Guľobrok - áno, alebo nie

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12994 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ešte som nepoľoval, zavolal ma kamarát či chcem ísť sním na srnca. Zavčas rána som bol u neho. Neviem prečo ale spýtal sa že či si má zobrať sólo 7x64 alebo guľobrok 7x57R/20. No vedel som ja o tom ešte figu. Rozhodol sa pre sólo. Sedeli sme na posede, vyšiel srnec, kamarát zamieril a vyšla rana. Srnca som pozoroval ďalekohľadom, ranu neznačil. Pobehol tak 10-15m zastavil a díval sa smerom k nám. Kamarátovi nešlo do hlavy ako mohol minúť a začal pomaly prebíjať, lenže akokoľvek opatrne to robil nedarilo sa mu to najtichšie. Srnec to už s nervami nevydržal a s hlasným nadávaním trielil do lesa. Ktovie ako by to dopadlo keby mal guľobrok, ktorý sa dá prebiť doslova nehlučne.Takých a podobných situáci je určite veľa.;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12998 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Poľoval som vyše 10 rokov aj s kozlicou, aj so sólo guľou, potvrdzujem to, čo si povedal - tá nehlučnosť pri prebíjaní gule má veľký význam, často väčší, ako tá sekunda-dve, ktorú sólovkou ušetríš. Mne práve toto prinieslo niekoľko krásnych zážitkov a úlovkov! V súčasnosti mám len dve sólo, ale tento rok mi určite pribudne jedna krásna talianska kozička do výbavy! Ešte porozmýšľam, čo za optiku na ňu, ale som pevne rozhodnutý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13001 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Já jednou střílel kulí ze ZH na lišku, minul jsem jí a když jsem chtěl přebít, že bych jí zkusil ještě druhou ranou v běhu, tak jsem nemohl vytáhnout hylznu, ona totiž nebyla R, ale byla do opakovačky :D tzn, pod vytahovákem :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13002 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Daj pokoj, svoje som si užil aj s namoknutými brokovými papierákmi:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13362 od leica
Odpoveď od leica na tému Guľobrok - áno, alebo nie
len si nefandi, prečo všetci čo si kúpili gulabrok ako prvú zbraň dokupujú sologuľovnicu a gulabrok ostáva ako náhradná puška v trezore????
<br/>
<br/>a to s tým dupľovaním beriem iba ako žart....ved kto by tomu uveril?,??
<br/>
<br/>AK SI NIEKTO MYSLÍ žE GULABROK JE NAJLEPšÍ TAK JE TO JEHO VEC.
<br/>
<br/>ja mám iba iný názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13369 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Gulobrok mam 25rokov a je to ako by ste mali na pleci dva pušky a ked si šikovný stihaš prebijať aj trikrat len musiš mať načo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13387 od johny
Odpoveď od johny na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Leica pokiaľ je guľobrok vybavený vyhadzovačmi a máš na predpažbí púzdro s dvoma guľovými nábojmi tak to prebitie je ozaj otázkou chvíle ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13394 od eso
Odpoveď od eso na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Do hodiny je to prebité:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13409 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Na kazdej spolocnej polovacke sa prebija len tak fici, diviaci sa len tak mihaju, proste nestiham buchat...budem si musiet asi brat so sebou krabicku nabojov a aj to neviem ci mi bude stacit...:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13436 od leica
Odpoveď od leica na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Johny ja som GB mal, aj som s ním šikovne a nehlučne prebíjal, ale sú to ako tu už ktosi spomínal 2 pušky na jednom pleci...tažké a nepraktické..
<br/>
<br/>mám kamaráta, ktorý ma stále nahovára na trojak, ale ja si o tom myslím to isté ako o GB, je to kus plechu s rúrami..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13437 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
chlapi a co tak toto toto ma aj kolesa [img]www.civilwar.si.edu/weapons_images/gatling_model.jpg [/img]:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13438 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
pekne, len si neviem predstavit ako by si hladal tu vysoku po takomto zasahu.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13441 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
no musis sa ovladat a zatocit packou len troska nie vysypat cely zasobnik :x:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13444 od leica
Odpoveď od leica na tému Guľobrok - áno, alebo nie
to sa mi pozdáva lepšie ako GB

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13469 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Gulobrok je TAZKY a neprakticky??? V com mozes mi vysvetlit podrobne? Zvlast argument TAZKY.
<br/>Priklad porovnania pre cenu holej zbrane bez optiky:
<br/>1. Gulovnica CZ 550 - od 3300g do 3400g podla raze (7*64, 3006 a pod.) a prevedenia (su ja prevedenia ktore maju do 3700g...)
<br/>2. Gulobrok Brno 802 - od 3400g (8*57JRS) do 3450g (7*65R, 3006)
<br/>
<br/>To su len parametre ceskych zbrani, gulobroky (ano aj gulovnice) od inych renomovanych vyrobcov su aj lahsie. Podla mna je to JEDINE vec vkusu a osobnych sympatii, kazda strana si uz nejaky ten argument proti najde, aj ked z toho nakoniec vysvitne blbost. Ak strielame na polovnicku vzdialenost (t.j. cca do 150m), presnost gulobroku je porovnatelna s gulovnicou. Strelba na vzdialenosti nad 200m uz podla mna nie je o polovnictve, ale o hazarde so zivotom zveri...
<br/>Zrejme to je a aj ostane vecna polemika medzi polovnikmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13470 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Hlavne to je vyborne na spolocne a nadhankovy lov....:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13474 od johny
Odpoveď od johny na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Leica to je všetko vec vkusu, moja skriňa je plná zlamovacích zbraní. Len moja tetka 8x57JS je starý myuser. Takže táto téma by sa mala uzavrieť. Kto má vzťah ku kombinovaným zbraniam nech si s nimi poľuje, kto obľubuje sólo nech poľuje sólom. A ešte raz povedz že trojak je kus plechu tak pošlem na teba Ukrajincov :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13475 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Guľobrok - áno, alebo nie
hahaha :]:]:]:] , ze poslem na teba Ukrajincov :]:]:]:] .... vy dvaja sa cim dalej tym viac mate dari ;):]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13485 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Hm, mojou prvou zbraňou bol gulobrok a nedávno som si dokúpil.... guľovú kozlicu! Nie guľu sólovku, ani takú nemám, len moja malorážka sa jej princípom podobá.. Takže vyjadrenie že VŠETCI je prisilné.. A stále gulobrok nosím so sebou o mnoho častejšie - a súvisí to s podmienkami v ktorých poľujem - množstvo škodnej a nežiadúcich zvierat škodlivých poľovníctvu, ktoré v členitejších podmienkach môžem stretnúť niekdy aj hodne na blízko a na ktoré mám krátku príležitosť vystreliť len v ich behu, niekedy doslova až skoku.. Som síce strelec nie najhorší, ale za takých podmienok je pre mňa guľobrok, si myslím, že ťažko nahraditeľný.. Nepoznám podmienky v ktorých poľuješ, ale nepopieram že pre Teba je opakovacia guľovnica číslom jedna. To vieš najlepšie sám. Takže radšej tvrď že VŠETCI V TVOJICH PODMIENKACH, čo predtým mali guľobroky, si dokupujú ako prvú zbraň...:x ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13486 od leica
Odpoveď od leica na tému Guľobrok - áno, alebo nie
som rád že si mi udal ten správny smer...u nás nemá GB nikto... ale to je čiste špecifická vec asi...
<br/>
<br/>neberte to tak, že som povedal že je zlý...je v tom aj niečo iné, ale to Vám nepoviem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 888 návštevníkov a žiadni členovia on-line