všetko o poľovných psoch

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #58307 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému všetko o poľovných psoch
dakujem lucik... včera som sa rozprával s veterinárom a práve toto mi tiež povedal,chcel ho íst hned pozriet,ale ked som mu prezradil že ten havo je najduch a neznesie zatial hladenie po hlave-ani zakladanie obojku tak si to rozmyslel....že vraj ked sa socializuje do rodiny a bude pokojný , lebo čítačku musí priložit na asi 7cm k šiji-tak to nechcel riskovat... .-)) a tie udaje si viem vyhladat i sám-ak budem vediet číslo čipu...?? dakujem za radu...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #58336 od lucik
Odpoveď od lucik na tému všetko o poľovných psoch
no takého veterinára by som poslala do riti, čo sa bojí psovi prečítať čip :liar:
<br/>to akože on v živote neošetroval vystresované zviera? keby bol ten psík zranený, tak čo? odmietne ho ošetriť?
<br/>čo sa týka založenia obojku a manipulácie so psom celkovo, riešila by som to inak - do žrádla niečo na spanie (samozrejme po dohode s vetom, nie len tak hocičo), keď bude havinko spinkať, založiť mu obojok, nechať mu vodítko bez slučky na konci a založiť mu náhubok taký, aby mohol cezeň papať a piť a tak napevno, aby si ho nedal dolu.. zabezpečiť aby sa pes prebúdzal vedľa človeka, ktorý ho hladká - aby videl, že od človeka mu nehrozí nebezpečenstvo + postupne si získavať dôveru psa.. kŕmením, chodením k nemu do koterca a opatrnými dotykmi zboku (po krku, líci), neskôr kŕmením z ruky ak si vezme.. no všetko s náhubkom, obojkom a tzv. couračkou - tým vodítkom bez slučky.. vodítko slúži na manipuláciu so psom, no slučka tam nie je kvôli tomu, aby sa nezachytil, keď to vláči za sebou.. pochopiteľné?
<br/>je to len tip, funguje to, pokiaľ sa človek tomu psovi naozaj venuje.. držím palce!
<br/>údaje podľa čísla čipu by si mal vedieť aj sám vyhľadať, databáza je tuším verejná (no nie som si istá).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58519 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému všetko o poľovných psoch
Ahoj...tak už poslucha a nechá sa hladit,ked tak počítam trvalo to niečo vyše mesiaca...stačilo milé slovo a rozmaznávat ho jedlom... ;) na stráženie obydlia je ako stvorený-cudzí nemá šancu vstupit na pozemok...Ked bude teplejšie pojdem vyskušat ako mu ide plávanie-či sa mu vobec bude chciet íst do vody.... Vedel by niekto povedat do kedy presrstuje-zhadzuje zimnu srst,alebo mu treba dopomáhat česaním...??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58521 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému všetko o poľovných psoch
Tak zhadzuje celoročne :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58548 od LEON
Odpoveď od LEON na tému všetko o poľovných psoch
tak ti gratuluji je vidět co vlídné slovo a kolečko dobrot dokáže:]:]:] jinak chce to kartáčovat celoročně a na jaře a na podzim to je extrém prý se z té srsti dá dělat i vlna na svetry;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58676 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
No vida, jde to. Já bych osobně praktiky, o kterých píše Lucka nepoužíval. Náhubek je stres, z uspání pes není taky bůh ví jak veselý. Dobré slovo a něco na zub jistě pomáhá. Za čas se za tebe bude bít jak eskmáckej pes, tomu věř!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #59167 od annairam
Odpoveď od annairam na tému všetko o poľovných psoch
Ahojte chcela by som si popísať s niekým kto chová bavorské farbiare pre radosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #59170 od samo
Odpoveď od samo na tému všetko o poľovných psoch
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #59657 od Head_Hunter
Odpoveď od Head_Hunter na tému všetko o poľovných psoch
Mohol by mi niekto posytnut statistiku kolko mame na slovensku polovne upotrebitelnych psov? Najlepsie by bolo keby to bolo aj rozdelene (kolko farbiarov, kolko duricov...atd). Potrebujem to vediet, lebo musim mat realny pocet psov aby som vyargumentoval jednemu neznabohovi, ktory tvrdi ze na slovensku je 58 000 polovnickych psov, ktore nahanaju zver. Ja som skoro odpadol :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #36608 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Vazeni navstevnici PID fora , ak mate zaujem predstavit na strankach Vase polovne plemeno ktore chovate, je tu pre Vas moznost napisat o Vasom stvornohom pomocnikovi nejaky ten clanok aj s prilozenym fotom. Vase postrehy a skusenosti radi uverejnime.
<br/>
<br/>Redakcia PID - Jaro Kučík
<br/>
<br/>kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 7 mesiacmi #63846 od _jozef_
Odpoveď od _jozef_ na tému všetko o poľovných psoch
Zdravim priniesol som si domov šteniatko NDS snažim sa snim byt čo najviac vonku ale bohužial pracujem dost dlho a občas sa mi o neho stara otec len neviem či je to dobre on ho neusmernuje len sa snim prechadza bude to vada pri vycviku ...dakujem :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 346 návštevníkov a žiadni členovia on-line