Polovnici verzus Psickari

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5565 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Jaro, dobro im odpovedáš!?!?!:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5566 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic: Akú prču? Veď to bola poklona. Tak slušne a božsky trpezlivo tu nepíše určite nikto. Mal by si sa stať poľovníkom, nech je medzi nami aspoň jeden taký ozaj slušný.
<br/>:) Keby si bol predseda SOVS tak žiaden konflikt rybári versus SOVS by nikdy nemohol byť.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5567 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Jaro, ako si na to prisiel. Viac krat so napisal, ze ma velmi rozculuje nezodpodnost psickarov, ktory pustia psa do lesa a nemaju ho pod kontrolou. To je jedno ci na voditku alebo ho dokonale ovladaju aj bez voditka. Vlastne som sa i do tejto diskusie zaplietol iba preto, ze som mal aktualny konflikt s psickarom, ktory sameho pusta psa do lesa na vybehanie. Dokonca som sa sam nespoznal, lebo som sa mu vyhrazal, ze mu vlastnosrucne krk vykrutim, ked ho uvidim v lese. A to len preto, ze viem, co pes sam v lese dokaze navystrajat. Lebo pre mna ma anonymna srna rovnaku hodnotu, ako moj vlastny pes. A za to ma tu zas niektory oznacia za neviem co. Ze? A nestacim sa cudovat ako su zrazu skoro vsetci tu na fore na mna nastartovani. A doslova ich moja pritomnost irituje. Rozdiel medzi nami je mozno iba ten, ze by som v prvom rade nezabil psa ale prizabil toho majitela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5568 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic, veď sa nehnevaj, to bolo myslené v dobrom, chcel som len trošku odľahčiť túto tému.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5569 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic, mame k sebe velmi blizko. Lebo ked sa ma pytaju preco nechodim do kostola, ked tvrdim, ze verim v Boha tak im hovorim to ci si napisal: &quot;Pre mňa je chrám boží divočina v lese.&quot; A co sa tyka toho ci mam skusenosti s polovnikmi? Narodil som sa v RD asi 200m od velkej lesnej spravy. Cele detstvo som nespoznal nikoho iba ludi v zelenom. Moj otec pracoval cely zivot u lesov. Ja som o 6 triedy ZS az do konca VS dva mesiace cez prazdniny stravil vzdy na brigadach v lese. Susedia boli polovnici, vsade okolo. V rodine sami polovnici, svagrovia, i test dokonca bol polovnik. Kazdy den svojho zivota ako to je len mozne som v lese. Rano stanem za tmy, idem so psom do lesa aby som stihal potom kazdodennepovinosti. Takze ziaden guru, iba clovek ktory miluje les a vsetku zver v nom. Aj tie tulave psy. Asi sa to tazko chape z jednej strany. Nemozem mat doma jelena, preto som psickar, mam macky atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5570 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
No ono to tak vyznievalo v predoslych prispevkoch .;) Ked mam hovorit za seba &quot; priklad doga &quot; . Teraz to neber osobne ! Tak ako sa Jovic odosobnil od nazvu Ochranar . On vie ze prispevky z menovatelom Ochranari nesmeruju na jeho hlavu . Musis uznat ze si tu jediny z psickarskych for , ostatny co maju plnu hubu nadavok , kadejakych argumenetov , vyhrazok a oplzlosti sem ani nepachnut . Nikto tu ta nenazval nejakym odludom a pod. takze ked to tak zhrnieme Vytacaju ta presne ti ludia co aj nas . To ze ty das niekomu za ucho , klobuk dole . ja som psa strelil a nejedneho - bohuzial stalo sa . ludia mozu namietat preco som v pripade tej dogy nejednal inak ? ako ? mam milu dogu fakt zavolat na piskotku a dotiahnut ju k majitelom a dat im cez hubu ?! ako vies toho psa som pozoroval 20min. az potom som strelil . cesta smerom k majitelom , ktorych som &quot; nahodou stretol mne trvala 3/4 hod. uz aj ked to ten pes stihol za 10min. ku mne je to stale pol hod. co ten pes nikomu nechybal a potuloval sa po lese bez dozoru a bohvie co vyvadzal . mozem za seba povedat na polovne plemeno v zivote spust nepotiahnem ale ked sa takato ozruta bez obojku mota po hore ma to zratane . stale tu spominam ze maloktori ludia maju ponatia o tom kedy je doba kladenia mladat , kedy je doba parenia , ze zver po dlhej zime je zoslabnuta a pod. to malokoho zaujima . len nech si nas bundas pobeha !!!!!!! nechcem tu do toho zatahovat ze sak mi si este aj platime za revir a pod. na to kaslat ! klazdy kto ide z dobrym umyslom do lesa nech ma aj 10 psov zo sebou pokial su pod kontrolou nech si ten pobyt v prirode vychutnava . staci vyst do lesa akonahle sa otepli , uvidis co sa bude diat . lutujem vsetku zver v blizkosti bratislavy ( okolitych lesoch ) ! nie ze by tam ti ludia nemohli chodit ale nejaka kultura tam musi byt .
<br/>inak dalsia vec ktora vo mne vzbudzuje polemiku : Preco si ludia myslia ze nejaky pes je nieco viac ako napr. uvediem uplne blby priklad - sliepka bazanta ! ukazem ti nejedneho uvedomeleho psickara ako sa tesi tomu ked jeho bundas vyplasi sliepku a rehoce sa , hoci tu sliepku nedostane ale dostane kuriatka ktore este nie su zdatne lietat . takze ked pre takehoto cloveka nic neznamena bazant , pre mna je na urovni zvierata tak isto pes. nie je nicim viac . to ze je nam najblizsie ?! bohuzial niektori si psa povysili do stavu niecoho nad v zvieracej risi . je pravda ze aj ja by som dal za svojich chlpacov aj zivot ale nikdy som netvrdil ze su ako moje deti a pod. bludy . jednoducho su to psi . mozno to vyzneje blbo ale bohuzial tak to je.
<br/>
<br/>ps. - neber tento prispevok osobne a hlavne aby si vedel pisal som ho v klude nie som na nikoho najedovany ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5571 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
&quot;Preco si ludia myslia ze nejaky pes je nieco viac ako napr. uvediem uplne blby priklad - sliepka bazanta ! ukazem ti nejedneho uvedomeleho psickara ako sa tesi tomu ked jeho bundas vyplasi sliepku a rehoce sa , hoci tu sliepku nedostane ale dostane kuriatka ktore este nie su zdatne lietat .&quot; Mame uplne zhodne nazory. Ale ide len o to aby psickari pochopili, ze to kuriatko ma rovnako hodnotu ako jeho pes a polovnici, ze pes ma rovnaku hodnotu ako to kuriatko bazanta. Pre tento svoj nazor som niekde &quot;v strede&quot;. mam &quot;konflikty&quot; s polovnikmi rovnako ako s psickarmi. Nevadi, ono je pre mna uspechom, ked pomozem iba jednemu kuriatku,ci jednemu psovi. Chcem byt v strede, len si to predstavujem idealne tak, ze sa stretnem rovnako s pochopenim psickarov, aby mali v ucte lesnu zver a nedovoli svojim psom ju nijako ohrozit a s pochopenim polovnikov, aby mali v ucte psiu rasu, ten pes ktory v lese vystraja skutocne nie je tym vinnikom. T.j. nic viac len mozno 10-20 sekund cakania pred vystrelom. To je moje ocakavanie od spravneho polovnika. Takeho si vazim. Niekedy vystrelit skutocne treba. Ale mal som &quot;tu cest&quot; spoznat vela takych co strilelaju okamzite. Aj ked netreba. Len tak pre zabavu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5572 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Vladimir vidis moja trpezlivost bola 20min. , ale pre utechu ani na frajerku som necakaval dlhsie , po 20min. mala smolu siel som prec :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5573 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Vadimír,napísal si-stačí mať základné vedomosti o danom živočíšnom druhu,rešpektovať tvora v konkrétnom teritóriu,byť maximálne ostražitý.
