Guľobrok - áno, alebo nie

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13489 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
O.K., rešpektujeme Tvoje právo mlčať..!:D:D:D;), naozaj je to najmä o podmienkach v ktorých poľuješ.. A o vlastnom vkuse.. , ale tí zodpovednejší aj pri ňom dbajú na praktickú stránku veci.. :x:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13491 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Basky aku gulovu kozu si dokupil? Tiez planujem niekedy v bud. nieco podobneho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13531 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Čaute, ja osobne inklinujem ku GB kvôli univerzálnosti, ale zároveň nemám nič proti sólo. Je to vec vkusu, možností a použitia. Bavia ma aj šelmy, aj raticová,tak preto.
<br/>Párkrát sa mi stalo, že záver na sólo G sa mi pri prirýchlom opakovaní zasekol, resp.vzpriečil sa náboj a tak som ulovil len jednu kmotru miesto dvoch. Teraz max.spokojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13578 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Leica, ja si osobne myslím, že GB nemusí byť vždy najlepší. Sú revíry, kde sólo má prednosť a predčí GB. Záleží to od typu revíru a druhu lovenej zveri. Ja používam GB kvôli tomu, že som univerzálnejší, t.z. ulovím aj kunu, možno aj vysokú. S váhou GB je to síce horšie, dokonca aj s presnosťou oproti G, ale na primerané poľ,vzdialenosti dobrý. Skladba a topografické začlenenie revíru mi teda mi teda úplne jasne hovoria, akú zbraň používať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13655 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Vôbec si nefandím. Síce neviem kto všetci si kupujú sólo ale poznám viac poľovníkov ktorý majú guľobrok a nekupujú sólo. Poznám skôr takých ktorí kúpili guľovú kozlicu alebo guľoví dvojak. Rád by som vedel koľko predností má sólo.
<br/> Bol som s kamarátom na strelnici, on mal W 308 ja ZH -324 7x57/16 . Po nastrelení na vzdialenosť 150m. sme dali polky tehál na vzdialenosti 100,150, 250 a 300m. Strieľal kamarát a podotýkam že je dobrý strelec. Všetko zásahy okrem tej tehly na 300m. robil na ňu 3 rany a nechal toho. Ja s kozlice som strelil všetko akurát tú tehlu na 300m až na 3x.
<br/>Dovolím si tvrdiť že čo sa týka presnosti do 200m možnóóó aj nad 200 m. guľobrok sa sólovke určite vyrovná.
<br/>Záleží to samozrejme od strelca a od dobre nastrelenej zbrane.
<br/>Prečo si dokupujú sólovky? No možno preto lebo si myslia že keď dajú do zásobníka 5. nábojov a pobeží 5. diviakov, tak ich všetkých 5 padne.
<br/>:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13665 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Hajnik: Trafil si klinec po hlavicke...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13667 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Z guľobroku odpáliš obidve rany takmer okamžite, ak stlačíš obidve spúšte, naraz. Ak Ťa napadne maco, zo sólo, keď ho netrafíš prvou a zasekne saTi záver, resp.vzprieči náboj, čo urobíš, ovalíš ho po hlave? No ale, ak je maco alebo kanec priviazaný, potom je to v poriadku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13670 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Alebo mal v zálohe ešte krátku minimálne v kalibri 357 Magnum

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13675 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
hajnik ja si davam do solo gule len 3naboje aby spadli len tri diviaky naraz ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13676 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Poľujem ako lesnícky syn od chlapca. Cca 12 rokov som poľoval so sólo, aj s kozou. ZH 7x57 som asi pred troma rokmi predal. Ostali mi dve gule a malorážka. Teraz mám dokonca len jednu sólo, ale veľmi pravdeodobne dokúpim kozlicu. Prečo som tak spravil, to nemá zmysel rozvádzať, jednoducho tak to vyšlo, ale chcem kozlicu opäť. Dnes mám takmer 50 a za tie roky som na zver v rýchlom slede vystrelil len jediný raz tri rany zo sólo, viac nikdy! Na druhej strane, jedenkrát som s kozlicou ľutoval, že nemám sólo! Vtedy mi druhom prebíjaní spadol guľový patrón do snehu a svine z dvadsiatich metrov pozerali, čo za tanečníka im prišlo spraviť kultúrny program. To už som mal dve gule a dve breneky vystrelené a nie celkom neúspešne! Keby sa bol ten kanec, čo ešte skúšal vstať zdvihol a rozhodol a pozrieť sa mi do rozkroku, tak by mi tá piata guľa zo sólo prišla veľmi vhod!
