Polovnici verzus Psickari

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9137 od sopy
Odpoveď od sopy na tému Polovnici verzus Psickari
zdravim pani som tu trocha novy ale ten problem dobre poznam u nas som kynologickom klube a pracujem s pracovnymi plemenom psa chodime na rozne preteky kde je ovladatelnost psa prvorada a stretnutie s polovnikmi mam za sebou a pritom som polovnikom sam ale nie u nas v obci a co sa tyka vychovi psa mozem povedat ze tie nase psy lepsie posluchaju ako polovne v tom zdruzeni mal som tu cest to vidiet bol na jednej polovacke s nimi a mozem povedat z 7 psov tam robili len 2 a ostatny nekontrolovatelne lietali podla mna pred tym ako ide niekto poucovat mal vediet co ten pes vie a nieze sa nanho hned osopi a krici ze tu nema co robit a ze psa zastreli je mi luto ale toto sa stalo aj mne ked som este nebol polovnikom a je mi luto ze je malo polovnikov ktrory sa vedia porozpravat a zo psickarmi a popripade poradit ako na psika aby lepsie posluchal
<br/>a co sa tyka vychovy psa tak za to zodpovedny majitel lebo tomu psikovi sa len treba venovat a pes sa nauci len treba troch chciet a potom mozu behat zajace aj 10 m pred psom a nereaguje na nich

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9212 od muflon
Odpoveď od muflon na tému Polovnici verzus Psickari
Zdravim vsetkych
<br/>chodievam so psom na prechadzky hlavne cez vikend do &quot;polovneho reviru&quot; v okoli obce Tajov, Kraliky, Kordiky. Krasna priroda ( aspon bola ). Stretol som sa aj s polovnikmi, ktory boli komunikativny, samozrejme ze vytykali klasicke veci, voditko, kosik atd. Zastrasovali zastrelenim ale to je asi vsade rovnake. Ide mi o nieco ine. Uz druhy rok chodia chlapci ( muzi) na terennych motorkach v sobotu aj nedelu poobede na luky nad ATC Tajov. Klud sa vytratil, otravuje to okrem zvery , domacich obyvatelov , chatarov aj zahranicnych turistov ( ktory sa pomaly ucia chodit aj k nam na dovolenky ). Opytal som sa medzi recou polovnika ( myslim ze to bola polovna straz ) ci o tom vedia a ci im to nevadi ? Dostal som odpoved ze uz o tom poculi a aby som im dal ECV motoriek ?!! Tak som sa ich opytal ci im ich nemam doviest do kancelarie ? Ved
<br/> terenna motorka nema ECV ( pochybujen ze ich maju registrovane ). A co je na tom najhorsie ? Zacinali jazdit dvaja, potom pribudali kamarati s motorkami ( asi z inych lokalit ) no a v poslednom case chodia za nimi kamarati na autach pozerat sa ake vykony podavaju. Z krasnych luk a lesikov sa stal motokrosovy areal. Dotrepali tam stare pneumatiky a plastove koliky z krajnic, takze je z toho aj smetisko. Nikoho to netrapi !!! Gratulujem polovnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9213 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Muflon. Tajov nie je zďaleka jediná oblasť, kde sa motorkári preháňajú po lesoch a lúkach. Ale poľovník má tie isté právomoci ako ty a ako každý jeden obyvateľ Slovenska. Poľovníci sami nemajú páky na to aby s tým niečo urobili. Jediná možná alternatíva by bola súčinnosť štátnej správy, vlastníkov pozemkov, poľovníkov, ochranárov a hlavne polície. Lenže, myslíš, že polícia nasadí vrtulníky na sledovanie motorkárov - lebo inak na policajných Nivách a iných terénnych automobiloch týchto motorkárov nemáš možnosť chytiť.
<br/>Len ma udivuje, že prečo ty sám nič nepodnikneš proti tomuto fenoménu dnešnej doby, keď ti to tiež prekáža. Máš tie isté právomoci ako hociktorý poľovník. Čo si si myslel, že poľovníci môžu po nich strielať či čo, a že ich to netrápi? Si na veľkom omyle milý Muflónik. Hlavným organizátorom boja proti týmto živlom musí byť v prvom rade vlastník a štátne orgány!!!!!!
<br/>Najskôr si rozmysli čo napíšeš a potom to zverejni - nech to má hlavu aj pätu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9242 od muflon
Odpoveď od muflon na tému Polovnici verzus Psickari
Dakujem ti Eso ako si ma krasne dodrbkal. To co si mi napisal mi je uplne jasne a suhlasim s tym. Tiez som to tam povodne chcel napisat, ale nakoniec som od toho upustil ( zdalo sa mi to samozrejme ). Cely problem si vlastne splachol a presunul mimo sferu polovnictva. Celkom elegantne a pohodlne vyriesene.
<br/>Proti tomuto fenomenu som prave zacal podnikat - napisal som tento podnet. Ak cakas ze tam pojdem striehnut z bejzbolkou v ruke tak sa mylis. Ocakavam ze by mohli prave polovnici iniciovat statne organy a vlastnika. Ked su taky hrdinovia pri strielani na psov ( na tom istom pozemku ) preco tieto problemy prehliadaju? Da sa to chapat ako alibizmus z ich strany !!!
