Akú zbran si vybrat?

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36963 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Akú zbran si vybrat?
nazdar Lubo1,nechceš ten plast/202/ ,predať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36965 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Akú zbran si vybrat?
Zatial nie. Rozmyslam nad kupou cisteho zeleza a potrebujem predlohu. A peniaze ma nejak netlacia. No ak by si si chcel dat podla toho urobit drevo, mozem to pazbarovi zapozicat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36974 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Akú zbran si vybrat?
ciste železo -teda aj hlaven?v akom kalibri to mas teraz?mas tazku kanylovanu hlaven?asi som ju mal v ruke.plast Ti bol kratky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36989 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Akú zbran si vybrat?
7x64. Ten plast mi bol o 2cm kratsi. A v akom kalibri tu druhu? Najskvor 6,5 x 57.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36990 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
Kludne mozes zabrusit aj na www.browningint.com Sauer aj Manlicher su fajn ale aj z Brow.budes milo prekvapeny.Rovnako Sako 85 Bavarian.Ani pri jednej z tychto znaciek neprerobis.Samozrejme Tikka. Volakedy sa vravelo,ked chces FLINTU-kup si TIKKU.A ja som kupil Browning. :]8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37005 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Akú zbran si vybrat?
zdar pani, uz asi otrepana otazka, ale aky je vas nazor na 8x57JS vs 9,3x62...myslim co sa tyka napr spatneho razu, dopadovej energie, pocetnosti streliva, jednoduchsie povedane co zvolit radsej ci 8cku al 9,3...dik za reakcie :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38103 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravim co si myslite o kalibri 7x57 v solo gulovnici?ked tam dam naboje Sierra 11,35 gramu energia na 100m 2962 a na 200m 2217Kj myslite ze to je dost na lov jelenej a diviacej zveri?
<br/>Dik za odpovede

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38124 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbran si vybrat?
Ja mam gulobrok 7-57R/16 ,strelil som nim zatial iba dva diviaky ale bez problemu . Strielam TIG 11,5 g . Je to vynikajuci kaliber aj strela , minimalne podliatiny . Ked vezmem v uvahu , ze vsetky eRka su oproti bezokrajovym nabojom laboborovane na nizsie tlaky a tym i vykon aj tak je to stale dost . ZHackari mi iste daju za pravdu . Ak mas moznost kupit tu 7/57 kludne ju vezmi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38135 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
sieru som použil v 30-06 a neodporúčam, je to síce presná strela, ale veľmi slabá ranivosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38142 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Akú zbran si vybrat?
presne ako hovoríš Pali, ja som z toho strelil 2x na diviaka vzdialenosť v rozmedzí 100-140m a strela sa chovala ako celoplašť. Hladký priestrel ...prešiel som na Oryx a to už je iná muzika. Vrele odporúčam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38144 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému Akú zbran si vybrat?
dobre vdaka army9 aj astronom za postrehy skusim asi aj ja tie normy oryx sice dost penazi za to pytaju ale radsej nech to uz cosi zo seba vyda akoby som mal ist kusom do susedneho reviru.inac aj kamarat streli diviaka touto sierou v kalibri 308Win najprv sa zdalo ze ostal v ohni po 2min sa postavil a davaj do kukurice farby ako keby s vedra vylial ale siel som za nim z farbiarom asi 2,5km a nic vobec sa nenasiel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38152 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Akú zbran si vybrat?
no skusim ťa poopraviť , konkretne pri kalibri 7x57 a 7x57 R su tlaky a tým aj nárazová energia a rovnako aj rýchlosť totožné. viď stranka www.sellier-bellot.cz/cesky/kulove-naboj...n=12&product=495

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38168 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbran si vybrat?
Ja som vychadzal z katalogu Frankonia a tam ma 7/57 3600 barov a 7/57R 3000 bar . Tak teraz neviem kde je chyba . :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38172 od belson
Odpoveď od belson na tému Akú zbran si vybrat?
Nikde nie je chyba a nemusíš sa nechať poopravovať. Vo všeobecnosti platí to, že ekvivalentné R-ka majú nižšie maximálne tlaky. Napr. 7x57 má normalizovanú menovitú hodnotu max. tlaku spotrebných nábojov 390MPa, kým pre 7x57R to je 340MPa. Podobne je to aj u ostatných kalibrov. Neviem prečo S&amp;B necháva u 7x57 takú výkonovú rezervu a robí tie náboje s rovnakým výkonom. Za predpokladu, že neprekračujú tlaky pre 7x57R, mohli by ísť s tlakom u 7x57 o min. 14% hore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38212 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbran si vybrat?
Vdaka za upresnenie , takze som si dobre myslel . Pozrel som lepsie stranku S&amp;B a vyzera to , ze tam maju riadny bordel . By ma zaujmalo preco napr. 7/65R udavaju vyssie vykony ako 7/64 .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38369 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
mate niekto skusenosti s remington seven v .380win? podelte sa rozmyslam nad jej kupou. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40293 od 40E
Odpoveď od 40E na tému Akú zbran si vybrat?
Má niekto skúsenosti s gulovnicou Verney-Carron, Impact plus Take down? Dováža to niekto na SK? Príde mi to ako vhodná, cenovo prijateľnejšia alternatíva Saueru Take Down.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40426 od oto01
Odpoveď od oto01 na tému Akú zbran si vybrat?
Ma niekto skusenosti s ZKW 465 .Mam to doma v 22 hornet

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40457 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Akú zbran si vybrat?
Shodou okolností ho má otec a je to podle mě jedna z nejlepší zbraní, kterou zbrojovka vyrobila, sám jsem ho chtěl, ale nesehnal jsem ho, tak jsem si koupil Fox 222 rem taky s německým napínáčkem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #45455 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému Akú zbran si vybrat?
vie mi niekto povedat, za koklo sa da kupit manlicher schonauer 7x57 r.v.1958 celopazba???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 858 návštevníkov a žiadni členovia on-line