Guľobrok - áno, alebo nie

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30550 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
ako ti striela jendotnu strelu voci guliam ? neskusal si ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30563 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
cca 30 - 40 cm pod guľový zásah.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30567 od pali
Odpoveď od pali na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Táto téma bola vo fŕe tiež zdupľovaná a v tej pôvodnej myslím basky písal o sústrele hlavní. On tvrdí, že je to o strelive a výberom streliva sa môžete v sústrele pohybovať aj cca 80 cm. Tak som sa rozhodol, že nakúpim veľa nábojov a teraz, keď sme mimo sezóny tak to pôjdem vyskúšať. Dám vedieť ako som dopadol. Ja mám tiež už pár rokov ČZ 7x65R x 12. Na nastrelenú vzdialenosť guľovou hlavňou som max spokojný ale na brokovú hlaveň sa nespolieham. Povedal by som, že jej až nedôverujem. Z tohto dôvodu si chcem obstarať aj sólo ale pretože som ľavák budem musieť ísť do drahších značiek a ešte si aj priplatiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30570 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
U Terema som videl Rossler pre laváka, skús zavolať - neviem či Ti značka vyhovuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30602 od pali
Odpoveď od pali na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Bol som si ju pozerať u Terema asi pred pol rokom a vtedy mi povedali, že záver je síce pre ľaváka ale pažba (lícnica) je pre praváka, to sa mi zdá byť dosť veľká fušerina. Údajne aj CZ bude pre ľaváka ale to sme v inej téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30611 od miso
Odpoveď od miso na tému Guľobrok - áno, alebo nie
No to sľubujú už neviem koľko. Prvý krát mi túto odpoveď poslali asi 3 roky dozadu. Mohli by ale aspoň rozšíriť troška sortiment kalibrov pre ľaváka aspoň pri 527. Potešila by ma tam .222rem a 7,62x39...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30615 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
vsetko moze vplyvat! aj zuzenie brokovej hlavne. na mojom byvalom gulobroku to slo tiez hodne dole, ale uz na kratku vzdialenost! z mojho pozorovania v mojej puske sli takmer rovnako SLUG SB, BREAK ZX CgT , S-BALL plastik aj Ares SLUG. vsetko v kruhu 10cm ale hllllboko pod gulovym zasahom.taakze babo rad, v mojom pripade by nepomohlo ani extremne lahke gulove strelivo, ktore by mozno posunulo zasah trocha nizsie, ale 40cm je fakt vela. a mat gulobrok len preto, ze je to kombinacia gule a broku , kde brok je absolutne nefunkcny, tak dakujem pekne, radsej ejdnoranovu gulovnicu! Ako mo puskar Kruty (www.kruty.sk) napisal "sustrel je to najdrahsie na kombinovanej zbrani". stiahol som z nejakeho ruskeho fora(talks.guns.ru) nastrelny terc CZ584 12/7x65R na 100m, celkom slusny rozptyl gule, aj brenekov, nakolko to bolo strielane z "gladkogo stvala", no breneky tak cca 30cm hore. Este mala poznamka- mam aj IZH 27EM a tam idu tiez SLUG SB,BREAk aj S-ball takmer rovnako, vzhladom na presnost strelby po sinke, ale vsetko presne bez posunov horizontalnych,ani vertikalnych (na 80m)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30626 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Guľobrok - áno, alebo nie
mylím, že strelivom sa dá korigovať viac na strany - už skôr spomínané stabilizačné lopatky (alebo ako to mám nazvať) na breneku. Neviem či sa s tým dá niečo urobiť, lebo aj broky idú nižšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30647 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Pamätáš si dobre, tvrdím to aj naďalej, ale pripomínam, že mne tie rozličné stredné zásahy rozličnými typmi jednotných striel rozlične nieslo najmä v smere horizontálnom. Vertikála /teda výškové prvýšenie oproti nemennému bodu napr. zásahu v terči z guľovej hlavne/ bopla v zásade stále približne rovnaká.. Takže som tým kompenzoval bočný nesústrel, nie nadstreľovanie alebo podstreľovanie jednotnej strely oproti guľovej rane na ktorú je nastrelený napr. puškohľad, resp. mech. mieridlá..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30692 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
napíš mi prosím ťa ešte raz aké typy jednotných striel si použil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30811 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Break ZX od Calibry mi niesol asi najviac vľavo, potom menej vľavo ´neskorší´ Break /ten so strelou Gualandi/ od nástupcu Calibry - CgT, potom S-Ball Plastic od S&B, mierne vpravo Slug od S&B, asi najviac vpravo strely Original Brennecke.. S-Ball Plastic beriem ako pomyselný ´stred´, lebo vtedy s ním strieľavalo najviac ľudí..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30845 od pali
Odpoveď od pali na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja som si bol cez víkend preskúšať môj guľabrok cez víkend. Guľová hlaveň nastrelená na 100 m stred cca 3 - 4 cm vľavo ale nekorigoval som to, na 60 m to bol úplný stred. Po mieridlách mierne vpravo hore aj na 60 aj na 100 m asi 7 cm. Toto výrobcovi dosť zazlievam - ten terč, čo mi pribalili k puške, ťažko sa mi verí, že strieľali z tejto pušky.
