Guľobrok - áno, alebo nie

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10709 od Akela
Guľobrok - áno, alebo nie bolo vytvorené Akela
V poslednej dobe sa mi táto zbraň začala páčiť i keď v začiatkoch to tak nebolo. Na guľobrok som si vypočul veľa pozitívnych ale aj negatívnych názorov. Zaujímal by ma Váš pohľad, hlavne majiteľov tohto typu zbrane ale aj tých, čo ju vlastnili a prešli na sólo guľovnicu. Ďakujem za všetky názory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10711 od johny
Odpoveď od johny na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Akela ty si skuseny polovnik takze vies ze tu sa nejedna o zbran, ale o sposob akym polujes a na aku zver polujes. Pokial chodis napriklad mimo sezonu na pirs a tlmis skodnu tak kozlica je fajn. Ale zas ked ides na ruju do kosodreviny, zbytocne by si vliekol dve hlavne. Moje riesenie je mat kazdy druh zbrane a kazda ma u mna presny ucel. Je to narocne na peniaze, ale polovnictvo nie je o zisku a zbrane si drzia hodnotu. Na kozlicu inak nedam dopustit, ak na to mas a mas ju kde vyuzit tak odporucam. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10712 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Vďaka za názor, ja som mal skôr na mysli jej využitie na spoločných na čiernu. V takej 8x57JRS/12 sa mi veľmi pozdáva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10714 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Podla mna je na spolocne na ciernu lepsi gulobrok, alebo gulova kozlica ako solo gula. Uz len v moznosti rychleho opakovania vystrelu (gula- jednotna strela, gula-gula). Ja som si tiez zadovazil gulobrok v takej razi ako planujes ty. Pri gulobroku (a nakoniec aj pri gula-gula) moze nastat jediny problem ako asi vies, co sa tyka sustrelu gulovej a brokovej hlavne pri jednotnej strele. Inak mne sa ta zbran stale viac pacila ako solo gula. A ked niekto vravi, ze hlavny problem gulobroku je v nahrievani gulovej hlavne tak asi chodi polovat na strelnicu...ved kedy v lese strielas napr. 3x urychlene za sebou z gulovej hlavne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10720 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
apropo, spoločné poľovačky na diviačiu... je aj rozdiel či na štandy alebo do pohonu a v akých prírodno-terénnych podmienkach. Mne v tých kroviskách by sóloguľa bola asi nanič, resp. dosť na málo.. Už som potreboval streliť, ale naozaj bleskurýchle, aj druhú ranu. Mať tak opakovačku, tak nestíham a som rozdrapený.. Ale na štande, v nejakej riedkopodrastovej stromovine, tam si viem opakovačku osmičku predstaviť bez problémov.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10722 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja sa priklanam k Johnymu, tiez som si radsej zadovazil dvojak na natlacku, inak polujem zo solom, gulobrok som predal po jednej revacke v kosodrevine 308/12, po celodennej posliedke som necitil plecia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10723 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Súhlasím s Johnym, na kľudné piršovanie nieje nič lepšie ako guľobrok. Vlastnil som ho 10 rokov a možmosť využiť druhú guľovú ranu, človek potrebuje zriedkakedy. Bola to síce ZH ale nedám na túto zbraň dopustiť. Pri nastrelovaní, ak som nebol nedočkavý, a nechal som hlaveň po každej rane vychladnúť tak som sa na sto metrov v pohode dostal pod rozptyl 5 cm so strelivom S&B. Nejakým vnútorným zmätkom som ju predal a do dnešného dňa toho lutujem. V tom období som trvalo hosťoval v horskom revíre a tak som stále mal pocit, že potrebujem sólo gulovnicu a keď som ju kúpil, a mal som aj guľobrok tak ležal viac menej v skrini a tak som ho predal. No aspoň ten môj bol výnimočne dobrý. Viem, že ZH neoplýva nejakou krásou, ale bola to výborná pracovná zbraň. Mal som tam dvanástkovú hlaveň a mala výborné krytie, tak teraz mi to v zime na posede, keď čakám na líšky a je možnosť streliť aj diviaka takáto kombinovaná zbraň chýba. Strelil som s ním kopu zveri a brokom líšok. Nebol problém ani dostreliť postrieľanú srnu na hlavu asi na 80 m, ktorá jej trčala z vysokej buriny. No a na spoločné poľovačky, tak to je vec zvyku. Veľa strelcov zanedbá zhruba polovičnú rýchlosť jednotnej strely oproti guľovej a tak nezmení veľkosť predsadenia pri jednotnej strele a potom sú aj výsledky chabé, ale na takých 30 metrov alebo v pohone je to super. Pre mňa má guľobrok medzi poľovnými zbraňami čestné miesto. Ale čo sa mi z hľadiska krásy poľovných zbraní páči a je to taký môj tajný sen je nejaká ľahučká bixa, alebo obojetnica ako tomu hovoria bratia česi. Taká 6,5-7x57R/20-76mag by bola podľa môjho gusta. Čo vy na to. Ani 6,5x55SE by nebola na pirš zlá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10732 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
...logicka a prakticka odpoved!:D. Kombinovane zbrane su sikovne, avsak podla toho kde to vyuzivas!Niekedy je lepsie solo gulovnica, inokedy kombo, najlepsie ked mozes drzat kus z kazdej a mozno aj viacej!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10734 od matoni001
Odpoveď od matoni001 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja mam solo, mam aj kulobrok a mam pravdu povediac - viac mi sekol klobrok. Par rokov ho pouzivam a na nas revir sa mi viac hodi. Vsetko zalezi od reviru. Neda sa ti jednoznace povedat - kup si to alebo to........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10758 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ďakujem všetkým za názory. Napr. včera by sami bol zišiel. Sedel som pri kukurici, čakal na čierneho a na 10m mi prišiel krásny jazvec. Bolo mi ľúto streliť ho 308W. Takže aj tam by sa mi hodil. A jazveca som ešte nestrelil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10759 od johny
Odpoveď od johny na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Akela poviem ti pravdu, ja na posed nosim dve zbrane. Moju tetku 8x57JS a kozlicu ZH 305 5,6x52R/12 ... Takže mám tazky kaliber, lahky a este aj brok. Vyhodnejsie by bolo mat to v jednom dvojakovom trojaku .. ale to je este otazka casu. Ale aj ten pride. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10791 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Pekny den vsetkym,
<br/>este som na toto forum nikdy neprispel, ale pozorne ho citam.
