Kvalita zbraní sauer 202

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1011 od Akela
Kvalita zbraní sauer 202 bolo vytvorené Akela
Osobne tuto zbran nevlastnim. Mal som v ruke a zda sa uplne fantastická. Vo verzii classic 63000,- Sk u Hermesa v Blave. Chýba mi uz len 60000,-. Odporucam precitat Hanakove hodnotenie tejto zbrane. Jeho zaver: najlepsia seriovo vyrabana gulovnica aku mal moznost posudzovat. V tomto s nim vynimocne suhlasim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1369 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
HERMES-Hrnčiarik Blava spojazdnil internetovú stránku. Tam si 202 napr. Clasic môžete pozrieť a posnívať. Najbližšie ku mne ho majú v Autokompe Zvolen.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1978 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Minule som mal možnosť držať u Hermesa v blave v rukách sauer 202 v celopažbe a taktiež steyr manlicher clasic žial v polopažbe. Obidve pušky sú krásne štíhle, parádne sadnú a veru neviem ako by som si vybral..cenovo sú takmer zhodné..Čo by ste volili vy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1982 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Kvalita zbraní sauer 202
mě osobně se víc líbí celopažba ale nikdy si ji nekoupim protože dřevo nemá tvarovou stálost a dost často se celopažby dotýkaj hlavně i když dnes se už dělaji pažby z laminovaného dřeva ty mají prý lepší vlastnosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1983 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
stym drevom na celopažbach maš pravdu, ale myslím, že keď sa zbrani venuje zvýšená pozornosť najmä po daždi tak by to nemal byť problém. Celopažby sa mi páčia lebo sú spratnejšie a lepšie sa nosia... Majú kratšiu hlaveň, ale na presnosť v poľovníckej streľbe to vraj nevplýva. neviem aký je rozdiel v spätnom náraze.. Bolo by dobré keby sa tu vyjadrili majitelia celopažieb, určite majú skúsenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1986 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Kvalita zbraní sauer 202
Tak ver tomu že je ten spätny naraz je silnejší. Mam celopžbu 30-06 springfild. Je to dobra flinta ale tak na posed na pochôdzky som si kupil IŽ-18 raž 308W.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1987 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
zalezi aku dlhu mas hlaven? ČZ robi celopazby s hlavnou dlhou 52cm ci 56cm nie som si isty a napriklad steyr manlicher s hlavnou iba 50,8 cm...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1989 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ono není nutné kupovat si za každou cenu celopažbenou flintu, pokud chceš něco kompaktnějšího nebo lehčího. Třeba Sauer dělá modely 202 Forest a 202 Highland, které jsou klasicky polopažbené a mají hlaveň jen 51 cm. Model Highland z vlastní zkušenosti vřele doporučuju!!!
<br/>I Blaser vyrábí některé zbraně se zkracovanou hlavní, a to buď 56 nebo 52 cm, záleží na modelu - doporučuje to hlavně pro ráže 7x57 R, .308 Win. a 8x57 JRS. Zdá se, že je to pár centimetrů, ale sami víte, kolikrát na kazatelně ťuknete právě tím &quot;posledním centimetrem&quot; hlavně.
<br/>A popravdě řeknu, že na zpětný ráz není délka hlavně zas tak rozhodující. Spíš záleží, kolik ta flinta váží, jak je lomená pažba a nejdůležitější je asi výrobce - je rozdíl střelit z klasické CZ 550 30-06 s dlouhou hlavní a pak vzít do ruky ten Highland, kterej váží o půl kila míň, ale při výstřelu bys řekl, že střílíš z nějaké 6,5...
<br/>Krom toho si můj kamarád nechal udělat právě na CZ 550 v ráží 9,3x62 novou pažbu na míru a zkrátit hlaveň na 50 cm - má to na noc na prasata, tak chtěl aby to bylo krátký. Bál se, že ho to bude kopat, ale prý to přežije, i když střílí kolem stovky prasat ročně. Když to přivezl od puškaře, tak říkal, že s tou novou pažbou je výstřel příjemný a jen se to opře do ramena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1990 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
diki za odpoved..blaser je fajn,ale pocul som uz aj o nejakych problemoch s priamotaznym uzaverom...Sauer vyzera sympaticky...kompaktnost chcem hlavne kvoli tomu, ze sa lahsie chodi v hustejsich porastoch a zbran je celkovo spratna a dobre sa nosi. Spatny raz-podla mna dolezity faktor pre pohotovu strelbu, hlavne ked sa clovek sula po chodniku...a taktiez nie je dobre ked sa clovek boji zo zbrane vystrelit-hlavne na strelnici. Celkom sympaticka raz mi je .270Win, je mäkšia ako 7x64, pricom balistika a energia je skoro rovnaka. Nevyhodou je mensi vyber streliva..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1996 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Kvalita zbraní sauer 202
Blaser R93 má přímotažný závěr a stává se, že jak se po výstřelu nábojnice roztáhne (zvlášť u silnějších ráží) tak nemáš sílu jí vytáhnout - což je třeba problém při společném lovu. Klasickým mauserovým závěrem to jde lehce, protože při zvědnutí kličky a odemčení se ti závěr mírně posune a silou tu nábojnici &quot;odlepí&quot;
<br/>Je to ale individuální. Já tu zbraň neměl, nelíbí se vzhledem ani funkčností, ale střílel jsem z ní několikrát asi ze sedmi ráží. Jeden kamarád si ji koupil v 8x57JS, chtěl to jako pohotovou zbraň do leče. Na první naháňce se mu to zaseklo dvakrát, tak flintu hned vrátil. Na druhou stranu můj druhej známej má taktéž tu R93 v 300 Win Mag a ještě se mu to nestalo. Později si dokoupil ještě další hlaveň v ráži 6,5x57 a brokovou 28 a je plně spokojenej.
