preco nesmu psy do lesa?

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61667 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému preco nesmu psy do lesa?
NECH ŽIJE SLOVENSKÁ POĽOVNÍCKA KOMORA !!!!!!!
<br/>NECH ŽIJE SÚDRUH LEBOCKÝ, NECH ŽIJE SÚDRUH ŠUBA, NECH ŽIJE ÚSTREDIE!!!!!!
<br/>SO SLOVENSKOU POĽOVNÍCKOU KOMOROU NA VEČNÉ ČASY A NIKDY INAK!!!!!
<br/>CUDZIE NECHCEME A ČO SME SI VYPÁLILI NEDÁME!!!!!!!
<br/>NECH ŽIJE KLUB SLOVENSKÝCH POĽOVNÍČOK!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61669 od DKo
Odpoveď od DKo na tému preco nesmu psy do lesa?
prečo nesmú psy do lesa? možno preto, aby tam nestretli nejakého bubaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61670 od DKo
Odpoveď od DKo na tému preco nesmu psy do lesa?
.. a nechytili od neho besnotu :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61672 od DKo
Odpoveď od DKo na tému preco nesmu psy do lesa?
zuzanka, ja som si v tom vyhlásení všimol hlavne, že novela zákona č 274/ 2009 Z. z. o poľovníctve, ktorá je legislatívnym nezmyslom kde si odporujú paragrafy samostatného zákona, taktiež je v rozpore s inými zákonmi SR a hlavne so smernicami EU - prioritne vtáčej smernice , ale tiež, že už neobsahuje preklepy a ani z pohľadu našeho materinského jazyka nespisovné čechizmy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61674 od papo
Odpoveď od papo na tému preco nesmu psy do lesa?
zaujímavé, že naše, pribinácke poznanie a myšlienky si osvojujú tí, ktorí nám škodia a sme pre nich triedni nepriatelia. viď článok puškáča v PaR, list lebockého, uznesenie rady spz proti nám. naraz si prisvoja moje myšlienky a poznanie deklarované aj v petícii, ktorú tak strašne odsudzovali. naraz je to pravda, že zákon je nevykonateľný a v rozpore s kadečím. budeš si musieť aj ty zmeniť názor a rétoriku, lebo to sú pribiňácke myšlienky a poznanie. tak kde je teda pravda? v demagógii spz a spk, alebo na našej strane? naraz sa naša argumentácia objaví v zamestnancovom liste /najnovšie liste podpísaným nejakou spk/ liste pánu prezidentovi.... a verte mi, že nie je našim členom... naozaj zaujíííímavé. som zvedavý, kedy konečne priznajú, že pôsobia naprosto nelegálne, že spz neexistuje a spk stvorená spz podľa zákona taktiež nie. zatiaľ je to len pri psoch....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61675 od DKo
Odpoveď od DKo na tému preco nesmu psy do lesa?
A čo ak vás nemajú za triednych neprieteľov, ale za svojich členov a to len vy zo seba ich neprieteľov robíte a najradeš by ste ich utopili v lyžičke vody??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61676 od papo
Odpoveď od papo na tému preco nesmu psy do lesa?
prestaň už trepať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61677 od DKo
Odpoveď od DKo na tému preco nesmu psy do lesa?
aké trepať? vari váš spolok nie je členom SPK?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61678 od DKo
Odpoveď od DKo na tému preco nesmu psy do lesa?
alebo ste si vy ako FO nepredåžili PL pod SPK?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61679 od DKo
Odpoveď od DKo na tému preco nesmu psy do lesa?
