preco nesmu psy do lesa?

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54572 od astronom
Odpoveď od astronom na tému preco nesmu psy do lesa?
Evidentne máš medzery aj v oblastni trestného práva :) . Tvoje osobné údaje si zverejnil sám a na verejne prístupnom mieste. Ich následné šírenie nie je preto postihnuteľné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54586 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému preco nesmu psy do lesa?
..dojem, že boli neoprávnene zverejnené Vaše osobné údaje na spomínanom fóre, preto konám, podľa § 45 zákona č. 428/2002 Z. z. a posúvam vec na prešetrenie na ......
<br/> Podľa § 45ods. 1 zákona č. 428/2002 Z. z. úrad pri výkone dozoru nad ochranou osobných údajov využíva aj oznámenia a podnety právnických osôb a fyzických osôb týkajúce sa podozrenia z porušovania povinností alebo podmienok určených týmto zákonom.
<br/>
<br/>Podľa § 45 ods. 12 zákona č. 428/2002 Z. z. úrad prešetrí a vybaví písomné oznámenie oznamovateľa v lehote 30 dní odo dňa jeho prijatia.
<br/> S pozdravom
<br/>
<br/>JUDr. D. K.
<br/>Odbor legislatívno-právny a registra IS
<br/>Úrad na ochranu osobných údajov SR
<br/>
<br/>dnes mi prisiel papier..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54587 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému preco nesmu psy do lesa?
astronom: opakujem sa uz treti krat.. trestne je, ked ich zverejni niekto dalej a to bez suhlasu.. necudujem sa, ze si polovnik (polovnik - nizke logicke uvazovanie, nizke iq, nerozvinuta osobnost, agresivna povaha, neschopnost ovladat sa, slabe emocne citenie)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54589 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému preco nesmu psy do lesa?
no ale uz dost mohol by uz niekto toho kokota zrusit:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54591 od papo
Odpoveď od papo na tému preco nesmu psy do lesa?
viktor, je naprosto v poriadku, že ak máš podozrenie z konania proti tebe, alebo tvojím právam tak sa brániš.
<br/> no len sa nediv, ak tu niekto zaberie a vyzvŕta ťa tiež. a ako kukám, zrejme úspešne. zrejme si už aj ja dám poradiť, čo s tebou. predbežne by som ti ale najprv ja poradil, aby si sa doma s týmto pochválil, nech sa potom nečudujú. pri tomto vývoji je celkom možné, že sa pod národnou knižnicou stretneme.
<br/> alebo sa radšej ospravedlníš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54592 od nugy
Odpoveď od nugy na tému preco nesmu psy do lesa?
viktormt ja sa do vašich osočovačiek miešať nebudem, no nezabúdaj na to, že týmto príspevkom si urazil veľmi vela ľudí, v rôznych pozíciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54593 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému preco nesmu psy do lesa?
papo - ako som uz spominal.. akonahle sa odtialto ta adresa vymaze, vymazem sa odtialto aj ja..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54603 od astronom
Odpoveď od astronom na tému preco nesmu psy do lesa?
Tak za prvé, ak má niekto dojem že sa skutok stal ešte neznamená, že sa skutok skutočne stal.
<br/>Za druhé, mám osobnú skúsenosť, že rovnako postihnutý ekoterorista ako si ty zverejnil moju fotku z tejto stránky na nástenke v jednej nemenovanej budove.
<br/>Odpoveď orgánov činných v trestnom konaní bola, že si môžem za to sám :), lebo som ju uverejnil na internete a tým dal k dispozícii iným. Ver tomu že dopadneš aj ty tak :)
<br/>Máš pravdu som poľovník, na čo som v podstate aj trošku hrdý :) ale to aké mám IQ a iné povahové vlastnosti môžu posúdiť iní. Nie ty, ktorý si so mnou v kontakte iba cez internet a aj to len vtedy, keď to uznám za vhodné ja a keď ma pobavíš svojimi úžasnými intelektuálnymi úvahami :).
<br/>Tuším, že s ovládaním máš podstatne väčšie problémy ako ja o čom svedčia tvoje mnohé príspevky :o).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54607 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému preco nesmu psy do lesa?
Ignorujte toho uboziaka, on vypadne odtialto sam ked nebude mat s kym tarat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54611 od papo
Odpoveď od papo na tému preco nesmu psy do lesa?
viktor, ešte raz.... následkom toho, čo si tu popísal, nie si v pozícii, aby si si kládol podmienky. to je aj právny názor. radšej už neprispievaj, lebo naozaj pofičí trestné oznámenie. radšej sa ospravedlň a zabudni na nás. a ver mi, že každý sa tu na teba vykašle.
