všetko o poľovných psoch

pred 18 rokmi 2 týždnami #7221 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Papo, nerozumiem tvojej reakcii... Psa som ešte lietať nevidel, iba sa vyhnúť diviakovi v poslednej chvíli...Ja som ale obhajca oplôtkov...
<br/>Ale Ty si asi neprečital riešenú dilemu od začiatku...Ak áno tak si to asi úplne nepochopil... Skús to prečítať od začiatku, od Pytliakovej poznámky na Zálesákové poranenie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7226 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Vik, len som zareagoval na:&quot;Ja si myslím, že sú hlavne pre slabších psov,(oplotky) ktorí sa potrebujú &quot;zblížiť&quot; s diviakom, psovi-diviačiarovi je už oplôtok na nič..&quot; - tvoju vetu. Ak som to pochopil správne, nenašiel som, koho si tým citoval.
<br/>Myslím, že oplotok má veľký význam aj pri skúsených starších psoch. Veď koľkokrát do roka majú príležitosť pracovať naostro v lese?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7228 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Ďakujem Papo za odpoveď...Ja som pochopil, tvoju poznámku v zmysle, že považujem diviačiu oborku za zbytočnosť (čo nie je pravda)...preto som sa ťa na to pýtal...
<br/>Ja súhlasím (aj keď iba čiastočne) s názorom, že oborky majú význam aj pre starších psov, len si myslím, že diviačiar je už natoľko skúsený pes, že tam už nemusí ísť overiť si svoje schopnosti...možno sa mýlim...Rád si vypočujem tvoje argumenty pre oborku aj pre starých skúsených psoch...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7231 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Vik, môj pohľad je asi takýto: ak berem psa do pohonu 2-4x za rok, tak si toho moc neužije, zvlášť keď to robí rád. V oplotku si potrénuje, pobehá a získava sebavedomie a ak to môžem tak nazvať, aj &quot;zručnosť&quot;. Psovi sa treba jednoducho venovať, nech je akokoľvek dobrý, a oplotok je určite pre diviačara okrem spomenutého aj odmenou.
<br/>Alebo myslíš že v oplotku sa nudí? Ale je to vec názoru, rešpektujem ho. Až ti diviak potrhá psa len preto, že bol moc ostrý a neostražitý, čo ti neprajem, tak sa pozreš na vec aj bez prílišnej hrdosti na svoje metódy výcviku. Alebo doráňaný pes je pri diviakovi bežná vec, ktorej netreba predchádzať cvičením? Ja mám psa rád a vážim si ho, tak ho chcem mať dlho zdravého.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7234 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Papo, hneď na začiatok Ti poviem, že ja nie som nejako zvlášť hrdý na svoje metódy výcviku(nenárokujem si byť ten naj, pretože ním nie som) a som veľmi rád ak si môžem vypočuť aj iné názory (veľmi si to vážim), aj keď nekorešpondujú s mojimi... 2 - 4 krát za rok je, to uznáš aj ty, málo v lese s diviakmi...Môj bol trochu častejšie...A teraz (v máji) bude mať 11 rokov a chcem ho šetriť, nie je už najmladši...Ja som s ním chodil do oborky do 6 -7 roka, a diviačiara získal keď mal 2,5 roka a aj potom som s ním chodil, ale už nie tak často, ako predtým...(Ale zastávam názor, že mladšieho tam treba viac ako staršieho skúsenejšieho,aj keď ten skúsenejší by tam tiež raz za čas mal ísť. To naše nedorozumenie vzniklo možno z môjho nie príliš šťastného formulovania môjho názoru na komplexnejší problém, z ktorého som vypichol jeden a postavil do protikladu za účelom zveličenia, trošku sarkazmu a irónie na pytliakov príspevok, aj keď to tak možno nevyzeralo)
<br/>A psa cvičiť treba, to som predsa už napísal v mojom predchádzajúcom príspevku, otázkou už len zostáva ako často mladého a ako často starého treba cvičiť v oborke... Možno je to rovnako...
<br/>A ja si psov tiež veľmi vážim a nebol by som nadšený ak by sa zranil...ale to je vec, ktorej sa nedá úplne predísť na poľovačke...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7508 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Vik pozri si www.kchajd.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7510 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému všetko o poľovných psoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7696 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
www.zlatyretriever.cz/ohar/ [/]Taliansky stavač pre zaujimavost .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7698 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, nějak se ti to nepovedlo, stránka nelze zobrazit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7699 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
www.zlatyretriever.cz/ohar/[/]Taliansky stavač

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7829 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7849 od Basky
Odpoveď od Basky na tému všetko o poľovných psoch
Matulkoh, škoda otvárať novú tému, však to mohlo ísť do tejto.. alebo nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7851 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
mohlo sorac, nevsimol som si, aj ta dalsia sem mohla ist.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7852 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Basky, buď rád, že sa matulkoh vrátil, pěkňe si ho privítal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7861 od Basky
Odpoveď od Basky na tému všetko o poľovných psoch
Ja som rád, však som ho tiež prehováral, resp. povzbudzoval, ale to neznamená, že tu máme mať milion takmer rovnakých tém, aj tak sa vždy diskusie rozrastu a zabehnu do niecoho dalšieho. Nemusí Ťa to až tak trápiť, on vie, že som to myslel v dobrom, ako čisto technickú pripomienku, ktorú aj sám uznal. Je to do pohody, ja mu drzim palce..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10058 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Zdravím všetkých kynológov resp. chovateľov poľovných plemien na Slovensku aj v cudzine... Jendo ahoj...:P Chlapi ako sa Vám darí chlpáčom... Sú pripravané na spoločné poľovačky ... resp. už máte pre nich kupene reflexné vesty.... Ako vidím už dlhšie nikto neprispel nejakou pikoškou... resp. žiadny konflikt... že PYTLIAK versus ZALESAK.... :)))))
<br/>K Y N O L Ó G I Í Z D A R ! ! ! ! !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10061 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Daxlík pri diviačikovi :D
<br/>www.alpskybrakyr.cz./ostatni/video.jpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10062 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
www.alpskybrakyr.cz./ostatni/video.jpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10063 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
www.alpskybrakyr.cz./ostatni/video.jpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10064 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
www.alpskybrakyr.cz./ostatni/video.jpg [/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 409 návštevníkov a žiadni členovia on-line