Polovnici verzus Psickari

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12290 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
leon reagovat nemusis, lebo rigback moze robit skusky tak akurat mozno u vas, takze tvoj prispevok by mal zmysel keby sa tak tykal CR a nie SR, treba si najprv prestudovat kynologicke predpisy SPZ. takze tak, nic proti tebe vsak mylit sa je ludske.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12293 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Majiteľ toho psa Ti môže byť veľmi vďačný, že si to tak veľkoryso vyriešil. Ale takýto psíčkari sú väčšinou nepoučiteľní.....najmä, keď štvať zajace je u neho normálne.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12294 od LEON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12295 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
tady si přešti jak na Slovensku nemůže skládat zkoušky www.rr.sk/modules.php?name=News&new_topic=9[/]www.rr.sk/modules.php?name=News&new_topic=9

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12296 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic ono je uplně normální že honiči zajíce honí on se tak provádí tréning honiče na stopě ale měl by si to majitel psa dohodnout s hospodářem revíru ale taky se může stát že se pes při lovu nebo tréningu dostane do cizího revíru tak by měli poľovníci znát lovecká plemena

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12297 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
tak máš pravdu SPZ zamítlo žádost o přijetí mezi lovecká plemena a to ho FCImezi loveckými plemeny vede

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12298 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
ak vies citat tak zostis ze lukova je v cesku na slovensku RR skusky nema povolene . matej vie o com pise.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12300 od papo
Odpoveď od papo na tému Polovnici verzus Psickari
Leon, "je uplně normální že honiči zajíce honí on se tak provádí tréning honiče na stopě ale měl by si to majitel psa dohodnout s hospodářem revíru ale taky se může stát že se pes při lovu nebo tréningu dostane do cizího revíru tak by měli poľovníci znát lovecká plemena"
<br/>to snáď nemyslíš vážne,
<br/>mám dojem, že sa držíš svojho, len aby si to nejako ukecal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12304 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
chlapi tu nejdo o to cim mam pravdu, a tu mam :] ide o to, ze za blbost majitela si to odnese pes, tym by som to uzavrel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12317 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Polovnici verzus Psickari
RR je sice v skupine VI - durice, farbiare a pribuzne plemena, ale nie ako duric, ani farbiar, je v sekcii 3 - pribuzne plemena spolu s dalmatincom. Takze ked ho chce niekto zaradit medzi polovne plemena, tak iba ak v Afrike, alebo inych krajinach kde mu to vynimocne dovolia. U nas je to LEN plemeno pribuzne polovnym plemenam a teda je v reviri legalne strielatelny, samozrejme pri dodrzani zakonom stanovenych podmienok. A tak ako Matulkoh pisal, aj ked ten blbec je majitel, vzdy to schyta pes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12318 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Myslím si, že z pohladu definície poľovného psa podľa zákona je dôležité, či pes absolvoval alebo neabsolvoval niektorú zo skúšok poľovnej upotrebiteľnosti tzn. určenie poľovný-nepoľovný je podľa poľovných skúšok a nie podľa príslušnosti k poľovnému plemenu.
<br/>Ohľadom streľby na akéhokoľvek psa poznám doporučenie o rozlišovaní výšky škody a tiež o rozlišovaní ročnej doby = niečo o tom, že u prípadného strelca by mal víťaziť zdravý rozum a nie rozbúrená krv. Dosť sa tu občas rozpisujete o starých jágroch, vedzte, že tí, ktorých som poznal, vedeli odhadnúť cenu psa a na psa stieľali iba v krajnom prípade a v prípadoch tzv. známych firiem, ktoré by už mali niečo na rováši. Ale vtedy boli oveľa súdnejší hlavne majitelia psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12332 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Polovnici verzus Psickari
Tak to s tebou nemozem suhlasit. Som si isty, ze pod pojmom polovny pes (v zmysle zakona) sa rozumie pes polovneho plemena, teda uvedeneho v skusobnych poriadkoch SPZ ako plemena, ktore moze absolvovat skusky polovnej upotrebitelnosti.
