Akú zbran si vybrat?

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24799 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
Nedavno som si osahal 802-ku v Hermese BA, no musim povedat ze nad opracovanim dreva som trpko zaplakal ... :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24800 od dr_sulaj
Odpoveď od dr_sulaj na tému Akú zbran si vybrat?
nevies kde by som kupil tikku alebo remington 700 ale v prevedeni cierny plast ak mas aj nejaky kontakt dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24807 od dr_sulaj
Odpoveď od dr_sulaj na tému Akú zbran si vybrat?
zdravim pani aku zbran by ste my odporucili rozmyslam nad tikkou alebo remington 700 nieco na co najdlhsou vzdialenost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25122 od Evyliear
Odpoveď od Evyliear na tému Akú zbran si vybrat?
Ahojte! Som začínajúca poľovníčka, doteraz som poľovala s brokovnicou. Teraz by som si chcela kúpiť guľovnicu, poradili by ste mi pri vyberaní? Zver - srnčia, diviačia, danielia. Ďakujem.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25127 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému Akú zbran si vybrat?
Nedávno se to rešilo v Česku - viz odkaz :
<br/>
<br/> www.myslivost.cz/RadimeSi/detail.asp?id=...esic=10&rok=2007

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25132 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Troška prelistuj fórum,na túto tému tu bolo popísané už veľmi veľa.Upresni v akom revíri poľuješ,na aké vzdialenosti lovíš, ako si stavaná atď. Ak si slabé žieňa už aj napr. 8x57 ti môže robiť problém-kvôli spätnému rázu. Keď to vezmem všeobecne(žena,typy zveri,ktoré si menovala)odporučil by som ti tieto kalibre: .243winchester-ak si rozvážna strelkyňa a nepreceňuješ možnosti kalibra,ale aj svoje. 7x57-rokmi zaužívaný kaliber,príjemná streľba,dostatočná na všetku zver u nás,pri dodržaní poľovníckej vzdialenosti. .270win-výkon podobný ako 7x64,ale s oveľa príjemnejšou streľbou,dobrá balistika-sám ju vlastním a maximálna spokojnosť. Určite je vhodných kalibrov ďaleko viac,ale s menovanými mám aké-také skúsenosti, videl som čo dokážu a môžem ich doporučiť.
<br/>
<br/>Vo všeobecnosti na tebou menovanú zver sú vhodné aj iné kalibre napr. 6,5x55SE,7x64,.308winchester,8x57 a iné. Stačí si len vybrať. Musíš zvážiť aj veci ako napríklad-plánuješ často chodiť na spoločné poľovačky?(tomu musíš prispôsobiť aj kaliber,spravidla čím pomalšia a ťažšia strela,tým na SP lepšie),aký typ strely zvoliť a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25134 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Akú zbran si vybrat?
Bolo by mozno dobre vyskusat si rozne kalibre od kolegov a potom pristupit ku samotnej kupe.Kazdy kaliber je vhodny,len zalezi na tom ,kto aky si oblubi.Ja osobne mam 7x64,ale vhodny by bol mozno aj 7x57.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25140 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Akú zbran si vybrat?
no aku zbran? No Kušu asi nie?8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25149 od zolo64
Odpoveď od zolo64 na tému Akú zbran si vybrat?
Ahoj,pokial chces poradit aky kaliber,tak ja ti odporucam 6,5*55SE.Pri pouziti RWS DK 9,1 je to kaliber na svetku nasu zver do 200 m(E/J 100m-2705,TKO 100m-45,6 E/J 200m - 2098,TKO 40,2)Pokial sa jedna znacku,o tom rozhodne obsah tvojej penazenky.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25176 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Pripájam sa, pre dámu je to ideálna zbraň, len strelivo by som odporúčal ťažké severské 10,1g, Norma Oryx alebo Vulkan, Lapua Mega. Na spoločné menej vhodné, ale ako poznám rozvážnejšiu streľbu nežnejšieho pohlavia aj tam sa to dá využiť. Tam by som však viac odporúčal .30-30 win., veľmi príjemná a účinná streľba, tiež vhodná pre ženy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25180 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Do ženských rúk by som dal 7x57 alebo 270WIN. Malý kopanec a dobrý účinok v cieli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25207 od Evyliear
Odpoveď od Evyliear na tému Akú zbran si vybrat?
Veľmi pekne ďakujem za príspevky, veľa mi pomôžu pri výbere. Keď sa rozhodnem, dám Vám vedieť. Ešte raz ďakujem!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25217 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Akú zbran si vybrat?
Mozno Mauser,aspon by nebol evidovany:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25999 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Akú zbran si vybrat?
posúvam hore pre canadiera...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27637 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
mate niekto skusenosti z gulovou kozlicou Brno BO 803. Hlavne ma zaujima to spojenie hlavni u tejto kozlice, je to OK alebo to robi problem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27650 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Akú zbran si vybrat?
Neviem co dnes stoji RWS Dk 9,1g ja pouzivam Normu na spolocne Vulkan a na ind. Nosler Partition 9,1g ma lepsiu balistiku aj ucinost ako RWS a kludne aj na 250m ak si niekto trufne cena je 80sk/ksv300m-1850j s poznamkou cimbalika ohladne vhodnosti Kal. na spolocne nesuhlasim 10,1g vulkan nema problem aj pri zlom zasahu u mna az na medajloveho kana vzdy priestrel, farba -jednoducha dohladavka ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27744 od domasa
Odpoveď od domasa na tému Akú zbran si vybrat?
poraďte mi ZBK 110 5,6x52R alebo IZ 18 .223 rem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27747 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Akú zbran si vybrat?
Radšej ZBK vzhľadom na to že na IŽ sa dosť ľudí sťažuje proste na IŽ musíš mať šťastie a potom budeš spokojný ak máš smolu budeš na ňu nadávať takže ja by som volil radšej ZBK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27751 od domasa
Odpoveď od domasa na tému Akú zbran si vybrat?
Dik za radu. Asi to aj tak urobim. Videl som par IZ iek s novou pažbou a celkom sa mi pačili tak trošku vaham no a aj cena je nižšia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27758 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Akú zbran si vybrat?
Ahojte, mozte mi prosim poradit aku zbran si kupit ako prvu pre zacinajuceho polovnika? Revir je na vychodnom slovensku, na podhori Slanskych vrchov, viac menej polny s mnozstvom remiziek, lesa mame asi 20% z celej rozlohy. Najcastejsia lovena zver je srncia, cierna, menej vysoka a potom bazant a zajac a samozrejme skodna. Uvazoval som nad zachovalym pouzivanym gulobrokom. Poradte prosim ci je to spravna volba a aky kaliber by bol vhodny. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 690 návštevníkov a žiadni členovia on-line