Puškári na Slovensku

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32008 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Puškári na Slovensku
Dobrý deň Páni, chcel by som sa spýtať, či sa dá opraviť vypadaná broková hlaveň na guľobroku? Ak áno, neviete akú cenu si dávajú puškári za tento úkon?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32012 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Puškári na Slovensku
da sa vymenit, cenu ti seriozny puskar povie, az ked sa na to pozrie (ked to nie je nejaka konfekcia), ale nenechaj sa natiahnut, 3 mesiace dozadu mi v nemecku menili hlavne na HH brokovnici v spickovej manufakture za 560,-Eur (a nikto ma tam netlacil do mensieho kalibru - teda do "urez a zasun"!!!)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32178 od jager
Odpoveď od jager na tému Puškári na Slovensku
Zdravím Taifi,
<br/>Chcel by som s tebou prebrať jednu vec.
<br/>Ak teda ti to nebude prekážať, poprosím ťa, pošli mi na teba kontakt.
<br/>Vďaka
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32234 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Puškári na Slovensku
ak maš na mysli opravit vypadanú hlaveň nejakym tmelom takl to sa neda.mozno existuje nieco ale radsej by som sa tomu vyhol.hlaven trebva odstranit a nahradit novou.no vzdy sa neda nahradit kal. 16 s kalibrom 16 , ale puškar ti tam osadi kalo. 20 zalezi aka tenka stena ostáva na zväzku.to sa týka demi-blokov ak tzo je v objímkach tak sa pôvodná vyletuje a osadí nova i toho isteho kalibru-VYHODA OBJIMOK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32235 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Puškári na Slovensku
0905/740246

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32239 od jumbo
Odpoveď od jumbo na tému Puškári na Slovensku
Tajfi mohol by si prihodiť na svoju stránku nejaké fotky z výstavby 6.5x57r/444 marlin?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32243 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Puškári na Slovensku
Skus ešte na výrobu pažby Michal Ďurkov, Brehy (pri Novej Bani) tel. 0905 106 925

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32261 od palok5
Odpoveď od palok5 na tému Puškári na Slovensku
Pani poradte mi niekoho, kto mi pekne počierni gulobrokovu hlaven. Som z okr. SNV. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33083 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Puškári na Slovensku
dakujem za pripomienku už bude hotová a ja som zabudol nafotit ju a dať na net

