Polovnici verzus Psickari

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5588 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Polovnici verzus Psickari
Ja si myslím, že poľovník by určite nemal dvihnúť zbraň na takto označeného psíka, tým reflexným obojkom myslím. Ja mám foxteriérku hrubosrstú, a už sa mi stalo keď mi po poľovačke povedal kamarát, že už ju mal zameranú, ale keď sa predrala cez húštinu, spoznal ju tak hneď dvihol zbraň, tak to bolo štastie, že nevystrelil do krovia, lebo trikolóra na mojej teriérke zďaleka môže vyzerať ako sfarbenie líšky. Asi začnem používať aj ja ten reflexný obojok, lebo mám strach aby sa nedostala do večných lovíšť, len preto lebo niekto nedokáže rozoznať poľovného psíka od líšky, podobné prípady sa už veľa krát stali, aj taký border svojím vzhľadom môže vyvolať dojem nejakého túlavého psa, stalo sa tak aj u nás, border odbehol a už sa nevrátil, ktovie či sa len zatúlal, alebo sa stal obeťou nejakého znalca plemien psov. Sú medzi poľovníkmi aj takí, ktorí konkrétne plemená psov, vidia len v knihe pred skúškami, a s rozoznaním plemena psa v reále majú problémy. Ja som zato aby boli psy označení, napríklad aj tými páskami, určite by sa potom znížili prípady, kedy si lovec zmýlil psíka s niečim iným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5589 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Polovnici verzus Psickari
pacho
<br/>
<br/>tak to mi trochu odlahlo nakolko nie som polovnik ale mam v plane nejake skusky s mojou blchou urobit tu otazku som spomenul preto lebo asi pred mesiacom ked som siel zo zvolena na sliac cimbalik to urcite pozna tak mi ta mala blcha uz pri sliacskych kupelov zdrahla asi na cca 15min za srncou z coho mi behali zimomriavky po chrbate nakolko viem ze pes v polovnom reviri s majitelom nepolovnikom a este z neznamim plemenom to nie je vyhra a som si toho vedomi no na stastie sa nic nestalo a s tymi plemenami viem ze je problem nakolko sa v nasom kraji pouzivaju len niektore a plemeno bedlingtonsky terier to je tazka sranda:D
<br/>p cimbalik ak by som vas mohol poprosit som zo zvolena o nejake prakticke rady pri cviceni a ak by sme sa mohli stretnut aj osobne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5591 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Polovnici verzus Psickari
Samozrejme, že môžeme. Nakontaktuj ma na [img]cimbalik@nextra.sk [/img]. Určite sa dohodneme na stretnutí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5592 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Polovnici verzus Psickari
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. [/]Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5593 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Polovnici verzus Psickari
dakujem urcite sa ozvem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5594 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Nemyslim, ze by boli vojnove sekery nejak vazne vykopane, ale fajka mieru nezaskodi ani ako prevencia. Prijima sa.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5596 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Polovnici verzus Psickari
u mna a v nasom reviri nema tulavy pes co robit ak uvidim psa bez vodica tak momentalne lezi....mam skusenost taku ze u nas me chovnu stanicu cuvacov ma ich tam 14dospelych psov a nema ich poriadne zabézpecenych takze si to kazdy dokaze predstavit o 14 cuvacov narobi v reviri..doteraz som to toleroval ale teraz..videl som nieco co urobili...u mna pes v reviri bez vodica nema zlutovanie..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5598 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Polovnici verzus Psickari
ak mozem dobre tie cuvace to je asi pruser ale sam pes ak je len kus odbehnuty nic neduri a vodic cca 150m za nim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5611 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Pomerne často je vidieť vedľa ciest na poliach rôznych bundášov zafŕkaných od blata,
<br/>blata suchého aj čerstvého--určite neprešli len 150m!!!
