Polovnici verzus Psickari

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5298 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Polovnici verzus Psickari
Máš pravdu. Trošku viac diplomacie v tom výroku by nezaškodilo. Vrhá to na nás tmavý tieň a dosť zbytočne.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5299 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Napísal som list p. Šubovi z SPZ, aby niekto zo zväzu vystúpil v TV a uviedol veci na pravú mieru i keď paniku a vlnu odporu ťažko zastavíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5302 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Akela super napad !!!! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5303 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
pripajam sa k tomu . z SPZ sem ludia chodia tak nech zas nevyzerame na verejnosti ako nejaky vandraci co teraz budu vrazdit psov a macky za kazdym rohom .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5305 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Nemal by sa vyjadriť aj niekto s veteriny a jasne povedať,že sú to opatrenia na ochranu
<br/>ľudí pred vtáčou chripkou?Prípadne MP alebo priamo minister?(na jeseň bolo opatrenie
<br/>vyhlásené bleskove)
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5307 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Tibo minister ma ine problemy . Sak idu volby !:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5309 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Na pravú vieru by to možno obrátil záber na túlavú mačku rsp. psa hodujúceho na zdochline vtáka a potom prestrih ako sa tá mačka rsp. pes prikráda k veselo piknikujúcej rodinke okolo ktorej krúži nejaká strapatá pucvola. Ak sa to niekom zdá nereálne, nech vydrží mesiac dva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5312 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5321 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Pozrite si:
<br/>www.sme.sk/c/2615432/Polovnici-mozu-strielat-tulave-psy.html
<br/>a ešte diskusiu k tomuto článku. Prispievajú tam samí odborníci na prírodu s vysokým stupňom inteligencie, ako napr. tento:
<br/>
<br/>jasne...ziadny zmysel pre ochranu prirody..vyjebat vsetko zverstvo a doma si potom honit vtaka...to je cely princip dementneho slovenskeho polovnictva...zabijat...VRAHOVIA ZVERI SU TO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5322 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Citujem § 31 odst.1 písm.o/ zákona č. 326/2005 o lesoch:
<br/>Na lesných pozemkoch je zakázané voľne púšťať psov okrem psov poľovníckych a služobných pri výkone povinností, alebo iné domáce zvieratá.
<br/>Porušenie tohto paragrafu je priestupok, za ktorý je možné uložiť pokutu
<br/>do výšky 30 000.-Sk.
<br/>Takže členovia lesnej stráže, poľovnej stráže a stráže ochrany prírody by sa mali asi viac zamerať na našich spoluobčanov - nedisciplinovaných psíčkarov, ktorí sa tak radi dožadujú dodržiavania zákonov na iných diskusných fórach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5326 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic - ako sa vravi trafena hus zagaga . Najviac brblu ti co to porusuju . Potom prejdu k vyhrazkam ze keby jemu niekto zabil psa on zabije polovnika a pod. kecy . Oni ti ludia si myslia ze mozu vsetko . Mat obmedzenia ako na severe europy tak do lesa ani nepachnu a ak ano psik pekne na voditku . Ako som spomenul vidia len to ze ich niekto obmedzuje a zakazuje . To ze nie su v lese sami im nic nehovori . Pride jar nadrbu sa do prirody a hura hnat vsetko co sa hybe . A cudujem sa aj ochranarom ( neber to osobne ) voci tomuto sa tiez neozvu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5345 od brano
Odpoveď od brano na tému Polovnici verzus Psickari
Mne neda, aby som sem nepridal svoj prispevok. Mojej priatelky sestra sla s ich psom na vychadzku, nebola v lese, les bol vzdialeny asi 500 metrov a nachadzala sa na pozemku, ktory patri rodine, jednalo sa o kus zeme s ovocnymi stromami, malinistom, vedla bolo pole. Pes bol pri nej, stretol ju polovnik a povedal jej ze jej toho psa odj.. a mieril nanho puskou, ju poslal do p..., a ako mieril na psa, ktory bol pri nej, este aj doma sa cela klepala. Ja len, je v poriadku, ze v lese volne pusteny pes, ktory tam nema co robit, jeho majitel by mal byt pokutovany, ale taketo pripady polovnikom na popularite nepridaju. Nie vsetci su taky, ale keby mne sibrinkoval flintou pred nosom a les by bol kusisko odo mna,moj pes pri nohe a na vlastnom pozemku a este by ma aj poslal niekam, tiez by som sa mozno riadne nasral a aspon chvilu neznasal vsetkych polovnikov. Je len smutne, ze takyto dementi robia hambu normalnym polovnikom.