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33329 od damihalik
Odpoveď od damihalik na tému Puškári na Slovensku
Dobry den prajem, prosim Vas, neviete mi poradit, kto by mi mohol urobit klapkovu montaz na gulobrok Brno802? Vopred dakujem za pripadnu odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33357 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Puškári na Slovensku
V Lučenci pán Szerzedyi 0905455736, teda ak bude mať čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33358 od Palo218
Odpoveď od Palo218 na tému Puškári na Slovensku
v ganovciach pri pp- pan Chmelar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33731 od jager
Odpoveď od jager na tému Puškári na Slovensku
Johny, pokiaľ ja viem, tak Kruty nemá preto čas, lebo ho nemá Jožo Šuta, ktorý za neho robý na tých &quot;jeho&quot; puškách 60% práce. To z dôvodu, že zatiaľ v praxi nezistil ako letovať hlavne tak, aby sa po pár ranách nerozišli. A preto, že Šuta z Budmeríc má roboty až až, tak pán Kruty je nahraný. Poznám jedného pána z Lučenca, ktorý povedal, že po Krutom už neberie žiadne opravy, jednoducho už dosť. Tak dopadol aj ten čo si mu predal guľ. dvoják, Inak aj na ňom robil sústrel J. Šuta, Odletovaná medzihlavňová šinka, ktorú pre nižšie náklady majster zbrojár robý z klinkovej ocele, 100,- Sk/1m. Iný za podobný material dávajú 2000,- Sk. Jano, už som toľko chvály od teba tu na stránkach čítal na Krutého robotu, že som sa nemohol ubrániť pocitu, že ti za reklamu platí;). To je dôvod prečo som sa pripojil, aby tí čo majú záujem o puškárske špičkové práce, mohli zvažovať na koho sa z prácou obrátia. Ja som si u pána z Lučenca nechal urobiť guľ. dvoják 8x57 JSR/ 8x57 JRS zo sústrelom 2 cm na 80m, za 90 000,- Sk a ty si svoj predal v tom istom kalibry zo sústrelom 8 cm na 50m z 50 -kami hlavňami za 35 000,- Sk. To len pre porovnanie, ako si napísal cena zodpovedá kvalite.
<br/>Prepáč Jano, dúfam, že som nenapísal nič, čo by ťa mohlo nahnevať. Nemôžem zato, píšem tak ako sa veci majú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33733 od jager
Odpoveď od jager na tému Puškári na Slovensku
Je to skutočný majster puškár. Pozdravujem majstre.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33734 od jager
Odpoveď od jager na tému Puškári na Slovensku
Kruty, vie, že je to umenie, to poznal už dávno a preto sa mu to nedarí. Možno raz sa stane zázrak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33735 od jager
Odpoveď od jager na tému Puškári na Slovensku
A pozor! Toto nie sú prvoaprílové žartíky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33747 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Nuž Miro čo povedať. Ja mám od krutého už druhú zbraň. Prvý bol dvojak, na ktorého jeho terajší majiteľ nedá dopustiť a druhý je guľový troják. Krutý so Šutom spolupracujú, raz robí niečo jeden pre druhého a potom zas opačne. Neviem koľko krát si bol u Krutého v dielni, ale ja asi 50. A videl som rozrobené zbrane v rôznom štádiu dokončenia. Podľa mňa tu píšeš teké hlúposti, ža naopak ja mám dojem že ti niekto zaplatil za toto ohováranie. A poviem pravdu, keby som ja bol Krutý, tak sa snažím nájsť nejaký paragraf za ohováranie alebo poškodenie dobrého mena a podaám na teba trestné oznámenie. Napísať niečo také bez toho, že by si nedržal v ruke jeho zbraň, bez toho že by si niekedy bol u neho v dielni, tak to je nielen vrchol drzosti ale aj pekné svinstvo. To že Šuta za Krutého letuje hlavňové zväzky je taká kravina a lož, až sa hory zelenajú. A ešte k mojmu dvoajáku, ktorý som predal. Ty si dal za svoj ako píšeš 90 000,- , mne ho krutý urobil za 31 000. Ja mám k zbrani úctu a mám úctu aj k puškárovi. Dvojak mal ísť na Čechy za 53 000 korún českých, ale či veríš alebo nie, predal som ho chlapíkovi len s miernym ziskom, aby som sa Krutému vedel pozrieť do očí. Môžem ti poskytnúť mail pána, ktorý ho chel kúpiť a spýtaj sa ho. Fakt sa ma to dotklo čo si napísal, pretože keby to bola pravda, tak ja som najväčší klamár na svete a Krutý by bol bez roboty. Neviem, čo ťa k tomu viedlo, ale každý nech si urobí svoj názor. Dve Krutého zbrane sú opísané v sekcii zbrane na PID a ostatné sú na jeho stránke. Netrvrdím, že je to najlepší majster na Slovensku, ale na 33 ročného chalana je neuveriteľne šikovný a hlavne - nie je nenažratý. Maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33749 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
A ešte mi napíš, odkiaľ vieš že sa mu nedarí, lebo ja pripravujem články o jeho dvoch nových exkluzívnych dvojakoch na vývoz ... A Krutý skrachuje, budem ti do konca života čistiť všetky pušky raz za týždeň ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33760 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Puškári na Slovensku
...no, jager, nepoznam Kruteho osobne a tak isto nepoznam ani teba! Avsak toto co si tu napisal je neludska drzost a surovost!!!!!! Dufam ze kruty si to precita a najde naozaj nejaky paragraf aby ti s nim poriadne utrel nos!!!!Chlapec urcite nie je najlepsi a ani najhorsi zbrojar, po pri com si nezasluzi svinske jednanie ktorym si sa tu predlozil, a urcite si zasluzi viacej ucty a respektu nez mu ty podavas! Neocakavam od teba ziadnu reakciu ,preto ze je pre mna nepodstatna....bohuzial zostal sy u mna smutnym chrapunom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33766 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
;/ Od regionálneho redaktora by som očakával, že sa vyjadrí ku konkrétnym faktom a tvrdeniam typu: má predmetná zbraň sústrel, ktorý udáva jager, alebo má hodnotu, ktorú udáva on vo svojom článku....letoval ten hlavňový zväzok Krutý, alebo ho letoval Šuta....a pod. Pokiaľ by v reakcii takéto konkrétne fakty boli, asi by neprekážali ani úplne &quot;off-topic&quot; argumenty o možnom predaji do česka, počte návštev v dielni, alebo ostatné emotívne vety....
<br/>
<br/>Diskusia by mala byť vecná a faktická, pre toto diskusné fórum je to asi nesplniteľná méta. Emotívne výlevy a vyštekávanie sa na americký spôsob je to najmenej, čo asi väčšinu serióznych čitateľov zaujíma, fórum takto zostáva akousi &quot;dristárňou&quot; (nespisovný výraz - opakovaná to vďačná príležitosť pre zapojenie sa nejakých papoidných typov) 8-L .
<br/>
<br/>Na záver prehlasujem, že osobne nepoznám (a zrejme po tom ani netúžim) žiadneho zo zainteresovaných pánov (menovaných i nemenovaných), ani diskutovanú prácu. Len pokladám za prínosnejšie, ak by som si mohol robiť úsudok z faktov a nie z &quot;dristov&quot;.
<br/>
<br/>A ešte:
<br/>johny: Kooperácia medzi dvoma remeselníkmi býva väčšinou preto, že každý môže byť špecializovaný na určitý druh úkonov, ktoré sú najmä v puškárstve dosť rozmanité, čiže nepokladal by som to za nič neprípustné, naopak, môže to zvýšiť kvalitu. Negatívne by ale bolo, keby jeden vydával prácu toho druhého za svoju....
<br/>Otázka k formuláciam z tvojho článku: Napätie a úľava, ktoré si videl na majstrovi pri druhom pokuse, to bola len taká literárna redaktorská kudrlinka, alebo si majster nestihol overiť sústrel predtým, než ťa pozval na prebierku? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 388 návštevníkov a žiadni členovia on-line