Polovnici verzus Psickari

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5464 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Všetci,-ochranári,psíčkari,milovníci mačiek,atď...-vedia aké majú poľovníci povinnosti
<br/>--bohužiaľ vo väčšine prípadov sa diskrétne zamlčujú práva poľovníkov na ochranu zveri
<br/>ako aj ,a predovšetkým na ochranu zdravia.(besná mačka je nebespečná pre všetkých)
<br/>(Zamlčovanie faktov sledujem často vo väčších médiach,tv)
<br/>Priateľ,poľovník vždy nosil do revíru 3 náboje,na prechádzku stačí hovorieval.Pokým naň nezaútočili tri vlčiaky,bohužiaľ raz netrafil-odniesla to noha.Šiel opravovať krmelec po
<br/>zime,a našťastie mal zo sebou sekerku ktorou zasiahol zahriznutého vlčiaka,inak by prišiel o nohu ak nie viac!Do lokality chodievali deti,občas aj deti z MŠ s učiteľkami,
<br/>neviem si ani predstaviť tú hrôzu!
<br/>Psi záhadne nikomu nechýbali.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5466 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
Poznam ludi co kvoli takym to pripadom si kupili aj pistol, lepsie sa ti striela na blizko a hlavne rychlejsie, laik si ani nevie predstavit co dokaze pes ak ho prichytia pri koristi, vela krat som videl co dokaze maly fox na spolocnej co brani ulovok, co ked to je vlciak, pitbull, doberman, rotvajler alebo nedajboze stale na popularite naberajuci aziat.
<br/>nad takymi to moznymi pripadmi sa treba zamysliet, tibo to tu pekne opisal, a to bol polovnik, chlap, co zena alebo dieta, asi len dalsia korist.
<br/>najviac to bude vyhovovat bulvaru, ktory zas napise nieco ako krvave bestie sa vrhli na bezmocnu matku z dietatom......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5468 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Ajajaj, co to tu dnes citam? Psyska hnusne krvilacne....????? Ked som tie vase pribehy dal precitat svojim detom, tak sa tiez pobavili. Ako by ste chceli vsetkych presvedcit, ze PES je najnebezpecnejsi predator ohrozujuci cloveka v strednej europe. &quot;Ak vidis psa strielaj&quot;, &quot;ak to neurobis zmrzaci Ta ak si chlap, zabije ak zena ci dieta&quot;, &quot;Ak nemas strelnu zbran, kup si ju , lebo strestne PSA a je po tebe&quot;....atd.....pani &quot;polovnici&quot; ..TOTO MYSLITE VAZNE? Len ma neberte, ako cloveka ktory este psa nevidel, nevie co je pitbul, aziat, cuvac, ci kavkazak. Ucim svoje deti, aby sa psov nebali, lebo pes im nikdy bezdovodne neublizi. Ucim ich, ze si musia davat pozor len na clovekom tyrane psy, a psy pri zradle. Vyrusovat kavkazaka alebo svorku pri zradle moze byt smrtelne, to ano ...ale inak.... iba krutim hlavou, len piste chlapi..., nen sa obcas zamyslite, ze to citaju aj ludia, &quot;ktori uz psa par krat v zivote videli&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5469 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Je dobré, keď sem píšete svoje skúsenosti, snáď si to tu občas prečítajú aj nejakí psíčkari, a pochopia v čom je podstata problému.
<br/>Je ale zlé, keď niektorí „reprezentanti“ poľovníctva zneužívajú svoje postavenie a často krát v rozpore so zákonom ohrozujú zbraňou ľudí. Takéto správanie niektorých tiežpoľovníkov spôsobilo, že verejná mienka o poľovníkoch je taká negatívna. Pokiaľ bude pre SPZ dôležitejšia kvantita než kvalita členskej základne, budú tieto diskusie ako nekonečný seriál.