<br/>Prepac, ale nebudem vas tu chvalit aky ste dobri. Staci ked sa chvalite navzajom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9243 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Polovnici verzus Psickari
Vieš muflón predstavuješ si to veľmi jednoducho. Psa v súlade so zákonom môže poľovník streliť. Motorkárovi však musíš jeho porušenie zákona dokázať. Ako chceš dokázať motorkárovi s prilbou na hlave jeho prítomnosť v revíri? Pokús sa o to a uvidíš aký je to problém. Orgán štátnej správy, prípadne polícia začne konať iba vtedy, keď má nejaké dôkazy. Motorkára môžeš identifikovať iba tak že ho zastavíš a dáš mu dole prilbu urobíš fotodokumentáciu a to už bude nejaký hmatateľný dôkaz - netvrdím že postačujúci - bola by to vec toho, kto by to posudzoval. Zastaviť ho môžeš iba tak, aby si mu nespôsobil ujmu na zdraví, prípadne na majetku. Si schopný to urobiť. Zastavíš nejakého motorkára, ktorý vie, že za jeho konanie mu hrozí postih? Takého nezastaví ani policajt (naviac horšie vybavený). Zostáva len riešenie priamo v hore a bez svedkov, aby ani motorkár nemal možnosť toho kto ho zastavil niečo dokázať. Ale takých príležitostí je strašne málo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9249 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
No zareagujem na tvoj pekný príspevok. Celkom pekne si začal, no druhá polovica je zasa len blud. Nedodrbkávam ťa, len sa snažím veci uviesť na pravú mieru - aby nezainteresovaný človek mal jasno o čo sa jedná.
<br/>Myslím, že v každom poľovnom združení sú polovníci, ktorí sa snažia tento problém riešiť, no škoda, že sú jediní z tých ktorí by mali vyť v tomto zainteresovaní. Policajtov to nezaujíma, ostatné štátne orgány majú svoje problémy, vlastníka - tiež nie, inak by už proti tomu zasiahol - horšie je, že aj vlastníci sami jazdia na motorkách motokros/čo už s nimi/.
<br/>Nikto z poľovníkov nie je hrdina pri strielaní psov - tým, že niekto vystrelí na psa, ochraňuje štvanú zver týmito psami pred istou smrťou vysílením, resp. dotrhaním - ide o lov pytliačiacich psov - čo je povinnosťou poľovníka zo zákona - nie hrdinstvo.
<br/>A k poslednej vete - prepáč, ale nepochopil som, čo si tým myslel, pretože poľovníctvo, nie je o chválení ale o práci, odriekaní atď. Rád by som vedel, či by si bol ochotný dva mesiace z roku každý víkend venovať kosbe a príprave sena, jeho vyvážaniu do kŕmidiel. Ďalej celoročné čistenie kaluží, plnenie solísk, vyvážanie objemového a jadrového krmiva, hlavne pred zimou a počas zimy, vynášanie vakcín a liečiv pre zver. Toto je možno hrdinstvo a tomuto patrí aj chvála poľovníkov. Skús si to jeden rok - a potom uvidíš, ty hrdina od obrazovky PC!
<br/>A keď chceš riešiť konkrétne problémy, tak neosočuj prácu poľovníkov, ale hľadaj možnosti - ale bez zbytočných vedľajších &quot;subjektívnyhc posudkov&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9257 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Polovnici verzus Psickari
Súhlasím z Esom.Neosočuj druhých ak ich ani nepoznáš a nevieš čo pre prírodu robia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9261 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
muflon, myslíš si, že poľovná stráž smie vysteliť na človeka, ktorý neuposlúchne jej pokyn na zastavenie motorového vozidla v poľovnom revíri?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9268 od muflon
Odpoveď od muflon na tému Polovnici verzus Psickari
Skusim este raz. Vazim si pracu polovnikov, viem ze to nie je prechadzka ruzovou zahradou. Sam pracujem v terene a viem co to vsetko obnasa. Prosim ta o jedno ( aj ostatnych ktorych to trochu zaujalo ), dokazes sa na problem pozriet bez predsudkov okom obycajneho cloveka ktory po tazkom pracovnom tyzdni plnom stresov a hluku mestskych ulic chce relaxovat v kludnej prirode? Ak sa ti to co len trochu podari, zistis ze vobec neutocim na polovnikov ale hladam u nich podporu pri rieseni takychto problemov.
<br/>Co mal znamenat ten &quot; hrdina od obrazovky PC &quot; ? Ty si to fakt myslis ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9278 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
O.K. Muflon - tak poďme hľadať spoločnú reč na riešenie tohoto nepekného fenoménu súčasnosti.
<br/>Ten &quot;hrdina&quot; - to bola obrana na &quot;hrdinovia pri strielaní psov&quot; - nechajme to tak.
