Akú zbran si vybrat?

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27878 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Akú zbran si vybrat?
No v tom pripade by to slo. Budem rad ak mi posles nejake blizsie info o tej zbrani na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Minimalne region a ak by bola aj nejaka fotecka prip. cena nech sa viem zorientovat, tak to by bolo fajn. Dakujem zatial.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27903 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Akú zbran si vybrat?
Ak mozes prosim posli to co foksimu aj mne na moj mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., hladam take nieco ako foksi, aj ten termin mi je blizky:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27912 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Akú zbran si vybrat?
PO 26 Vam poslem podrobnosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28090 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
chcem vas poprosit o radu na co vsetko si treba dat pozor a co treba skontrolovat pri kupe zbrane. chcem si na vianoce kupit brokovu kozlicu a kedze je to moja prva zbran ktoru budem kupovat rad by som vedel co mam na nej skontrolovat. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28092 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Najprv stav hlavni, potom ci niesu hlavne vykyvane v zamkoch. Hlavne musia sediet v baskule bez vole, alebo s min. volou. Treba dat dole aj predpazbie a vyskusat. Potom celkovy chod flinty, ci sa nezasekava pri otvarani, resp. zatvarani a pod. Najlepsie z nej vystrelit par ran po sebe, vyskusat krytie a podobne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28095 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
dik, no s tym strielanim to bude asi problem, je to nova puska este v obchode tak neviem ci sa bude dat dohodnut s predajcom. Ake mate skusenosti s Franom v Nitre?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28096 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Zalezi na tom,aku brokovnicu ides kupovat.Staru alebo novu?V akej cenovej hladine?Rozumu snad budes mat dost,aby si nekupil nejaky turecky cenovy trhak...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28097 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Predbehol si ma o minutku :D Teda novu...neviem,neviem,ci ta necha Frano vystrelit,predpokladam,ze nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28100 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
vzhladom na moju financnu situaciu a aj to, ze to bude moja prva no iste nie posledna zbran som rozmyslal nad IZ27 Sporting. mala by byt hlavne na strelnicu a mozno obcas na diviaky pokial nekupim gulovnicu. a potom ak sa nahodou vyskytne moznost ist na drobnu tak aby bolo s cim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28128 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Ked je to nova flinta tak predsa nebudes kontrolovat stav hlavni a zamkov...a tiez samozrejme nie je potrebne z toho strielat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28137 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Z normálnej zbrane nie je potrebné strieľať, ale ak kupuješ lacnú brokovnicu, možu sa Ti stať aj takéto prípady:
<br/>
<br/>1: Jednospúšť Ti pri každom piatom výstrele - zhruba odpáli obidve hlavne /kamoš a jeho IŽ 12/76/
<br/>2: Po výstrele obidvoch nábojov sa Ti nedá zlomiť kozlica z neznámych dôvodov, neodtránil ani puškár 20/76 - moja osobná skúsenosť/
<br/>3: Po pár výstreloch Ti strháva čok, napr. v spodnej hlavni, lebo je uložený mierne šikmo - predajca odmieta zbraň reklamovať. /IŽ 12/76 u známeho, ktorý si ju objednal z veľkoskladu a predal./
<br/>4: O tureckej kvalite sa už nebudem rozširovať, ak Vám stačí brokovnica na 2 roky - treba kúpiť.
<br/>
<br/>Tých nedostatkov môže byť podstatne viac a mnohé by si odhalil po pár ranách na strelnici. Každý čaká aj od brokovnice za 13-15000,- Sk, že mu vydrží celý život.
<br/>
<br/>Ja viem, že optimum by bolo vziať 5 ks IŽ a pohrať sa s nimi na strelnici. Bohužiaľ v našich podmienkach dosť ťažko predstaviteľné. Takže podľa mňa je potrebné detailne prekontrolovať úplne všetko a absolut. ideál je vystreliť nejakých 10 rán. Možno v budúcnosti to tak bude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28141 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Akú zbran si vybrat?
No ja nie som nejaký expert na zbrane ale po napísanom by som asi lacnejšiu novú pušku nekupoval. Myslím, že v komise je spústa kvalitných zbraní overených časom, treba len prebrúsiť pažbu a nabrunírovať hlaveň. A takúto pušku by nemal byť problém odskúšať na strelnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28142 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ak by som kupoval staršiu brokovnicu, tak, ZP alebo IŽ-58 dvojku. Aj keď mne viac sedia kozlice, tak potom deduško Merkel tiež poteší. Bože, aké boli tieto zbrane voľakedy lacné!!! Píšeš správne, že ak dostane takúto zbraň do ruky skúsený zbrojár, urobí s ňou zázraky, najmä s drevom. U starších brokovníc je už ten brunír dosť otázny. Niektorí zbrojári to nerisknú. Tiež som mal IŽ a porobili perfekt len pažbu a do bruníru už nešli z obavy o kvalitu zbrane po tejto úprave. Ale ak je trochu ošúchaná, čo na tom, ak zámky držia ako poľská viera a je super presná na jednotnú strelu, resp. má super krytie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28144 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Akú zbran si vybrat?
nechcem rypat, ale k tomu bruniru, treba najst puskara, ktory zvlada techniku brunirovania za studena a netreba nic riskovat. Magora, ktory strci damaskove hlavne do horucej lazne (uz som zazil takeho odbornika) by som strcil za nimi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28146 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Akú zbran si vybrat?
Prave prerabam staru IŽ-ku 58 kal. 16/16x70, ked sa mi dostala do ruky, zbraň 40 ročna, taka zvonka ošuchana stara pani, pažba dvakrat pretreta nejakou farbou čo dom dal. Hlavne zvnutra po vypucovani ale neskutočne jak nové ten chrom čo tam rusaci davali fakt kvalitny. Prave došla z čiernenia od puškara dostala pekny nový čierny brunir, ešte na dreve popracujem a bude comeback rusandy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28150 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Aj ja som mal presne takú istú. Držím palce, aby sa podarila. Predal som ju, dodnes to ľutujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28156 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Akú zbran si vybrat?
Vdaka - prave došlo drevo, dal som urobiť nové rybiny tak už len povrchovu upravu nejaku vhodnu zvolit a skompletovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28210 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Akú zbran si vybrat?
Presne tak, brokovnice a kombinované zbrane sa čiernia za studena. Myslím, že to dlhšie trvá, ale výsledok stojí za to. Kamarát asi pred mesiacom kúpil starú ruskú dvojku
<br/>za 3 000 Sk. Hlavne zrkadlovo čisté. Aj ZP sa dajú kúpiť okolo 5 000 - 7 000 Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28781 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Akú zbran si vybrat?
Ahoj, uz je po 26. tom tak skusam ci uz mas nejake podrobnosti o tej zbrani. Zisla by sa aspon lokalita, opis pusky, pripadne fotka a priblizna cena. Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28850 od snipko
Odpoveď od snipko na tému Akú zbran si vybrat?
Čaute.
<br/>Potreboval by som trochu poradiť, chcem si kúpiť guľobrok a neviem sa rozhodnúť. Uvažujem medzi Sabatti alebo Bettinsoli. Prosím o radu. Kde by som si mohol pozrieť na stránke Bettinsoli? Na Sabatti stránku viem ale na Bettinsoli nie. Prípadne kde tieto zbrane môžem kúpiť a ich cena??? Chcel by som ten guľobrok v kal. 8x57 JRS. Tak vás prosím o info. Za všetky poznatky vopred ďakujem. Nazdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.173 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 426 návštevníkov a žiadni členovia on-line