Polovnici verzus Psickari

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17722 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Polovnici verzus Psickari
Majod priateľu.
<br/>
<br/>Podľa mňa, je dobre mať psa na vodítku a kráčať spolu sním po hore je to určite lepšie ako na voľno a hlavne pes ťa vtedy upozorní na veľa vecí.
<br/>Nepovedal som že nechodím so psom na voľno samozrejme že ho púšťam aj na voľno, ale ja viem kedy a kde môžem.
<br/>Môj psík je spokojný aj keď je pri mne na vodiacom remeni. Verím tomu, že individuálna poľovačka a fotenie zveri do 50 metrov sa dá aj so psíkom na voľno, ale ten pud poľovania u psíka môže niekedy skratovať a to ja nechcem.
<br/>Preto som rad ak mam srnca, diviaka , jeleniu alebo danieliu na 50m, ale aj to veľa krat len preto že z 100 prípadov ma za každým na to upozorní psík.
<br/>To znamená že aj zver sa inak správa keď pri tebe cupitá psík a inak ak pobehuje. Preto sa veľa krát dostaneš k zveri na pár krokov.
<br/>Samozrejme že psík na remeni a hlavne durič je lepší ako na voľno. Obojok dole z krku znamená pre môjho psíka hľadaj nájdi a vydur.
<br/>Neviem akého psíka máš zaujímalo by ma to.
<br/>Každé plemeno je samozrejme iné ja som to hlavne písal o duričovi.
<br/>
<br/>To je môj názor.
<br/>;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17723 od macek
Odpoveď od macek na tému Polovnici verzus Psickari
So zálesákom môžem jedine súhlasiť...... Ja som bol včera v hore a na na zver, ktorú som ani netušíl, že tám je má upozornil psík........ teraz by som duriča na voľno nevodil...... A chcel by som sa spýtať majoda či pozná niekoho, kto vlastní duriča a chodi v tomto čase na voľno so psom.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17729 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému Polovnici verzus Psickari
JA napr.tiez mam kopova,a ten ked najde stopu tak sa mozem aj poskladat a ku mne nepride.A preto kde viem ze chodi zver tak tam so psom nechodim,lebo nechcem aby mi ho niekto odstrelil,alebo ho vezmem na remen.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17769 od jager
Odpoveď od jager na tému Polovnici verzus Psickari
Zálesak, asi som ťa podcenil. Som rád, že si to takto vyjadril vo vetách, v ktorých je skúsenosť cit k psíkovi a aj znalosť spôsobu života zveri. A vôbec nie je podstatné ako si starý, ak svojmu koníčku dávaš srdce.
<br/>Máš pravdu, že hlavne staršie kusi vysokej, ktorá má citlivý sluch, dokáže poznať, či sa približuje človek alebo zver bez toho aby si cieľ overila zrakom. Pozná to podľa toho, že sme ploskonožci a chodidlo odvaľujeme. Ako si správne napísal, tým, že sa vedľa našej nohy pohybuje psík, ktorý je pri identifikácií objektu pre zver vysokú, rušivým elementom sluchu, sme schopný skrátiť únikovú vzdialenosť na minimum. Musíme byť však opatrný lebo v tomto okamžiku má zver zaktivované všetky zmysli.
<br/>Veľa krát som pozoroval, hlavne u vysokej, že kus ktorý je už na pastve, začne istiť smerom do lesa, a po krátkej chviľke, beztoho aby videla vyťahujúci kus začne aj ona úplne pokojne ďalej pastviť. Poznala to podľa bodového spôsobu kladenia ratice na štyri doby. To znamená,že ak máš dobrý vietor a dostatočné zárastové barieri , tak sa ku jelenej zveri na drevákoch, kde je osadené len po jednej ratici a s palicami v rukách, dostaneš úplne neuveriteľne blísko.
