Kvalita zbraní sauer 202

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37499 od mako747
Odpoveď od mako747 na tému Kvalita zbraní sauer 202
zatiaľ nemám žiadne ak budem mať napíšem, čakám na optiku a potom sa uvidí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37501 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Neviem,kto alebo co ta pomylilo,ale rozstrel byva na konci pretekov medzi zavodnikmi s rovnakym poctom zasahov.
<br/>Kolega Chanel sa pytal na ROZPTYL u gulovej zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37503 od mako747
Odpoveď od mako747 na tému Kvalita zbraní sauer 202
hej myslel som tým rozstrelom rozptyl tak soory ospravedlňujem sa za nesprávny termín

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37510 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Sauer ti garantuje rozptyl tusim do 2cm. Mne sa s podopretou zbranou, zo sedu pri dobrych svetelnych podmienkach podaria na 100m z mojho Sauera 202(56cm hlaven)- .270win, fabricke strelivo RWS KS 9,7g zoskupenia zasahov v kruznici s priemerom asi 3,5cm, obcas sa vyskytne aj dvojvstrel. Optika je na tom Leupold VX-III 3,5x10x50 IL, montaz Leupold..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37512 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Kvalita zbraní sauer 202
miso,odkial mas tu informaciu o zarucenom rozptyle? Nemyslim si,ze Sauer nieco take garantuje,toboz pri polovnickych zbraniach.Renomovane firmy,ktore sa specializuju na vyrobu odstrelovacskych zbrani (napr. AI,RPA a ine) totiz garantuju rozptyl na 100 metrov do 1 MOA s kvalitnym strelivom kategorie Match.
<br/>Samozrejme,ze je mozne u takmer lubovolnej gulovnice dosahovat rozptyl mensi ako 1 MOA so strelivom postavenym na mieru,pripadne s kvalitnym fabrickym strelivom.Takze u Sauera si urcite nezoberu na triko 0,7 MOA rozptyl zo zarukou.
<br/>Ak je to inak,rad sa o tom presvedcim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37515 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Informaciu mam od predajcu, ale nijak som ju nepreveroval, vtedy som to proste len zobral ako fakt. Hodnovernu info o tom som nikde nenasiel, samozrejme okrem prilozeneho nastrelu na terci. Moze to byt cisto len reklama, mozno to Sauer naozaj garantuje, ale vztahuje to na vyladenu zbran+strelivo, pricom sa nemusi jednat o polovnu zbran, ale proste len vyuziva silu znacky(samozrejme,ze rozptyl do 2cm s hociakym strelivom je utopia) Pri najblizsej navsteve sa spytam presne ako to je a hodim to na sklo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37521 od mako747
Odpoveď od mako747 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Však príde optika a montáž dáme všetko dokopy zmontujeme nastavíme zastrelíme a potom dám vedieť....sááám som zvedavý

