všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10216 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
este jeden dodatok, maju ti spunti napisane v rodokmeni Diviaciar ale len na roviny, lahko dostupny teren a do 1cm snehu, dalej pokial ja viem psi na spolocnych sa pouzivaju aby diviaky z malincia vytlacili, ked mas malincie v oplotku 50x25m a pes ti zahlasi, ze diviaky su tam ale ako ich dostat prec, vecer poprsalo je tam aj kalisko, vegetacia sa zdihla trosku uz vidim ako sa tade prebija alebo unika pred rudlov, nie v tom to sa asi nezhodneme, ja nepresvedcim teba a ty mna, ide len o to, aby si ludia co uvazuju nad psom nemysleli, ze kralik je rovnaky Diviaciar ako kopov, stayer, daxel, welsh, fox, jagos......rozhodcovske tabulky su rovnake a titul Diviaciar by mal mat nejaku vypovednu hodnotu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10217 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
No prikláňam sa na POACHEROVU stranu.... osobne chovám DAXLIKA a choval som aj KOPOVA a videl som aj poľovať jazvečíka na spoločných poľovačkách... nemôžem tvrdiť, že nemôže byť jazvečík diviačiar... Poznám jedného chovateľa, ktorý vlastní hladkosrsté jazvece a pri jeho jazvečíkoch sa strelilo stovky diviakov... Kopov to len rýchlo preženie ale jazvec hľadá pomaly... a je dosť hlasitý...a na dohľadávky sú tiež dobrý... musím povedať, že každé plemeno má svoje výhody a nevýchody... videl som kopova pracovať na spoločných poľovačkách ... priam nádhera ako ten pes robil no videl som aj kopova, ktorý na začiatku pohodnu chytil srnčiu stopu a 5 hodín ho nebolo.... a nemôžem odsudzovať plemeno kôli "jednému" nevydarenému, ktorému chovateľ zanedbával... to isté aj s daxlíkmi a s každým jedným poľovným plemenom.... Jednu nevýhodu majú jazvece, že sa s nimi nedá poľovať na snehu...
<br/>
<br/>KYNOLÓGIÍ ZDAR...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10219 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Vieš kedy sa udeľuje psíkovi titul Diviačiar....
<br/>
<br/>Len pre zaujímavosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10220 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému všetko o poľovných psoch
Keby som použil Tvoje argumenty, tak by som mohol spochybniť aj prácu teriérov, pretože tiež neboli pôvodne šľachtení na durenie diviakov. A koľko je takých kopovov, ktorí nedokážu zdvihnúť diviakov, ale ich len hlásia na jednom mieste a pritom sú to výborní psi pre radového poľovníka. Keď už sa tak aktívne venuješ kynológii a podujatiam, tak by si si mal uvedomiť, že posudzovanie na skúškach a vrcholných podujatiach a využitie psov v klasickej poľovníckej praxi má od seba dosť ďaleko.
<br/>Ale je to nekonečná téma a nemienim tu nikomu vnucovať svoj neobjektívny názor. Ty si ostaň pri svojom názore a ja pri svojom.
<br/>A pri všetkej úcte, o názory pána Cimbalíka, čo by odborníka nemám záujem. Ďakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10221 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
macek ja tu nehovorim o jazvacikoch to ani omylom poznam vela super psov tu sa bavime o kralikovy. videl si kralika na polovackachna diviaky, stadard jazvec je nieco uplne ine,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10223 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
ano plne s tebou suhlasim, ze je mnozsvto kopovov co su na........ ano ani teriere nie su durice a suhlasim, ze pes &quot;zavodak&quot; na skusky a realna polovacka su odlisne veci. v tomto pripade berem do uvahy pre udelenie titulu diviaciar dve veci, nezalezi na terene, snehu,....... je rozhodcovska tabulka a ta hovori jasne, 1c a navrh zboru rozhodcov pre udelenie nenarokovatelneho titulu diviaciar a je jedno o ake ide plemeno ak je polov. upotrbitelne,.
<br/>myslim, ze tu ide hlavne o tie skusky v cechach a rozdavanie prvych cien a titulov, skrat psik na slovensku v 3c by bol o par kilometrov v prvej cene a to co moze byt v cechach diviaciarom by mozno podotykam mozno ani neobstalo kvoli terenu a oplotku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10224 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
každý jeden pes, môže byť diviačiar... aj koker... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10225 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
ok kaslime na tuto temu mam len jednu otazku ako sa prvy den na SD lisi od realnej polovacky okrem ucasti rozhodcov lebo mna nic nenapada. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10227 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
macek moze aj orech od suseda moze byt lepsi ako kopov diviaciar len bohuzial poriadok mu neumoznuje ziskat titul

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10228 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
by som uzavrel temu ked je dobry pes a majitel je spokojny nie je co riesit.
<br/>polovnictvu a kynologii zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10230 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
MATKU tu vôbec nejde o titul... každý dobre vie, že málo psov si ten titul zaslúži...
