviaka. Pisal som, ze sa nedala odvolat od diviaka a to je rozdiel. Bola a je dorazna, vytrvala, temperamentna, aj ked uz v 5 rokoch ma trochu iny rozum, ale dolezite je ze ma o diviaka zaujem a netreba ju posmelovat alebo jej ist pomahat. A to sa tyka vsetkych mojich psov okrem jedneho.
<br/>Jaro, kazdy ma takeho psa akeho si vyberie, aky sa mu paci a aky mu vyhovuje. Ja sa do teba ani tvojho psa nenavazam, tak neviem preco to robis ty. Ak mas so mnou nejaky osobny problem, pokojne mi napis na moj mail, alebo zavolaj, vsetko sa da riesit.
<br/>Poacher, zrejme si vobec nepochopil co som pisal, vyznam diviacich oplotkov som nikdy nespochybnil, prave naopak, su velmi dolezite pre ziskavanie skusenosti psov, aj na odskusanie vlastnosti psov.
<br/>Matko dik, ze sa ma zastavas, ale radsej to nerob, lebo si zbytocne znepriatelis ludi, ktorych nemusis. Vies, za mna hovoria moje vysledky, vykony mojich psov a dolezite je, aky mam z toho pocit ja. To iste plati pre teba, aj ked toho este nemas vela za sebou, za teba hovoria tvoje vysledky, praca a vysledky tvojho psa. Nevravim, ze moje aj tvoj pes su najlepsie na svete, ale vacsina z tych co stretavame sa mojim vyrovnaju len s problemami a tvojmu siahaju tak po laktove klby. Je to len zavist ludi, co nikdy nic nedokazali a ani asi nedokazu. (Cest vynimkam)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7160 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak o akom osobnom probleme to meles . Ja som narazal na tvoj prispevok . Trpis stihomamom ? Len ma zarazilo ze taky kynolog vypusti toto z huby . A pritom o tom psikovy vies hrube hodiny aku ma povahu a co potrebuje . Takze sem smerovali moje prispevky.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7161 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
A este otazocka - kde som sa ja navazal do tvojich psov ? Vsak predsa ty si napisal ako tvoja 8mes bla bla bla maka . Ja som uz len podotkol ze nemoze mat kazdy super psov ako mas ty a tym to hasne , co za tym viac hladas ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7167 od tibo
Odpoveď od tibo na tému všetko o poľovných psoch
Môj jagoš je najlepší pes zo všetkých-(len trošku falošný) 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7170 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Proč tu pořád prosazuješ svýho psa?:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7173 od tibo
Odpoveď od tibo na tému všetko o poľovných psoch
Pre toto:]:P:]:P:] a preto že je falešný-je to fena:]:]:] a chcem jej spraviť radosť ak to číta:]:]:]:]:]:] a možno na odľahčenie témi:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7175 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
:D No na STRETNUTIE PRISPIEVATEĽOV PID zřejmě nepojedeš ;) Jestli tě panímáma (tedy manželka) nepustí, tak můžeš fenku odnaučovat falešnosti:] To doufám tvá fenka číst nebude, aby před tím neutekla, jak se u vás říká, do hory. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7180 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Dovolím si jednu(zaujímavú) poznámku:
<br/>AD1: &quot;Len mi Zalesak povedz, to co mas za mrcinu psa, co ho treba v oplotku ucit nahanat diviaka?(...) Psa radsej nauc lovit mysi a netlac ho k diviakom, ked na to nema.&quot; (Pytiak, dnes 9:07) a reakcia na Proacherov dotaz o význame oplôtkov: &quot;...vyznam diviacich oplotkov som nikdy nespochybnil, prave naopak, su velmi dolezite pre ziskavanie skusenosti psov, aj na odskusanie vlastnosti psov. &quot; (Pytliak, dnes 14:31). Dovolím, si podotknúť, že Zálesák (ale to sa týka aj iných poľovníkov) išiel posmeliť MLADÉHO (8 mesečného) psa...
<br/>Takže čo si o tom mám myslieť? V jednom píšeš jedno, v druhom druhé, čo je vlastne pravdivé? Veď skvelých psov (akými sa napr. pýšiš Ty) nie je potrebné skúšať v oplôtku (okrem skúšok na poľovné upotrebenie) a ani nepotrebujú získavať z nich skúsenosti. Skúsenosti si hotoví (t. j. vynikajúci, aj keď mladí) psi nájdu na poľovačkach habadej...Tak načo sú potom tie oplôtky? Prosím vysvetli... Ja si myslím, že sú hlavne pre slabších psov, ktorí sa potrebujú &quot;zblížiť&quot; s diviakom, psovi-diviačiarovi je už oplôtok na nič...Takže načo sú potom tie oplôtky, podľa teba?
<br/>Môžeš odpovedať na moje predchádzajúce otázky a otázky od Pedra? Zdalo sa Ti zbytočné na to odpovedať? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7195 od kopa
Odpoveď od kopa na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, zálesák perfektný článok ešte krajší zážitok. Na budúci víkend idem aj ja s mojim daxlikom do oplôtku. Budem musieť skontrolovať lekárničku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7219 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
milý vik, už si videl lietať psa? A že lietajú hlavne takí, čo sú na spoločnej prvý, druhý krát. Takí poľovníci s nepripraveným psom idú domov s plačom. Nie je to príjemný zážitok, ver mi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.192 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 492 návštevníkov a žiadni členovia on-line