<br/>K tomuto Tvojmu prispevku som ale chcel napisat par slov. Ked som sa jedneho dna rozhodoval, ze si k solo zbraniam zakupim kombinovanu, precital som si vela literatury, popocuval som spustu nazorov az som sa rozhodol. Kupil som si presne zbran ktoru opisujes, ze by sa Ti pozdavala. Je to gulobrok FAIR ITALIA 6,5x57R/20-76 a dnes uz trvale obsadila Nr.1 v mojom srdci, hoci so solo gulovnicou mam lovecky podstatne lepsie vysledky. Avsak na prechadzky a rozne nie &quot;obyvackove&quot; sedenia je to SUPER vec, je tak lahka a obratna, ze az parada. Mam na nej menej kvalitny puskohlad 1,5-6x42 z Hubertlovu a pouzivam do nej strelivo RWS. Ale opakujem, som velmi spokojny a volba to bola dobra. osobne nemam ziadny vztah k delam typu 9,3x74 a mojou najsilnejsou zbranou je gulovnica 308W. Myslim, ze na nase podmienky to uplne staci a tato moja kombinacia plne vyhovuje slusnemu polovnickemu vyzitiu. Vsetkym fajn polovnikom &quot;Lovu zdar&quot; a dobru musku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10792 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Pekny den vsetkym,
<br/>este som na toto forum nikdy neprispel, ale pozorne ho citam.
<br/>K tomuto Tvojmu prispevku som ale chcel napisat par slov. Ked som sa jedneho dna rozhodoval, ze si k solo zbraniam zakupim kombinovanu, precital som si vela literatury, popocuval som spustu nazorov az som sa rozhodol. Kupil som si presne zbran ktoru opisujes, ze by sa Ti pozdavala. Je to gulobrok FAIR ITALIA 6,5x57R/20-76 a dnes uz trvale obsadila Nr.1 v mojom srdci, hoci so solo gulovnicou mam lovecky podstatne lepsie vysledky. Avsak na prechadzky a rozne nie &quot;obyvackove&quot; sedenia je to SUPER vec, je tak lahka a obratna, ze az parada. Mam na nej menej kvalitny puskohlad 1,5-6x42 z Hubertlovu a pouzivam do nej strelivo RWS. Ale opakujem, som velmi spokojny a volba to bola dobra. osobne nemam ziadny vztah k delam typu 9,3x74 a mojou najsilnejsou zbranou je gulovnica 308W. Myslim, ze na nase podmienky to uplne staci a tato moja kombinacia plne vyhovuje slusnemu polovnickemu vyzitiu. Vsetkym fajn polovnikom &quot;Lovu zdar&quot; a dobru musku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10798 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Presne tento výrobok som mal preštudovaný - prospekt a pod. Vozí ich Fraňo a vyrába Rizziny. Adresa: www.fair.it/fra/combi.html
<br/>Veľmi sa mi páči, mal so ho aj v ruke. Takže musím ešte pošetriť. Ale ja chcem 8mičku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10846 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ak nie je tajná cena, koľko ťa vyšla, lebo sa mi nesmierne páči!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10847 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Posledá cena bola takáto:
<br/> prevedení standart /bez lícnice a napináčika/ 34 000,- Sk
<br/>prevedenie Lux/lícnica + napináčik+menší gravír/ 41000/
<br/>
<br/>Fraňo mi povedal, že treba vziať s napináčikom, potom ho aj tak každý dokupuje a predraží sa to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10848 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ten gravír je z jednej strany jeleň a z druhej diviak ak sa dobre pamätám. A nie je to žiadny šmejd, robí ich Rizziny a to je solídna firma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10849 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Veľmi pekne ďakujem, je to slušná pálka pre našinca, ale v porovnaní s Češkami nie je čo riešiť! Dá sa....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10850 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ešte som zabudol že všetky hlavne brokové sú magnum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10851 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
OK, zaujímavá je hmotnosť podľa mňa aj dobrá voľba vyrábaných kalibrov - môže si vybrať asi každý. Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.120 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 852 návštevníkov a žiadni členovia on-line