<br/>Myslím si, že to nemusí být špatná zbraň, i když jak to tak bývá, tak ti to v rozhodujícím okamžiku selže. A hlavně na to, kolik je těch flint vyrobených, tak bylo těch reklamací docela dost.
<br/>Co se týče tvého výběru ráží, tak si nemyslím, že je do 270 menší výběr střeliva, spíš je hůř dostupné, protože to dělají většinou američtí výrobci a nevím, jak to máte u vás na slovensku s prodejní sítí. Stejně budeš střílet jedním typem nábojů, tak potřebuješ aby ho v obchodě měli, když si tam přijdeš, nebo aby dostupné na objednávku. Každopádně bych do obou ráží volil Normu Oryx, u 7x64 možná spíš Vulkan.
<br/>A zpětného rázu bych se nebál. Hodně záleží, jak se naučíš střílet a zakládat flintu do ramena, i kulovnici. Sám vážím 70kg a mám .222 Rem, 7mm Rem Mag a dvoják 8x57JRS a vůbec není problém. To mě víc kope brokovnice 12/76 při lovu na husy.
<br/>Pokud tě zajímá ještě něco, tak napiš sem, nebo na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1997 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ako si napísal pri .270Win nie je málo druhov, skôr sú málo dostupné...Celkovo som v európe našiel 13 druhov, najviac o váhe 9,7g, až na náboj od fínskej firmy sako, ten má 10,2g. V USA je laborovaných okolo 30 druhov. Ich dovoz na Slovensko je však dosť obtiažny a cena je vysoká...Dobré laborácie robí Federal a Norma ako si napísal. Obzeral som tu sauer Highland a je fakt nádherná. Váha okolo 2,7kg, dåžka 102,5cm (česká CZ 550 FS má 105,5cm), proste tak si prestavujem zbraň do terénu a na celodenné nosenie. Si jej šťastný majiteľ? Forest má mieridlá uspôsobené do pohonu, ale Highland má lepšiu pažbu..Nevieš či sú drahšie v prevedení na ľaváka? Čo sa týka strielania, zatial som mal možnosť strielať s viacerých ráži, najviac však zo 7x64 (má ju otec) a tam bol spätný náraz silnejší, ale znesiteľný, otcovi však plne vyhovuje,je trocha pevnejšej konštitúcie. Zmestil som sa do 5cm kruhu (streľba so sedu, ruka podopiera zbraň). Ak ma dačo napadne dám vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2002 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ja si myslím, že celopažba musí byť krátka. Dlhá nie je pekná. Ja mám CZ 550 FS v
<br/>6,5x55SE, s dåžkou hlavne 52cm a je mimiriadne presná a vôbec nekope. Streľba z nej je pôžitok. Pre milovníkov krýtkych zbraní (ja ich zbožňujem) by som dal do pozornosti Remington Seven. Já ho mám v 308W, polopažba, hlaveň 47 cm, celková dåžka 96,5 cm (po predåžení pažby, lebo mi bola krátka), ľahučká ako pierko, jedným slovom super! Je trošku hlučnejšia, ale že by veľmi kopala, to by som nepovedal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2003 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Máš pravdu, celopažba má byť krátka...je to krajšie..preto sa mi páčia kratšie pušky, ktoré sú skladnejšie. Ale je to vec názoru. Niekto má rád magnum kaliber so 64 cm hlavňou. Čo sa týka presnosti, podstatnejšie ako dåžka hlavne je to ako je hlaveň ukončená. Niekedy aj dlhšia hlaveň zvykne rozhadzovať viac ako krátka..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2006 od johny
Odpoveď od johny na tému Kvalita zbraní sauer 202
Aj ja mám 8x57JS v krátkej celopažbe a myslím si o nej že je mäkká. Kamarát má takého istéha mausera s dlhou hlavňou a to už na celopažbe nie je ono.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2012 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kvalita zbraní sauer 202
chlapi ako by som ja vyzeral z kratkou celopazbou pri vyske 195cm a 125kg ? sak by ste si mysleli ze polujem z pistolou - ha ha ha . ja mam po dedovi CZ 8x60S a nikto mi nepovedal ze sa mu dlhsia flinta nepaci . Skor je to asi len uhol pohladu .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3054 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Kvalita zbraní sauer 202