.. a že som tak smelý, na koľko rokov ste si PL predåžil? na 1 či na 5 ? a ak na 5, prečo?? to tak veríte v SPK??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61769 od papo
Odpoveď od papo na tému preco nesmu psy do lesa?
všetky vyčerpávajúce odpovede nájdeš v príspevku : amigo5520. Februára, 19:21

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61772 od eros
Odpoveď od eros na tému preco nesmu psy do lesa?
pani zeleni,
<br/> k dnesnemu dnu padlo uz sedem kusov srncej - hasky a vlciak! Snehu vyse metra, Srncia nema sancu ujst.Majitelia psov o tom vedia, su to ich milacikovia. Maju volny pohyb, hlavne v noci.
<br/>Potom sa asi budu cudovat...,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61774 od Akela
Odpoveď od Akela na tému preco nesmu psy do lesa?
Neviem na čo čakáte!
<br/>
<br/> Ale lievikova teória je takáto:
<br/>1. Žiadny pes nikdy nenaháňa zver a ani to nikdy nebolo dokázané, že by naháňal.
<br/>2. Ak naháňa, tak len tak, že ju nikdy nedobehne.
<br/>3. Ak by aj dve psiská strhli povedzme 20ks srnčej, treba to nechať tak, lebo je to dobre - príroda si so všetkým poradí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61775 od papo
Odpoveď od papo na tému preco nesmu psy do lesa?
alebo praktckejší výklad jeho teorie by mal byť: to čo naháňa a strháva zver, nie je pes a tým pádom sa toho obmedzenia zákona netýkajú. dobre to vymyslel, nezdá sa...:]. ale aby som nezabudol popriať viktorovi síce pár dní po ale predsa všetko najlepšie v meninám. prajem mu hlavne zdravia, o ostatné sa treba zaslúžiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61789 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému preco nesmu psy do lesa?
No aj ja som &quot;pán zelený&quot;, aspoň moja žena tvrdí, že som magor na zelenú.
<br/>Ale k veci:
<br/>Minulý piatok som sa vracal z lesa cez pole zarastené vyše metrovou burinou.
<br/>Spozoroval som 3 srny ako sa valia zboku ku mne. Prefrčali mi pár metrov pred nosom a tesne za nimi psisko s dlhými nohami veľký skoro ako srna. Zreval som na neho na odpútanie jeho pozornosti, ala ma ignoroval rovnako ako svojho majiteľa, ktorý vypiskoval z asi 300 m vzdialenej hrádze. Srny sa ale na šťastie rozdelili a pes sa asi po desiatich minútach vrátil k pánovi. Vybral som sa za ním, že mu aspoň ústne niečo vysvetlím, ale keď ma zbadal, rýchlo vykročil na druhú stranu. V 50-ke sa mi už nechce nahánať nejakého blba po poli, tak som sa pobral svojim smerom. Srny to tentokrát prežili ale ten psíčkar ma riadne nasral. A takéto scény vidím dosť často. Najviac ma štve, že takýto majitelia psov nie sú v praxi legálne postihnuteľný. Keď mu raz toho psa aj niekto zruší, tak si kúpi nového a problém sa nevyrieši.
<br/>Treba vymyslieť a presadiť aby boli účinne postihovaný takíto psíčkari. Lebo oni sú za všetku strhnutú zver zodpovední.
<br/>Podotýkam, že nie som poľovník ale len &quot;zelený&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61790 od Akela
Odpoveď od Akela na tému preco nesmu psy do lesa?
Prevažná väčšina psíčkárov - nemyslím profesionálov, odborníkov a dlhoročných chovateľov, má total neovládateľných psov. Viem to podľa toho, že keď sú u mňa nejakí známi, alebo som na lúke pri Ipli, tak všetci sa ma pýtajú, že či ten môj pes stále tak poslúcha a neveriacky na to hľadia, akoby si to ani nevedeli predstaviť. Osobne si viem predstaviť psa, zatvoreného v jednoizbovom byte na sídlisku a potom &quot;odpáleného&quot; do voľnej prírody, alebo uviazaného na povedzme drôte mesiac o plot a potom pusteného, nech si psík pobehá - je to o chovateľoch. Prípad, ktorý uvádzaš, ak by bol v minulom roku skončil zastrelením psa, /lebo teraz sa už takô nemôže stať/, zas by sme všetci boli hyeny a televízie by mali hlavnú správu večera a si to presne trafil, mal byť posexovaný majiteľ psa!!! Na tých však žiadny účinný zákon neexistuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61791 od yegi
Odpoveď od yegi na tému preco nesmu psy do lesa?
