Polovnici verzus Psickari

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11745 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
napr. ochranárov ovešaných optikou, ale museli by sa vedieť slušne správať 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11746 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
Ale zase zoberme to tak, kam maju ty chudaci "psickari" so psami chodit. Na sidlisku ich nechcu lebo tam su male deti a psi su nebespecne. V reviri ich nechcu lebo tam plasia zver, zamerne nehovorim o lese lebo revir je aj luka, pole, a oko Bratislavy vsetko kam oko dovidi, aj napriklad taka hradza. Tak kam s tym psom. vencenie na spagate je fajn ale max do velkosti nejakej "civavy", velky pes potrebuje pohyb a co s nim? Tu sa ziada trosku tolerancie z oboch stran. Psickari musia byt ohladuplny a ti, ktori ich krotia "polovnici" by im mali slusne vysvetlit kedy a kde sa moze ich kamarat vybehat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11747 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Úplne s Tebou súhlasím;), len keby to tak fungovalo aj v skutočnosti, to by bola pohoda.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11748 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Sibo, pravda je však aj taká, že na toto by mali myslieť v prvom rade mestskí radní páni a vytvárať podmienky aj pre túto nemalú časť svojich voličov. Ono veľa ľudí hlavne z veľkých miest má vsugerované, že čo nie je aspoň 5 ceduliami a 3 jazyčne zakázané, tak je dovolené a tak sa často správajú podľa známeho porekadla: podaj čertovi prst a odrapí ti celú ruku (aj s ramenom)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11749 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Sibo ja ako polovnik chodim aj do cudzich revirov ako turista a psov ma zo sebou . Hlavne durica co mam nikdy nie je na volno . A to z viacerych dovodov . A nejeden psickar mi vravel ze kde si ma psa vybehat . ja im vravim ze si psa uchodim tak ze bude 2 dni spat . a ver tomu ze sa to da . takze mi nikto nenahovori ze pes musi lietat na volno . Nic nepoviem ked budu tie psy cvicene a ovladatelne lenze to polovica psickarov nema.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11751 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Dušan, prídi do Malých Karpát na stáž a vyskúšaš si to slušné správanie na vlastnej koži. 8o
<br/>Nedávno som slušne varoval dve nóbl dámy hľadajúce huby (aspoň sa tak tvárili) aby neliezli do tej mladiny povyše nás, lebo sú tam zaľahnuté diviaky. Len mi odvrkli aby som sa staral o seba, že podľa našej ústavy môžu chodiť po lese kade oni chcú. A ešte som zachytil poznámku: &quot;Debil poľovník, najradšej by všetkým zakázal chodiť do lesa&quot;.
<br/>O desať minút na to som len počul veľký dupot a ženské jačanie.:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11752 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
Je to tak, ze ten co ma psa musi rozmyslat ako sa spravat. Ale na druhej strane aj ten co nosi zbran by mal vediet, ze aj ked je vo svojom reviry tak nie je najlepsi a najmudrejsi a arogantnym spravanim alebo nebodaj strelbov sa sice da riesit cokolvek ale nie je to hodne slusneho cloveka, ktory by mal byt prikladom inym. A to podla mna polovnik ma byt a nie len vo vstahu k prirode. A to hovorim ako polovnik, napr. ja by som polovneho psa nezastrelil a aj ineho by som velmi vahal a dvakrat by som meral ako by som strelil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11756 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Jozef, pekne a vtipne si to tu spestril, škod, že u nás nemáme mamuty alebo niečo podobné čo by mohlo zabrať na offrouďákov. V nedeľu podvečer sa mi ich pri návrate z doliny, vyhrnulo z bočnej dolinky aspoň 10 kusov (offrouďákov) s umne pozatieranými e.č. Predstav si, že sa takéto čosi prihodí poľovnej stráži, ktorá potom &quot;pristihne&quot; niekoho ako Siba s daxlíkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11767 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
Ešte si mal za nimi zakrochkať!:D:D:D:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12257 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému Polovnici verzus Psickari
chova tu niekto kopovy?co si o nich myslite?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12259 od vik
Odpoveď od vik na tému Polovnici verzus Psickari