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37525 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Pana predajcu pozdrav a nech nekeca...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37529 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Kvalita zbraní sauer 202
presne toto ma zaujímalo....nie čo garatuje výrobca,ale aké máš skusenosti...mne sa pred pár dnami podarilo pri nastrelovaní 270W...cz537 s českým strelivom rozptil 4,5cm...bol na tom puškohlad NIKOSTIRLING 4X40..ale so svojou 7x64 cz550 to už také dobré nieje....dvoj týždnová,može bit na tom niečo pravdy,že ju treba rostrielat...myslím viacej rán,aby vyhladilo hlaven?? má s tým niekto skusenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37533 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Kvalita zbraní sauer 202
aNO , JE NA TOM VELA PRAVDY, DOKONCA KED NIEKTO NESPRAVNE ZASTRELUJE NOVU ZBRAN MOZE HLAVEN POSKODIT.
<br/>
<br/>Vystriel 5 ran (samozrejme s dostatocnym vychladenim medzi strelami), kompletne vycisti hlaven, vystrel dalsich 5, vycisti a vypal dalsich 10 ran, vycisti a potom sa zacni venovat skutocnemu zastrelovaniu na presnost. Nezabudni ze druh streliva tu hra tak isto velku ulohu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37537 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Kvalita zbraní sauer 202
ako to myslíš s tým strelivom že je dvoležité?? že niektorý druh viac ničí pušku,alebo zastrelovat iba tým typom čo sa bude i nadalej používat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37544 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Kvalita zbraní sauer 202
z dostupnej literatúry som sa dozvedel,minimálny rozptyl dosahuje guľová zbraň po vystrelení cca 2.000 ks streliva, potom sa ale jej rozptyl zvätšuje geometrickou radou. kto z nás kedy vystrelí do 2.000 nábojov z guľovnice? rozptyl zbrane je daný opotrebovaním vývrtu, hlavne v oblasti prechodového kužeľa a na ústí hlavne.samozrejme sú na meranie opotrebenia vývrtu rôzne kalibre a optické prístroje. môj názor je, že radový poľovník pri štandartnej údržbe svojej zbrane, sa bude neustále približovať k idaálnemu rozptylu t.j. do tých cca 2.000 výstrelov a ak sa dostanete pri nastrelovaní do kruku o priemer 5-6 cm pre poľovnícku prax je to na výbornú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37570 od belson
Odpoveď od belson na tému Kvalita zbraní sauer 202
kovacikja, mohol by si sprístupniť tú dostupnú literatúru aj nám (mne)? Alebo aspoň uveď kvocient toho geometrického radu.
<br/>
<br/>CHANEL: Budem príjemne prekvapený, ak sa dozvieme na tvoju otázku konrétnu a prakticky použiteľnú odpoveď. Ako aj na otázku, že aký mechanizmus funguje pri poškodení hlavne nesprávnym zastreľovaním.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37578 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Kvalita zbraní sauer 202
presne na to by som bol tiež zvedavý....to už i teraz čo mám novu čz550 7x64 sa dostanem do rozptilu 5-6,5cm a to i s PARTIZÁMOM strelivom...a o poškodení hlavne pri nesprávnom nastrelovaní počujem prvý krát v živote od prispievatela menom stefan49...tak neviem čo si mám o tom mysliet...bolo by dobré ako i Ty píšeš aby sem prispievali ludia s osobnými skusenostami a nie s tým o čom len dakde počuli,alebo čítali...nech sa ni neuráža... :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37579 od belson
Odpoveď od belson na tému Kvalita zbraní sauer 202
No....nemusí to byť vždy o osobných skúsenostiach... Ja uznávam (niekedy aj sám propagujem) aj veci len prečítané. Ale má to byť vždy technicky podložené, zdôvodnené, vysvetlené, ináč sú to nič nehovoriace a neužitočné dristy. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37584 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Jednoducha otazka a jednoducha odpoved. Sam si pital ci je zbran mozno poskodnit zastrelom alebo nie-Ja hovorim ze ano. Nezabudni z e takmer ziadna nova hlaven nie je dostatocne vylestena ( zvnutra) Pozostatky po vyvrte sa musia nejakym sposobom odstranit .Cistenie je samozrejme potrebne na odstranenie zanechaneho materialu strely, a hlavne aby s nenabudovala vrstva v miestach kde su drazky nedostatocne vylestene.Tento mechanicky proces sa preukazuje preletom strely cez hlaven cim sa hlaven tz. lesti. Z tychto dovodov pocujeme ze treba zbran niekolko krat vystrelit popri com si vsimame zlepsenie presnosti.
<br/>
<br/>Co sa tyka otazky otazky ako ovplyvnuje nastrel druh streliva ---ani sa nedivim ze mate problemy zastrelit zbran kedze neviete rozdiel medzi druhmi nabojov! Jedna sa tu o prenost a ako som uz napisal aj moznost znicenia hlavne. Zase, uzatvorim to tym ze su tu naozaj aj iny odbornici, ktory sa mozu vzajomne podporovat, no a zaciatnici .....
<br/>
<br/>Drzim palce obom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37586 od belson
Odpoveď od belson na tému Kvalita zbraní sauer 202
......Takže žiadne prekvapenia sa nekonajú.....;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37587 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Kvalita zbraní sauer 202
...Urcite si zastreloval novu zbran stym sposobom ze si zobral 100 nabojov a vystrielal si ich do terca jeden po druhom, bez chladenia a cistenia hlavne,, a bolo na stole 5 druhov nabojov s inymi vahami strely a naplnou inych prachov?;/... a dokonca uspesne? Ked uz toho tak vela citas este si nikde nevidel ani upozornenie (hlavne pri Magnum) strelive ze je dolezite aby strelec daval dostatocny cas na vychladnutie hlavne medzi strelami, a aby hlaven bola cim viacej udrzavana v cistom stave-teda odstraneny med. povlak z vyvrtu a pod?
<br/> Ze by to bolo potrebne precitat esta par krat? Mozno aj ta kvalita vyvrtu, pozostatky mikroskopickych kuskov kovu ci skrabance po vyvrte na novych drazkach zacnu robit zmysel, hlavne potom ked sa nad tym pozstavis ako sa tychto defektov zbavit. Zaciatocnikom sa ani velmi nedivim, ale tebe Belson ano. No ale na to bude moznost urcite v buducnosti.:liar:
<br/>
<br/>Je mozne ze obaja sme citali tie clanky a inak sme to pochopili? Hmmmmmmmmmm nejak casom blbnem! Ale zase tak mi treba, nikto ma sem neposielal!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37588 od belson
Odpoveď od belson na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ešte k tomu lešteniu vývrtu (toto nie je reakcia na predchádzajúci príspevok!):
<br/>Keď som si postavil zbraň v kalibri 338-06, tak som objednal pre svoju hlaveň Douglas, ktorú som doviezol z USA aj leštiaci systém Tubb Final Finish určený na leštenie vývrtu. Ide o súpravu striel na ktorých je aplikovaná leštiaca emulzia v piatich rôznych stupňoch jemnosti. Prvé výstrely išli samozrejme v súlade s priloženým návodom, ako sa to má robiť.
<br/>Keďže som nevyrobil dve rovnaké pušky a neporovnával účinok uvedeného leštiaceho systému s vlastnosťami pušky bez jeho aplikácie, čokoľvek by som tvrdil, boli by to nezodpovedné dristy a ja toto prenechávam iným..... A školiteľov tohto typu chválabohu nepotrebujem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37591 od belson
Odpoveď od belson na tému Kvalita zbraní sauer 202
Štefan, načo sa zhadzuješ takými typmi príspevkov? Chlapec (CHANEL neuraz sa, my so Štefanom sme už chlapi v rokoch :) ) zapochyboval (aj spolu so mnou) o možnosti poškodenia hlavne pri zastreľovaní. Ty, keďže žiješ v USA, máš nárok na trocha iné chápanie významu nejakého slova (vzdelanci tomu hovoria sémantika). My pod poškodením chápeme niečo iné ako možno nejaké zhoršenie vlastností, to je celé. Take it easy and good luck! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 218 návštevníkov a žiadni členovia on-line