<br/>Broková hlaveň to je kapitola sama o sebe. Na 60 m po puškohľade strla CgT Break výška presne ale trochu vľavo asi 8 cm (nejdem si to škrabať som vcelku milo prekvapený). Po mieridlách tá istá strela na vzdialenosť asi 50 m vysoko nad asi 30 cm. Nakoniec som skúsil na vzdialenosť cca 40 m hrubé broky a tie neuveriteľne rozhadzuje, Skúšal som však broky 8,4 mm bolo by vyskúšať asi 5,1 mm alebo 4,5 mm. Už ma bolelo plece, tak som to nechal tak. Záver : na guľovú hlaveň sa môžem spoľahnúť cez puškohľad aj po mieridlách. U brokovej hlavni to veľmi záleží od vzdialenosti. Broky strieľať radšej po mieridlách a používať menšie broky a na menšiu vzdialenosti (na líšku) . Jednotnú strelu strieľať cez puškohľad ale na vzdialenosť 50 až 60 m, iná vzdialenosť je neistá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30863 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
odpovedz mi este prosim na toto : znacka a kaliber gulobroku. Myslis si, ze ten, co strielal nastrelny terc pouzil take iste strelivo ako ty ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30913 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Broková streľba z guľobroku /záleží samozrejme aj na značke - konkr. type resp. zahrdlení a kalibri../ je väčšinou spoľahlivá podľa mojich skúseností tak do 20, max. 25 metrov.. Na viac je to už o náhode, alebo s väčším rizikom iba postrelenia zveri..;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30949 od pali
Odpoveď od pali na tému Guľobrok - áno, alebo nie
CZ model myslím 524, 7x65R/12. Aké strelivo použivajú vo fabrike pri nastreľovaní to neviem ale predpokladám, že by to v ČR malo byť štandardne to isté ktoré používam aj ja, teda S&amp;B 11,2 g. Dobrý puškár by určite vedel vymeniť aj mušku alebo mieridlá ale keď si raz kúpim novú pušku z nástrelným terčom z fabriky patrilo by sa, aby tie mieridlá boli nastrelené tak ako je to na terči. Počul som, že vo fabrike sa to kedysi robilo tak, že prestrelili jedným nábojom viac terčov, chlapi ušetrili náboje a zostalo pre nich. To je len z počutia a či takéto praktiky fungujú aj teraz, to neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30979 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
ja zase viem, ze Ceska zbrojovka Uhersky brod pouziva ako nastrelne strelivo strelivo znacky norma, no o aku strelu sa jedna, to neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30985 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Potom dajú 30 terčov spolu, vystrelia do nich dve rany a ostatné náboje si odložia. Terče zabalia k puškám - tie lepšie a je to poriešené. Ale to som len počul. Zrejme to bol iba dobrý vtip.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31059 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Guľobrok - áno, alebo nie
chlapi odbocim chcem nejaky puskovy dalekohlad na gb. 7,65x12 ale aby sa dalo strielat aj na spolocnych tak som uvazoval nad docterom ma vo zvolene od 2,5-6x42 ci tych 2,5 zblizenie je na diviaciky v behu v pohode ??? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31073 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Kukni Bazár predávam DOCTER, podrobnejšie info v téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31076 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľobrok - áno, alebo nie
Ja strieľam cez trojku v pohode a ide mi to ozaj dobre. Je to len vec zvyku. Ale ak prednostne na spoločné šiel by som do Meopty 1,5-6x42.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 227 návštevníkov a žiadni členovia on-line