všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13659 od pali
Odpoveď od pali na tému všetko o poľovných psoch
Zabudol som - je to bavorsky farbiar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13666 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Jedním přípěvkem skočím k ohařům.;) Ohař by měl, jak jistě víte, být klidný před zvěří, neměl by štvát, pokud nejde o postřelenou zvěř. Staří kynologové říkávali Správnej ohař by si měl v mládí pár zajíců prohnat ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13669 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Pali otazocka a po kazdom dureni na cerstvej stope si robil hned utvrdenie na vychladnutych stopach ? ( napr. hned na druhy den )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13677 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Chlapi, dovolím si aj ja zareagovať na zopár príspevkov:
<br/>1. Zadovážiť si farbiara, a potom ho používať ako duriča, to mi pripomína ako kúpiť si fabiu (alebo iný osobný automobil) a používať ho do terénu. Do určitej miery sa to dá, ale určite sa to míňa svojmu účelu. Do terénu sú terénne autá, tak ako farbiari sú na dohľadávku, norníky na norenie, duriče na durenie, atď. Ak už niekto chce aj duriča, aj nornika, aj farbiara, tak nech si zadováži nejaké plemeno z duričov, resp. norníkov a bude mať 2v1, resp. 3v1. Samozrejme je veľmi pravdepodobné, že napr. durič nebude mať také kvality napr. v dohľadávke, ako na to výlučne špecializovaný farbiar. Hoci osobne poznám zopár duričov, či norníkou s vynikajúcim dohľadávkou...
<br/>2. Jaro, to, že rakušania používajú daxla ako farbiara, bol hlavný argument prečo umožniť aj daxlom PF na Slovensku...
<br/>3. theCat: myslím si, že tvoj kamarát si pomýlil plemeno, pretože na Slovensku sú daxli vedení primárne ako duriče a až sekundárne (doplnkovo)ako farbiari, t.j. stále bude mať chuť duriť, a tým svojim výcvikom,podľa mňa,si iba zničí psa, a nebude mať z neho ani jedno ani druhé...Hoci majú daxli (tak isto aj jazvečíci, ich majitelia mi dajú určite za pravdu) vynikajúci zmysel a chuť pre dohľadávku...
<br/>4.Myslím, že sibo spomenul, že daxel sa mu pchal do nory...Nemyslím si, že je to nemožné...Ak zoberieš do úvahy výšku daxlov a výšku norníkov, je to technicky a aj prakticky možné, že daxel sa vtrepe do nory...Spolu s otcom už mám tretieho daxla, prví dvaja (ten najstarší už nežije) norovali, len tak hučalo...Samozrejme NIKDY som ho do nory nedával vedome, väčšinou na spoločných poľovačkách natrafil na noru a už sa &quot;dohováral&quot; poväčšine s jazvecmi, musím podotknúť, že stále sa mi vrátil...Viem,že je to zákázané a aj hlúpe púšťať daxla do nory, ale pes zákony nečíta...A samozrejme nie je až tak dobre stavaný na noru, pretože je robusnejší...
<br/>Tak už som sa vyrozprával...:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13678 od kopa
Odpoveď od kopa na tému všetko o poľovných psoch
O tej nore som písal ja. Bol som so psom na prechádzke a zahnal líšku do nory. Vchod bol moc malý a on sa do nej nezmestil. To bola groteska. Skúsil hádam všetko. Dokonca ležal na chrbte a tak sa tlačil do vnútra. Nechal som ho tak, keď mal z toho chalan radosť. Keby natrafí na obsadenú jazvečiu noru, tak tam sa mi isto vtrepe, ale to by som nechcel moc riskovať. Aj keď, na druhú stranu, poriadok si vie urobiť. Na ulici je big Boss. Máme tam dvoch vlčiakov a tí sú v momente na chrbte. A pre ujasnenie psa nepúšťam naschvál do nory, ale pri sliedení sa to ľahko môže stať. A tiež naschvál nepúšťam psa na ulicu skúšať susedov, ale hold drôtený plot je niekedy málo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13679 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Ospravedlňujem sa Sibovi a aj Tebe...