<br/>Vôbec nemienim chodiť po revíri s chovom malej zveri (bažant,zajac)s prilícenou odiistenou puškou(ani sa to nesmie)a čakať na útok túlavého potencionálne besného,
<br/>chorého,prašivého psa ktorí nemá vo voľnom revíri čo robyť.
<br/>Je tu veľa čitateľov ...násť ročných ,a je len správne ak si tu prečítajú argumenty oboch
<br/>strán,že nieje správne púštať psa v čase kladenia mláďat ani mieriť na psa pri nohe majiteľa a utvoria si triezvy pohľad na problém.Sú tu prezentované viac ročné skúsenosti.Verejnosť sa väčšinou dozvie z bulváru jednostranne orientované informácie
<br/>o rôznych kauzách, väčšinou zameranych proti poľovníctvu.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5574 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Polovnici verzus Psickari
OK, je ti odpustene:), Mna vtedy zrejme vytocila formulacia, ktoru si pouzil. Ktora mi pripomenula veci, ktore si nespachal ty, ale niekto iny. Ja som ale cakal frajerku 3 roky, sme spolu 20 rokov. Oplatilo sa pockat.:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5575 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Vážení kolegovia so zelenou krvou. Niektorí z Vás buď nechcú alebo nevedia dôsledne čítať názory iných nepoľovníkov. Veď Vladimír so svojimi príspevkami je vzorom, ako sa má správať majiteľ psa v teréne. Keby sa tak všetci majitelia psov v lese správali, mnohé konflikty by sa nikdy neudiali. On sa Vám len snažil vysvetliť svoj vzťah k psom (a všetkým zvieratám) a svoj postoj, že netreba hneď každého psa eliminovať výstrelom zo zbrane. Je mi jasné, že keď máte zdivočelú svorku v revíry, tak nebudete váhať ani chvíľu s odstrelom. Pre Vás je priorita „úžitková zver“ a ja to rešpektujem. Buďme ale radi, že na tieto naše stránky občas zavítajú aj iní nepoľovníci. Veď aj toto je cesta, ako vylepšiť verejnú mienku o poľovníctve. Alebo Vám na tom nezáleží?
<br/>Darmo sa tu budete vzájomne presviedčať, aký ste najväčší ochranári, keď prikrmujete zver (úžitkovú) v zime (aj to nie zďaleka všetci). Keď nebude ochota zo strany Vás, normálnych poľovníkov na seriózny dialóg s tou časťou nepoľovníckej verejnosti, ktorá vie ako sa treba správať v prírode a ktorá akceptuje aj Vaše poľovnícke záujmy, tak akákoľvek snaha o vzájomnú výmenu názorov skončí neúspechom.
<br/>Vladimír vhupol do tejto témy slušným spôsobom, bez toho, že by hádzal všetkých poľovníkov do jedného vreca. Ale Vy sa ho snažíte odtiaľto odplašiť, len preto lebo má citlivejší prístup k zatúlaným psom.
<br/>Chce to len trochu tolerancie k mierne odlišným názorom iných ľudí.
<br/>Veď našimi skutočnými protivníkmi sú darebáci, ktorí spôsobujú poľovnícko - psíčkarsko - ochranárske konflikty v teréne a tí toto fórum aj tak nečítajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5576 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Zo života--kráčam k lesu ,keď odrazu proti mne klusá teľa--ten z rumom-Bernardín.
