Polovnici verzus Psickari

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8905 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Kto zaplatí škody spôsobené psami,na zveri?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8907 od brano
Odpoveď od brano na tému Polovnici verzus Psickari
kto skodu nespravi, nema co platit, mam pocit ze v tuzbe byt dobrym polovnikom sa veci casto vidia len s jednej strany, ja beriem to zapalenie, ale minca ma vzdy 2 strany, poctivych polovnikov ako na tomto fore je malo, takze skody su na oboch stranach, ale konflikt tu rozputavat nemienim, ale nikto nema pravo poslat ma prec z vlastneho pozemku, ked je revir daleko a pes poslucha, aj ked je navolno, taky pes skodu nerobi:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8911 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Andyka, takéto "konflikty" treba riešiť ľudsky. Skúsiť si dohodnúť isté pravidlá, odkiaľ pokiaľ a odkody dokedy. Akúsiť sa nevinným pohľadom opýtať ako to robiť, aby vaše psy nezabudli čo je revír a ostalo v nich čím viac loveckej krvi a nemusieť byť pri tom poľovníkom v ich zdužení. Možno ti poradia a keď uvida čo ty tam s vašimi psami "vystrájaš" aj nejako vyjdu v ústrety.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8912 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Polovnici verzus Psickari
Mas pravdu.Minca ma dve strany,ALE vzdy je tam to ALE.Ked pes poslucha,je to v poriadku.Ale ked taky pes natrafi na bazantie hniezdo,maleho zajacika,alebo nebodaj na srnča zalahnute v trave,dal by si ruku do ohna zato ze si ich nefsimne a pojde dalej?Urcite nie!Vsetky konflikty treba riesit v slusnosti.Si myslim ja.Aspon v dobe hniezdenia a rodenia mladat by psickari mohli kusok pocuvnut polovnikov.Poznam aj takych ludi,s ktorimi si ich psi robia doslova co chcu.Taky clovek zo psam do lesa,pola nepatria uz vobec!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8915 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Ako nazvať človeka ktorí sa chastá vopchať hlavu do osieho hniezda a vyše 50000 ľudí ho varuje,že osi štípu?Napriek upozorneniam,kto púšťa psi,mačky tam kde sa to nemá hazarduje so zdravým a životom zvierat - takému človeku pes do rúk nepatrí!!!!
<br/>Dohodnúť sa vždy dá - ale len s rozumným človekom!
<br/>Ps:je to tu rospísané na 13 stránkach!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8916 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
pardon hrubka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8928 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Tibo, ak to cítiš ako pchatie sa do osieho hniezda, tak by si mal uvedomiť, že osie hniezdo sa dá aj zlikvidovať. Skús sa pozrieť na Andykin problém ako problém človeka, ktorý sa venuje poľovnému plemenu a svoje psy má možno lepšie zvládnuté ako hociktorý poľovník.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8929 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Pokiaľ by boli všetci psíčkari ako Andyka - klobúk dolu. Vyvenčiť psíka na lúke alebo poli za obcou, mimo remízok, lesných porastov podľa mňa nie je žiadnym prehreškom a poľovníci by to mali akceptovať. /Ja konkrétne s tým nemám problém ako poľovník/
<br/>Tibo, tie tvoje slová - Dohodnúť sa vždy dá - ale len s rozumným človekom! - myslím, že Andyka je rozumný človek - len tí dvaja poľovníci z tých 50 000, ktorí jú upozorňovali asi niesú - takže dohoda nebola a nebude.
<br/>Ale to je na dlhú debatu. Bodaj by takých psíčkarov ako Andyka bola viac.
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8931 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Reagoval som na posledné slová - brana z 29.júla 14:12 -poľovníka nikto iný.....
<br/>Súhlasím-Adika je rozumný človek(kedže požiadala o radu,názor)osobne by som jej umožnil cvyčiť akékoľvek poľovné psi! Dohodnúť sa vždy dá.........!
<br/>Nedopatrenie:neoznačil som v adekvátnom článku - odpovedať na toto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8936 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovnici verzus Psickari
Prečo na lúke a na poli áno a v lese nie? Lúky a polia sú snáď bez života? Práve že na poliach žijú najviac (psíčkarmi) ohrozované druhy: jarabica, bažant, zajac, poľná srnčia. Týmto nechcem psíčkarov od nikiaľ vyháňať, sám som jeden z nich a keďže bez revíru, tak je to ťažké. Keď som pripravoval suku na skúšky a cvičil sliedenie, tak to bol niekedy ozaj adrenalínový zážitok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8937 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Kurt, písal som na lúkach a poliach pri obci, resp. meste. V týchto lokalitách do 200-300m sa drobná zber vyskytuje v minimálnom počte, resp. vôbec. Nie na všetkých lúkach a poliach. To je rozdiel. A prečo v lese nie? Pretože na poli a lúke má psíčkar svojho chlpáča na očiach. Pustí ho do lesa alebo remízok a po 50 - 100 m mu zmizne a je mimo kontroly. To som tým myslel.
