Kvalita zbraní sauer 202

pred 16 rokmi 1 týždňom #35185 od kvetanko
Odpoveď od kvetanko na tému Kvalita zbraní sauer 202
miso preco hovoris ,ze ak je zbran lahsia tak spatny raz vacsi?? vysvetli! ja som o tom nepocul... ale dam si poradit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #35187 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
na mojom x-teame je tá zliatina....hmotnosť netuším ale v tej 308-ke to ani moc nekope...možno preto lebo mám 115 kg a 190 cm:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #35193 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Kvalita zbraní sauer 202
miro, 115 kg pomoze, avsak co ti najviac pomaha je 190cm, cize dlzka pazby je asi stvorena na tvoju postavu. Zbran obicajne tlcie strelca ked ma pazbu ktore nanho nepasuje-uz vela krat povedane, avsak mozno niektory necitaju alebo tomu neveria.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 dňami #35239 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
asi to tak bude....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 dňami #35240 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Kvalita zbraní sauer 202
ide tu o hybnosť zbrane pri výstrele, zjednodušený vzorec je: hmotnosť strely x jej rýchlosť delené hmotnosťou zbrane ( pozor na jednotky-vždy v kg ) a výsledok bude v metroch za sekundu, čo je vlastne rýchlosť, akou ti zbraň vrazí do ramena. myslím, že znesitelá rýchlosť je do 5 m za sek. Takže čím bude zbraň ľahšia (menšia hmotnosť zbrane vo vzorci ) tým rýchlejší bude jej záklz. samozrejme tento spätný ráz je možné veľmi zjednodušene rozdeliť do dvoch fáz: 1. strela ešte v hlavni, 2. strela opustila hlaveň. V prvej fáze je tento ráz minimálny (napr. u 7,62 mm Sa vz.58 je iba 1 mm!), hlavnú časť spätného rázu dostaneš do ramena v druhej féze, keď dno strely opustí hlaveň, vtedy prachové plyny opúštajú hlaveň veľkou rýchlosťou(asi 3.000 ms ). pre zjednodušenie si túto fázu predstav že strela je akási zátka vypudzovaná z hlavne prachvými plynmi a vlasná zbraň je "raketa" pohybujúca sa proti smeru vypudzovanej strely. z tohto jasne vyplýva skutočnosť, že ak niekto netrafí z dôvodu že jeho zbraň kope nemá pravdu, pretože temnto "kop" pocíti v dobe, keď je strela určite mimo hlavne, možno už niekoľko metrov za terčom. Táto problematika je ale podstatne zložitejšia, podľa postatne zložitejších výpočtov ( a vstupujúcich veličín do nich )sa konštruujú lafety a brzdovratné zariadenia napr.delostreleckých zbraní, na VŠ sa týmto predmetom venujú min. 2 semestre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35260 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ked to zjednodusim, na spatny raz ti vplyvaju viacere faktory a to najma: hmotnost zbrane, tvar a lomenie pazby, dispozicie strelca, kaliber, v mensom vyzname hmotnost strely, ustova rychlost atd. Pre polovnictvo a bezneho uzivatela su dolezite faktory ako kaliber, pazba a hmotnost zbrane a samozrejme tvoje vlastne rozmery. 7x64 je vykonny kaliber, ktoreho spatny raz je vsak prie priemerneho muza znesitelny. Tvar a lomenie pazby je na Saueri nadstandartny, cize pokial vyberas zo seriovych pazieb, mal by ti sediet. Teraz k meritu veci. Pokial vezmes lahsie prevedenie, spatny raz sa zvysi na zaklade vlastnosti, ktore su popisane v prispevku nizsie. Ak su vsak tvoje dispozicie nadpriemerne, cize si "chlap ako hora" tak zmenu spatneho razu v pohode znesies a nemusis hmotnost zbrane riesit. Ja patrim skor k priemernym az lahsim postavam a mam rad pohodovu strelbu, preto radsej nejake to kilo naviac odnesiem, ako by som si vystrel potom nemal "uzit"(mam podobny kaliber-.270win)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35261 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
pravda je tá že pre mňa je výstrel zo S 202 308 W je ďaleko príjemnejší ako výstrel zo B 98 7x64 (moja predchádzajúca zbraň)...zrejme na základe toho všetkého čo ste tu napísali...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35309 od hawk813
Odpoveď od hawk813 na tému Kvalita zbraní sauer 202
tak podla toho sauer 202 highland s hmotnostou 2,7 kg v razi 8 57 po vystrele by mi mal udreť rychlostou asi 3.8 metrou z sekundu , potom by sa nebolo treba obavať spetneho razu aj pri takej lachkej zbrani ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35317 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
U kazdeho je to individualne..nie je dolezita len rychlost spatneho,ale aj jeho sila. Zaroven zavisi aj od toho ako zakladas zbran do pleca atd...Velmi jednoducho-bude to kopat troska viac ako napr. pri klasickej vahe 3,3kg...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35321 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Kvalita zbraní sauer 202
zdravim , ste tu spominali ze na vahe strely az tak nezalezi alebo velmi malo, no mne sa zda ze dost. bol som na strelnici a kamos mal ten rusky kutac iz18 v 308w a mal robene 8gramove strely , s tymi sa mi strielalo v pohode ale s 11,7 alebo 11,2 uz neviem presne , no skratka s tymi tazkymi sa strielat mne nedalo, moja skusenot. ospravedlnujem sa nie je to k tejto teme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35323 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ja sa tiež pridám. V Sauer 308WIN som zbadal pomerne veľký rozdiel v "spätnom kopanci" i keď 308 podľa mňa vôbec nekope v porovnaní streliva 9,7 a 13 gr. Tú 13ku bolo podstatne viac cítiť, popritom som na to pri streľbe nemyslel a najskôr ma napadlo že sa mi to len zdá, ale po pár pokusoch, ten rozdiel tam bol a bol cítiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #35333 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Moze byt, ved vaha strely je jednou z velicin vo vzorci na hybnost zbrane po vystrele(hmotnost strely,jej rychost, vaha zbrane)cize ju ako faktor nemozno ignorovat....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #35338 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Kvalita zbraní sauer 202
samozrejme obavať sa memusíš, ak si chlap okolo 100 kg. ako som napísal je to len poriantačný vzorec a vstupujú tu aj iné okolnosti - tvoja hmotnosť, hrúbka oblečenia, počet vystrelených rán, pozícia pri streľbe, tvar a lomenie pažby... každý máme trochu inú predstavu, čo je už moc a čo je ešte pre nás znesiteľné