Toto je učebnicový príklad pre poľ.stráž,podľa nového,ako riešiť majiteľov takýchto psíkov,oznámením na úrad,a nech koná on v rámci svojich kompetencií.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61793 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému preco nesmu psy do lesa?
V praxi to nie je také jednoduché. Aby si mohol páchateľa oznámiť na úrad, musíš ho najprv donútiť preukázať svoju totožnosť. A väčšina &quot;múdrych&quot; spoluobčanov Ti povie, že nemá pri sebe doklady. A zadržať osobu môžeš, len ak sa jedná o trestný čin. Viem o čom to je. Som člen stráže prírody a takýchto scén som zažil za posledných 15 rokov už veľa. Väčšinou to riešim dohovorom. Ale niekedy už nemám trpezlivosť vysvetlovať niečo arogantnému debilovi. A donucovacie prostriedky môžeš použiť len primerané útoku voči svojej osobe. Ináč sa ľahko stane obvinený z Teba.
<br/> A čo by si použil proti zachovalej vyfintenej paničke, ktorá Ti vynadá do zelených ko…..tov. Len za to, že som jej slušne vysvetlil povinnosti majiteľa psa v prírodnej rezervácii.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61794 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému preco nesmu psy do lesa?
Ale ja si nerobím ilúzie, že tieto problémy tu vyriešime.
<br/>Nižšie uvedený prípad som opísal len preto aby si to prečítali aj obhajcovia psíčkarov ktorí čítajú toto fórum. Z mojej strany to nie je obhajovanie poľovníkov ale obhajovanie záujmov voľne žijúcej zveri.
<br/>Ináč tá posledná srna mala namále. V určitej chvíli mala psa za sebou len asi meter. Našťastie srna dokázala lepšie kľučkovať a mala lepšiu výdrž v behu ako pes. Ale ak by ju bol strhol, celý príbeh by mal iné zakončenie. Pre psa a hlavne pre jeho majiteľa.
<br/>Páni, ale za súčasnú nevraživosť verejnosti voči poľovníkom môžu najmä čierne ovce z Vašich radov. V poslednom období som našiel pred viacerými posedmi čerstvo zakŕmené a stopy krvi. Že by mala &quot;holá&quot; zrovna krámy.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61796 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému preco nesmu psy do lesa?
Pan hovorca. A oni tu pisu ako co ?? Ved nech sa len priznaju, cez koho pretlacovali zmenu zakons o polovnictve. Cez tych, ktori pretlacili novelu o psoch a mackach. A oni tu idu nieco pisat. TAK AKO VY NAS VSETKYCH PCHATE DO JEDNEHO VRECA TAK NAPODOBNE. KTO SA SPAJA S LUDMI, KTORI KVOLI PAR HLASOM NAVONANYCH PANICIEK NAVRHLI, PRETLACILI A DOVOLILI TUTO ZMENU, TAK VAM TU HOVORIM, ZE STE PRESNE AKO ONI. A KTO SA SPAJA S LUDMI, KTORI TOUTO NOVELOU POSKODILI POLOVNIKOV TAK VAM TU HOVORIM, ZE STE PRESNE AKO ONI. DARMO TU BUDETE VYKLADAT ZE VASU NOVELU, KTORA VSAK NEPRESLA PREDLOZIL INY. HA BANDA TA ISTA. VSETCI STE V JEDNOM MECHU. TAKZE NIE TAK, KDE VAM AKO VYHOVUJE. VY STE SA UZ ZARADIL.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 515 návštevníkov a žiadni členovia on-line