Polovnici verzus Psickari

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11686 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
prečo v susednom revíri?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11687 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
prečo v susednom revíri?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11688 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
Nehnevaj sa, ale myslíš si, že hranice poľovného revíru ma majú obmedzovať? To akože keď chcem ísť so psom na prechádzku nesmiem prekročiť hranice revíru? Uvedom si, že každý občan tohto štátu sa môže pohybovať na území štátu kde len chce (samozrejme okrem niektorých špeciálne vyčlenených územích, ktoré sú opatrené ceduľou "zákaz vstupu") Nikdy som nevidel takúto tabuľu na poliach, a ja keď sa rozhodnem, že pôjdem so psom na pole, ktoré je vzdialené hoci 100 km od môjho domu, tak mi v tom nikto nezabráni a hranice poľovných revírov ma nemusia zaujímať! Jasné je, že treba dodržiavať určite pravidlá - napr.: že pes nesmie (alebo by nemal) byť voľne pustený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11690 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Logicka veci: pri jesennom "plašení zveri" 3 mesačným šteňaťom, by sa vám mali skôr poďakovať, že jej zvyšujete kondičku pred zimou. Oni to boli robiť V3S-kou a asi vám závideli logickejší prístup k veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11693 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
tibo: do nasej dediny som sa pristahoval asi pred rokom. kedze nie som clenom tunajsieho zdruzenia a nechodim polovat do reviru prisluchajucemu zdruzeniu v nasej obci tak som nemal potuchy ze pole na pravej strane dediny patri do reviru susednej obce a pole na lavej strane nasej obci. A kedze hranica reviru nebola oznacena tak prepac ale zial netusil som to. Moja chyba pred prechadzkou s trojmesacnym psom si vzdy pojdem radsej preverit mapy katastra a statnej spravy lesov aby som tuto informaciu mal. A k tomu plaseniu, ako som pisal naschval som isiel po strede pola aby som obmedzil plasenie zvery v hustinach.
<br/>
<br/>V zasade chapem co tomu polovnikovy vadilo, ale comu nerozumiem a co ma vlstne nahnevalo alebo lepsie povedane dojalo bola ta V3S-ka, ktora vobec neplasila zver. Nic by som mu nepovedal keby bol peso alebo na bicykli ale toto bola podla mna cista buzeracia.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11697 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Sibo ja mam takych skusenosti viacej . Pokial ta na to upozornil slusnym sposobom - tak by som to respektoval . Lenze moja skusenost hovori : Vide chlap z auta a huci &quot; co do p...e tam robis s tym vyje....m psom . tu je k...a polovny revir ! &quot; toto na mna hucal chlap . tak som pomalicky k nemu prichadzal a ked som sa ho spytal co je on zac ze tu ziape tak sa zacal velice predstavovat ako polovna straz . tak som ho schladil citaciou zakona . na to mi povedal ze som dajaky mudry . ja ze hej lebo som tiez polovnik . a z moci jemu zverenej ma byt on slusny a slusne upozornit obcana ktory je v reviri . potom spomenul ze mi moze psa zastrelit tak som mu slusne povedal ze to by bolo to posledne co by v jeho ubohom zivote urobil vlastnymi rukami . na to som vytiahol mobil a povedal ze idem volat policiu lebo sa mi vyhraza zbranou . Mal si vidiet tu rychlost akou opustil to miesto .
<br/>takychto &quot; predstavitelov polovenj straze &quot; si vychutnam pokazde . a pokazde odchadzaju z dlhym nosom lebo svoje komplexy menejcennosti si nemohli vyriesit na ubohom psickarovi . tychto pripadov kedy sa hra polovna straz na bohov mam v zalohe viacej .
<br/>
<br/>mozem uviest priklad kedy polovna straz si konala svoju povinnost ako mala . mal som psa uviazaneho na vôdzke . pohyboval som sa po lesnom reviri kde ma stretli 2 polovnici. slusne pozdravili . prehodili par slov , upozornili ma slusne ze je tu polovny revir coho som si bol vedomy . pozdravili a odisli .
<br/>
<br/>takze vsetko je to o slusnosti a respekte .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11699 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
Jaro suhlasim s tebou. Bolo to velmi podobne jednanie ako opisujes az na to ze bez nadavok, ale to asi zapricinila moja manzelka, ktora bola so mnou, asi sa pan dolezity trosku krotil. Ked som ho upozornil na to, ze svojim prichodom vyplasil bazanticu tak trosku zmenil ton. Takze tak ako hovoris.
