všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13406 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Možno netreba ani mačku v klitke a stačí vhodne na rôzne vzdialenosti porozhadzovať ratice a kusy kože. Nech má chlapec radosť, že na niečo natrafí = nech má pocit uspešnosti. Postupne mu to umiestňovať na vzdialenejšie miesta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13417 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
A ešte niečo ma napadlo, ten môj keď sa zotmie, tak sa výrazne aktivizuje(ale možno v minulom živote bol sova:]). Vyskúšaj nejaké šramoty aj potme, daj vedieť, či si pozoroval zmenu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13440 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému všetko o poľovných psoch
Keď zbadá zver alebo zavetrí ide za ňou alebo aj tak ostáva stále pri tebe?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13451 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému všetko o poľovných psoch
je foxterier aj v hnedociernom prevedeni popripade s minimom bielej alebo je tam ta biela zaklad ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13453 od saris
Odpoveď od saris na tému všetko o poľovných psoch
Vsetkym velmi dakujem za rady... vyskusam ci to pomoze.... dufam ale ze ano inac sa vratim k jagosom xixiixixixi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13454 od saris
Odpoveď od saris na tému všetko o poľovných psoch
Biela tam musi byt.....kukni www.terriers.sk/standard_fhl.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13456 od saris
Odpoveď od saris na tému všetko o poľovných psoch
ked zbada zver tak ide za nou......toto ma trocha drzi v v nadeji, ze nieje nic stratene a nieco z neho bude

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13464 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému všetko o poľovných psoch
diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13521 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému všetko o poľovných psoch
Ja mam welshterierku a sprava sa podobne beha okolo mňa tak na 50 metrov a pokiaľ nenarazí na zver alebo ozaj čerstvú stopu tak neodbieha ďalej ale ja som stým spokojný a dúfam že to tak aj ostane je to podľa mňa lepšie ako keď kamarát pusti svojho bavorského farbiara tak ho neuvidí skorej ako za hodinu.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13525 od saris
Odpoveď od saris na tému všetko o poľovných psoch
Pes by mal hladat asi 100 m od vodica. Je to najidealnejsie...... Skusal som dnes niektore rady. Strelenu lisku som nechal asi 50m a potom psa pustil po vetre. Pekne ju nasiel....po kratkom hlaseni ju dotiahol za chvost az ku mne :] Snad sa s tym hladanim do 100m pocase zlepsi.
<br/> Pri dnesnej prechadzke som natrafil na noru a po kratkom nabadani do nej vosiel a hlasil. Asi po 3 min vybehla liska.....skoda ze som nestihol zareagovat. Nadherne ma prekvapil....minuly rok som s nim 2x nepresiel na brloharskych skuskach / nezaujem o noru.....a pritom doma mi pracuje v nore pekne/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13535 od steyr
Odpoveď od steyr na tému všetko o poľovných psoch
No ďakujem pekne! 8o Čítam dobre, že bavorského farbiara? To akože na spoločne, či ako?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13537 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému všetko o poľovných psoch
Trošku poupravím, ak môžem. Je rozdiel či ide o hľadanie v poli, alebo v lese. V poli je lepšie kratšie hľadanie na brokový dostrel. V lese zase širšie hľadanie a šírka potom závisí od povahy revíru a lesa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13538 od saris
Odpoveď od saris na tému všetko o poľovných psoch
OK. Mas pravdu...... ja tam spominam hladanie do 100 m pretoze ho chcem pouzivat na diviacu a skodnu prevazne v lese a v porastoch. Nehovorim....ze mozno obcas aj na drobnu..... ale asi len malinko kedze jej vela nemame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13542 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
steyr necuduj sa vela ludi takto mrsi farbiare ze ich necha durit na spolocnych na diviaky . potom sa cuduju ze ich nezaujimaju stare stopy pri dohladavkach .;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13545 od steyr
Odpoveď od steyr na tému všetko o poľovných psoch
Veď preto ma to zarazilo! Mal som pred mnohými rokmi bavoráčku a pán Ing. Braňo Baka, ktorého poznám od detstva, ma riadne cepoval a toto bolo asi najvážnejšie varovanie, ktorého sa mi od neho dostalo. Nuž, ale čo narobíš...;/
<br/>Pred vyše rokom som bol na Spiši na hosťovačke- spoločná na diviaky - a som mládenca s bavorákom na to v dobrom upozornil. Fľochol po mne, že je to ešte mladý pes,nech sa vybehá! Tak som to nechal tak, veď je to jeho pes. Len by som chcel vedieť, ako pochodil t.r. na individuálkach (ak vôbec robil). Veď sa možno dozviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13550 od kopa
Odpoveď od kopa na tému všetko o poľovných psoch
Steyr, vďaka Tebe som si všimol, že som v jedom mojom príspevku spotvoril p. Ing. Bakovi meno. Týmto sa mu ospravedlňujem a aj širokému plénu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13551 od steyr
Odpoveď od steyr na tému všetko o poľovných psoch
Zaregistroval som, ale preklepy robíme všetci, pohoda8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13554 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Steyr to je tak ked chce mat niekto psa na vsetko a potom nerobi nic poriadne . Akurat sa minule nejake slecna na ceskom webe pytala ze chce tusim farbiara ze ci jej bude vystavovat , prinasat a pod veci co ma v popise prace stavac . tak ju na to upozornili ale myslim si ze aj tak fupi farbiara a bude z neho robit stavaca.;/ videl som na liptove farbiara v pohone , chodil len pri majitelovi ziadne odbiehanie . kopovy makali ako draci ak nahodou natrafi on prvy na diviaky ohlasi ich a kopovy priletia ako draci . ale farbiar neodbehne dalej ako 50krokov a ide spat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13557 od steyr
Odpoveď od steyr na tému všetko o poľovných psoch
Akosi mi farbiar v hone nesedí, on príde na rad potom, len mu treba vždy dať dohľadať, aj keď ho nájdeš sám. Tá polhodinka stojí za utvrdenie psa, on ti to vráti, vtedy, keď ty nebudeš mať šancu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13558 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému všetko o poľovných psoch
Slyšel jsem i takovou hlášku ,,Na čo mi je taky farbiar,keď s nim nemožem durit&quot;;/
<br/>I po dohledávce,na které ho musím pustit na štvaní a stavění,tak mu pak našlapu umělé stopy, ať je zpátky utvrzený na studených stopách...Chtěl bych se zeptat.Jaké máte zkušenosti s těžkýma hanoverákama v horách?Myslím při štvaní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.152 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 203 návštevníkov a žiadni členovia on-line