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37314 od mako747
Odpoveď od mako747 na tému Kvalita zbraní sauer 202
No tak už je doma Sauer 20 Highland 8x56JS..uivdíkme ako to kde to bude padať s ním

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37318 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Kvalita zbraní sauer 202
Aké strelivo budeš používať. Mne má prísť v tom istom kalibri v októbri a rozhodujem sa medzi RWS HMK (mám s ním veľmi dobré skúsenosti v .308W) a medzi Norma Oryx (ktoré ma zas jednoznačne presvedčili v 6,5x55SE a v 9,3x74R).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37322 od slon
Odpoveď od slon na tému Kvalita zbraní sauer 202
Sauer 20 Highland 8x56JS. To je niejaka novinka aj kaliber aj model zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37327 od mako747
Odpoveď od mako747 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Sorry to bol preklep malo tam byť: SAUER 202 HIGHLAND 8x57IS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37328 od mako747
Odpoveď od mako747 na tému Kvalita zbraní sauer 202
cimbalik a čo i má prísť aká zbraň v tejto ráži?????...taktiež SAUER???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37332 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Kvalita zbraní sauer 202
Áno, ale Forest, celokovový a s pažbou Hatari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37336 od mako747
Odpoveď od mako747 na tému Kvalita zbraní sauer 202
A kde to máš objednané u Fraňa v nitre???...Kde poľuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.142 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 161 návštevníkov a žiadni členovia on-line