<br/>
<br/>Mam taku otazku, ako je to zo psom navolno. Ak sa dobre pamatam niekde som cital ze moze ist pes v reviry navolno ak ti ide pri nohe alebo v nejakej vzdialenosti. Je to tak alebo sa mylim. Teraz nejde o to ci pes navolno v pripade zavetrenia zvery utecie alebo posluchne povel aby ostal, ide mi skor o to ci je to nejako predpisane pripadne upravene alebo musi byt pes vzdy na vodzke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11700 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Poľovnícka stráž je oprávnená :
<br/>zadržať osoby, ktoré pristihne so strelnou zbraňou alebo s inou polovníckou výzbrojou v poľovnom revíre alebo pri neoprávnenom výkone práva poľovníctva alebo pri čine týmto zákonom zakázanom, a zistit ich totožnosť. V takýchto prípadoch je najmä oprávnená odobrať pristihnutým osobám zbrane, poľovné a chytacie nástroje, chytenú alebo ulovenú zver, prípadne i poľovného psa a fretku, vykázať ich z poľovného revíru, a ak sú neznáme, odovzdať ich polícii . Pristihnuté osoby sú povinné poslúchnuť. Odobraté zbrane a nástroje odovzdá poľovnícka stráž bez meškania políci; b) usmrcovať v poľovnom revíri psy, ktoré mimo vplyvu svojho vedúceho a vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšieho trvale obývaného domu hľadajú alebo prenasledujú zver alebo sa k nej plazia. Toto oprávnenie sa nevzťahuje na psy ovčiarske, ak sa nevzdialia od stáda viacej ako 200 m, a na psy Poľovné , slepecké, zdravotnícke, vojenské a služobné, pokiaľ sa ako také dajú rozoznať a pokiaľ sa pri výkone služby alebo pri výcviku vzdialia z vplyvu svojho vedúceho len prechodne !; c) usmrcovať mačky potulujúce sa v poľovnom revíre vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu alebo pokiaľ ich vo vzdialenosti kratšej ako 200 m pristihne pri pytlačení; d) polovať v poľovnom revíre na škodnú zver § 19 ods.1 písm. b) a hubiť zvieratá škodlivé poľovníctvu (pytlačiace psy, mačky a v bažantniciach ježky).
<br/>Oprávnenia podľa odseku 1 písm. b) až d) patrí aj členom polovníckych združení a užívateľ poľovného revíru ich môže preniesť aj na poľovného hosťa.
<br/>Vlastníkom psov a mačiek je zakázané nechať ich voľne behať v poľovnom revíre. V prípade ich usmrtenia môže vlastník požadovať náhradu škody len vtedy, ak dokáže, že k ich usmrteniu nedošlo za okolností uvedených v odseku 1 písm. b) až d).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11701 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
tu mas presnu citaciu zakona ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11702 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
cize ak som to spravne pochopil tak v pripade, ze je pes (akykolvek) vzdialeny napr. 50m a len tak beha po poli bez toho ze by bolo evidentne ze nahana zver tak si moze fukat praskovy cukor ..., moze ma akurat tak vyzvat aby som sa legitimoval a slusne ma upozornit aby sme si so psom davali pozor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11703 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
dakujem za info

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11704 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
Jaro nevies mi poradit kde by som nasiel plne znenie zakona o polovnictve?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11705 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Sibo do 200m od najbližšie trvale obývaného domu!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11706 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
asi jedine na strankach SPZ - tam by to malo byt na 100% ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11707 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Sibo, obávam sa, že aj to najúplnejšie znenie ti bude nanič pri strete s chujkom, ktorý si na tebe potrebuje poliečiť &quot;komplex malého vtáka&quot;. &quot;Nechať voľne pobehovať&quot; vôbec nemusí znamenať &quot;byť na voľno&quot;, ale môže znamenať &quot;byť bez dozoru&quot;.
<br/>Ono je môné i to, že vášho chlapa z V3S tesne pred stretom s vami niekto alebo niečo dobre nasŕdilo a vy ste to schytali. Takáto situácia sa dá riešiť aj tak, že dotyčného necháš najprv vypeniť a potom s ním začneš kľudnou rečou komunikovať. V rámci tradícií možeš začať o počasí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11711 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Tiež mám jednu skúsenosť. V našom katastri choval jeden známy suku a psa belgických ovčiakov, myslím že to bol Tervueren. Chodieval s nimi pravidelne po mojich najobľúbenejších flekoch tesne pred zotmením. Upozorňovali sme ho s kolegom, že ich púšťa hodne dopredu. Bežne na 100 aj 200m. Mal šťastie, že sme ich poznali a vedeli, že gazda je niekde nablízku. Skončilo to klasicky. Raz mu úplne ušli a týždeň ich hľadal po chotári - kontaktoval aj nás, aj ich mená sme si zapísali, ale psov nikde. Napokon ich zastrelil niekdo v susednej doline. V tomto prípade ma to dosť mrzelo. Chlapovi zomrel mladý syn a dosť sa upäl na psíkov. Málo ľudí rozozná Tervuerena. Na prvý pohľad vyzerá ako zbastardený &quot;vlčiak&quot;. A po týždni hladu každý pes začne loviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11713 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Pre tých, ktorým sa nechce hľadať: www.polovnictvo.sk/predpisy.php?site=5[/]polovnicka legislativa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11714 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
je mozne ze mal zlu naladu. V podstate mal pravdu, volne behajuci pes, ktory je bez dohladu moze narobit vela zleho, asi ani mne by sa nepacilo keby som nasiel volne behajuceho psa v mojom reviry. Skor islo o to akym sposobom to povedal, predpokladal ze nie som polovnik ale psa si ani nepozrel, a druha vec bola ta V3S.
<br/>
<br/>je to vzdy o pristupe a to oboch stran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11715 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic vdaka, tuto stranku som prehliadol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11718 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Dôležitý je najmä §21 odst.3 zákona: &quot;Vlastníkom psov a mačiek je zakázané nechať ich voľne behať v poľovnom revíre. V prípade ich usmrtenia môže vlastník požadovať náhradu škody len vtedy, ak dokáže, že k ich usmrteniu nedošlo za okolností uvedených v odseku 1 písm. b) až d)&quot;
<br/>Znamená to, že keď Ti nejaký horlivý magor protiprávne odfajčí psa, tak dôkazové bremeno je na Tebe. A keď ste tam len Vy dvaja a mŕtvy pes, tak mu nič nedokážeš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 374 návštevníkov a žiadni členovia on-line