<br/>Velikánsky pes ak ma čo len pristupí-dodýchal som.Pušku som držal v rukách,no na pohybe a očiach psa bolo vydieť že neomylne ako poštový holub smeruje domov,že bol
<br/>vyhodený z auta alebo uviazaný v lese(kúsok odtrhnutej vôdzky na krku)Bernardín preklusal bes povšimnutia vedľa mňa a valil sa ďalej.Neskôr som sa dopočul že ho pozorovali dakde vedľa hlavnej cesty,o dákych40km ďalej.
<br/>Občas sa dá rozoznať či je pes pytliak--alebo má len hlúpeho majiteľa.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5577 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Dodnes si neviem vysvetliť, ako je možné,že pes, ktorý nosí rum nebol zaradený medzi poľovné plemená - večná škoda!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5578 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Polovnici verzus Psickari
Akela: to je predsa jasné, na to aby uniesol potrebné množstvo ešte nie je dosť veľký.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5580 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Akela, ja sa nehnevám (myslím toho farára). A naozaj treba túto tému už odľahčiť.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5581 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Vyr, ale veď medzi nami je len malý rozdiel. Ja lovím teleobjektívom a Ty možno nejakou inou rúrou.:D Príslušnosť k iným organizáciam nám predsa nebráni v tom, aby sme si rozumeli.
<br/>A pokiaľ ide o SOVS, staň sa jej členom a zistíš, že robia veľa pre ochranu prírody a vtáctva. A budeš mať aj možnosť ovplyvnovať stanovisko SOVS v probléme kormorány versus ryby. A myslím to vážne úprimne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5582 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic: Rozumieť si s tebou nie je ťažké, bez ohľadu na členstvo k tej či onej organizácii. Disponuješ nadpriemernou dávkou tolerancie a nekonečnou dávkou trpezlivosti, to aspoň ja vidím v tvojich príspevkoch. Viem že problém okolo kormoránov nie je tvoja parketa. Pokiaľ ide o členstvo v SOVS rozhodne nemám ambície vstúpiť do takejto organizácie lebo sa v nej nájde dosť hlupákov rovnako ako v SPZ či SRZ a možnosť slušných ľudí ovplyvňovať smerovanie takýchto organizácií a najmä jej platených funkcionárov je veľmi malá až žiadna. Aspoň ja to citím napríklad v SPZ alebo SRZ. Rozoberať to tu nemá zmysel.
<br/>Tak že
<br/>Dobré svetlo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5583 od brano
Odpoveď od brano na tému Polovnici verzus Psickari
Sa tolko nedurdi, ja som to chcel napisat trochu humornym stylom, na odlahcenie, ale asi sa nepodarilo, tak sorry, zas som tak vela zleho nespravil, ja som rad za kazdeho, kto je na fore a prida svoj nazor, nebud tak citlivy, nikto nevravi, ze tu nemas co robit, ja tiez nie som polovnik, ale ked si myslim ze mozem niecim prispiet, tak to urobim a uz som tu aj ja dostal svoje &quot;kapky&quot; a tie uz boli trochu ostrejsie, na teba som reagoval normalne, zobral si si to dajako k srdcu.Mozno aj preto, ze sa na ten moj koment par ludi ozvalo a to ta vytocilo, ale viem ta pochopit, znie to ako keby si bol tlcik a to som zas nechcel, len niekedy ten prispevok inak vyznie ako sa myslim, ci uz moj, alebo tvoj. Asi si dam nabuduce pozor, lebo sranda niekedy asi viac ublizi ako pobavi, ale myslel som to dobre, ja tiez nie som expert
<br/>Ponukam fajku zmieru8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5584 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Polovnici verzus Psickari
pacho
<br/>
<br/>mam otazocku ked ma pes na krku reflexny obojok dostupny v kazdej polovnickej predajni odbehne od pana ako sa k tomu polovnik postavi ked ho uvidi behat po reviri mam na mysli moju chlpatu terrierku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5586 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Polovnici verzus Psickari
Ja si myslím, že v žiadnom prípade by nemal strieľať. Ešte som nevidel túlavého psa s výstražným označením!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 406 návštevníkov a žiadni členovia on-line