<br/>Či mám psíka s titulom alebo bez hlavne nech robí to čo má... A hlavne, že mám z neho radosť... a majú z neho radosť aj iní... Sú aj psíci, čo obstáli v prvej cene a vôbec si to nezaslúžili... No to maš tak ja poznám teba ty poznáš mňa.... S tým nič sa nedá robit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10231 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
absolutny suhlas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10234 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Jeden deň je spoločná poľovačka a druhý deň práca v oplotku a poslušnosť... (odloženie)....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10237 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
ja viem len som sa pytal aky je rozdiel medzi polovackou normalnou a tou na skuskach. dik ja som to absolvoval so svojim psom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10277 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Tym prirovnanim som nechcel povedat to, ze mini jazvecik je neschopny byt diviaciarom, ale to, ze v CR su skusky duricov (a aj ine skusky) na velmi nizkej urovni, kde sa napr odvaha v oplotku skusa bezkontaktne a pod. Tak ako aj brlohovanie. Suhlasim s Matom, ze v CR spravim brloharky v I.cene aj s civavou a ked trochu popracujem tak aj s yorkom. A zial nie je daleko cas, ked aj u nas sa bude bezkontaktne skusat. Tiez som tu uz v nejakej teme pisal, ze som nikdy neodsudzoval a nikdy nebudem odsudzovat (plut) na nijake plemeno. Kazde ma svoje lepsie i horsie vlastnosti, lepsich a horsich jedincov, jednemu sa paci maly pes inemu velky, proste kolko ludi, tolko chuti. Avsak nie kazde plemeno mozeme pouzit na kazdu pracu. S bavorakom asi nik nebude brlohovat a s kralicim jazvecikom je tiez dost nepravdepodobne durit diviaky, aj ked su aj take co by to zvladli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10291 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Na skúškach duričov možno udeliť psovi, ktorý sa umiestnil v l. cene, titul &quot;diviačiar&quot;. Tento titul sa môže udeliť len vtedy, ak z celého správania sa psa bolo zrejmé, že sa pri hľadaní zameriaval len na diviačiu zver, dával jej prednosť pred inou zverou, preukázateľne a opakovane s touto zve­rou počas celých skúšok intenzívne pracoval. Neberie sa do úvahy kontakt psov s diviačou zverou v diviačích oplôtkoch. Toľko skúšobný poriadok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10307 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému všetko o poľovných psoch
Čo sa týka skúšok poľovnej upotrebiteľnosti psov v ČR, mohlo by sa zdať, že sú na nízkej úrovni podľa týchto uvedených faktorov. Ale nemyslím si to. Podľa mňa je česká lovecká kynológia niekde úplne inde, ako naša. Mal som možnosť vidieť niektoré podujatia v Česku a podľa toho čo som tam videl, tak my sme niekde ešte len v plienkach oproti nim. Nehovorím práve o duričoch, či brlohároch, hoci aj v týchto kategóriách nám kedykoľvek môžu smelo konkurovať. Viď výsledky Českých účastníkov na našich medzinárodných podujatiach. Klobúk dole pred Čechmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10339 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Skúšobný poriadok v ČR:
<br/>Zadávaní titulu &quot;DIVIAČIAR&quot;
<br/>Titul &quot;Diviačiar&quot; je možné zadat psovi, který se zkouškach zaměřených na černou zvěř umístil alespoň ve II. ceně, dostal z ochoty k práci na černou zvěř, z nahánění a dosledu černé zvěře minimálne známku 3. Kromě toho z jeho chování má byť zřejmé, že se při hledáni hlavně zaměroval na černou zvěř, dával ji přednost před jinou zvěři a prokázal při doléháni na divočaka, spojené s jeho zaštěkávaáním náležitou výdrž. Nežádoucí je, aby pes při vyhledávání divočáku a výdrž při hlasitgém doléhávní na ně.
<br/>Zadávaní titulu &quot;Diviačiar&quot; přicházi do úvahy jen na zkouškách konaných v revíru s černou zvěři v žádnem připadě v oburkach.
<br/>
<br/>No rozdiel od nášho skušobného poriadku udelenie titulu Diviačiar v ČR je možné psíkovi, ktorý sa umiestnil aj v II. cene čo u nás je už nepripustné...
<br/>
<br/>Takže niet k tomu čo dodať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10348 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Presne tak. V CR bol a este aj po zmenach stale je podstatne maksi skusobny poriadok a aj slabsie ci priemerne psy tam v pohode ziskavaju 1.ceny. Iste ze maju par zaujimavych a dobre pripravenych podujati a tiez par ceskych psov dosiahne aj u nas vyborne vysledky, ale vzhladom na velkost &quot;psej&quot; zakladne v CR to nie je zas az taky super vysledok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11014 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
ja len dufam pre dobro psov ze na slovensku to nedopadne takto : prikladam foto skusanie ostrosti na diviaka v Cesku [img]mujweb.cz/www/calthabrh/Aktualit2_soubory/4275.jpg[/img] . Podla toho co mi povedali znami nedavno vyhoreli na ZH psy ktori su na kontakt v obore na diviaka min .v znamke 3 . lenze cez takuto skatulu ani nepipli .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 291 návštevníkov a žiadni členovia on-line