<br/>Neviem si dost dobre predstavit, ako by si chcel rozoznat v terene ci pes ma alebo nema absolvovane skusky. To akoze by mal mat kazdy taky pes na sebe velky cerveny napis: MAM SKUSKU? NESTRIELAT!!!, alebo co? A polovne plemena by mal poznat kazdy polovnik, nakolko absolvoval skusku z polovnictva, ktorej sucastou je aj kynologia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12333 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Mne šlo o to, že treba rozonávať, či pes pytliači alebo nie a nie či je alebo nie je poľovného plemena :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12334 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Dá sa to overiť jednoduchých hvizdnutím: zatúlanec pôjde k tebe, odbehnuvší by mal vyzerať gazdu a iba typický pytliak po hvizde stiahne chvost s fujazdí kade ľahšie. Ak ti zdrhne prvý raz o deň o dva ho stretneš zas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12385 od sopy
Odpoveď od sopy na tému Polovnici verzus Psickari
zdravim moja mienka o psoch je taka popkial ho vidim prvi krat v reviry tak ho necham ale druhy krat to uz nema co robit z nahodou a treti krat majitel resp pes ma smolu pri dodrzani zakona ale najviac je mi luto psov ktorých niekto vyhodi vlese alebo v poli alebo ho tam uviaze tak to by som doprial tomu majitelovi byt tak uviazany a nechany
<br/>ja len tolko k tejto teme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12405 od navi
Odpoveď od navi na tému Polovnici verzus Psickari
Zdravím Páni ! Keďže som aj poľovník aj psíčkar a vlastním sučku Rhodesian Ridgebacka, nedá mi, aby som po prečítaní neikoľkých príspevkov, nezareagoval.Nechcem si robiť patent na rozum , len zhrniem niekoľko poznatkov. Podľa sštandardu FCI č. 146/10.12.1996/GB je RR v VI. skupine : duriče , farbiare a príbuzné plemená/3. sekcia -príbuzné plemená/Myslím ,že skupina je jasná.Vzhľadom na to ,že na Slovensku sa nemôže ako durič použiť plemeno s vyššou výškou v kohútiku ako 50 cm, je to pre RR tiež jasné.Ak sa nemýlim ,tak farbiarske skúšky duričov sú povolené pre všetky plemená duričov bez obmedzenia výšky v kohútiku. 30.08.1998 sa pri Rakovníku v ČR konali prvýkrát v Strednej Európe farbiarske skúšky duričov s účasťou RR. Zo Slovenska tam boli 2 RR, ktoré majú oficiálnu skúšku . Ador Bukana v prvej cene /aj celkový víťaz/ a Bongo z Dianovských lúk. Z vlastných skúseností viem , že toto plemeno je v lese ako doma - je to &quot;lovec&quot;-a stojí za to vidieť ho v akcii.To neznamená , že schvaľujem , aby behal po lese len tak,a štval zver .Stalo sa mi ,že sa tá moja neudržala a pustila sa za zverou/Zatiaľ však nič nedobehla ani nestrhla/.Čakal som , kedy ju nejaký horlivec-&quot;poľovník&quot;čo ho svrbí prst na spúšti, odbachne. Ako psíčkar som mal strach , a ako poľovník by som na takého psa nevystrelil.Beriem do úvahy , že sa môže stať , keď sa ten pes jednoducho &quot;urve&quot; a inštinkt mu káže tú zver prenasledovať. Možno to chce trochu citu ,a zmyslu pre posúdenie , aby človek zvážil , či strelí , alebo nie .Videl som už aj tekého experta, čo zastrelil Bernardýna, lebo bol presvedčený , že je to pytliačiaci pes/to zviera ledva klusalo pri svojej hmotnosti-nie to ešte , že by niečo štavlo/.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12929 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Polovnici verzus Psickari
Sopy-pokiaľ, ho vidím prví krát a je pravdepodobné že ide o túlavého, alebo pytliačiaceho psa, tak má smolu, lebo druhý krát ho už nemusím stretnúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12943 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Polovnici verzus Psickari
Absolútne súhlasím, zákon mi to priam ukladá a pri dodržaní podmienok v zákone uvedených kľudne vyprášim kožuch akémukoľvek orechovi!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12944 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Polovnici verzus Psickari
Aby bolo jasné, aj ja mám hava! Preto zdôrazňujem , že musia byť splnené zákonné podmienky!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17515 od hela555
Odpoveď od hela555 na tému Polovnici verzus Psickari
rada by som vedela ako je to so zabehnutými domacími zvieratami či ich môžu poľovníci strieľať v bí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 333 návštevníkov a žiadni členovia on-line