Polovnici verzus Psickari

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5521 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnici verzus Psickari
Leon, ak skutočne robíš figuranta, tak určite vieš, že drvivá vačšina psov, ktorí kúšu na rukáv to berú ako hru. Určite aj u vás pobehujú psy, ktorý nosia v papuli rukáv ako svoju trofej po cvičenom zadržaní. Tam sa hrá na plný zákus, bez prekusovania a dalších náznakov nervozity. Sám dobre vieš, čo kúsaniu na rukáv predchádza, pešek, a iné somariny. Tak isto máš asi skúsenosti, ked takéhoto trhača pustia na zadržanie na daleko, dosprintuje k tebe a nevidí rukáv, tak zostane čumiet a zrazu nevie, čo má robit. Bavíme sa teda o športových psoch.
<br/>Túlavý pes (psy) väčšinom takýmto výcvikom neprešiel, jemu je jedno, či máš rukáv alebo nie, nie je povahovo vyrovnaný (má doslova pocukané nervy), on neútočí pre hru alebo preto, že k tomu bol cielene športovo vedený. Ked útočí, tak útočí zo strachu, prípadne v snahe ochrániť si korisť, a to sa nebavýme o správaní sa ak by bol vo svorke. Vtedy je správanie psa úplne odlišné.
<br/>Nikoho v globále neteší ked musí streliť na psa, ale treba sa opýtať, či sú poľovníci povinní naháňať túlavých psov po chotári s klobáskou v ruke a suplovať ľudí, ktorí sa ne ne vysrali. To nie je o strachu v očiach ale o zodpovednosti voči druhým. Takmer každý poľovník má kladný vzťah ku psom na to netreba zabúdať, takže sa treba opýtať kde sú tí starostliví majitelia a útlocitné povahy, ktorým nerobí problém vyraziť psa z idúceho auta. My sme tak mali v revíry dogu, ovčiaka a este jeného butáša v kope. By som ti prial a aj tebe Vladimír vidiet ako sa správali. To už neboli &quot;nešťastní chlpáčikovia&quot;, ktorí nevedia trafiť domov, to bola svorka, ktorá cielene lovila a bola potenciálnou hrozbou pre druhých. Kaslal by som na to, aby som ich išiel znovu socializovať s klobáskou v ruke veriac v božie zákony. Dostali poslednú pomoc, nikomu z nás to síce dobre nerobilo, ale prečo mi by sme mali brať ohľad, keď ho nebral ani ten, kto ich mal najprv ako hračku a potom ich bezcitne vykopol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5522 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Plne súhlasím Michal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5526 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Napísal si to naozaj veľmi presvedčivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5532 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
[img]petrurban.webpark.cz/Urban_pes.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5535 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5539 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
velmi dobre napisane michal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5542 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Podstata problému vyplýva zo vzťahu ľudí k prírode. Skúsený kynológ väčšinou vie, ako sa má správať so svojim psom v teréne. Ale niektorí typickí mestskí psíčkari sú hotová pohroma. Stačí sa pozrieť ako to vyzerá cez májové sviatky v Malých Karpatoch. Všade len krik, brechot a plno odpadkov. A vystresovaná zver. Ľudia už úplne stratili ohľaduplnosť k prírode. Každý myslí len na svoje práva a záujmy. Som strážca a priestupky takýchto občanov sa snažím riešiť vždy slušným dohovorením. Ale často krát sa stretávam len s aroganciou a sprostými slovami. Ukľudnia sa až po citovaní paragrafu o „trestnom čine útoku na verejného činiteľa“ a po pohrození donucovacími prostriedkami. Keby sa psíčkari (a mnohí ďalší tiežmilovníci prírody) chovali ohľaduplnejšie k prírode (netvrdím, že všetci sú rovnako nedisciplinovaní) a keby sa nezbavovali svojich bývalých miláčikov bezcitným vyhodením na ulicu alebo do lesa, nebolo by toľko konfliktov a nekonečných diskusií na túto tému.
<br/>Nosím služobnú zbraň, ale nikdy som ju nepoužil proti zvieratám. Nezaútočil na mňa ani pes, vlk alebo medveď, ktorých som v lese stretol (zatiaľ našťastie). Za väčšiu hrozbu považujem ľudskú hlúposť a agresivitu.
<br/>A keď sa k tomu pridá ešte aj primitívne správanie niektorých tiežpoľovníkov, vznikne z toho takýto hon na čarodejnice. Už len názov tejto témy vyvoláva dojem neriešiteľného konfliktu.
