Polovnici verzus Psickari

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5650 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Mladým adeptom poľovníctva,
<br/>berte si odstrašujúci príklad z psíčkarskych fór. Nebuďte sráčmi a uštekancami útočiacimi od chrbta kydajúcimi hnoj a oheň v anonymných príspevkoch. Pred takými sráčmi sa dá zachovať kľud. Ak ho vie zachovať pes pred zverou, tak snáď to dokážete i vy. Nenávisť bude vždy plodiť iba nenávisť a zdravý rozum pôjde bokom. Cca o mesiac si budeme pripomínať smrť toho, ktorý sa nám už pred 2000 rokmi pokúšal vysvetliť, že tolerancia je lepšia ako oko za oko. Nestretol sa s veľkým pochopením, ale vedel zachovať kľud a bol taký frajer, že si svoj kríž dokázal vyniesť sám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5652 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Polovnici verzus Psickari
S tou toleranciou sa na otca veľmi nepodal. Ten rúbal hlava nehlava.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5657 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Po vcerajsom prispevku na Jojke asi par psickarom pekne zaklapnu huby :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5659 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Ak sa chceš pobaviť o rozdieloch medzi Starým a Novým zákonom, môžeme tak urobiť, ale radšej niekde inde ako tu. Ja hlavný rozdiel vydím v náhrade starého &quot;oko za oko, zub za zub&quot; novým &quot;kto do teba kameňom, ty doňho chlebom&quot;, len treba pochopiť o aký chlieb ide a kto si ho zaslúži. Isto si ho nezaslúži ten, kto ho zneužíva a plýva ním, ale zaslúži si ho ten, kto mu dokáže prísť na chuť a príp. napiecť a ponúknuť ďalším. Aj tolerancia má svoje hranice a nie je ľahké byť tolerantným. Oveľa ľahšie je byť pomstychtivým. Veď sme predsa iba ľudia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5661 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Polovnici verzus Psickari
Treba sa kusok uvedomit a netahat krista do tejto temi..... bavime sa tu o psoch a nie o viere....... skus vysvetlit psovi, nech nestrhuje zver a neutoci na ludi, lebo panboh vidi vsetko..... podla mna je absurdne tahat tu take veci.................

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5666 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
mám dotaz nechcete to ukončit a ještě něco jsem rád že podle zákona o myslivosti v Česku má právo zastřelit psa jenom myslivecký hospodář a myslivecká stráž za hodně přísných podmínek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5679 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Felix, táto téma nie je ani nie tak o psoch ako o ľuďoch a ich chápaní zodpovednosti za tvory , ktoré majú na starosti resp. mali by mať. Ale preto, že sme len ľudia a i sebezodpovednejší prístup k psovi je prístup k živej bytosti, nad ktorom nebudeme a ani nemôžeme mať plnú moc, pretože ide o živú bytosť a nie o stroj, tak som si myslel, že trocha toleranice by nezaškodilo. Sme predsa ľudia a tiež sme iba živé bytosti ku ktorým patria i priesery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5702 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Polovnici verzus Psickari
Chovna stanica cuvacov...neviem jej meno....V Pribyline na skanzene(Muzeum Liptovskej dediny)...a ziadnych 15 rumov a 20piv Ti netreba..A inac majitelka uz bola od nas neraz upozornovana nech si da plot do poriadku lebo psy jej behaju po lese a prehanaju nielen srnciu ale aj vysoku..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5705 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Polovnici verzus Psickari
a este.. na tych cuvacov som nevystrelil...strelil som len do vzduchu...aby sa aspon zlakli a odbehli naspat.. .ale nepomohlo to... teraz by som uz mieril inde..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5711 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
Foto archív
<br/>
<br/>V bratislavských Krasňanoch sa ráno strieľalo. Z garáže v tejto bratislavskej časti utiekli dva psy bojového plemena Bandog, ktoré na Kadnárovej ulici napadli muža, ktorý tadiaľ prechádzal.
<br/>
<br/>Ako pre agentúru SITA povedala zástupkyňa bratislavskej policajnej hovorkyne Tatiana Kurucová, muža dohrýzli na rukách a na nohách. Život mu pravdepodobne zachránili policajti, ktorí psy zastrelili.
<br/>
<br/>Muža previezli do nemocnice, kde ho práve v týchto chvíľach vypočúvajú policajti.