<br/>Tolko som len chcel, to sa samozrejme tyka aj psickarov ktory sa nevedia vmestit do koze. :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5346 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
A to je ten největší problém že největší ostudu nám dělají takoví to dementi a falešným kamarádstvím a sklopením hlav si je držíme mezi sebou a pokuď nám takoví lidé budou dělat pořád stejnou reklamu tak budeme pořád brání jenom jako střelci a vrazi zvěre stačí se podívat jenom kousek zpět kam dospěl případ zastřelené orla NIKAM !!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5352 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
V každej skupine sa nájdu aj hlupáci. Bohužiaľ, aj medzi poľovníkmi sa vyskytuje veľa dementov, ktorí stále robia hanbu ostatným normálnym poľovníkom a ktorí bez príčiny zastrelia psa aj pár metrov od jeho majiteľa.
<br/>A medzi psíčkarmi je zase veľa takých, ktorí sa chodia do lesa so svojimi chlpatými miláčikmi vyblázniť a vôbec neberú ohľad na to, že sú v lese len na návšteve a že by sa mali voči ostatným obyvateľom lesa správať ohľaduplne.
<br/>Vyčínanie vagabundov na obidvoch stranách len vyvoláva ďaľšiu nevraživosť a tieto diskusie budú nekonečné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5355 od jager
Odpoveď od jager na tému Polovnici verzus Psickari
Kedysi, som bol hrdý na to, že som patril medzi poľovníkov. Milujem poľovnícky odev, už iba pre dobrý pocit sa doňho oblečiem a prejdem sa po lese s farbiarom vedľa nohy, aby som zaspomínal na čarovné chvíle, keď poľovnícka česť ešte niečo znamenala. Dnes sa skôr hambým. Nebojím sa bojovať o dobré meno poľovníctva, ale nie kôli poľovníkom, kôli svojej cti. Poľovníctvo ma stálo a stojí veľa času a keby som sa vzdal všetko by bolo marné. Vy ktorí ste vo výboroch vaších PZ, vy ste priamo zodpovedný za dobré meno vášho PZ. Dostali ste do rúk dedičstvo, ktoré naši predkovia vybudovali, tak nedovoľte aby bolo pošliapané bezohľadnými ignorantmi. Alebo ste vo funkciach a držíte sa tam ako kliešti a nechcete uvolniť miesto tým, ktorí sú mladší a nebáli by sa zatočiť s arogantnými nespratníkmi. Nevzdávajte sa! Nič nie je zadarmo. Otázka znie, Čoho si ochotný sa vzdať pre dobré meno poľovníctva?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5443 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
&quot;Vyčínanie vagabundov na obidvoch stranách len vyvoláva ďaľšiu nevraživosť a tieto diskusie budú nekonečné&quot; ANO to je pravda. &quot;V každej skupine sa nájdu aj hlupáci.&quot; Aj toto je pravda. Nedavno som bol svedkom, ako sa pred obchodom s potrebami pre psov snazil jeden ........???? nasadit nahubok 4 rocnemu GR. Pytam sa preco tak odrazu? &quot; No lebo teraz je ta vtacia chripka, a nechcu aby ich pes &quot;nieco&quot; v lese zozral. Oni ho vraj pustaju kazdy den sameho do lesa, &quot;nech sa vybeha&quot;. Chudak pes,ked ma takeho idiota pana. Doplati na to svojim zivotom. Nakolko nemozno zatial potrestat skutocneho vinnika, cloveka zloducha, ktory takto &quot;vedome&quot; zabija zver v lese. Som psickar a tiez mi je jasne, ako velmi vela mame vagabundov vo svojich radoch. Chcem napriek tomu poziadat vsetkych slusnych polovnikov, aby dlho zvazovali, kym vystrelia na psa v lese. Moze to byt pes takeho vagabunda, ale moze to byt aj pes nestastne v lese zatulany, pes velkej hodnoty. A ak to nie je nevyhnutne, pes priamo neohrozuje zver, nestrielajte. DAKUJEM. A ja urobim, co budem vediet urobit. Sam tomu neverim, ale tomu psickarovi som povedal, ze ked stretnem jeho psa v lese, tak mu vlastnymi rukami zlomim vaz. Asi to naozaj neurobim, ale takyto blb ma riadne nasral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5446 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Nie som poľovník a mám psa (vlastne fenu). Nie je to žiadne čistokrvné plemeno (je z útulku), ale mám ju rád. Občas ju zoberiem so sebou do terénu, aby sa aj ona vyvetrala. Ale vždy si dávam pozor, aby som ju mal na dohľad max. 10 až 15 m. A ona poslúcha. Keď zbadám zver, zmeníme smer, aby sme nevyrušovali.