K zbrani Sauer 202, môžem uviesť, to že túto som zi zakúpil v roku 2004 v prevedení Avantgard gold, a k jej kvalite uvádzam, že kto si to môže dovoliť finančne plne doporučujem, nemá to žiadnu chybu a môj názor je, že Styer, resp. Blaser ostávajú trocha pozadu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17270 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Kvalita zbraní sauer 202
Vedeli by ste niekto porovnať z vlastných skúseností, keď aj nie ako vlastník týchto zbraní, Sauer a Sako. Kvalita spracovania, praktickosť, ako ktorá padne do pleca, atď., keď si myslím, že kvalita použitých materiálov je porovnateľná, alebo u severanov by som predpokladal aj lepšiu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17277 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
No skúsiť možem. Vlastním spomínaného Sauera 202 v prevedení classic,56cm hlaveň, úprava pre ľaváka. Jeden môj dobrý známy poľuje so Sakom v kal.300 Win.Mag. Má ju v plastovom prevedení a hlavňou s povrchovou úpravou &quot;striebornej&quot; farby.
<br/>Boli sme spolu na spoločnej poľovačke, tak sme sa so zbraňami večer trošku &quot;pohrali.&quot; Obe sú veľmi kvalitné a veľmi na vzhľad pre mňa sympatické zbrane. Čo sa týka presnosti pri streľbe ani tam som si rozdiel nevšimol. Na saueri je jednoznačne lepší chod záveru aj keď nemôžem povedať,že Sako má zlý..je proste iný a obaja sme skonštatovali, že Sauer sa &quot;otvára&quot; príjemnejšie. Taktiež si kamarát pochvaľoval Sauerovskú poistku zbrane. Ja som jej spočiatku veľmi neveril, zdala sa mi príliš jednoduchá(v dnešnej ére safety systémov a 3 polohových poistiek..),ale po skúsenostiach v praxi na ňu nedám dopustiť. Okrem toho,že je absolútne bezhlučná je k nej fantastický prístup, zbraň odistím bez odlícenia tesne pred výstrelom a pritom mi stačí prst len presunúť z poistky na spúšť. Na margo plastového prevedenia Saka: je to naozaj zbraň, o ktorú sa netreba veľmi starať a počasie,dážď a pod jej nerobia ani najmenší problém. Kamarát však správne podotkol, že zbraň z dreva má dušu...
<br/>Keď to mám zhrnúť, obe sú naozaj kvalitné a je to aj o vkuse..Spomínaný kamoš, si už kúpil aj Sauera v .308 win a zatiaľ je spokojný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17280 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému Kvalita zbraní sauer 202
Nevlastním Sauer 202,ale súhlasím s misovím hodnotením nakoľko som mal pri kamarátovi možnosť vyskúšať niekoľko krát toto prevedenie v kal.243 Win.,30-06,7 Rem.Mag. a 300 Win.Mag.Pažba dobre sadne,perfektná obsluha,pekný dizajn,len malá nespokojnosť s povrchovou úpravou dve pušky mu začali hrdzavieť a musel ich reklamovať.Ja mám Tikku Master a musel som si dať pažbu prispôsobiť lebo mi nesedela,inak čo sa týka kvality a spoľahlivosti som max. spokojný,držal som v ruke Sako 85 Hunter a sedela mi tak isto ako Tikka.Osobne si myslím,že Sako a Tikka sú konštruované do ťažších klimatických podmienok ako sú u nás a preto dobre odolávajú našim podmienkam a nie sú až tak náchylné na teplotné rozdiely pri strelbe.Sako má aj dosť dobrý výber streliva,keď som používal do Tikki náboje(Norma,RWS,PMC) unášalo mi ich oproti Saku do ľavej strany. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17302 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ďakujem Vám obom, mňa práve oslovila tá nenáročnosť Saka (aj Tikky, ktorá je nižšou triedou toho istého výrobcu) na údržbu a preto ho v antikorovom prevedení a s [img]plastovou [/img] pažbou považujem za jednu z najlepších zbraní na denné používanie na svete. Pritom si myslím, že Sako je aj svojou kvalitou svetová špička. Uvažujem o krátkom Sakko 75 Finnlight, žiaľ ako som sa z katalógov dočítal v novej 85-kovej rade ho už nerobia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.147 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 541 návštevníkov a žiadni členovia on-line