Prečítaj si od začiatku rubriku &quot;všetko o poľovných psoch&quot; a &quot;slovenský kopov&quot; na strane 3 tohto fóra...Zopár názorov tam nájdeš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12278 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému Polovnici verzus Psickari
dakujem pekne.a ten pes rozbity diviakmi je v poriadku?aky stary bol ked ho rozbili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12279 od vik
Odpoveď od vik na tému Polovnici verzus Psickari
Ahoj, ten pes, Ikar, nemal ani rok keď mu diviak ukázal, čo dokáže so svojimi zubami...Vyšiel z toho relatívne dobre a skoro sa uzdravil...A čo je dôležité, ta zlá skúsenosť nezanechala na ňom žiadne stopy...Koncom augusta mu minul rok a robí mi zatiaľ iba radosť...Takže som zatiaľ maximálne spokojný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12281 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
dneska prechadzka revirom, pozret zasypce, drobnu, pripadne skodnu, na roli srnky, tak som pookrial, rozpravam sa s kamaratom, pozerame na rolu a zrazu od chrbta poza rad stromov lemujucich kanal, tri srny v plnom behu a za nimi obrovsky rigback, v s obaja sme buchli po nom 3,5, zasekol sa a podho k majitelovi, nasraty letim a koho nevidim, vsak ho poznam, trochu som vypustil paru, a vysvetlujem mu, ze pes navolno, v reviri, stvuci zver, ze to on prvy raz, ze normalne len zajace, tak som mu to v klude zhrnul, poucil a ze druhy raz moze byt aj posledny, keby sme mali 6,2 alebo slugy, tak je zakrmene a krasny pes vo vacnych loviskach.
<br/>
<br/>ty ludia nie a nie pochopit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12282 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
to se uvás střílí po loveckých psech to se nedivím že se jich tolik stratí při lovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12284 od papo
Odpoveď od papo na tému Polovnici verzus Psickari
Ako je to uvás, Leon? Hhádžete po psoch suchú salámu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12285 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
Leon rodezsky rigback nie je lovecky pes, to ze ho pouzivali na lov v afrike neznamena, ze je lovecky, na sibiri pouzivaju niektori lovci aziatov a ich krizencov na lov velkych seliem, je preto aziat lovecky pes, dalej nie je v zozname polovne upotrbitelnych psov, ani nie je zaradeny do niektorej zo skupiny loveckych psov, srncia sa nesmie durit, na durenie sa u nas nesmu pouzivat psy nad 50cm v kohutiku, durice su tiez povodne lovecke psy, a co chrty, budeme tolerovat stvanie zvery, kto zaplati za strhnutu alebo ustvatu zver, pes ide do tepla, nazrat sa, ta srna niekde spotena, unavena, v strese si lahne, a v lepsom pripade sa pojde past na oziminy,
<br/>
<br/>nikto u nas nestriela po stavacoch, jazvecikoch, duricoch, farbiaroch, terrieroch
<br/>
<br/>ps za psa si je zodpovedny kazdy majitel, pes ma byt riadne oznaceny, a psy sa mozu pustat na volno len na plochach tomu vyhradenych, ak si niekto chodi vencit kam sa mu zachce, psa ma neovladatelneho, a ten stve zver, musi niest nasledky, zakon to popisuje presne.
<br/> urob si vylet do napr. rakuska a pusti loveckeho rigbacka stvat zver, len ta upozornujem zober si pred tym uver a lopatu.
<br/>
<br/>ak sa nemylim, ak majitelov pes strhne zver, mal by to okamzite nahlasit a uhradit skodu danemu zdruzeniu, ak nie, alebo je prichyteny lesnou strazou, je okamzite volana policia, je to tresny cin pytliactva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12286 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
oprava nie DURICE ale SPICE

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12287 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
a co argentinska doga, ta je povodne vyslachtena ako lovecky pes, nakupme teda stence, vychovajme a podme lovit, vsak svorka si poradi zo vsetkym co u nas zije, nafasuje este vesty na ochranu a ide sa.
<br/>
<br/>LEON prepac ale ta tvoja ustipacna poznamka ma vytocila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12289 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Polovnici verzus Psickari
když nevíš že ridgeback může skládat barvářský zkoušky honičů protože je zařazen do skupiny FCI VI což jsou honiči barváři a argentýnská doga je ve skupině II to jsou molosove tak má u zkoušek smůlu tak tvé příspěvky nechám bez komentáře.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.213 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 351 návštevníkov a žiadni členovia on-line