Polovnici verzus Psickari

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11720 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Mňa by zaujímal výklad pojmu "voľne behať".
<br/>Znamená to, že keď má niekto psa napr. na 50m šnúre, tak je na vodítku alebo voľne behá?8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11721 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
otazka by potom asi stala ci by som mu nieco chcel dokazovat. Je jasne ze ak clovek natrafi na idiota tak si nepomoze. V takomto pripade dufam ze by snad normalny clovek nestrielal na psa pobehujuceho 20 m okolo mna, aj ked nikdy nevies. Samozrejme ine je to v lese kde na teba znenazdajky vybehne pes a siroko daleko nikoho, to uz je hlupost majitela psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11722 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
podla mna su v tomto zakone take diery ze si to kazdy vysvetluje tak ako mu to vyhovuje ci uz ide o horliveho polovnika alebo nevychovaneho psickara . a najviac ma nasieraju nasi ludia ( polovnici ) co odvalia polovneho psa zabehnuteho v reviri . Ine je ked sa vam tam prehana vlciak alebo kadejaky krizenec . Ale ked vam niekto odstreli stavaca alebo kopova tak na takom by som pusku dolamal .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11723 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Sibo tak presne pred 2r sa stal pripad ked polovnik strelil psa majitelovi na voditku . aspon tak to bolo prezentovane v TV . ten dotycny polovnik sa tusim ani nebranil popret ze to tak bolo . bolo vidno ze dotycny pan nafasoval riadnu bitku kym prisli policajti a TV . a este jedna vec - pan polovnik triezvy nebol na 100% .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11725 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Keď niekomu v takomto prípade rozbiješ hubu, tak je blbosť čakať na TV a policajtov. Tí ťa rovno môžu obviniť z ublíženia na zdraví.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11726 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Jozef nie je to celkom tak . sice sa to stalo pri inej prilezitosti ale policajti dotycnemu este aj prilozili ;) nebol to tento konkretny priklad a ani sa nejednalo o zastrelenie psa . ale nemenovany ujo dostal na drzku 2x:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11727 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
Voľné behať znamená nemať psa na vodítku. S tou 50 m šnúrou máš teoreticky pravdu, ale ukáž mi človeka, ktorý si dá psa na 50 m vodítko a pôjde s ním ho hory pomedzi stromy. Zažil som dohľadávky, kde robil problém (omotávanie a zasekávanie) už 6 m farbiarsky remeň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11728 od eso
Odpoveď od eso na tému Polovnici verzus Psickari
Jovic, voľne behať pre účel uvedeného zákona sa inak ako bez vodítka nedá vysvetliť. Za slovíčka sa v prípadných súdnych dohrách chytajú v USA, nie u nás. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11729 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
Otec je tiež poľovná stráž a pár krát sa nám stalo, že sme stretli človeka s pusteným psom v revíri, vždy sme to riešili slušným napomenutím a pripomienkou, že ak sa ten pes vzdiali môže spáchať škody na zveri alebo ho nejaký chytrák odpráskne. Zatiaľ to vždy pomohlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11730 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Videl som to raz. Nejaká ženská si vykračovala stredom veľkého poľa (po žatve). A čokla mala na nejakej šnúre poriadne dlhej. Sledoval som ju z diaľky v ďalekohľade. Tá baba asi prišla na to ako vybabrať so zákonom. 8o:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11732 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
To hej, ale treba si uvedomiť, že pole po žatve a les je veeeeeľkýýýýýýýýý rozdiel. Ale ináč fakt, vymyslela to dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11735 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
lupto, to je presne to co som pisal. Mne sa to stalo tiez po precode pola, potom som musel prejst niekolko metrov po ceste, ziaden les ani podobne.
