Puškári na Slovensku

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38098 od jager
Odpoveď od jager na tému Puškári na Slovensku
Tono (Akela), kedy sa ukážeš v Záriečí u Milana H.? Ak budeš mať záujem zoberiem ťa na zaujmavé rujovisko.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38102 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Čakám na signál. Veľmi sa teším na stretnutie. A na Slovensku máme šikovných puškárov. /aby som nebol mimo tému/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38109 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Puškári na Slovensku
čau Akela vieš posunúť kontakt na toho pána? Potrebujem urobiť pažbu na môj ,,ruský ropovod,, a vzhľadom k nadobúdacej cene zbrane by som sa rád priblížil k tej cene čo si napísal ty

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38110 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Pošli mail

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38111 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Puškári na Slovensku
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. pošli kontakt aj na seba cinknem ti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38579 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
No možno zas bonzujem viac ako treba, ale kzuzana to má za sebou. Dnes sa rozložila na dva kusy. Výsledkom je viac ako 4 kilový junák, následník trónu a verím že aj pokračovateľ v puškárskom remesle. Tak želám v mene svojom aj v mene redakcie PID Zuzke, Milanovi aj krpcovi nech sa im darí a hlavne nech sú zdraví. Ostatné príde aj samo. Ešte raz blahoželám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38583 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Puškári na Slovensku
Pripájam sa aj ja a haôvne veåa zdravíčka malemu. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38614 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Puškári na Slovensku
Veľa zdravia mamke, malému a aj tatkovi :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39063 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Puškári na Slovensku
Páni puškári, zaujímalo by ma čo by sa stalo keby som si dal na ZG47 kal. .30-06 spring. skrátiť hlaveň na cca 52cm? zaujímalo by ma či je to možné, rozumné a aký by to prípadne malo vplyv na strelbu.. dakujem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39066 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Puškári na Slovensku
Nekaz takú peknú zbraň, radšej ju daj vymeniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39071 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Úplne súhlasím, veľmi pekná zbraň na tú dobu a takto len zbytočné výdavky s neistým výsledkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39072 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Pokiaľ nechceš zachovať tú určitú historickú hodnotu, tak to skrátenie hlavne nebude mať vplyv (alebo v poľ. praxi zistiteľný vplyv aj keď sa jedná o razantný kaliber) na pracovnú hodnotu zbrane. Prachová náplň vyhorí zhruba v dvoch tretinách 60 cm hlavne, teda do 40 - 45 cm. Dåžka nad 50 cm teda nemá problém. Nezmení sa ti teda rozptyl ani balistika (resp. zmení sa nepodstatne pre poľ. prax). Ja som si dal skrátiť IŽ 18 7,62x39 na 50 cm. Úplná spokojnosť. A ešte keď tam dáš celopažbu tak získaš omnoho atraktívnejší vzhľad. Ale nech sa vyjadria puškári či je to vhodné robiť s opotrebovanou hlavňou, pretože moja IŽ bola skoro nová a teda hlaveň v celej dåžke bez opotrebovania. Ale ja mať ZG tak ju nerúšam. Zetky a ZGčky naberajú na hodnote raketovým spôsobom, pozri si inzeráty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39078 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Puškári na Slovensku
Pri tomto skracovaní hlavne by som bol opatrný pretože:
<br/>hlaveň pri výstrele kmitá po sínusovke, je to akýsi &quot;votknutý nosník&quot; a štandartné dåžky hlavní nie sú dané náhodne, ale s určitou empíriou, tak aby sa ústie hlavne pohybovalo niekde okolo 0 a teda by sa mohlo stať, že pri skrátení hlavne ju skrátiš tak, že ústie bude mať max. kmit v sínisovke a teda zbraň bude vykazovať väčší rozplyl. Nedokážem ale posúdiť, či to vôbec pri loveckej, alebo terčovej streľbe poznáš, resp. či sa to skrátenie hlavne negatívne prejaví pretože praktická streľba je vykonávaná do možno 200 m? Určie je ale aj dåžka hlavne rozhodujúca pri kanónoch strieľajúcich priamu streľbu na väčšie vzdialenosti ( do 2 km ), kde okrem úsťovej rýchlosti, rotácie strely ... je potreba maximálne eliminovať kmit ústia spôsobeného výstrelom. Ďalej pri skrátení hlavne musí byť úsťový rez ( ukončenie drážkovanej časti hlavne ) absolútne kolmý na os hlavne, pretože inak by sa mohlo stať, že zbraň v rozsahu nastavenia zameriavacieho ďalekohľadu ani nenastrelíš. Prajem hodne zdaru, ale sobne by som to nerobil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39079 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Puškári na Slovensku
dakujem a čo tak výmena hlavne za 8x57JS? ževraj záver z .30-06 je dlhý na 8x57 a náboj by sa mohol zasekávať?? bola by lepšia 8x64S?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39080 od varmi
Odpoveď od varmi na tému Puškári na Slovensku
Poradite mi?Kde na internete sa dopracujem k tech.rozkresu gulobrok UB CZ 586 7x57/16.Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39088 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Puškári na Slovensku
vieš toto čo si napísal možno je pravda o tých sínusovkách a podobne ale to sú všetko poučky ktoré prichádzajú od takých ujov ktorý sedia v labáku a berú nekresťanské peniaze za nič tak musia vykázať aj nejaký výsledok...ja som kúpil od Waltra 8-čkové hlavne o dlžke 750mm a potrebujem 550mm dlhé hlavne čo mám podľa teba teraz spraviť s nulovým bodom aby hlaveň nevybrovala...dám ti odpoved: urobím to čo robia zbrojovky na celom svete.Stiahnem hlaveň a potom ju upichnem na potrebnú dľžku, ukončím ústie s nástrojom na ukončovanie ústia a potom ho perfektne vyleštím.ak si myslíš že som sa netrafil do nuloveho votknutého nosníka veľmi sa mýliš....;);););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39089 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškári na Slovensku
Uz len rozlicny druh streliva v tej istej hlavni meni uzol kmitu....dlzka nie je z tohto hladiska podstatna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39092 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Puškári na Slovensku
ved si kúp hotovú 8-čku CZ-UB alebo starého mausra a zbrojár ti s toho urobí zbraň ako lusk no samozrejme si priprav aj tučnú peňaženku lebo ťa to určite vyde drahšie ako nová zbraň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39147 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Puškári na Slovensku
tajfi nevieš ake stupanie má hlaven ZG? aku najťažšiu strelu dokaže stabilizovať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39158 od tajfi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.156 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 577 návštevníkov a žiadni členovia on-line