Guľobrok - áno, alebo nie

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16088 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Aradac pozdrav nasich kolegov polovnikov vo Vojvodine. Normalne 8o ze tento portal poznaju aj tak daleko....
<br/>Prajem Vela polovnickych uspechov a LOVU ZDAR.
<br/>Dusan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16090 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Guľobrok - áno, alebo nie
len neviem, ci je mozne pouzit hlavne pre baskulu rady 300 do baskule rady 320 ... viete to niekto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16092 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Neviem to úplne úplne naisto... ale myslím si že problém by to nemal byť, nakoľko veľkosť plochy záveru, resp. jeho vyhotovenia pri 12 a 16 tkach /rozdiel medzi x00 a x20/ je totožná. Ja na baskulu pochádzajúcu zo stovkového guľobroku /ZH 104/ používam bez problémov hlavne 324-ky, 121-ky, 102-ky aj 201-ky - teda aj šesťnástkové aj dvanástkové, aj guľobrokové aj čisto brokové. Dôležité je správne a odborné dolicovanie. Nedá sa iba kúpiť, nasadiť a používať.... to by bola riadna náhoda..
<br/>Ale základné rozmery baskúl sú pokiaľ viem totožné. Všetko je to o presnom dolicovaní. Ak by si zohnal nelicované ZHčkové hlavne, tak ich puškár vie dolicovať do ZHčkovej baskule hociktorej rady. Umenie je zohnať také strieľané hlavne, ktoré aj keď už boli raz licované, majú na príslušných miestach ešte stále dostatok nadbytku materiálu na dolicovanie /odobratie materiálu/ práve do Tvojej baskule..:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16103 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
S guľobrok. kozlicami ZH rady 100 nemám skúsenosť, /nevlastnil som ju/, ale vlastnil som radu 200 a 300 a preto s Tvojím článkom súhlasím do bodky a písmena, je presný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16104 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Guľobrok - áno, alebo nie
som poteseny touto odpovedou, takze k mojej 121 mozem zacat zhanat hlavne 303 ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16111 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Nazdar! Z Vojvodiny poznám niekoľko ľudí čo u nás študovali na veterine. Neviem či Vás tam je veľa ale keby si náhodou poznal veterinára Michala Gaška z dedinky Kysač tak ho pozdrav od Peťa Smrča. Možno Vás tam niekedy prídem pozrieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16115 od Aradac
Odpoveď od Aradac na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Neznam ho. Poznam dost` polovnikov z Kisači. Kedy budete prist` do Vojvodine aj do Kisača obavezne sa mi hlaste na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Krasne bi bolo kedi bi polovnici z Slovenska aj polovnici z Vojvodine vymenovali skusenosti, navštevovat sa,spoločne polovat aj ine .
<br/>Moja manželka je Slovenka, ja slovesnski jazik rozumiem ale neviem pekne rospravat a ni pravopisne pisat: preto prepačte!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16117 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
S pisanim si nerob ziaden problem. Mnohi ktori na Slovensku ziju odmalicka nevedia mozno ani tolko kolko Ty.
<br/>:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16118 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Aradac z toho pravopisu si nic nerob snaha sa ceni ovela viacej a rozumet si rozumieme . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16122 od Aradac
Odpoveď od Aradac na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Recept za polovačku na Diviaki.
<br/>Do kaluže (mlake, barine), ktoru navštevuju diviaki, vysypajte 2-3l nafte, alebo zmes nafte aj strojevy olej vibrati z auta alebo z traktora ktore je vyrobitvo. Dobra je aj surova nafta.
<br/>Diviaki ked budu pocitovat naftu do kaluže ako blaznivy budu navštevovat kalužu.
<br/>Veznite si dobri gulobrok, aj na 30-50m narihtujte postriežku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16123 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Tak toto som ešte nepočul.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16124 od Aradac
Odpoveď od Aradac na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Skušajte!
<br/>Moje meno budete pominat navždy.
<br/>To je sigurni recept.
<br/>Možete dreveni stlp (agatovi), natriet naftom a pochovat do kukurice, alebo miesta gde budete čakat diviaki.
<br/>Hlas te potom ake skusensoti ste mali.
<br/>Ked ulovite diviaka potom vam dam ešte edom recept.
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16126 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Vyskúšať môžem, ale dúfam, že potom na Teba budem spomínať v dobrom ...:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16127 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Pochovat - myslíš tým celý zakopať do zame, alebo nechať časť trčať zo zeme?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16128 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
To nebude najlepší recept - také namazané diviaky už potom nebudú pri pochode vŕzgať - a my ich nebudeme počuť...:]:]
<br/>Je síce možné, že tie menšie nebude už treba ani drať - rovno ich treba hodiť na panvicu a také naolejované vypražiť...:]:]
<br/>U nás sa také čosi neodporúča - hlavne pri vode - nechceme si kaziť prírodu a spodné vody už tobôž nie. Toho roku bude že vraj sucho a voda bude vzácna.. :x
<br/>U nás také čosi odporúčali starí majstri - potierať kmene stromov pred húštinou pri bahnisku , resp. pred posedom bukovým dechtom, ale nejako sa takýto spôsob drží už len kde tu..
<br/>Najlepšie je mať kukuričné alebo ovsené pole, vhodne rozčlenené linkami a v ňom, resp. pri ňom vhodne umiestnené sedačky, posedy.. Alebo poznať prechody zveri od vody k paši.. - to značí dobre si poznať svoj revír. Na jar, v lete, na jeseň, i v zime. Netreba ´naftové´ recepty..:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16129 od Aradac
Odpoveď od Aradac na tému Guľobrok - áno, alebo nie
dreveni stlp zakopat 50cm do zeme a 1m stlpa nazera sa ponad zemi. Sa Stlpa sa ošupa kora. Diviak sa bude škrabat (driapat) o drveni stlp natriet naftom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16130 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
A to už bude teda všetkými masťami mazaný diviak!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16131 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Vedieť tento &quot;naftový spôsob pri love diviakov&quot; je jedna vec, druhá vec je ho používať. Zastávam názor, že takéto a podobné spôsoby &quot;lovu&quot; sú u mňa v rozpore s poľovníckou morálkou, etikou a osobnou cťou. Naviac ja osobne by som nerozlieval v prírode ani naftu, ani iné podobné sračky. Aj keby som mal uloviť pri Tvojom recepte 1000 diviakov,aj tak by som to neurobil. No, ale každý sme iný, to je fakt.
<br/>Pekne pozdravujem rodákov a poľovníkov z Tvojho mesta, krajiny a prajem Vám všetko dobré. Lesu a lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16132 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Aradac aky mate velky revir a kolki v nom polujete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16133 od papo
Odpoveď od papo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
jarry prípravky tohto typu u nás dostať, aj spomínamý recept s natieraním naftou sa používa.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 912 návštevníkov a žiadni členovia on-line