<br/>Tak si z toho môžete vybrať!!! Myslím, že debaty na túto tému sú len o vkuse, o danom revíri a - ako vidíte - aj o ojedinelých situáciách. Myslím, že sa treba s flintou zžiť, nebáť sa vystreliť a cvične napr. rýchle opakovanú streľbu s prebíjaním, nešetriť na optike a potom to bude balada aj v lese.
<br/> Vraj proti gustu žiaden dišputát, čo viac dodať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14758 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Myslím že toto bolo pekné slovo na záver. Je to všetko len o vkuse a čo komu sadne do ruky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14783 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Kurnik, aspoň niekto mi spravil radosť! :P Zdravím všetkých dobrých ľudí na tomto fóre, normálne si asi spravím Vianoce a dám si myslivca.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14857 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Guľobrok - áno, alebo nie
tak na zdravie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16040 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Prosim Vás, vie niekto o tom, či je možnosť kúpiť na guåobrok ZH 324 hlavne guľa- guľa 7x57 poprípade 8x57 R ? Vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16045 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Guľobrok - áno, alebo nie
dá sa pozri si Polovnictvo MN Košice /www.polovnictvo-mn.sk/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16076 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Tam je už zbytočné ho odporúčať - tú guľovú kozlicu ZH 344 čo tam minulý rok ponúkali, som už kúpil ja na jeseň, už je dávno z ponuky ztiahnutá.. Skôr by som ho odporučil spojiť sa s ARESom v Topoľčanoch - tam sú schopní takú aj vyrobiť, resp. prerobiť z jeho zbrane.. ;) Poprípade iných schopných puškárov..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16082 od Aradac
Odpoveď od Aradac na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja som polovnik v Vojvodine (Republika Srbija), neviem pekne rospravat Slovenski ale hutam že ma budete rozumiet.
<br/>Žijem a poljujem do Dedini Aradač PZ Jednota Aradač. 50% obivatelov Dedine sa Slovaci a 50% Srbi. Slovaci žiju v Dedini 220 rokov.
<br/>Ja poljujem z gulobrokom ZH304 7X57R/12, poljujem aj sa gulom 8X57JS Zastava Mauser.
<br/>Guljobrokom som ulovil sigurne 30 divaiakov, dva raz som ulovil dva kusi guljom 7X57 a brenekom.
<br/>To je pekna zbrana.
<br/>šeckim polovnikom do Slovenska Dobra kob!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16083 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Aradac Lovu zdar do Vojvodiny . A nemusis sa obavat ze by sme ti nerozumeli kto chce ten porozumie a kto nechce ten ma smolu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16084 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Aradac, srdečne pozdravujeme rodákov vo Vojvodine.. :) Dobre hútaš, väčšinu sme porozumeli, teda aspoň čo sa mňa týka. /Neporozumel som akurát v závere, čo je to ten ´kob´, ale ináč všetko ostatné áno./
<br/>Ja poľujem najmä ZHčkou, s rozličnými výmennými hlavňami. Zaujíma ma, či tú ZH 304, čo máš, si získal tam, kde žiješ, alebo či si si ju bol zaobstarať napríklad u nás na Slovensku..? A aký druh streliva - nábojov do nej používaš..? Ďakujem za prípadnú odpoveď a prajem Tebe a Tvojim známym priateľom poľovníkom vo Vojvodine veľa pekných zážitkov v prírode a Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16085 od Aradac
Odpoveď od Aradac na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Dakujem pekne!
<br/>Dobra kob=Lovu Zdar=Dobri pohlad.
<br/>Strielam municijom PPU 11,2gr Soft point, aj Kegelšpic 10,5gr RWS. Strijelal som aj S&amp;B SPCE 11,2gr. Gulobrokovu kozlicu som kupil u nas, možete pohladat do fotogalerie pod menom Aradac. Na 50m z mojej kozlice mam peknu grupaciju sa jednotim strelama. (brenneke original, gualandi, RC Palla, Special slug S&amp;B, aj ešte par S-Ball Plastica)
<br/>Dedina Aradač sa nahadza pokraj reke Tise. Do reviru mame diviakov, srnečne zveri, bažanti, dive kačice, dive husi, jazvece, liške aj ine.
<br/>Moji kamarati poluju sa guljobrokovim IŽ 94 (30-06/1276, aj Brno Tatra584 7X65R/12(16)).
<br/>Polovnicki revir Aradač ma 7.650Ha.
<br/>Ja som predseda PZ Aradač, upravitel lova je Zahorec Palo.
<br/>Priezviska Slovakov v Aradači sa (Zahorcovi, Mahačovi, Čemanovi, Zvarovi, Abelovskovi, Hlavatovi, Hrubikovi, Jančovi, Janjišovi, Labatovi, Godovi, Janošikovi, Bagljašovi aj ini).
<br/>Ja mam prijateljov do Liptovskog Mikulaša - Bagljaš Adam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 834 návštevníkov a žiadni členovia on-line