Guľobrok - áno, alebo nie

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10872 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ak si rád zapoľuješ na líšky a pritom ešte využívaš lov vábením, nič lepšie nieje ako dobrá guľobroková kozlica najlepšie ráže 5,6. Super by bol hornet. Vieš mladé líšky ti prídu tak blízko, že ťa skoro prevalia, ale staršia skúsenejšia nie je až tak dôverčivá, je opatrná. Tá keď trochu zneistie, sadne si na 80 až 100 metrov a istí, čaká a potom sa vyberie po dobrom vetre a vtedy použiješ guľu. Je to vynikajúca poľovačka. Vrele odporúčam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10875 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Vieš, líšky mi nechutia tak ako rebro z diviaka, som rozhodnutý pre kaliber 8x57JRS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10877 od johny
Odpoveď od johny na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Moja rec ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10879 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Nie je to ziadna tajnost, lenze v case ked som to ja kupoval (asi tak 4-5 r. dozadu) to na Slovensko nikto nedovazal, ja som sa kontaktoval na firmu SUPRA Praha (ta dovazala GB A.Zoli, ale tristvrte roka neboli schopni od nich zabezpecit tuto pozadovanu zbran - teda kaliber, vybavu a tak) a tato mi sama ponukla ako novinku, ktoru este len zacinali obchodovat tuto zbran. Kedze som uz nechcel cakat, isiel som rovno do Prahy a zbran sa mi zapacila takmer okamzite a hned som si ju aj viezol domov. Stala vtedy tusim 36.500.- CZK, ma licnicu, napinacik a gravirovanie asi tak ako opisal Akela (+ odspodu je este srncia hlava s parozkami) + asi 6.500.- original montaz, ale tu uz dnes asi netreba kupovat, urcite aj KOZAP Banov robi na toto montaze. Opakujem, ze som s nou velmi spokojny, je uzasne lahucka a podla je ten kaliber vyhovujuci na bezne pripady (strelil som snim aj vacsieho diviaka na 75m a urobil len pat krokov...). Takze tolko ja k tvojej konkretnej otazke. A je pravda, ze ich Frano vozi, videl som ich tam osobne u neho tento rok, ale neskumal som ani kalibre, ani podrobnosti o cene. Ahojte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10881 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Strýko so 6,5x57 poľoval možno 4O rokov v bohatom revíri, kde bola hlavnou zverou vysoká a on osobne jej určite strelil cez 100 kusov a možno toľko aj diviakov a najmenej 50srncov. Od detstva som obdivoval obrovskú halu plnú trofejí. Takže žiaden strach, tá guľa bohate stačí na čokoľvek, osobne som bol pri pár ulovených kusoch a nebol žiaden problém, farbiar nemal čo robiť. Aj keď ja osobne by som tiež volil radšej 8-mičku.Uvidíme, veľmi ma svrbí peňaženka, na budúci týždeň pobehám služobne po SR, tak ju možno aj poťažkám(peniažky vezmem pre istotu so sebou). Dík za info, nech sa ti s ňou darí! Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10886 od miso
Odpoveď od miso na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Nikdy sa mi guľobroky nejak zvlášť nepáčili, ale tento mi trošku zmenil uhol pohľadu na ne...Vyzerá skvelo, značka má cveng kvality, ale najlepší dojem vo mne zanechala práve váha zbrane...je to naozaj ľahulinká a krásna zbraň, oplatí sa šporiť:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10916 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Tiež si myslím;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12012 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Minulý týždeň som bol u Fraňa - kamoš kupoval guľovnicu. Fraňo tam mal ten FAIR guľobrok v 223/20/76. Niečo skvelé - váha asi 2,6 kg. Keby som nechcel vyložene kaliber na čiernu, resp. na spoločné už je moja. Všetci zákazníci to tam pozerali a náramne sa im pozdávala, aj keď mne by sa páčil viac náboj s okrajom. Predáva aj Sabatti - tiež všetky kalibre. Niektoré kúsky mali nádherné drevo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12036 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Guľobrok - áno, alebo nie