<br/>Tak čo navrhuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9280 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Páni, psíčkari a motorkári sú predsa len trochu rozdielne kategórie a preto otvorím novú tému zameranú na motorkárov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9281 od brano
Odpoveď od brano na tému Polovnici verzus Psickari
no ty motorkari, to je naozaj pliaga, keby islo len o to ho na tej motorke vyfotit, alebo natocit, nie je problem, u nas sa potom vsetci stretavaju v jednej podhorskej dedinke pred krcmov a bud idu na akciu do lesa, aleb z nej prave prisli.Keby to policajtov trapilo a stacilo by im,keby som im dal fotky motorkarov, alebo natocene video, nemali by problem dotycnych zadrzat rovno pred krcmov a vsetkych do jedneho.Spravit fotku bez prilby je nemozne, pretoze oni nikdy nejazdia sami a dat dole 6tich, to je samovrazda. Zostava s nimi &quot;bojovat&quot; v lese, najhorsie je, ked im zahradim jednu cestu, spravia hned druhu a rozoraju tak cely les, ono by to naozaj asi chcelo,aby si vzdy aspon jeden z nich na niektorej trase nabil poriadne hubu. Chce to vymysliet system, ktory tyhto magorov odradi, lenze ovalit palicov s poza bucka ho nemozem, hoci, casto ma naseru tak, ze by som to bol aj schopny spravit, minule ma doudierali kamene lietajuce s ich kolies ked sa znenazdajky prehnali okolo mna a nemal som ani cas uhnut:[:[:[ a nikto z nich ani nepostrehol, ze je v ceste clovek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9310 od muflon
Odpoveď od muflon na tému Polovnici verzus Psickari
Stahujem sa s prispevkom do temy &quot; motorkari vs............ &quot; prid tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11363 od Andyka
Odpoveď od Andyka na tému Polovnici verzus Psickari
Potrebovala by som radu, kde by som mohla zistit kontakt na miestne polovne zdruzenie, ci existuje nejaky adresar. Stahujeme sa a bolo mi povedane ze hradza je polovny revir (co som bola dost prekvapena) a potrebujem zistit, kde by sme mohli vencit psov navolno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11365 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Na Obvodnom lesnom úrade alebo Okresnej organizáci SPZ (adresár nájdeš na www.polovnictvo.sk). Ale najrýchlejšie to máš, keď sa spýtaš v miestnej krčme.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11658 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
niekedy len zasnem nad arogancou a nadradenostou niektorych ludi. Som sam polovnik a viem, ze pes navolno v reviri nie je boh vie co ale co nedokazem pochopit je myslenie niektorych polovnikov. Cez vikend si tak kracam stredom pola, ktore uz bolo davno pokosene so svojim 3 mesacnym daxlom, naschval stredom aby som eliminoval plasenie bazantov a zajacov schovanych v krikoch a travach pri polnej ceste. na konci pola som potreboval prejst asi dvesto metrov po ceste tak som sa po nej pusti, psik behal po poli asi 5 metrov odo mna ked sa po polnej ceste s obrovskym rachotom dovalila V3S a z nej vyskocil polovnik zo slovami o polovnej strazi a podobne. Prva otazka bola od kial som. Ked zistil, ze z vedlajsej dediny tak hned zacal o tom ze plasim zver so psom a podobne. Je mi luto ze som presiel do jeho reviru ale kedze som tu novy a nepolujem tu tak zial neviem kde ma revir hranice. to len ako reakciu na to ze mam ist plasit zver do nasho riviru. Vsetko by som bral len preco potom prisiel na rachotiacej V3S ci vyplasil asi 3 bazanty tomu nerozumiem. Ak je to tak ze 3 mesacny pes na poli kde nebolo ani stopy po zveri toho naplasi viac ako rachotiaca V3S iduca po ceste obrastenej krovim a travou tak potom .... No skoda hovorit. Moja chyba mam si davat vacsi pozor kam idem. Mozno keby som bol z jeho dediny tak je to OK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11660 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Polovnici verzus Psickari
Nič si z toho nerob, v každej organizácii nájdeš slušných ľudí a aj tých druhých.
<br/> U nás v PZ so psíčkarmi veľké problémy nemáme, väčšinou sú disciplinovaní a nedisciplinovaným stačí povedať raz (samozrejme slušne). A psov, ktorí chodia do revíru
<br/>loviť, riešime v medziach zákona, čiže olovom..., ale kvoli nim sa nikto nesťažuje, lebo na 50% sú to psy vyhodené z auta &quot;tiežpsíčkarmi&quot; a na 50% sú to psy určitej skupiny
<br/>obyvateľov, ktorí majú tzv. polodivoký chov psov a keď sa im nejaký nevráti domov, majú aspoň o jeden hladný krk menej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11661 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
nic si s toho nerobim, v zasade mal pravdu ale ma trosku nahnevala jeho logika. Ked uz nechce aby sa plasila zver tak si mal zobrat bicykel, ale to by asi nebolo take pohodlne :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11684 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
asi nerozumiem - prečo si bol plašiť zver v susednom revíri?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11685 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
Nebol plašiť, bol len na prechádzke so psom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line