<br/>Spätne si prečítaj túto tému!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5617 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Polovnici verzus Psickari
Ked Ti 14 cuvacov prebehne popred posed o osmej vecer v zime a nie raz tak potom si uvedomis ci strelit alebo nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5624 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Je jedina moznost, ako si raz moze sadnut partia psickarov a polovnikov v krcme k jednemu stolu a nepobit sa. Nerobne &quot; Z KOMARA SOMARA&quot; . Cuvac je plemeno, ktore ma fascinuje, chodill som s nimi denne do lesa. Je to pes ako kazdy iny. A co sa tyka ohrozovania zveri je to plemeno, podla mojich skusenosti z praxe velmi prijatelne ako spolocnik do lesa. Nezaujimaju ho stopy a podobne. Napr. s GR s ktorym teraz chodim do lesa mam neporovnatelne vacsie problemy, aby neohrozoval zver. Cuvac bol na tom u mna doteraz najlepsie. A si presne ten polovnik, ktoreho uprimne s celej duse neznasam. Poznal som takych desiatky a mozno stovky, ktori strielaju okamzite. Som velmi rad, ze komunikujeme iba cez internet. Nase osobne stretnutie &quot;v krcme&quot; by dopadlo asi velmi zle. 14 cuvacov beha asi iba tebe popred tvoj posed, ked si das pred tym 15 rumov a 20 piv. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5626 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Sokoliarik 1. Podarilo sa ti behom chvilky vymazat z mojej mysle vsetky pozitivne myslienky, ktore som mal pri citani tohto fora. Pripomenul si mi totiz aka skutocne vacsina polovnikov je, a aka bude zrejme aj o sto rokov. Ak este vobec bude mat do coho strielat. Dakujem za tvoju tabletku na vytriezvenie.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5628 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Polovnici verzus Psickari
Vladimir nemusiš hneď hadzať všetkých do jedneho vreca. Mne niekedy tiež lezu na nervy tvoje názory ale neodsudzujem ťa za to. Maš aj ty pravdu v niektorých prípadoch nehovorim že nie.
<br/>Jedna vec je ista Sokoliarika muselo vytočiť aj niečo iné nie len jedna stretávka so psami v revíry.
<br/>Z jeho slov je cítiť veľkú zlobu.
<br/>Mali by ste obaja važiť slová.
<br/>
<br/>Pekny deň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5631 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Polovnici verzus Psickari
vies tibo som tazky zaciatocnik polovnikov mam rad aj ich pracu a nakoniec dost ich mam aj ako kolegov napisal som len do tejto temy pretoze som chcel pocut nejaky nazor to co som piasal to je moj pripad napr. aj s tymi metrami rad by som cital viac ale na net sa dostanem len v robote a nemam na to vela casu ked uz to budem mat doma tak to bude ine a nakoniec moje vychadzky lesom som vyriesil budem sa pohybovat iba s kamartmi polovnikmi v ich reviroch a budem mat pokoj na dusi:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5632 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
&quot;Mali by ste obaja važiť slová&quot; ANO suhlasim. Ja som tentokrat moc nezvazoval. Ospravedlnujem sa foru za to. Ja konflikty ozaj nechcem. S nikym, a uz vobec s nie s priatelmi lesa a zveri. Sokoliarika 1 tam po jeho prispevku urcite nezaradujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5633 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Nič sa nedeje,ale vtejto téme je dostatočne rospísaný problém z pohľadu poľovníkov,ako aj zodpovedného zástupcu psíčkarov.Podľa mňa. :)
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5634 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Polovnici verzus Psickari
oki urcite sa na to pozriem hlbsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5637 od brano
Odpoveď od brano na tému Polovnici verzus Psickari
dnesna reportaz v TV JoJ dava za pravdu polovnikom, ze pes navolno bez majitela vie narobit paseku, v tomto pripade 2 cuvace, vysledok zabita srnka:(
<br/>Zasluzil by si hlavne majitel:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5638 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Polovnici verzus Psickari
Bolo vidno z toho prípevku na JOJke ako si svoju korisť tí čuvači strážili pred ľuďmi, keď ich ani členovia útulku nedokázali odchytiť, keby sa to tak stalo niekde v revíri, a do rany tým psom by prišlo dieťa ktoré tam je na prechádzke, alebo zbiera nejaké plody, strach pomyslieť, utiecť neutečie, zabiť nezabije, Vladimír by to vyriešil asi pohľadom do očí, alebo pohladením, všakže Vladimír????????????????Pozri si to zajtra keď budeš mať čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5639 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Brano predbehol si ma.Pes ostáva stále zvieraťom zo svojimi,zvieracími pudmy.Boli to
<br/>evidentne ovládatelné psi. :[ Poslušne išli domov,ktovie či zadrhli len jednu srnku.:(
<br/>A to mám čuvače rád,chovalsom jedneho-dávno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 105 návštevníkov a žiadni členovia on-line