MERKEL 20/76-7x65R. Vaha 2,7kg. Nechutne krasne a vabive.Len ta cena.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12088 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Mily Akela.Pat rokov som mal CZ584 7x65R/12 a bol som velmi spokojny,hoci ma niekedy aj sklamal.Ked bola niejaka chyba tak snad iba v kryti brokmi.Vela lisiek mi odbehlo,ktore som ani nenasiel.Bol trochu tazky na nosenie.Nakoniec som ho vymenil zy ZKK600. 7x64.Kazdy ma iny nazor.Ja mam taky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12254 od kabell
Odpoveď od kabell na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ahoj. Nedávno som si kúpil guľabrok Sabatti 7-65R, 12-70. Zbraň mi odporučil sám Fraňo a som snou velmi spokojný je lahká, presná má 65cm dlhé hlavne proste super. Odporúčam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12314 od alanko81
Odpoveď od alanko81 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
ano.............8-L8-L8-L8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12320 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Guľobrok - áno, alebo nie
A aká bola cena? Tiež uvažujem o niečom podobnom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12384 od kabell
Odpoveď od kabell na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Prepac ale cenu ti neviem povedat lebo ja to mam aj zo zlavou. Uz sme s otcom co to od neho pokupili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12386 od miso
Odpoveď od miso na tému Guľobrok - áno, alebo nie
www.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?...&IDR=&TypR=1
<br/>
<br/>Niečo o zbraniach Fair...aj keď len brokových...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12389 od leica
Odpoveď od leica na tému Guľobrok - áno, alebo nie
.. tak som si to tu pozorne prečítal a konštatujem že pravdu hovoríte... moja prvá zbraň bol guľabrok, bol presný aj pekný, ale neprišiel som mu moc na chuť náboj 7x57R mi dobre nesedel, stále som dohľadával, tak som si kúpil solo guľu a vtedy to vypuklo, na čo som vystrelil to padlo...stalo sa mi že aj rok som ho nemal v lese iba na spoločné poľovačky som ho používal, z brokovej hlavne som vystrelil iba sem tam, tak som ho nakoniec predal, ved ako Akela hovorí, líška mi moc nechutí a ked potrebujem tak ju odpálim aj tak z guľou..čo k tomu dodať...treba sa zariadiť ako Johny a mať doma skriňu plnú železa..a ked sme už pri tom rýchlom opakovaní na spoločných poľovačkách ešte ste asi neskúšali automat, je tam iba jedna rúra a dupluje ako divý..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12391 od belson
Odpoveď od belson na tému Guľobrok - áno, alebo nie
leica: Hmm....&quot;dobre ti nesedel&quot; náboj 7x57R alebo ti nesedela zbraň &quot;guľobrok&quot;? Sólo guľa, po ktorej všetko padlo, bola 7x57 alebo niečo iné? Odpoveď na druhú otázku bude určite zaujímať širšie publikum...prosím odpoveď...Líšky tiež nežeriem, ale po tom, čo som mal pod posedom divú mačku a v guľovnici (mauserovdskej opakovačke) nabitý poloplášť 338-06, som v takýchto otízkach zdržanlivejší...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12392 od belson
Odpoveď od belson na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Oprava: ...mauserovskej...otázkach... v sobotu neskoro večer by sa malo dať rátať s toleranciou voči preklepom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12393 od alanko81
Odpoveď od alanko81 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
a co si chcel stou mackou??????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12394 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Guľobrok - áno, alebo nie
LEICA - myslím si, že každá zbraň má svoje výhody a nevýhody či už je to sólo guľovnica, troják, guľobroková kozlica alebo guľový dvoják. Je to len vecou názoru akú zbraň si poľovník obľúbi. Podľa môjho názoru sa netreba pozerať na zbraň len preto, že či mäso z líšky konzumujeme alebo nie ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 193 návštevníkov a žiadni členovia on-line