<br/> pokiaľ nemáš vlastné dostatočné vedomosti o problematike, v ktorej by si chcel poučovať, vyslov tu prianie, že chceš o tom vedieť viac, aj ja ti vysvetlím, ako sa veci v skutočnosti majú, v čom spočíva nehorázne klamanie napr. v petícii o strieľaní psov. a pozri sa, aká právnička to robila. keď sa to rozkríkne, pod aký pamflet sa podpísala, neobháji to a zbytočne nahlodáme dôveru v srbsko-slovenské vzťahy.
<br/> takže znovu, prosím ťa, nechaj toho, alebo sa správaj korektne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54613 od eso
Odpoveď od eso na tému preco nesmu psy do lesa?
pozor, nezverejňuje jeho osobné údaje:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54614 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému preco nesmu psy do lesa?
neoslovuj ho menom to je tiez osobny udaj !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54621 od miso
Odpoveď od miso na tému preco nesmu psy do lesa?
Viktor, v paragrafoch sa vyznam urcite lepsie ako ty a mam k tomu aj papier;) Ak ta mozem upozornit, krot sa v urazkach, pretoze aj na to mame paragraf a trestny cin :) Aby ta ini nevyzvrtali tak, ze sa doma budu cudovat, co to ty za tym pocitacom robis :)
<br/>Potom aby niekto nemal potrebu ta ist domov pozriet a hodit s tebou slovko dve, ci si aj zoci voci budes za svojim nazorom tak stat....uvedom si,ze svoje urazky pises ludom co maju za sebou odzite viac ako ty, maju vlastne rodiny a v neposlednom rade svoj vek. Tak sa troska spamataj, tu nie si medzi svojimi rovesnikmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54624 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému preco nesmu psy do lesa?
papo: ja chapem, ze mi chces urcite veci vysvetlit, je jasne, ze sa branis..
<br/>
<br/>je to ako ked cigan ukradne cokoladu v obchode, policia ho chyti a on sa SILOU MOCOU brani, ze nic neukradol..
<br/>pocul som/cital som o desiatkach pripadoch zastrelenych psov polovnikmi.
<br/>
<br/>ps. dnes bolo v spravach, ze dalsi polovnik (pytliak) neopravnene strelil diviaka.
<br/>pss. ja sa nevyhrazam paragrafmi, to bola len citacia, v tej veci sa uz kona..
<br/>majte sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54626 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému preco nesmu psy do lesa?
a zivot ide dalej .............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54686 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému preco nesmu psy do lesa?
viktormt - ty si fakt &quot;expert&quot; na všetky problematiky. To že si podal podnet na prešetrenie vo veci zverejňovania osobných údajov nič neznamená, taktiež by si mal vedieť, že ak si svoje údaje, ktoré tu boli skopírované sám niekde na zverejnil, tak ti príde domov pekný papier s jednoznačnou odpoveď a to že si svoje údaje zverejnil dobrovoľne. Stačí aby si ich použil len pri registrácii mailu, prípadne sociálna sieť a pod.
<br/>
<br/>len, aby si nakoniec nemal problémy ty sám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54695 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému preco nesmu psy do lesa?
No to bolo dost zle prirovnanie:x A v kolkych pripadoch odstrelu to bolo bezdovodne?
<br/>So svojimi PSkami sa strc niekam!
<br/>Namiesto privezovania ku stromu by si mal radsej riesit taketo veci -http://www.peta.org/feat/ChineseFurFarms/index.asp

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54940 od peter812
Odpoveď od peter812 na tému preco nesmu psy do lesa?