<br/>Pomohlo by, keby funkcionári SPZ dôraznejšie v médiach odsúdili tieto negatívne javy (a myslím teraz aj na prípady nezákonnej likvidácie chránených druhov živočíchov). A najmä, keby sa tieto prípady začali konečne dôsledne prešetrovať a páchatelia postihovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5470 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Si úplne mimo. Väčšina z nás čo sem píšeme už nejakého toho psa vychovala. a ak si ešte nevidel dvoch naštartovaných vlčiakov ako sa na teba rútia s vycerenými zubami, a máš so sebou psíka, ktorý stál nejakú tú korunu a ktorému si ty venoval veľa hodín času, tak nevieš o čom to je. Chcel by som ťa tento týždeň vidieť, tam kde som bol ja, ale ty by si im asi oproti poslal svoje deti, aby ich pohladkali. Stretol si ty vôbec už psa, čo mesiace žije vonku a žerie len to čo si uloví? Pred 3 rokmi som na tom istom mieste stretol tiež vlčiaka a ten šiel po mne potichu ale veľmi rýchlo a nech nemám brokovnicu, strelilsom ho z 1 metra, tak neviem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5473 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Akela, videl som uz aj sedem vlciakov, ktori sa na mna rutili s vycerenymi zubami. Deti by som tam samozrejme neposlal, aby ich hladkali. Ale tu sa pisalo o niecom inom, ako o zvladani situacie, ked ako sef svorky ju musim ochranit pred inou svorkou. Ale idiota so mna pre ludmi /laikmi/ tymto sposobom robit mozes. A mne to nevadi. &quot;Stretol si ty vôbec už psa, čo mesiace žije vonku a žerie len to čo si uloví?&quot; ANO stretol, specializujem sa na tieto psy a mam ich najradsej. Su velmi &quot;citatelni&quot; a bezpecni. Staci si precitat par clankov o tom , co to je PES. A nie je ziaden problem a uz vobec dovod zabijat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5474 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
Vladimir, nikdy som psa nezastrelil ani ziadnemu neublizil, ty si znalec psov stretnime sa v Nitre a ukazes mi ako pohladkas kaukaza a aziata, juhorusa..... ked budes mat zlu skusenost zmenis nazor, ja mam kamarata, ktoreho na hriboch ako 10 rocneho potrhal pes a len otec a kamarati mu zachranil zivot, doteraz ma jazvi a traumu aj zvrciaceho pudla
<br/>viac ti k tomu nic nepoviem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5475 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Ahoj matulkoh, dalsi si, co so mna robi na tomto fore somara. nevadi. Ja nehladkam nikdy kaukazakov, juhorusov, aziatou ani jazvecikov na vystavach, ani nikde inde. LEN TAK, ako sa tu snazis prezentovat cloveka, ktory napisal nieco, co sa ti nepaci. Ale ak by som chcel tak to urobim, len to bude trvat urcity cas. A neurobim to ani pre teba, ani pre nikoho ineho. Iba ak by to bolo v zaujme psa. BODKA. Prosim nepiste mi uz tareto kraviny. Hovorme k veci. A to je ochrana lesnej zveri pred tulavymi psami. verte tomu, ze ak by som vedel ako, tak by som pomohol. Narozdiel od niektorych ludi na tomto fore ma pre mna zivot psa rovnaku cenu ako zivot srny. A zivot srny ako zivot psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5476 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Nerobím z teba idiota. Máme len rozdielny pohľad na vec a ja by som sedem vlčiakov, ktorí by sa na mňa rútili s vycerenými zubami nezvládol. Ty si naozaj odvážny. Tí, ktorých som stretol ja boli čitateľní ale bezpeční nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5477 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Este som chcel doplnit, matulkoh, ano moze to byt pravda, ze 10 rocneho potrhal pes, ...........len preco? To by ma velmi zaujimalo. Aj mne sa to moze stat, lebo mam deti v tomto veku. Len prve ma bude zaujimat, kde som spravil chybu JA, ze som dostatocne nevysvetlil detom, ako sa spravat k psom, NAJCASTEJSIE SA VYSKYTUJUCCIM PREDATOROM V SR, a potom, co moje deti urobili zle, ze k napadnutiu doslo. NEROBME SO PSOV BESTIE. Psy take nie su. BESTIE SU LUDIA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5479 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Polovnici verzus Psickari
ja som pisal o ranenom psovi, ktoremu tieklo oko... neviem ako sa mu to stalo, no bol nehorazne zurivy... porad mi vladimir, ako by som sa mal zachovat, ked uz sa do mna isiel zahryznut..... a ako by sa mali zachovat male deti???????
<br/>a videl som uz aj strhnutych par kusov srncej a nebola to selekcia, ani chore jedince....
<br/>pred nedavnom v dedine hladal pred 4 urastenimi psami utocisko jelen v najlepsej kondicii...... aj ja chovam psov, od malicka som pri psoch rastol a neublizil by som psovi len tak z nicoho..... nikdy by som nevystrelil na psa len tak, ze sa moce revirom....