<br/>A pritom stačí aby sme sa mi ľudia správali k prírode s úctou. Ale modernou civilizáciou zhýčkaný egoista toto asi nedokáže pochopiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5546 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Polovnici verzus Psickari
Nie som znalcom služobnej kynológie, ale sused chová nemecké ovčiaky a so synom ich aj intenzívne cvičia a pri spoločných debatách sa mnoho na mňa nalepilo a keď pritom porovnám nároky na tieto psy a nároky na naše poľovné plemená a hlavne duriče a brloháre, kde sa na nič nehrá a ide o život tých psov a sú len na seba odkázané, tak plne s Tebou súhlasím. Čo sa týka riešenia tohto problému je to naozaj debata na nekonečnú tému.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5547 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
&quot;...... neskusaj dovernu diskusi, hlavne ak uvidis ze naprotivok nehovori recou tvojho kmena a chysta sa ukoncit tvoj monolog&quot; Brano, dakujem za razantne, ale vcelku prijatelne pripomenutie, ze by som mohol aj uzitocnejsie travit cas, ako diskutovat tam kde sa nehovori recou mojho kmena. Som rad, ze patrim k svojmu kmenu, a som nan hrdy i na jeho &quot;rec&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5551 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Vlado, v diskusiach na tomto fóre sa snažíme vyhýbať prudkým stretom - nie ako napríklad na fóre psíčkarov. Neurážaj sa a hľadaj v tom čím ti oponujú druhí niečo dobré. Nikto to tu nemyslí tak strašne a každý si dáme poradiť - ak je to zmysluplné.
<br/>Skús tvoj tvrdohlavý postoj trošku zmierniť. Nikto z nás nemá patent na rozum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5552 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
vladimir urazena jesitnost, no to snad nie, vies keby si povedal, ze si dlhorocny chovatel nejakeho plemena a mas take a take skusenosti tak to berem ale nepresviedcaj nas tu o bozich pravidlach aj pre psov, nepasujem sa za odbornika na psov aj ked ich mam pri sebe uz 26rokov, skratka niekedy pes zautoci a ty jeho dovod nespoznas, pochod trochu medzi chovatelmi, napr. mnou spominanych ruskych plemien a pochopis, a aj ten najkludnejsi nemecky ovciak ak zije dlho v izolacii od ludi tak zdivie a ako divoke zviera niekedy zautoci a niekedy nie, a ak to chces skusat skusaj, chod k nemu s otvorenou narucou a salamom mozno ti to 100 krat vyjde a potom nie, co potom, co povies ludom co im pes dieta dotrhal, ze za to nemohol, lebo bol hladny, lebo ho niekto bil, lebo v hustine vrhol stence....... a este ma skus presvedcit, ze ak tvoje deti by nahanal pes tak sa neboja, alebo ze ty necuknes ked proti tebe stoji 80KG hovado, alebo aj 40kg doberman, ktory nie je zjavne rad v spolocnosti cudzich ludi.
<br/>
<br/>ak neveris, ze kamosa dotrhal bez priciny pes a ze ho vobec dotrhal, mozem ti tie jazvy nafotit digitalom,
<br/>
<br/>dalsi kamos co byva v grinave bol na prechadzke so svojou stafordsirkou, s nahubkom a na remeni na prechadzke a naraz z autobazaru cez zle zavrete dvere vyleteli dva vlciaky a pod na stafordicu.
<br/>a mozem ti vymenovat este vela pripadov utoku psov, z hocijakych pricin, aj moju ovcu napadol j... ovciak bezdovodne, len preto, ze si mohol kusnut od zadu, alebo dalmatinec napadol priatelkine steniatko westika, doteraz ma traumu pes.....
<br/>
<br/>mozu za to ludia ale ja sa nepojdem domahat svojich prav ked budem mat mrtveho alebo zmrzaceneho psa, ktory ma plno skusok a titulov- mna pes a vycvik a veci stym spojene stal uz desiatky tisic, nezarabam malo, ale kto mi tu skodu, cas a priatela nahradi? ty? kto nahradi skodu polovnym zdruzeniam?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5555 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnici verzus Psickari
Chlapci, skuste si prečítať § 21 zákona o poľovníctve. Je tam jasne napísané, že právo usmrcovať psy a mačky, ako aj podmienky, za ktorých to je možné majú členovia poľovnej stráže (tí majú právo aj zadržať osobu, alebo vykázať ju z revíru) a členovia PZ.
<br/>
<br/>Dalej je tam jasne napísané, že vlastníkom psov a mačiek je ZAKÁZANÉ nechať ich voľne behať v poľovnom revíre.
<br/>
<br/>Zákonodarca zašiel dokonca tak ďaleko, že v prípade ich usmrtenia ak chce vlastník náhradu škody je sám povinný dokázať, že k usmrteniu psa alebo mačky došlo v rozpore s podmienkami, ktoré ustanovuje zákon o poľovníctve.
