všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12940 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
no a niektori to maju asi od prirody a vedia urobit hned prveho psa :D
<br/>ale vazne cas prostriedky aj kvalitne stena ti je na ......... ked nevies ako na to. treba sa ucit od skusenych, co nieco dosiahli, lepsie ked ti ukazu ako robi ich pes, psy lebo dnes vybavis skoro vsetko a ani vysledky na PP nie su zarukou, treba ist do terenu a vidiet pracu v reali. - osobne som videl psika robit BL v prvej cene, brlohar, dosli sme von a do diery ani ........ takze tak. este jedna poznamka kazdy pes je individualita a tak treba k nemu pristupovat, co plati na jedneho nemusi na druheho, a to vramci plemena, jedneho vrhu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12941 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
no skor nez to doslo, jenda ma predbehol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12953 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Sorry mato;):P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12957 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Nie tak celkom to plati, lebo poznam aj takych, co na to za 20 rokov neprisli. No a ked na to prides, tak za aku cenu? Ja by som sa rad nechal poucit skusenejsimi, jasne, ze nie vsetko sa da aplikovat, ale selektovat a potom pouzit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12960 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Taky jsem nepsal, že by měl někdo vařit z čisté vody. Aby si koupil psa a začal s ním &quot;něco&quot; dělat. ;) Je jasný, že je nejlepší si sehnat zkušeného kynologa (když je k dispozici a ochotný) a s tím výcvik konzultovat a případně mu práci psa předvést a poslechnout si jeho názor.Já takového kynologa taky navštěvuju. Ale jádro úspěšného vycvičení závisí 1. na psovi a 2. na pánovi, jak pozná svého psa a naučí se s ním jednat, zacházet, užívat tresty a pochvaly v ten správný čas.O tom je to jádro výcviku tom jsem měl na mysli ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12978 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
S tym sa da v podstate suhlasit. Pouzil si klucove slova - ked je k dispozicii a je ochotny, v tom vacsinou byva problem.
<br/>Pises: závisi na pánovi, jak pozná svého psa a naučí se s ním jednat, zacházet, užívat tresty a pochvaly v ten správný čas, no ved to, lenze toto vsetko ti nenaprsi do hlavy ked sa postavis pod odkvap. Jasne ze casom na vela veci prides, na niektore aj nie, ale hlavne jednoduchsie, rychlejsie a efektivnejsie je ked ti niekto spravne radi a pomaha. Precitanim dvoch - troch knih sa zaciatocnik nestane machrom na vycvik psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12989 od elbra
Odpoveď od elbra na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, ozvi sa mi prosim ohladom tej videokazety o vycviku farbiara /0908718177/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12997 od kurt
Odpoveď od kurt na tému všetko o poľovných psoch
Súhlasím až na jeden detail: záleží za 1. na pánovy za 2. na psovy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #13003 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
s tím nesouhlasím..... když nedejbože narazíš na psa labilního, měkýho, bázlivýho(což nemusíš poznat na štěněti) tak můžeš být sebelepší cvičitel a psa k lovu z něj neuděláš;)
<br/>Něco odbobného v lepším provedení.......... tvrdého psa stáhneš, zkrotíš, ale do měkkého psa tvrdost nedostaneš ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #13004 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
To vsetko je tema na dlhe a hlavne nekonecne diskusie. Ale v zasade som presvedceny o tom, ze zly cvicitel lahko pokazi aj psa vynikajuceho a tiez dobry cvicitel aj podpriemerneho psa vie urobit tak, aby bol polovne pouzitelny. Samozrejme ze vylucujem z tychto uvah extremy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #13005 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
To bylo slovo chlapa ;):P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #13008 od kurt
Odpoveď od kurt na tému všetko o poľovných psoch
Zhruba tak som to myslel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13077 od kopa
Odpoveď od kopa na tému všetko o poľovných psoch
Mám knihu Farbiar v poľovníckej praxi od Ing. Branislav Batka a kol. vydanú v 1975
<br/>Ak je to pre Teba zaujímavé, som Ti k dispozícii. Sú v nej celkom fajn veci, ale čo sa týka základnej poslušnosti, tak v PaR v jesených číslach, aspoň si myslím, že v tých, to bolo velmi pekne a do håbky popísané. Tie články stáli za to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13166 od andrea1717
Odpoveď od andrea1717 na tému všetko o poľovných psoch
Zdravím, prosím môhol by niekto kto absolvoval skúšky odvahy so stavačom aspoň stručne napísať ako to naozaj prebieha, čítala som toho dosť ale informácie sa rozchádzajú, je pri skúškach mačka v klietke, alebo na voľno, chystáme sa na tieto skúšky a neviem čo môžem očakávať, je potrebné aby pes škodnú aj stopoval, alebo sa jedná o jej &quot;oštekanie&quot; a dorážanie, prípadne zastavenie ak je na voľno&quot;
<br/>
<br/>vopred ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13169 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
odvaha
<br/>Drôtenú klietku s mačkou umiestnime v poraste tak, aby ju pes nevidel. Vodič vypustí psa proti vetru zo vzdialenosti asi 30 krokov, ale sám sa nesmie ku klietke s mačkou priblížiť na viac ako 20 krokov. Pes môže na mačku útočiť hlasito, alebo nemo, musí však byť zrejmé, že by pomohol pri jej ulovení.
<br/>Známkou 4 sa hodnotí pes, ktorý po nájdení klietky začne hneď na mačku dorážať a aspoň 2 minúty vytrvalo, v tesnom kontakte, na mačku útočí. Nesmie sa vzdialiť od klietky a vodič ho nesmie povzbudzovať.
<br/>Známkou 3 sa hodnotí pes, ktorý nie tak vytrvalo a s väčším odstupom útočí na mačku. Vodič ho môže raz povzbudiť.
<br/>Známkou 2 sa hodnotí pes, ktorý pracuje tak, ako pri známke 3, ale vodič ho musí dva razy povzbudiť.
<br/>Známkou 1 sa hodnotí pes, ktorého musí vodič často povzbudzovať, aby na mačku útočil. Známkou 0 sa hodnotí pes, ktorý nemá o mačku záujem alebo sa jej bojí. Známka 0 z odvahy nevylučuje psa zo skúšok, ale zaraďuje ho len do III. ceny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13170 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Dko - to si napisal pre male plemena pre stavace sa to robi inak ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13171 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
andrea napis mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , nebudem to rozvadzat tu chodia sem rozny ludia .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13175 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
spravny postreh Jaro. stavac musi ukazt toho viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13198 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
NO JARDO TO JE OPRAVDOVÝ KYNOLÓG................ ;) SAKRA JA SEM CECH.........:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13211 od malinovsky
Odpoveď od malinovsky na tému všetko o poľovných psoch
Kopa, prosím napiš email, rád se ozvu, teda jestli Ti to nevadí. Díky Karel Malinovský

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 159 návštevníkov a žiadni členovia on-line