<br/>Málokto chce riskovať stratu psa v jazvečej nore, ale ked už sa tam náhodov vtrepe, ty za ním už nepolezieš, iba ho čakať môžeš pri nore...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13680 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
No alebo bagrovať............. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13683 od sibo
Odpoveď od sibo na tému všetko o poľovných psoch
nic sa nestalo, ja by som osobne daxla do nory vedome nasilu nepchal a ak by aj mal snahu urcite by som ho odvolal, nerad by som on prisiel pri takej veci ako zaseknutie v nore, potom uz ozaj len ten bager ako tusim v taliansku.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13684 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému všetko o poľovných psoch
Vím,že je to těžké,ale mladého barváře,bys měl vodit stále na řemeni. Netvrdím,že je na škodu,když si parkrát zaštve,ale když to dělá pořád, tak z něho bude za chvilku honič a to už tady bylo.Já jsem to řešil tak,že jsem psovi po jeho návratu vždycky zvýšeným hlasem domluvil,použil jsem i slabý proutek a on to za chvilku pochopil.Záleží na povaze psa.Barvář dospívá ve 3letech a pak je předpoklad,že se uklidní a přestane to dělat.No a je to taky o poslušnosti:-)Myslím si,že Tvůj barvář za tu dobu,co s ním chodíš po revíru,už moc dobře ví,že stopa=zvěř=štvaní,tak jak ví, když ho bereš sebou lovit, že výstřel=zvěř=barva,stopa,takže při dohledávce mu už nebudeš muset vysvětlovat,že má při vypuštění štvát a stavit. Jinak tu na fóru se určitě najdou zkušenější majitelé barvářů, než jsem já, kteří by Ti mohli poradit.Horidooo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13685 od tibo
Odpoveď od tibo na tému všetko o poľovných psoch
AHOJ - to písal môj jagoš, nie ja.8-L:]:]:]:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13701 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Ujko tak svý havince vysvětli, že samyce se píše s měkým i ;):P:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13711 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Slavo nezabúdaj žeRakušaci nám nadavaju že z ich farbiara robíme duriča. Takže asi tak oni maju daxlov zaradených medzi farbiarov a aj slovinci ich viac využívaju na farbu ako na durenie diviakov.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13713 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Rakušani tiež mohli myslieť na to ako nazvali toto plemeno........ mali ho nazvať alpský jazvečikovitý fariar........ :D a potom by sme toto plemeno nepoužívali na durenie........ a potom by nemuseli nadávať...... inak som včera psíkovi robil farbu a vypracoval ju na výbornu....... a bal som sa aby neišiel zrakom tak som ju vypracoval o 22,30 h. sneh je sneh...... Tak musím povedať, že daxlik to je dva v jednom......... ;) no nie každy....... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13730 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
no akurat som si precital uputavku na nase polovnictvo a tam ma zaujal clanok aky je bigel skvely duric . po mojich skusenostiach tak mozno duri zajaca alebo nejaku macku ale inak je to ubohe . najdu sa jedince na pracu k diviakovi ale asi ich clovek spocita na prstoch jednej ruky z toho mnozstva ktore na slovensku je .;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13733 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
No akurát som si to prečítal....... Poznám chovateľov biglov, tak s týmto plemenom mám osobné skúsenosti a dokonca aj sused jedného chová........ tak na spoločných poľovačkách som s nimi poľoval a mohol som porovnávať prácu jednotlivých plemien s týmto &quot;SKVELÝM DURIČOM&quot; No ako Jaro povedal sú aj výnimky, ktoré zatial som ešte nevidel....... citujem z upútavky: &quot;Autor článku Ing. JÁN ZAJAC o. i. pripomína, že sa stal obľúbeným nepochybne aj kvôli tomu, lebo si doteraz uchoval dobré vlastnosti poľovného psa - duriča. Na teplej stope sa dokáže ozývať prenikavým štekaním a napriek malému vzrastu je mimoriadne vytrvalý i v náročnom teréne.&quot; No musím povedať, že durič by mal mať preníkavý hlas čo žial bigel nemá...... ale trocha by som ten článok poupravil...... na stope sa ozýva zavýjaním, ktoré je nepočuť vôbec keď psy (kopovy, štajeráky, daxle.....) hlásia..... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13735 od Basky
Odpoveď od Basky na tému všetko o poľovných psoch
Nóóóó, ja poznám jedného bígla s takým prenikavým štekotom na stope, ale je to akurát tak dobrý balamutič, lebo šteká aj nad minuloročným zajačím prdom a ozýva sa tak, ako keby bol tesne za mamutovým chvostom... Alebo sa tým štekotom iba posmeľuje a poháňa zároveň...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13736 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Basky tak to som sa dobre zasmial heheheheh:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13737 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Slavo k tomu už treba len dodať že Ogange urobil reklamu kde použili toto plemeno a preto je tak populárny. A tiež je to hlavnge gavčak pes pekny vzhľadom ale inak nič moc čo ja viem tak sa veľmi dobre tratia v revíri kamošovi sa už stratili dva a doteraz ich niet.
<br/>Toľko k tomu plemenu.
<br/> Nie je všetko tak ako píše ten pán v Našom poľovníctve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13738 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Super si to napísal lepšie by som to nevystihol.
<br/>Aspoň som sa pobavil.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13739 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
sa mi vidi ze taketo chvalospevy sa pisu ked niekto nemoze asi predat stenata z vrhu . a tych je na trhu neurekom .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.188 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 256 návštevníkov a žiadni členovia on-line