<br/>Videl som ale aj zdivočelých psov v lese a aj výsledky ich činnosti. A videl som aj nešťastných poľovníkov, ktorí len počítali strhnutú srnčiu. Takéto psy sú hrozbou nielen pre zver, ale aj pre ľudí a najmä deti. A neviem si reálne predstaviť ich odchyt a umiestnenie do útulku. Odstrel v súlade so zákonom je asi jediné možné riešenie. Aj keď mnohí precitlivelí ochrancovia zvierat to nepripúšťajú. A verím tomu, že každý rozumný poľovník (najmä ak sám chová psa) dobre zváži všetky okolnosti, kým na psa vystrelí.
<br/>Ale na každého pripitého držiteľa poľovného lístka, ktorí bez váhania zastrelí psa pomaly majiteľovi pri nohách, treba dať trestné oznámenie. A rovnako treba postihovať nezodpovedných psíčkarov, ktorí často krát úmyselne porušujú lesný zákon, poľovný zákon a aj zákon o ochrane prírody. Všetky tri zákony jasne definujú pohyb so psom vo voľnej prírode.
<br/>Tie túlavé psy za svoj niekedy krutý osud nemôžu.
<br/>SKUTOČNÍ VINNÍCI SÚ ICH BÝVALÍ MAJITELIA, KTORÍ IM TAKÝTO OSUD PRIPRAVILI.
<br/>Dúfam, že tieto názory budú čítať aj anonymní autori hrdinských výziev na likvidáciu poľovníkov (a dokonca už aj ochranárov) na psíčkarských fórach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5453 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Polovnici verzus Psickari
je jesne, ze na vine su vzdy nezodpovedni majitelia, ktori zo svojich psov urobia selmi, ktore robia na zveri znacne skody..... takymto “psickarom” by som psa do ruky nikdy nedal....
<br/>kedze skoro vsetok svoj volny cas stravim v reviri, uz velakrat som sa stretol s takymi psami a aj s vysledkami, co po ich vycinani ostali... u nas je najvacsi problem v tom, ze blizko lesa je ciganska osada, kde je psov ako maku a zrania tam asi vela nemaju, tak robia problemi v hore.... preto sa da povedat, ze len ja strelim rocne takychto psov viac nez dost, ale nikdy by som nevystrelil na psa, ked ma niekde na blizku majitela...
<br/>minuly rok v zime na mna zautocil asi 30 kg vlciak, ktoremu tieklo oko a keby som nevystrelil, tak ma dotrha (strelil som zo vzdialenosti asi jedneho metra).... bolo to na ceste, ktorou sa chodia deti z celej dediny sankovat na kopec... nechcem si predstavit, co by sa stalo, keby som tade nesiel ja s puskou, ale deti so sankami...... a teraz by som sa chcel spytat tych, ktori by polovnikov za strielanie psov pozatvarali, ze co by urobili oni?????? a ako by sa zachovali, keby taky pes nedajboze zautocil na ich dieta???????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5454 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Je to presne o tom. Vyrútili sa na mňa dva obrovské vlčiaky /zámerne nepíšem ovčiaky/, ktoré by v okamihu boli rozobrali môjho psa na súčiastky, aj tak mu stihol jeden natrhnúť gambu, kým som ho dal dole. A ten druhý hneď vyletel na mňa. Kto by ich napr. zo slobody zvierat dal na vodítko a odviedol do útulku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5455 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
je to asi rok ked kamarat isiel na prechadzku so svojim juhorusom smerom na Bratislavsku kolibu, isiel oh krasnan a niekde na pol ceste stretol volne pobehujuceho krizenca aziata a kaukaza, pustil psa a vyletel na strom ako veverica, psici si to vybavili a potom spokojne odisli, viete si predstavit stretnut take hovado bez pusky, a aj ked ju mate tek je cas na jeden vystrel po ktorom musi zhasnut inac zhasne strelec, alebo sa prechadzate po reviri a o proti vam pitbull, ktory poslal uz dovacnych lovist zopar psov, tentoraz ho tam poslal skoro ten juhorus.
<br/>je to tak, ze kym nebudu povinne cipi, tetovania, alebo ina identifikacia vsetkych psov a s nimi spojene obrovske sankcie, nikam sa nepohneme, treba ist skusit do Rakuska pustit volne pobehat si po lese psa a potom sa z tych eur na pokute clovek zgrca.
<br/>tu treba prisne stanovit pravidla a vyberat pokuty a pri ohrozeni cloveka poslat do basy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.158 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2570 návštevníkov a žiadni členovia on-line