Guľobrok - áno, alebo nie

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20434 od puro
Odpoveď od puro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Zbran som vybral podla charakteru reviru strelba gulov od 30-120 metrov.Lisky strielam na prechodoch a vabenim, iba brokom a to 3,5.-4,napcham vreco senom a cakam na poli v remizke alebo trave na lisku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20510 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
ahoj kabell prosim ta planujem to kupit aj ja napis prosim kde si to kupil a za co? je to ta lux s napinacikom? ake strelivo pouzivas? diky moc lovu-zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20706 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
zdravim vsetkych prosim vas o nazor na gulabrok bo 802 - uhersky brod dakujem a lovu-zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20710 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
na lišku tam mam brok ale gula robi svoje zaleži kde ju trafiš no čo som strelil lišky dali sapoužiť ked neboli prašive

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20962 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Vajlo, mezi osmou a sedmou na lišku nepoznáš rozdíl, je to hlavně ve střelivu, které budeš používat a hlavně bude záležet jak ju trefíš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21130 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Guľobrok - áno, alebo nie
ahoj, ak ta smiem poprosit chcel by som sa spytat ake maš skusenosti s Brettonom. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21140 od puro
Odpoveď od puro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Je to katastrofa,zamok tam je uplne blato.Hrozi jeho otvorenie pri strelbe,ja som ho menil a som rad ze ho nevidim.Konstrukcia tejto zbrane je na trt.Drzi par rokov a potom zacne pustat.Nema napinak a spust je tvrda ako svina.Mozno ma niekto ini nazor a skusenost,no moja je zial negativna.Neodporucam kupu tejto zbrane.Kamos ma bretton 8x57jrs a aj on opravoval zamok,no zatial s ju ma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26010 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Guľobrok - áno, alebo nie
dusab, asi od jula vlastnis gulobrok Brno Super, podel sa s nami o svoje skusenosti. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26043 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Nevlastnim gulobrok BS, len brokovnicu, aj ked sa mi zda, ze som bol s tym panom v kontakte, no nakoniec som od toho upustil a kupil nove Brno 802 v kalbri 8*57JRS. Brno Super mam, ale len brokovnicu 12. Moje dojmy z Brna Super su v clanku v rubrike zbrane. Spickova puska, to ze je to kopia Merkla hovori za vsetko...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26046 od erik_sls
Odpoveď od erik_sls na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja som teraz kupil Uhersky brod 802. Je to super puska... Mam j v kalibri 7x65R/12-76... Super. V kombinacii s Meoptou meostar - Spicka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26049 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Guľobrok - áno, alebo nie
raz som videl (asi rok späť) v predajni beretta v Brne mali guľobrok Brno Super (nový)...udajne ide výrobu novú (niekto kto odchádzal z krachjúcej zbrojovky tak odkúpil koplet baskule a súčiastky...či aj hlavne to neviem..)cena bola vtedy 38 tis czk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26061 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
suhlas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26158 od simon
Odpoveď od simon na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Podľa môjho názoru je guľobrok ideálnou zbraňou na spoločné poľovačky na diviaky a škodnú. Je to univerzál, príde diviak strelíš guľou alebo ešte aj jednotnou strelou , príde líška, vlk strelíš brokom. Kúpil som si guľobrok len na tento účel, nie niejaký drahý, klasickú ZH 7x57R/12 a dal so na to kolimátor. Som s tým spokojný aj keď malá nevýhoda je, že proti slnu je ťažko viditeľná bodka v kolimátore a vtedy je dosť problém presne namieriť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26229 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Môžete mi povedať,prečo sú momentálne ZH-čky dosť kritizované? Prekvapujú ma totiž inzeráty typu kúpim guľabrok nie však ZH. Tiež som vlastníkom guľabroku (aj broku)ako aj dosť mojich známych,ale nikto nemá voči nim výhrady (aj keď mne sa zdá hlavne pri celodennom nosení trochu ťažká,ale zle sa to porovnáva ,keď som inú zbraň celý deň nevláčil) .Za info ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26287 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ahoj. Moj osobny nazor, je asi ten, ze ZH, hlavne taka, na ktorej sa casto menili hlavne a nikdy nevidela puskara, sa moze po case ludovo povedane vyhegat. Az do takej miery, ze moze vzniknut komorova vola, ktora je uz z hladiska skusobne zbrani nepripustna. Puskar to moze len priklepnut, co je ale iba docasne riesenie, lebo po nejakej dobe pouzivania sa to pravdepodobne zacne pomaly vracat do povodneho stavu. Je to dane jej konstrukciou. Ale podla mojho nazoru su ZH spolahlive zbrane a pre nenarocneho polovnika uplne stacia. Hoci sa uz nahradne diely dlhsie nerobia, stale ich je v republike dost a nemal by byt problem pri pripadnej oprave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26632 od axon
Odpoveď od axon na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ako spúšťate bicí mechamizmus pred uložením zlamovacej zbrane do trezoru? Napíšte spôsob, pomôcky... Alebo mám radšej otvoriť novú tému?:D V poslednej dobe je to tu v móde.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26651 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Seerus, Miško, jak sa tam máte?Ináč to spúšťanie bicieho mechanizmu :Ja to budem robiť len takto, normálne, ak natiahnem bicí mechanizmus, tak len stlačím spúšť, a je to, pokial to nemá vyhadzováky, tak tam dám cvičné náboje(aby tam bola nejaka prekážka do čoho sa má oprieť úderník, ak sú tam vyhadzováky, tak to dám bez nábojov, aby sa neničili vyhadzováky a len spustím spúšte, a je to)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26653 od Laymann
Odpoveď od Laymann na tému Guľobrok - áno, alebo nie
U 99% zlamovacích i opakovacích zbraní lze vypustit úderník(y) před ukládáním zbraně a to velmi jednoduše.
<br/>
<br/>A) U zlamovačky zbraň zlomíme, pak současně odjistíme, stlačíme spoušť a při držení stlačené spouště (případně obou spouští) zbraň pomalu zavřeme a úderník(y) zůstanou vypuštěné.
<br/>
<br/>B) U opakovacích kulovnic se zasune závěr, pak se podrží stisknutá spoušť a při současném pomalém pohybu páky závěru směrem dolů (k uzamčení) dojde k pomalému vypuštění úderníku.
<br/>
<br/>Je samozřejmé, že před vypouštěním úderníku NESMÍ BÝT V HLAVNI NÁBOJ neboť při razantním vypuštění by mohlo u některých citlivějších druhů střeliva dojít k iniciaci zápalky :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26664 od axon
Odpoveď od axon na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Vďaka za info a s tým nábojom je to jasné....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30304 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Guľobrok UB kaliber 7x65R/16:
<br/>Čo by ste mi poradili o tomto guľobroku. Mám ho na ruke za 17 000 Sk, k tomu optika zeis- 4x40, a ešte aj kolimátor. Neviem ako sa mám rozhodnúť, lebo som najskôr chcel (7x57R/12) ale keď ho známi predáva v tomto kalibri, tak neviem čo spraviť, či radšej ešte počkať a nájsť predsa tú 7x57R/12.Ďakujem za radu. Ináč zver u nás je zväčša diviak,jeleň,muflón a aj srncia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 843 návštevníkov a žiadni členovia on-line