<br/>Keď ani toto nieje pre teba ako psíčkara dostatočné, tak potom už len vybudovať v obci, resp. meste cvičisko pre chlpáčov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8938 od Andyka
Odpoveď od Andyka na tému Polovnici verzus Psickari
Ahojte dakujem Vam za prispevky a nazory. Mam polovne plemeno a prestahovali sme sa do dediny, preto som sa chcela spytat ako to funguje tak aby bol aj &quot;vlk syty aj koza cela &quot;..Tie polia kam chodime su tesne za obcou, potom su neviem ci &quot;vetrolamy&quot; alebo to mozem nazvat les, kde je vidno posedy, ale je to velmi daleko, tam vobec nechodim a ani by som si netrufla. Samozrejme chapem aj vas postoj, preto sa snazim vyhnut zbytocnym konfliktom, a chcem aby sa bezpecne vybehali. Musim povedat, ze za cely cas co chodime teraz v lete na pole, sme stretli len zajace, a dedinske macky striehnuce na mysi. Srny som videla dvakrat velmi daleko vzadu pri lese. Ked vidim zdialky zajaca, sucky si radsej chytim aby ich nelakalo za nimi, dam si ich na voditko. Ked sa obcas stane ze zajko vyskoci spoza bucka a nestihnem zareagovat, lebo je to nahle, tak ich odvolam, spravim obluk a su spat. Nestava sa to ale kazdy den, tak tam asi zveri nie je vobec. Inych psov sme este nikdy nestretli, psickari tam zrejme vobec nechodia, viete to je dedina kde chov psov = v koterci alebo na retazi a nikto psov nevenci, sme tam snad jedini tak mozno preto si ma vsimaju. Ina moznost je len cez obec cez cestu a tam vzdy rozstekame celu dedinu inak moznosti okrem pola su nulove.
<br/>Chcem sa teraz prakticky spytat, kedy su obdobia, ked sa treba uplne vyhnut aj takemuto polu za obcou, je to len jar co je najkritickejsia? Ja by som to riesila asi tak ze by som ich mala na jar voditku aspon nech sa vynuchaju ked uz neprebehnu. Ako je to s jednotlivymi rocnymi obdobiami? V kazdom pripade ak este raz polovnikov stretnem tak sa s nimi radsej porozpravam, vtedy ma to zaskocilo a bola som ticho a cupitala prec. Vedeli by mi aj na obecnom urade povedat kde je revir a kde nie? Dalsia otazka je ze pokial by som mala psov VZDY na voditku je to v reviri ok? Mozem sa tam prechadzat aj v lese? Ci treba aj nahubok? Dakujem za odpovede, dufam, ze som tu nikoho nezvihla zo stolicky resp. posedu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8941 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Na OÚ ťa možno budú považovať za &quot;marťana&quot;, ale keď tam budeš, popýtaj sa na predsedu alebo hospodára miestneho poľovníckeho združenia a povyzvedaj akých majú psov. S nimi hoď rozumnú i keď možno z tvojej strany laickú reč. Na dedine sa &quot;najrozumnejšie&quot; reči vedú po západe slnka v miestnej krčme. Možno by bolo najlepšie začať zbierať základné info o miestnych poľovníkoch a ich psoch práve tam 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8942 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Andyka, keď si prečítaš túto tému od samého začiatku, nájdeš tam odpovede na mnohé Tvoje otázky.
<br/>Naša legislatíva obmedzuje voľný pohyb psov (až na určité výnimky) v revíroch (poľovný zákon), v lesoch (lesný zákon) alebo v chránených územiach (zákon o ochrane prírody).
<br/>Najlepšie riešenie je, keď si pokecáš s miestnymi poľovníkmi. Aspoň spoznáš, čo od nich môžeš očakávať. Normálni poľovníci Ti určite radi vysvetlia v ktorej časti chotára sa môžeš pohybovať so psami tak, aby si nerušila zver.
<br/>Tvoja snaha predchádzať problémom je obdivuhodná. Keby každý majiteľ psa takto postupoval, predišlo by sa mnohým zbytočným konfliktom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8951 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovnici verzus Psickari
Pokiaľ máš pod pojmom za obcou na mysli 200-300m tak je to iná vec. Ja som mal trocha širší záber, jednoducho sme sa nepochopili.;) Väčšina psov je neovladateľná už pri vzdialenosti 50-100m aj keď na ne majiteľ vidí, ale to tu už bolo viac krát preberané. Ešte mi prosím ťa vysvetli, ako mám na cvičáku cvičiť sliedenie. Nejde pri tom náhodou o to aby pes prišiel do kontaktu (čuchového a vizuálneho) zo zverou?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8952 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Kurt: Ešte mi prosím ťa vysvetli, ako mám na cvičáku cvičiť sliedenie.
<br/>Dovolím si tvrdiť, že rozumné a kontrolované sliedenie v odobí po žatve prispieva k zvyšovaniu kondičky drobnej zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8953 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Kurt, ja som mal na mysli nepoľovných psíkov prípadne poľovné plemená psíkov, ktoré ale nie sú používané v poľovnej praxi, resp. ich majiteľ ich nepripravuje na skúšky poľovnej upotrebiteľnosti. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8954 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Dohodnúť sa s ľuďmi všeobecne je veľmi náročné. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že som v poľovnom združení, ktoré má 39 členov. A náš hospodár mi pripomenul neraz, že môžem byť rád, že môžem cvičiť môjho psíka v revíri. Takže tåci sú všade - a to som radový člen PZ. Tak si vyberte:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8975 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovnici verzus Psickari
Samozrejme je to zase o ľuďoch. Aj nepoľovné plemeno môže mať niekto dokonale zvládnuté a na druhej strane dajme tomu stavač v rukách niekoho kto ho chce len vybehať :( Bohužiaľ zrážka s blbcom hrozí vždy a nakoniec si to najľahšie môže odniesť ten čo za nič nemôže - pes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8976 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
súhlas;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 146 návštevníkov a žiadni členovia on-line