ahoj Nugy. neurazil som sa ale na niektore veci musim napisat svoj nazor ktory je vlastne skusenostou. v mestach nas psickarov policajti buzeruju za vykali, ktore ja po svojom psikovi zbieram, buzeruju nas za to ze ich pustame na miestach kde su ludia (v parkoch) ale ked sa snazime rozumne vyhnut tymto veciam tak nam to nie je umoznene. ja chodim do lesa a zatial nemam tu skusenost a dufam ze ani nebudem mat ze mi niekto zastreli psika. ale je to absurdne, tu nedobre tam nedobre. zakazte mat psikov to bude riesenie. a ohladom vodzky... ak ma psik 10 alebo 20 m vodzku ako to moze polovnik vidiet ak je daleko??? a citam pribehy ludi ktorym psika zastrelili a to v blizkosti majitelov na lesnom chodniku. to je akoze co za polovnika ktory striela na psika ktory je pri majitelovi? ved staci ze fuka vietor a gulka na vzdialenost par sto metrov ma odchylku dost velku na to aby zabila cloveka. co potom??? polovnik sa skryje akoby sa nic nestalo? treba aj to riesit. ja mam navrh. pokial je psik dostatocne oznaceny a nebeha na stovky kilometrov od majitela tak by to malo byt brane tak ze psik ma majitela a nie je nebezpecny. lovu zdar. a zdravemu rozumu tiez. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54943 od nugy
Odpoveď od nugy na tému preco nesmu psy do lesa?
Pokial v danom poľovnom revíry (obci) nieje oficiálne vyčlenený priestor pre voľný pohyb psov, nevidím v tom problém ak psík behá v blízkosti majiteľa a nieje agresívny na okolo idúce osoby, prípadne iné psy (s tým sam sa tiež stretol). Pokial je v vyčlenený priestor pre voľný pohyb, tak v ostatných miestach nech je psík na vôdzke. Možno tvoj psík poslúcha, no je vela ludí, ktorý poslúchajú psíka. A tým nevysvetlíš, že prečo ten pán može mať psíka na volno a oni nie. Je to večný problém, ktorý sa zväčšuje priamo úmerne zmenšovaním priestoru pre volne žijúcu divú zver. Preto sme ako PZ oficialne požiadali obecný úrad o spoluprácu s vyčlenením priestoru pre volný pohyb psíkov a ponúkli sme im časť poľovného revíru, nech aj majitelia psov vidia že poľovníci niesu iba zabijaci a buzerujúci ludia s puškou a klobúkom. V ostatných častiach revíru iba po chodníkoch a na vôdzke. A človek ktorý strelí psa pri majiteľovi, bez toho aby sa presvedčil či je psík na vôdzke, je ... . Kynológii Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54949 od papo
Odpoveď od papo na tému preco nesmu psy do lesa?
radi kukáte Markízu? aj Paľbu? aj odborné komentáre v nej? no ja som sa dobre pobavil na vysokej odbornej úrovni. reportáž v duchu Petície za prijatie zmien v poľovníckom zákone, autorka textu JUDr. Tijana Æeæezová.
<br/> Psi - živé terče poľovníkov... a ešte aj komentár právnika... to som zvedavý, ako sa k tomu postaví minimálne odborný hovorca všetkých, riaditeľ SPZ.
<br/> dovolím si zacitovať predmetnú časť najlepšieho poľovníckeho zákona a zákona 282/2002, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov:
<br/>
<br/>Zákon o poľovníctve 274/2009
<br/>§24 Ochrana poľovníctva
<br/>ods. 3 Zakazuje sa v poľovnom revíri:
<br/>d) pohyb psov bez osoby podľa osobitného predpisu /zákon 282/2002/
<br/>§ 29 Práva a povinnosti člena poľovníckej stráže
<br/>f/ usmrtiť v poľovnom revíri psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu alebo ktorý hľadá alebo prenasleduje zver alebo sa k nej plazí; to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa,
<br/>
<br/>§24 ods 3 písm f: to jest podľa: § 4 zák. 282/2002, citácia:
<br/>,,Vodenie psa
<br/>(1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť. ,,
<br/>Nehovorí o žiadnej vzdialenosti, a nedefinuje, čo možno pokladať za schopnosť ovládať psa. Keď ho nemá na dohľad? Celé je to zmetok! Nedefinuje ovládanie psa!
<br/>Zosumarizujme si to: zákon 282/2002 hovorí o zvieratách, poľovný zákon však hovorí len o zveri v zmysle prílohy č. 1 zákona o poľovníctve. Teda pokiaľ pes útočí na živočícha mimo zoznamu zveri, poľovník nesmie zasiahnuť odstrelom. ale podľa 282/2002 by snáď aj mohol. no to by si ho museli najlepší tvorcovia prečítať a zosúladiť ich znenia. V súčasnej úprave totiž poľovník nemôže usmrtiť psa drhnúcelo napr labuť, lebo labuť nie je zver!
<br/>Tu je zrejme aj zdroj rôznych výkladov a zaujímavých situácií u policajného vyšetrovateľa, no nie u bystrých ochrancov psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 918 návštevníkov a žiadni členovia on-line