Guľobrok - áno, alebo nie

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12396 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Guľobrok - áno, alebo nie
LEICA - viem o čom píšem, začínal som poľovať, ako to bolo za kom. s brokovnicou, potom so sólo guľovnicou 8x 57 IS, Mauser, mám v súčasnej dobe, guľobrok kozlicu, guľ. dvoják. Teda skúsenosť myslím, že mám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12397 od millo
Odpoveď od millo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
leica ono to bude asi skôr tak ako píše Mirek,nesadla ti samotná zbraň a nie náboj.Ja som poloval so ZH 304 7x57/12.Mám s tým strelených asi 50 ks raticovej zveri,srnčiu,diviačiu,danieliu a jeleniu a s daným kalibrom spokojnosť.Dohladával som len trikrát a vo všetkých prípadoch som bol na vine ja sám zlým zásahom a nie daný kaliber.Inak tiež som ju predal,momentálne mám solo gulu a ozaj už boli situácie ked som moje rozhodnutie olutoval.Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12398 od leica
Odpoveď od leica na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Zdá sa že som Vás zasa naštartoval, verte, nebolo to účelom, iba som zaspomínal na staré časy ked som vlastnil guľabrok.... neberte to v zlom, ak niekto rád preparuje kožušiny tak to cháperm, je logické používať brokové strelivo, ja líšky vždy darujem, alebo ich dám na veterinu nepotrebujem ich kožušky...jednu už mám a tá mi stačí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12399 od leica
Odpoveď od leica na tému Guľobrok - áno, alebo nie
áno bol to iný kaliber...W308, áno s tou mačkou mi už ktosi argumentoval... ak by som ju mohol zákonným spôsobom uloviť, tak by som to kludne urobil s tou 308-čkou...a bez výčitiek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12401 od millo
Odpoveď od millo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja tiež nie som zberatelom kožuškov,ja som skôr reagova na ten náboj 7x57R,že nie je to zlý kaliber,u mňa úplná spokojnosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12408 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Guľobrok FAIR na: www.fair.it/eng/combi.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12409 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Mne osobne sa guľobrok nepáči radšej by som bral bixu ale je to vec len vkusu. vhodnosť guľobroku alebo bixy je podľa mňa na individuálnu ale aj spoločnú poľovačku dobra.
<br/>Mal som tiež veľa krat stretnutie z líškou alebo jazvecom na par metrov a nechcel som strieľať sologuľovnicou 30-06 na 10 m a bližšie na túto zver.
<br/>
<br/>Môj názor je že táto zbraň je veľmi užitočná.
<br/>
<br/>K ráži 7x57 nieje čo dodať ma ju otec a nastrieľal s ňou dosť zveri či škodnu alebo úžitkovu. Nieje to zlá raž.
<br/>
<br/>Ale každy máme iný vkus.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12827 od maco1590
Odpoveď od maco1590 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
zdravim...neviete dakto o gulobroku na predaj? 7x65R/12 (16)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12831 od vik
Odpoveď od vik na tému Guľobrok - áno, alebo nie
V januárovom čísle Naše Poľovníctvo je jedna taká zbraň na predaj, alebo sa pozri na túto stránku zbrane.polovnictvo-mn.sk/inzerat.php?action=pkomb

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12897 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
V posledom čísle čas. Myslivost je test, alebo opis guľabroku od f. Sabatti - pre prípadných záujemcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12898 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Kamarád si pro něj jede příští týden do České Třebové, cal. 6,5 x57/12 tak jsem na to zvědavej.Recenze zněla příznivě, ikdyž jí psal Hanák...kterýho nemají někteří rádi;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12928 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Lejka len tak medzi nami, ja guľobrok prebijem skôr ako ty stihneš optiahnúť svoju sólovku. A ak si stále dohľadával, tak potom asi je chyba niekde inde ako ve zbrani.Čo ty nato ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12932 od eso
Odpoveď od eso na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Nevoláš sa náhodou Coperfield? By som ťa chcel vidieť ako prebíjaš ten gulobrok nadzvukovou rýchlosťou:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12938 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Prečo by mal byť Copperfield? U nás tiež chlapi na chate podpichovali kolegu s guľobrokom, až to došlo do fázy keď sa nasral a vyzval najväčšieho podpichovača so sólo guľou von na súboj kto skôr prebije. Samozrejme, že na guľobroku len guľovú hlaveň. A verte či nie, kolega s kozlicou bol rýchlejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12962 od eso
Odpoveď od eso na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Z toho mi vychádza, že ten s tou sólo guľovnicou bol pomalší:D
<br/>
<br/>Proste keď je niekto nešika, tak aj automat zasekne a prebije neskôr ako druhý nájde nový kameň do praku.
<br/>Ber to tak, že keď porovnáš rovnako zdatných strelcov, tak so zlamovačkou nemá jeden z nich šancu! Porovnávaj porovnateľné!
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12963 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Chlapi to je ako : No kto rychlejsie tasiiiiii8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12970 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Samozrejme, že šikovnejšieho so sólo guľou by asi ťažko predstihol, ja som to spomenul skôr pre zaujímavosť a na margo toho, že to nie je nemožné a nemusí to byť vždy také jednoznačné.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12982 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
To, že niekto prebije guľobrok rýchlejšie ako druhý obtiahne opakovačku /t.j. súťaž na 2 guľové rany/ je naozaj náhoda a nešikovnosť toho s opakovačkou... ale keď som bol malý zasran, tak som bol svedkom nasledujúceho preteku: Na cca 40-50 metrov na terč diviaka /ale nie toho redukovaného, ale normálneho/ strieľali jeden z gulobroku /S-ball, guľa/ a jeden z opakovačky /tuším ZKK/, že kto rýchlejšie a kto presnejšie na 4 rany.
<br/>Ten z guľobroku s rezervou vyhral rýchlosť, ale jeden s-ball mu letel síce do papiera, ale myslím že nad diviaka.. /a obaja mali puškohľady/. Ale to je už vec momentálnej /in/dispozície, ten časový rozdiel mu umožňoval zamieriť presnejšie..:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12991 od Laco74
Odpoveď od Laco74 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Mam kamarata ktori na jelena strielal tri rani s gulobroku vsetky tri dostal a ked prisiel za nim druhi kamarat co pocul tie rany tak mu nechcel uverit ze sa da tak rychlo vistrelit tri rany s gulobroku po sebe a este aj vsetky tri trafit.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12993 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Sila cviku..ja mam rusku jednusku brokovnicu a ked mi prechadzal popred posed lisiak s liskou tak som stihol po nich vystrelit 4x a padla aj liska aj lisiak a ked zhasinal lisiak tak uz som mal 5 naboj v hlavni a flinta v pleci.a to som naboje tahl z vrecak..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.114 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 595 návštevníkov a žiadni členovia on-line