<br/>
<br/>Aj napriek tomu, čo je uvedené vyššie poľovníci na počkanie psov nestrielajú (nelovia). V zákone je to paradoxne pekne napísané, kým poľ. zver sa loví, tak psy a mačky sa usmrcujú-čo vyjadruje vzťah, ktorý má k tejto činnosti drvivá vačšina poľovníkov, a síce poľovníci to berú ako povinnosť-nutnosť a nie ako niečo, čo spôsobuje potešenie ako si mnohí myslia.
<br/>
<br/>Nie je to poľovník, ktorého porušenie zákona smeruje k pocitu krivdy na strane psíčkara. Primárne psíčkari porušujú zákaz nechať voľne pobiehať psy po poľovnom revíre a jeho prípadné usmrtenie je už len následkom takéhoto porušenia. Často totiž zabúdajú a poľ . revír si mýlia s placom na venčenie. Ak túžia po takýchto priestoroch, nech apelujú na predstaviteľov miest a obcí, aby im takéto plochy vyčlenili. Pri dnešnom počte vlastníkov psov to nemôže byť problém.
<br/>
<br/>Aj napriek tomu, aké oprávnenia vo vzťahu k tomuto problému poľovníci majú, verím, že vačšina z nich sa správa zodpovedne, o čom nepochybne svedčí aj to, že psíčkari si z každodenných prechádzok v prírode nenosia psov späť na rukách, prípadne v krabiciach, ale príjemne zrelaxovaní sa vracajú aj so svojimi živými miláčikmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5556 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
michal dobre povedane ale uvidis zachvilu napadnu zakon, ze ich obmedzuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5557 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Michal ak tu niekto napísal, že Jovic by mohol byť farár, nevezmeš prvého miništranta? Budem vyberať do zvončeka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5559 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Respektujem Branovu vyzvu neotravovat tuto diskusiu svojou pritomnostou, ale napriek tomu mi aj slusnost kaze odpovedat tym, ktori ma priamo oslovili. A necitim sa byt ani urazeny ani jesitny. Je to fakt, ze tu nemam co robit, ze tu nepatrim. Brano ma pravdu.
<br/>Tibo, pises: „Vladimír nebude neskoro premýšlať aký mal medveď,pes dôvod na útok ak mi trhá nohu
<br/>siaha na krk prípadne mojim deťom?” To teda bude. Mam deti, viem co to je ak im niekto, ci nieco napr. pes by ublizil. A preto ich od malicka ucim, ako sa spravat k zveri, ako v lese, ako na ulici k psom. Ak rodic nevysvetli, ze v ZOO nema dieta strkat ruky opici do klietky, tak nastane podobna vec, ako je to bezne u stretnuti so zvieratni napr. psami, ked tam klietka nie je. Tragedia je na svete. Myslim si, ze v 99% stacilo by mat zakladne vedomosti o danom zivocisnom druhu a na ich zaklade respektovat daneho tvora v konkretnom teritoriu a podmienkach. T.j. v jeho priestore byt maximalne ostrazity. Ked niekoho v lese potrha medved, tvrdim ze to nie je vina medveda, ze sa to stalo.
<br/>Matulkoh, nerozumieme sa, ja nebudem nikdy skusat ci kaukazak zautoci alebo nie, nejake zakladne vedomosti mam a v priamom kontakte je to citit. Mam uctu k zvieratam, a teda i k psom, uctu a respekt. Viem dobre co je to kaukazak a teritorium, .....neviem cim som to sposobil, ze ma vsetci beriete ako cloveka ktory este “psa s vycerymi zubami nevidel”. Ani to som nenapisal, aby polovnici chodili po lese s klobaskou a pod. Ani nie som idiot, ktory ide kladkat kavkazaka, ked akurat trha srnu. Atd. Atd. Ale to najlepsie vyjadril Brano. Patrime k inemu k menu, hovorime inou recou a preto sa nerozumieme aj ked zvacsa hovorime alebo chceme povedat to iste. Vsak Michal. Ver tomu, ze som uz “par krat” v zivote svorky videl. A skutocne divoke a nezavisle na ludoch. A i take s 15 kuskami v stave. I ked nie na Slovensku. A ver tomu, ze som sa ich tiez nepokusal socializovat s klobaskou v ruke. A samozrejme v pripade nutnej obrany seba alebo inych ludi by som tiez vedel zabit.
<br/>Tak este raz sorry, ze som Vas po dlhom case “vyrusil” na vasom fore.