<br/>a este vladimir, my tu nepiseme o psoch vseobecne, ale o nebezpecnych pripadoch, co sme zazili..... ked sa clovek mota revirom 300 dni v roku, tak uz hadam o niecom vie a nieco zazil........ nevravim, najdu sa aj barbari, co vystrelia na hocico, takym ludom by som nikdy nedovolil polovat, ale to uz v mojej pravomoci nieje........ lenze su ludia, ktoti k tomu pristupuju zodpovedne a seriozne, nie len otvaraju hubu......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5481 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Polovnici verzus Psickari
bestie su ludia, lebo urobili zo psa to co je.... ale co treba toho psa pochvalit, ked napadne cloveka, alebo strhne par kusov srncej???? zasa nevravim ze ide o bezny pripad.... jedna sa tu o ojedinele pripady a nikto tu zo psov bestie nerobi, len sa snazime poukazat, ze stava sa to a niekedy je nevyhnutne zasiahnut........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5483 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Akela, nie som nijak moc odvazny. Ale viem jedno, ze ziaden pes mi bezdovodne neublizi. Staci, ked mam otvorene oci a respektujem &quot;zamer stvoritela&quot;. Ak som vosiel do klieky plnej tigrov, 200- 500kg, tiez to nebola odvaha, ale iba dostatok informacii a viera v Boha, ze veci tak funguju, ako je &quot;napisane&quot;. Ani tiger neublizi, &quot;ak nema dovod&quot;. riesenie je poznanie. Preto ma trocha poburilo, ze sa snazite prezentovat psa, ako nebezpecneho tvora pre ludi. Nic viac. nechcel som sa nikoho dotknut, ani urazit, len to prosim nerobte takymto sposobom. Ak si Vase forum precita nahodny navstevnik, bude so zufalym krikom utekat pred kazdym psom. A kazdy pes za nim, podla zakonov stvoritela, je to jasne. A vy mozte potom strileat v mene ochrany lud..atd. naozaj vam ide iba o to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5484 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Nikdy nemám dobrý pocit, keď musím zastreliť psa, to mi ver, ale ak mi tie psy chcú môjho rozobrať na súčiastky, alebo ženú kotné srny, tak to urobím. A za tých psov sú zodpovední ľuďa, ktorí sa na nich vyprdli, tí by mali byť potrestaní. Ale vo veľkej väčšine prípadov mám s ľuďmi dobré skúsenosti a nepokladám ich za beštie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5485 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Polovnici verzus Psickari
lenze nie kazdy to berie tak vladimir, ako ty.... niekto na vieru ani nepomysli a zacne utekat...a potom.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5486 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
Akela ty hodnotíš svého psa podle toho co stál ?a k tvým zážitků mezi psi jsem vyrostl a pár jsem už v lese potkal potkal jsem ovčáky i kavkazana který utekl když se sousedovi hárala fena a pořád jsem živej není to divný doma mám podle některý tady názoru krvelačný bestie měl jsem psa Brazilskou filu teď mám fenu Americkýho buldoga k tomu dva ohaře děti si snima hrajou a jsou celý tvé zážitky mi připadají hodně nadnesené viděl jsi někdy psa při ůtoku na figuranta já ano a fiuranta dělám a nikdy na mě žádný pes při zadržení na dálku nevrčel a zuby necenil ale jak se říká srach má velké oči

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5487 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Felix, mam hlboku uctu k ludom, ako si ty. A suhlasim s tym co pises. Ja som vyhradne reagoval na prispevky, kde sa prezentuje pes ako predator, ktory cloveka bezdovodne v lese alebo kdekolvek inde napadne. zmrzaci, zabije atd. A TO JE NEMOZNE. Alebo sa BOH pomylil? Ked stvoril psa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5489 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Polovnici verzus Psickari
Boh sa podla mna nemyli....... vsetko stvorenstvo tu ma svoje miesto, aj pes.....
<br/>ved je najlepsim priatelom cloveka..... len skoda je tych co dopadli ako pytliaci, samozrejme vinou ludi.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5490 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
&quot;len skoda je tych co dopadli ako pytliaci, samozrejme vinou ludi.....&quot; tak tuto vetu povazujem ako navrat k podstate. Aj mne je luto pytliakov. Sam by som zrejme vedel zabit psa, ktory priamo utoci na srnu. Len tu slo o to, ze tu bol prezentovany pes ako tvor, ktory cloveka napada LEN TAK, lebo ho v lese vidi. Len preto som na tomto fore reagoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5491 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Asi sa hrozne bojím. Zle si čítal, bola tam aj veta, že som mu venoval veľa času a to že ho mám rád a celá moja rodina som tam nedal lebo to pokladám za samozrejmé. Figuranta som robil aj ja a choval som aj veľkého bradáča, nemusíš ma cvičiť a tiež sa trošku vyznám v psoch a hlavne viem čo môžem od nich čakať. Tak mi popíš postup, čo urobíš, keď dvaja vlčiaci vyrazia ako blesk na tvojho psa a začnú ho trhať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 303 návštevníkov a žiadni členovia on-line