Guľobrok - áno, alebo nie

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30306 od petob
Odpoveď od petob na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Určite zober tú 7x65R. Je to o niečo výkonnejšie a aj balistika je lepšia.Tá cena je dobrá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30307 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ak je tá zbraň v poriadku, tiež by som bral tú 7x56R.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30308 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Sorry 7x65R :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30309 od petob
Odpoveď od petob na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Veľa závisí aj od tvojej konštrukcie. Hmotnosť a iné. Hlavne si to treba odskúšať či ťa nebude moc kopať. Strelivo do 7x65R vyrábajú od 3060 J až po 3900. Z toho si určite niečo vyberieš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30310 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Neviem, mne tam aj ten brok nesedí, radsej by som zobral 12 kovy brok, Gula je v poriadku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30312 od petob
Odpoveď od petob na tému Guľobrok - áno, alebo nie
To máš len 4g rozdiel.Na líšku ti to do 40 m stačí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30313 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Krstný otec má na guľobroku 7x65R (Brno Super) a 12 brokovú hlaveň.. a nedá naň dopustiť. Strieľa Norma Oryx na radu cimbalíka a je nadmieru spokojný. Ak je zbran v poriadku a sadne ti, myslím, že by to bola dobrá voľba. Ja mám 63 kg, aj to cez sviatky a v pohode to "ustojím". Aj cena je myslím dobrá..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30315 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Radše by som ti doporučil 7x65 R.Sám som vlastnil 5 rokov ČZ 584 7x65/12 a bol som s ním max.spokojný.Broky má veľakrát aj sklamali,ale asi to bola aj moja chyba.A tá cena je asi dobrá.Neviem v akom je stave.Rozhodní sa sám.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30316 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Diky lacika, a s tým brokom si to ako myslel? Lebo ja mám možnosť kúpiť GB UB 7x65R/16

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30317 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Diky lacika, a s tým brokom si to ako myslel? Lebo ja mám možnosť kúpiť GB UB 7x65R/16

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30319 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Myslim si ze ak to kupis nic nepokazis. Ak je zbran v dobrom stave tak to zober. Gulovy kaliber matri medzi tie najuniverzalnejsie a brokovy, hm niekto ma radsej 16 a niekto 12. U nas na jednej polovacke som zacul ze "Sestnastka pre strelca a dvanastka pre slepca.":]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30329 od bombarder
Odpoveď od bombarder na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja mam ZH 7x65R/12 a v pohode len nema napinacik,ale zvykol som si.A je velmi nachylna na vodu!!!! Na tu zver co si napisal by som si tiez vybral toto aj ked ta 16-ka mi tam nesedi. Ak je v dobrom stave tak aj ta cena je OK s tou optikou. Ja som dal za novy gulabrok aj s vymenymi brokovymi hlavnami 40000.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30357 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Myslel som to tak,že hoci som mal broky 12,veľa líšok mi aj tak odbehlo,hoci som si bol istý.Ale vravím,bola to asi moja chyba.Veľká vzdialenosť,nesprávna voľba brokov,zle postavená líška atď.Ale bol som s ňou vcelku spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30358 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Guľobrok - áno, alebo nie
To malo patriť pre teba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30361 od petob
Odpoveď od petob na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Tá vzdialenosť tam robí veľa. Na hranici 40 m treba už použiť guľu. Niečo pomôže i väčší brok 4,5 alebo 5,1 ale môže sa stať že líška vojde do krytia a nedostane ani jeden brok. Tú hranicu si treba skúsiť na papieri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30389 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Presne tak, a treba zistit ktory brok flinte chuti... Na vzd.40m nemusi 4,5 ku strielat tak dobre ako napriklad 3,5...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30394 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
páni, choďte na to iným spôsobom. čo terba na "velkú vzdialenosť" keď chcete byť úspešný ? silu a presnosť, nič viac vám netreba, takže čím väčšia sila požadovaná, tým hrubší brok. ale je potrebný aj jeho dostatočný počet, tak sa hladá kompromis. ďalej by som osobne volil plné, poprípade zosilnené plné zúženie hlavne, ale bežné plné (cca 1,0mm) úplne postačuje, ďalej by to mal byť košíkový náboj, teda s plastovým kontajnerom brokov. Nevýhodou dnešného arogantskéhop prístupu vedenia SB je, že sa broky 4,5mm a viac nerobia košíkové v nijakom kalibri. Takže z dostupných jedine CgT, alebo aj magnum, alebo minimagnum 4,0mm, tie sa ešte dajú zohnať aj v košíkovom prevedení, kde z plného zúžena nieje problém na 35 m dosahovať krytie okolo 85%. ja by som volil magnum košíkový náboj 5,1mm (keby sa taký vyrábal), pri klasickej 32g náplni je tam cca 44brokov čo bohate stačí. Ale ajtak si všetko treba vyskúšať na papieri 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30502 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Myslím že pri guľabroku tá broková hlaveň je fakt len na malé vzdialenosti. je to ovplyvnené dåžkou hlavne. Nakoniec dlhšia palica dalej dočiahne. Myslím že tá hlaven dosť rozhadzuje broky určite nemožeš čakať to isté ako od normálnej brokovnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30506 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
A nezávisí to viac od zahrdlenia ako od dåžky hlavne? Ja mám GB UB 7x57R/16 a mám pocit že krytie brokov je dobré. Akurát, že broková hlaveň "ide" nižšie tak musím pri streľbe brokom dvíhať kríž a už som tak zopár líšok sfušoval. Ale keď si človek na to zvykne tak sa to dá.
<br/>Dilema či guľobrok alebo sólo je asi nekončiaca sa. Podľa mňa veľa závisí od spôsobu poľovania. Mne osobne vyhovuje kombinovaná zbraň, pretože napr keď idem cvičiť psa používam brokovú hlaveň na pokojnosť pri výstrele, odstrel mačky alebo líšky na aport a k večeru môžem ostať na srnca alebo diviaka a nemusím sa vracať domov pre inú flintu. Okrem toho mám na GB optiku a to je nezaplatitelné pri love líšok za šera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30549 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
sorry za hodnotenie,ale toto je vyslovena blbost. mam kamarata co ma staru rusku ejndotku v kalibri 12 a ta ma 73cm hlaven. clovek yb povedal &quot;fuuu, to je tak na 70m na zajace&quot;. prdel! ta tankova rura ma zuzenie iba 1/4, cize 0,25mm cca co juj s kosikovym nabojom dovoli s uspechom strielat do 30m ! Pravda je taka, ze zuzenie (zahrdlenie) hlavne ma velky vyznam na kryti a upesnom dostrele brokmi, malu ulohu zohrava aj dlzka hlavne, ale je to tak v pomere 1:20

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 462 návštevníkov a žiadni členovia on-line