<br/>Vsetkym prietelom lesa a zveri prajem vsetko dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5560 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnici verzus Psickari
Vladimir, ak nie si nejaky zvieraci guru, alebo Doktor Dolittle, tak radsej neskusaj dovernu diskusi, hlavne ak uvidis ze naprotivok nehovori recou tvojho kmena a chysta sa ukoncit tvoj monolog
<br/>
<br/>To na co sa stále odvolávaš, nie je výzva na vypadnutie z tohto fóra, ale branove upozornenie, aby si neprecenoval svoje schopnosti a nedráždil hada bosou nohou. Aj ti to preložím, je tam totiz obrazne napísané, že ak nie si expert psí psychológ a vrčí ti do tváre vytočený hafan, tak ho neukludnuj klobáskou a roznymi fintami, ale radsej uvazuj ako si efektívne zachránis kožu, lebio to čo sa ti 2x podarilo sa ti tretí krát už nemusí... Alebo sa snád mýlim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5561 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnici verzus Psickari
Tu je priestor na dialóg, takže sa rituálne neurážaj a radšej niečo napíš o tých tigroch, čo ich chodíš krotiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5562 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Dakujem za preklad Brana. :D Citujem &quot;..ak nie si expert psí psychológ a vrčí ti do tváre vytočený hafan, tak ho neukludnuj klobáskou a roznymi fintami, ale radsej uvazuj ako si efektívne zachránis kožu, lebio to čo sa ti 2x podarilo sa ti tretí krát už nemusí... Alebo sa snád mýlim?&quot; Nemylis sa, len nevies preco to hovoris mne. Niekde som daval take rady? Preco robis so mna idiota, ktory ide ukludnovat vytoceneho hafana s klobaskou v ruke? Alebo, ze krotim tigre. V zivote som nekrotil nikoho a nic a ani nebudem. Maximalne ak seba. V podstate neodpovedam tebe, len sa snazim vysvetlit ludom na tomto fore ku ktorym mam uctu, ze je naozaj nezmyselne aby som pokracoval v diskusii, kde nic nerobim len vyvraciam veci, ktore som nikdy nepovedal, nenapisa, ani nikdy na ne nepomyslel. Ale su mi vkladane do &quot;ust&quot;. Ako v nejakej &quot;politickej diskusii&quot; . Ale kto chcete kludne si myslite, ze som urazeny, jesitny zvieraci guru Doktor Dolittle, ze chodim s klobaskou po lese a usmievam sa na zurivych kavkazakov odrhnutych z retaze, trhajucich srny, ....atd.:);):-p;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5563 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Chlapi, prestaňte si už robiť prču s tým farárom. Ja sa krčme a kostolu vyhýbam. Pre mňa je chrám boží divočina v lese. Ale nemiešajme náboženskú problematiku do tohto odborného fóra. A zvyknite si, že sem budú prispievať aj nepoľovníci. Každý chápavý človek si prečíta aj názory druhej strany a zamyslí sa nad nimi. Vážim si na Vladimírovi, že sa zapojil do tejto diskusie, aj keď zrejme so spoluprácou s poľovníkmi nemá veľa skúseností (možno sa mýlim). Chce to len trochu tolerancie, aj keď „hovoríme rečou viacerých kmeňov“.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5564 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Vladimir : jedno my stale nejde do hlavy - podla vsetkeho si jeden z mala co si v polovnom reviri drzis psov tak ako sa ma . Ale stale sa tu snazis zehlit situaciu za tych co je pre nich les len priestor na vybehanie si svojich chlpacov ? Dovezu sa z autom pomaly az na vrch kopca otvoria kapotu na aute z tadial sa vyruti min. jeden pes a hor sa vsetci do hory vsak je pekne . Bundas sa vybeha a doma bude klud a my sa tu medzi tym vyprdime a pokukame nejake huby . &quot; Mamaaaaaaaa ja som nasiel HRIIIIIIIIIIIIIIby ozyva sa medzi tym v lese &quot; psisko medzi tym beha po lese . &quot; KDEEEEEEEEEEE - krici tata ! keby som tam dokrical tak im odpoviem &quot; V P......I ! toto je priklad , ktory som zazil . A takychto sa zastavas ?????
<br/>dam iny priklad : ides pekne po zavaznici oproti tebe manzelsky par pri nich 3 deti a dvaja psy . idu v tichosti a uzivaju si kludu v lese . Prechadzas okolo nich , pozdravis , oni odzdravia . Dokonca prehodia par viet a nakoniec je z toho prijemna pol hodinova debata . Psy su pri tom pri majiteloch &quot; na volno &quot; a deti sa potuluju v blizkosti uplne potichu . radost stretnut takychto ludi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 373 návštevníkov a žiadni členovia on-line