Kvalita zbraní sauer 202

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28154 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Po odobratí a nasadení puškohľadu presnosť nastrelenia drží. Skúšal som to viackrát, najmä na strelnici,ale pár krát som ho mal dole aj v pohone a po opätovnom nasadení strieľala zbraň presne. Ono je to pochopiteľné, pretože dierky, do ktorých sa puškohľad uchycuje sú robené presne na výstupky z krúžkou puškohľadu, čiže to nemá žiadnu vôľu a puškohľad "posadíš" presne tam, kde bol predtým. Zaiťovacie páčky sú robené tak,aby sa výstrelom doťahovali. Držia pevne, niekedy treba aj troška sily,aby som ich uvoľnil. S puškou som pár krát spadol, sem tam v lese o niečo ťuknem a často si idem zastrieľať na strelnicu.Po roku aj čosi som prestreľovať nemusel. Krúžky držia tubus pevne, len po čase som si všimol,že ho tam mám troška "krivo" uchytený,čize T je troška vychýlené do ľava. Všimol som si to až keď som sa dlhší čas cez puškohľad pozeral, ináč to človek nepostrehne. Na presnosť nastrelenia to nemá vplyv v sede s oporou sa na 100m dokážem udržať v 5korunáčke...(3ranná položka)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28155 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Teraz možno ľutujú,že nemajú čosi vyrobené na sklad. Musia tam mať dobrý frmol, keď prikročili k takýmto obmedzeniam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28233 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Len aby to nedopadlo tak, ze dvihnu ceny. Viete, trhova ekonomika. Zakon ponuky a dopytu..8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28354 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
tak som konečne dnes nastrielal X-Team(308, Leupold 3,5-10x50 IR,German,mont QR,strel. RWS TUG)...všetko dopadlo ok na 50m 3 rany asi v 2-korunáčke...tak že spokojnosť..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28355 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Kvalita zbraní sauer 202
To nieje bohvie aký výkon:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28362 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Chyť si do ruky dvojkorunák a prehodnoť odpoveď. Ja tiež nedám na 50m samé dvojstrely..A pochybujem,že ty ich dávaš :)(možno si to myslel ironicky a tvoj príspevok som zle pochopil,tak no flame)
<br/>mirob: Super zostava, sme jedna krvná skupina;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28364 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
dík...boli aj dvoj...inak na také to úplne presné terčové strielanie je aj tá bodka v osnove (german) velká...normálne mi zavadzala :]..je pravda že hlavne vtedy keď som strielal na čisto len na vstrel bez podkladového terča

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28366 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
prečo ? z volnej ruky to ide nie??:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28367 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
...samozrejme to bol vtip ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28370 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
No jo, bodka je troška väčšia, ale pri poľovaní to neprekáža.Aj na menšiu zver na väčšiu vzdialenosť neprekrýva komoru. Raz mi to vadilo keď som mal takú menšiu mačku na 200m vo vyššej tráve,sedela tak,že je bolo vidno len hlavu.Po namierení jej to hlavu takmer prekrylo, tak som nechcel búchať len tak. Pokročil som asi 70m a zistil, že nástrel drží ako má:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28372 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Na 50 m sa dá aj s českou guľovnícou a s českým strelivom a samozrejme zo strechy auta.Ale nie,je to aj tak dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28373 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Dá sa samozrejme..otec má CZ 550 excelent,strieľa síce RWS a v pohode sa mi presnosťou pri streľbe vyrovná...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28377 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
kamarát bol prekvapený lebo neveril 56 cm kanelovanej hlavni...potom usúdil že je to v pohode a keď bude meniť tak už vie že čo kúpi:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28379 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Neradno podceňovať. Som sympatizantom krátkych &quot;štutcov&quot;,ale zároveň si rád buchnem aj na 200m. 57cm hlaveň je taká zlatá stredná cesta. Do pohonu a na obdobie od januára do augusta uvažujem nad marlinom(už len došetriť) a tam sa mi tiež veľmi pozdáva kratučká hlaveň...
<br/>Ono nezáleží od dåžky hlavne,ale od jej zakončenia. Môže byť hoc-ako dlhá hlaveň, ak je zle ukončená, puška bude rozhadzovať. A tých pár cm(medzi dåžkami 51,57,60 či 65cm) sa prejaví až na vzdialenosť nad 250m,podobne ako je to pri plávajúcej hlavni. Do 200 túto výhodu ani neupotrebíš..Krátku hlaveň oceníš pre jej spratnosť. Spomenul som si na to minule keď sme na spoločnej vystupovali z auta. 3 kolegovia klepli koniec hlavne pri prechádzaní cez dvere, mne sa pri vystupovaní manipulovalo super:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28382 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Kvalita zbraní sauer 202
aj ja som ju kupoval pre praktické dôvody...jeden z nich je aj manipulácia...veľmi šikovné...inak pôvodne som tam mal dať meostar 56...ale keď som to priložil tak to bola hrúza..(bol to obrovský puškohľad)...tak išiel preč a dal som tam ten leupold..a vyzerá to fajn..... zatial aj funguje...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29196 od lacus
Odpoveď od lacus na tému Kvalita zbraní sauer 202
servus. mas tiez sauver 7,64 a puskohlad docter, ako si ty spokojny zo zbranou. pozdravom. Laco

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34281 od minoC
Odpoveď od minoC na tému Kvalita zbraní sauer 202
Co poviete na SAUER 202 Elegance,cal.6,5x55SE Prosím o poznatky týkajúce sa zbrani aj kalibru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34283 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Kvalita zbraní sauer 202
O zbrani aj o kalibri tu bolo toho popísané veľa. O Sauerkách nie je čo riešiť...sú to kvalitné zbrane. Niekomu vyhovujú, niekomu menej...je to skôr o sympatii. S týmto kalibrom, ak uvážene strieľaš a zvolíš vhodné strelivo, dá sa bez problémov uloviť všetko...Môj osobný názor, na naše podmienky je to ideálna zbraň. Okrem iného sa s týmto kalibrom veåmi príjemne strieľa. Podľa mňa, dobrá voľba.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34295 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Čo sa týka zbrane - skvelá voľba, mám ju doma v trezore a niečo som už poskúšal. Iná guľovnica ma momentálne nezaujíma. Ku ráži sa Ti nevyjadrím, nepoľoval som ňou i keď priemer 6,5mm je mi sympatický. Možno raz ak budem mať peniaze kúpim ešte poľ. klasiku - zlamovačku - jednoranovú, nejakú kvalitnú v 6,5x65R. Držím palce pri výbere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34313 od dubisko
Odpoveď od dubisko na tému Kvalita zbraní sauer 202
K výberu tejto zbrane a kalibru Ti môžem len zagratulovat a tíško závidieť.
<br/>Kolega s 6,5x55SE poluje asi 20 rokov, strelených má cez 150 ks. zveri /prevažne vysokej a diviačej / a nemenil by za nič. Na severe Európy je to najrozšírenejší kaliber s vynikajúcou balistkou. U nás podľa mňa len príde jeho &quot;boom&quot;. Ak si poľovník, čo si vie vychutnať ranu, fakt nemá chybu.
<br/>A k SAUERU? Keď došporujem, aj ja si kúpim. Mal by som už napísať Ježiškovi.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 212 návštevníkov a žiadni členovia on-line