<br/>
<br/>Co sa tyka toho odstrelu polovnych psov, takemu polovnikovy by som asi nieco vysvetlil a potom navrhol preskusanie nech sa nauci rozoznavat psy. Stretol som sa s pripadom kedy sa dotycny vyhovaral, ze nevedel rozoznat aky to je pes. Neviem ale ak niekto nerozozna daxla od vlciaka tak potom :D
<br/>
<br/>Jovic: ta pani mala rozum, ale zaujimalo by ma ako by to bolo keby toho psa niekto zastrelil a argumentoval by tym ze nevidel voditko (spagat) lebo lezal na zemy medzi pokosenou kukuricou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11736 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Ako si v danom zákone vysvetľujete formuláciu: pri výcviku vzdialia z vplyvu svojho vedúceho len prechodne ? Môže alebo nemôže do toho spadať prechádzka s 3 ročným šteňaťom, ktorého navykajú na revír? Ako má Sibo naučiť svojho daxlíka, aby sa od neho vzďaľoval, len na vzdialenosť, ktorú mu on dovolí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11738 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
pardon, 3-mesačným

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11739 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
To by zaujimalo aj mňa, ale neviem či by si nejaký normálny poľovník trúfol strieľať na psa na otvorenom poli, v ktorého blízkosti sa nachádza človek. Ja by som to určite neriskoval. Ale ak by došlo k tomu, čo si opísal ako teoretickú situáciu, tak potom by to naozaj zaujímavý súdny proces. Túlavé a pytliačiace psy sa musia stieľať na sto percent, v tom sme, dúfam, všetci za jedno, ale je nutné sa presvedčiť či v blízkosti nieje človek, ovšem ak na to je čas. Také praktiky, že niekto vidí psa a človeka od neho vzdialeného napr. 50 m a psa bez váhania odstrelí sú trochu prehnané a ľahkomyseľné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11740 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Polovnici verzus Psickari
Formuláciu si vesvetľujem tak, že napr: učíš psa prácu na farbe a necháš ho dohľadávať navoľno - bez remeňa - a psík je rýchlejší ako Ty a odbehne Ti za zákrutu, terénnu vlnu, do húštiny a podobne. Alebo ho účíš tzv. odloženie a ideš sa mu skryť na určitý čas. Poprípade ma ešte napadá donášanie zhasnutej zveri, kedy Ti môže odbehnúť tak, že ho určitý čas nevidíš. Jednoducho je to chvíľa kedy svojho psa nevidíš. Tak je to podľa mňa, ak má niekto iný názor rád si ho prečitám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11741 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnici verzus Psickari
Pani, slovo prechodne nie je potrebné vobec riesit. Polovník, ktorý v revíri zastrelí psa poľovného plemena, si nezaslúzi nic iné len odobrat poľ. lístok, zbrane. Psou povinnosťou každého poľovníka je ak vidí pobiehať psa poľovného plemena zobrať ho domov a zacat patrať po majiteľovi. Je uplne bezné, ze sa pri polovačke nejaký ten pes zabehne, hlavne ak je náruživý. To ešte neznamená, že musí byť strelený ako škodná.
<br/>Strielanie psov nie je ziaden sport, ako to berú niektorí polovníci baziaci po rane, ale treba pohnut aj rozumom nad tým, ci ten chudak pes len bezcielne zbludilo pobehuje a bude rad, ked konecne niekde bude umiestnený, hoc aj v útulku alebo je to zjavne stratený prípad, ktorý je v revíri len koli jedinej veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11742 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Polovnici verzus Psickari
michal suhlasim s tebou, aj tento vikend som bol na spolocne polovacke, vlastne to boli medzinarodne skusky duricov a dvom psovodom zabehli pocas nahanky psy, no nasli svinu a hnali ju az kym sme ich stratili z dosluchu. po skonceni kola sa sice vratili ale az asi po hodine. majitelia boli nestastny a kedze neboli miestny tak sa im mohlo stat ze to bude komplikovane. No neviem ako by sa tvarili vsetci ucastnici keby niekto (nezucastneny tiezpolovnik) o dva km tie psy zastrelil lebo polovali na diviaka.
<br/>
<br/>Je to tazke ale podla mna je tiez velmi na povazenie ked niekto zastreli polovneho psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11743 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Lubto, by si sa čudoval, koľko takých prípadov sa stáva.
<br/>Rozumní psíčkari sú ale dnes už opatrnejší. Nedávno sa mi stalo v M. Karpatoch:
<br/>Stál som na okraji lesnej cesty a čumel som na oblohu, kde krúžil orol. Asi 50 m predomňou sa objavil chlap so ženou a okolo nich pobehoval vlčiak a nejaký malý orech. Keď si ma pochvíli všimli, vrhli sa bleskovo ku psom, vlčiak skončil na krátkom vodítku a čokel v náručí. Bol som v zelenom, ovešaný popruhmi s optikou a asi ma považovali za jágra.;)
<br/>Možno by stačilo rozmiestniť po lese zelené figuríny a hneď by bol poriadok medzi psíčkarmi.:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11744 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnici verzus Psickari
sme mali tak jednu spoločnú polovačku a končili s tým, že máme plus 1 kopova. Zavolalo sa k susedom, ktorý mali spoločnú tiez, pes im nechýbal, tak ho vzal domov jeden polovník. O dva dni majitel dobehol, a cuduj sa svete bol od susedov:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 128 návštevníkov a žiadni členovia on-line