<br/>
<br/>takze kludne sa mohli vybrat do vinohradou, ktore uz patria PZ, maju to odtial ani nie minutu, a budem ja ich presviedcat, ano budem, minimalne 5mm brokmi ale lepsie s balou aj ked to nie je ich chyba, nepomozes si a to hovado nemozes zastrelit, urcite nepojde ani sediet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5713 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Problémov sa psami pribúda. Viď včerajšie správy na JOJ alebo dnešné o útoku psov na náhodne okoloidúceho chodca v BA - Krasňanoch. A vinníkmi sú zase v prvom rade majitelia týchto psov. Mali by sme vyvinúť spoločný tlak na sprísnenie postihov voči týmto psíčkarom. Som veľmi zvedavý, ako bude potrestaný majiteľ psov zo včerajšieho prípadu na JOJ-ke. A či vôbec bude dajako postihnutý. Ale to sa asi ani nedozvieme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5718 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Som zvedavý čo by sa stalo, ak by tieto psy napadli nejaké deti čo sa hrajú obďaleč, nap. niekoho, kto mi napísal, že strach má veľké oči. Dospelý chlap sa im ledva ubránil, možno rozhodli sekundy, tak čo potom deti? Majitelia týchto plemien by mali mať zbrojný preukaz a veľmi, veľmi prísne skúšky. Aj pes je zbraň, najmä ak je to cvičený zabijak a takých sa chovajú u nás desiatky, viď ilegálne psie zápasy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5722 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Akela ak si vsimol podobny zakon chcel predlozit p. Galbavy ohladom nebezpecnych plemien . Mozno si zaregistroval tu velku a hlasnu odozvu ako kazdy z nich zrazu tvrdil ze ich milacik nie je nebezpecne plemeno . Jedna vec by to vyriesila : chces mat psa musi mat povinny zakl. vycvik a basta . urobi ti ti pes pruser , pokuta , basa alebo pes do kafilerky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5727 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Som myslel, že sa už k tejto téme nevyjadrím, ale nedalo mi to. Aj ja som chovateľ a nepáči sa mi ak ma niekto označí za nejakého psieho vraha. V okolitých obciach býva zhruba polovica rómskeho etnika. Ak by sme tieto psy netlmili, nemali by sme zo srnčej v poliach ani kus, najmä po takej zime ako je táto. Zasa husto sneží. Na porazenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5737 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
jaro zakon musi byt, ale nie to co ten..... galbavy predlozil, to je zmes hluposti, kde oznacil pastierskeho psa rotvajlera a sluzobneho psa dobermana za bojovych, vyhol sa uplne najnebezpecnejsim psom a to rusakom, taktiez neviem ako chcu urcovat ci je to krizenec pitbula alebo nie, ten zakon mavela dier a vobec nie je dobre postaveny a spracovany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5739 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
je mi to jasne Matulkoh len som tym chcel poukazat na to ze zrazu boli vsetci psy super . Ja viem ze Galbavy vie prd o povahe tych plemien len mne skor islo o poukazanie reakcii tych ludi . ja viem ze skor ta sekne jazvecik ako ridgeback , ktory si je vedomy svojej sily a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5783 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
To pri Esperante sa na čuvače podobá iba vzhľadom. Poradny čuvač má robotu pri ovčíne a gazda mu nedá čas ani možnosť na potulky po chotári. To, že pytiačili v páre vypovedá samo za seba. Jeden môj známy, ktorý tie pribilinskie bol opáčiť mi vravel, že povahovo sú to handry, ktoré pohľadom zatlačíš do kúta na vlastnom dvore, tzn. psy viac na parádu ako na robotu a tomu zodpovedá aj ich správanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5784 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Polovnici verzus Psickari
to mas pravdu...stretol som ich hodne krat cez den a bez flinty...dost neprijemny pocit..ale ked som si vsimolo ako hned ked ma zbadali tak bezali prec trosku som sa upokojil.... takisto nech mi nikto netvrdi ze cuvaca nezaujimaju stopy a zver...kludne ho vezmem ku nam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5786 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
ako hned ked ma zbadali tak bezali prec = typická reakcia psa na potulke s nečistým svedomím. Pes, ktorý by sa stratil, by pravdepodobne šiel k tebe, aby sa presvedčil, či náhodou nie si jeho gazda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5808 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Veľmi dobrá dedukcia a myslím, že po nich už bolo aj strieľané. Psy, ktoré pytliačia ak zbadajú človeka, zmiznú ako gáfor. Snáď to neplatí ak ideš so psom, ktorý ich môže pohybom a pachom vyprovokovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 146 návštevníkov a žiadni členovia on-line