<br/>O takýchto na oko maličkostiach sa môžeš baviť iba s niekym. Inak riskuješ, že ťa vyhlásia za schyzofrenika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17775 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Alebo na poľovku zachytiť nejakú laň (dvojnohú) na vysokom (opätku), lepšie mladý kus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32425 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Polovnici verzus Psickari
Pes by mal byt na remeni...aj nasu BFku sa snazim moc nepustat na volno...mam k tomu jeden zazitok...siel som si len tak fotit, kedze nie som polovnik ani nemam preukaz nemozem drzat zbran, preto nosim aspon noz a to hlavne kvoli volne pustenym psom, u nas selmy nie su a zo strany volne pusteneho psa sa citim ohrozeny..za vestko jeden pripad...bol som na hrebeni z ktoreho som pozoroval psa ako sa len tak navolno prechadza po lesnej ceste..uplne sam ..nikde nikoho..bol to nemecky ovciak velky jak tela, tomuto plemenu ja teda vobec neverim..nastastie si ma nevsimol a stratil sa..celu cestu domov som sa okolo seba obzeral ci sa nahodou nezjavy a pritom som v ruke drzal aspon ten noz..clovejk nikdy nevie.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32438 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
ani sa ti necudujem mne tito hajzli uz napadli psa niekolko x aj sit bolo treba . :[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32439 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
tak si Jaro pořiď jako já hlídacího psa když jsi si koupil mrňouse:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32440 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
ja to riesim za psa kto by zivil dalsie hovado nenazrane :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32441 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Polovnici verzus Psickari
Poznam pripad ked pittbul napadol kopovku...otras.;/ nastastie sa z toho dostala
<br/>Najviac ma hneva ked si ludia kupuje tieto plemena len tak na frajerinu a pritom ho nedokazu ovladat...takyto psi nepatria do ruk zaciatocnikom, no mnoho krat sa do nich dostanu. No aj tak radsej pohladim pittbula ako vlciaka, ani sam neviem preco??;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32442 od puro
Odpoveď od puro na tému Polovnici verzus Psickari
Nedavno na mna vystartoval vlciak v dedine,kopacka do bachora kanadou ho odradila, stiahol sa no vzdy to takto STASTNE skoncit nemusi.Jeho pan cumel spoza okna za zaclonou. Vlese mam na tento pripad palicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32444 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Predvčerom susedov rotvik podhrabal plot a otestoval môjho stavača - českého fúzača. Dostal slušnú nakladačku a vrátil sa domov. Na syna pred časom vyštartoval za dedinou nemecký ovčiak a po šrámoch na prdeli to tiež vzdal. Nemyslel som, že ten môj psisko bude taký ostrý. Najmä ten rotvik ak by bol odvážnejší, asi by ho rozobral ale výsledok bol opačný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32445 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
palicu co meta olovo :D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32471 od puro
Odpoveď od puro na tému Polovnici verzus Psickari
Aj tak sa da.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32518 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Polovnici verzus Psickari
A vcera zase:[bol som sa prejst po hrebeni na druhej strane je uz susedny revir..zrazu pocujem stekot..pozrem dolu a tam taky mali Spic..na toho staci aj BU BU BU...bol tam este jedn pes no toho som nevidel, iba pocul.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34552 od robo18
Odpoveď od robo18 na tému Polovnici verzus Psickari
Nazdar pani polovnici nepolovnici a kynologovia. MAM VELKY PROBLEM!!!!!!!!Ja mam polovnych psov(foxterier a Vyzla)ale NIESOM polovnik.Ak mozete niekto poradit tak mi poradte v tom ake mam prava na vstup do reviru so psom na voditku.Nasi polovnici ma z reviru stale vyhanaju a vyhanaju odtial aj ludi ktory sa idu prejst bez psa ale idu po chodnicku. Maju na toto pravo? dakujem za odpovede

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34558 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
nie nemaju !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34587 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Polovnici verzus Psickari
Keď máš psov na vodítku, a chodíš po chodníkoch, nič ti nemôžu.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34606 od fatran
Odpoveď od fatran na tému Polovnici verzus Psickari
otázka je či ten chodník je značkovaný turistický alebo poľovnícky lebo ked stretneš ľudí na poľovníckom chodniku tak čo im povieš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34608 od robo18
Odpoveď od robo18 na tému Polovnici verzus Psickari
ja mam namysli pollnu cestu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 148 návštevníkov a žiadni členovia on-line