Zimný lov líšok

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11459 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ty sa tu nerehoc a vrtaj mi tie komory ... lisky mi behaju popod posed a ja im len mavam ... :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11460 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ja som toho roku strielal na lisku malorazkou 3 krat ... vsetky dostali a vsetky utiekli, nesiel som ich hladat takze neviem ci zhasli ... A vsetko blizsie ako 50 metrov ... nepokladam sa za zleho strelca a mal som dost casu. Ale strielat maluchom na 120 metrov ... Ale mozno sa aj to da ked clovek odhadne balistiku a streli hore. Neviem ... neskusal som

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11462 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
Ani ja nestrielam s malorazkou na 120m,ale vtedy sa zadarilo.No a puskohlad mam
<br/>zastreleny na 50m,tak podla bal.tabuliek stacilo zdvihnut asi 5cm.nad chrbat lisky.
<br/>A energiu skus na tu vzdial. odskusat ,budes milo prekvapeny.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11464 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
asi to vyskusam. Zatial som strielal len na zhruba 70 m a to len na macku - padla. Lisky som strelil na takych 15 - 40 m. No oskusam nastrelit pusku na 70-80m a potom sa uvidi. Uz sa tesim.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11466 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
ale radsej to s tou vzd.neprehanaj aby si potom nebol sklamany...(nie vsetci sme carostrelci,ani ja nie)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11467 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
za pokus to stoji. radsej ale &quot;stojim na zemi&quot; a nemam o sebe az taku ostrostrelecku mienku aby som strielal. Preto ostanem pri strelbe do tych 70 m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11471 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
Ked som svojho času na strelnici experimentoval s rôznymi malorážkovcami /t.j. nábojmi/, tak som ich skúšal aj na 100-110metrov.. S presnosťou to bolo už horšie, ale čo sa energie týka - bežne mi to prestreľovalo 3-4cm hrubú dubovú dosku. Stingery, Minimagy a ruské Vostoky aj 5cm hrubú. Toho by som sa nebál. A pokles strely oproti nastreleniu na 50m bol nie veľký, stačilo by - povedzme na líšku v zimnej srsti, mieriť na jej horný okraj chrbta, alebo ešte 1-2cm nad.. Ale ten rozptyl ma odradil to vôbec na živej zveri ´skúšať´.. A ešte jedno zistenie - po prvej, tvrdšej prekážke sa olovené strely doslova rozprskávajú, takže keď to trafí lebku - z mozgu je kašička, ale keď lakťový kåb na prednom behu, tak na 90% dlhé trápenie zveri. Kto neverí, nech to vyskúša zblízka i z diaľky napr. na škridlách postavených za sebou vzdialených cca 5-10cm, alebo na okrúhlych dutých armatúrach.. Zadná stena, alebo druhá škridla bude olovom iba ´omietnutá´.. Momentálne zo svojich skúseností toľko..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11480 od jand
Odpoveď od jand na tému Zimný lov líšok
Zdravim vás.a osobne som sa tiež v minulosti venoval lovu líšok .Podľa mňa je to pekná polovačka.Strielal som vždy ,až na dva kusy na návnade.používal som Kozlicu ZH v kal.16/16 s namontovaným puškohladom.Broky som používal 4 mm a 4,5 mm.strielal som na tých 15-40m.Jadna padla po rane na vzdialenosť 70 krokov.Niečo aj odišlo ale to vtedy ked som sa unáhlil.Na postriežku som chodil večer 17hod do 22 hod.Najlepšie išli okolo 19.30.6elám všetkým ktorý sa tejto polovačke venujú Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11490 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
Moja rec,moja rec..,v podstate to sedi aj u mna do bodky !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11499 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Zimný lov líšok
Mne sa na lov lisok najlepsie osvedcil gulobrok ZH kal. 5,6x52R/16. Je to dobra kombinacia a liska od 0 do 150 metrov nema sancu. Este k stingerom, moje skusenosti su skor negativne, testoval som to na strelnici a vysledok bol prilis velky rozptyl (aj 15 cm). Dalsia vec, ktoru si malokto uvedomuje, je, ze stinger ma oproti klasike dlhsiu nabojnicu cca o 2 mm. Problem je v tom, ze nabojova komora je mensia a teda nabojnica je zasunuta az do hlavne. Mozno aj to bol dovod velkeho rozptylu, neviem, ale co je podstatne, videl som zbran po pravidelnom a castom pouzivani stingerov a hlaven bola poskodena tymi dlhsimi nabojnicami. Pri par vystreloch to zrejme nehra velku rolu, ale castym pouzivanim stinger poskodzuje hlaven.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11502 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
pytliak serus,
<br/>
<br/>pocuj,
<br/>ako vyzerala liska po rane z 5,6x52R ? chcem casom dokupit na kozlicu gulobrok. hlaven a neviem sa rozhodnut nad kalibrom....ja totiz strielam lisky vacsinou gulou a pri 7x64 je to dost loteria co sa tyka poskodenia....
<br/>dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11510 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Zimný lov líšok
S tymto kalibrom som strelil 2 lisky, jedna mala iba dve dierky a druha, zasiahnuta kost, bola vystrelova diera dost velka, to bolo na spolocnej na diviaky. Jeden kamarat si kupil takyto gulobrok prave kvoli liskam, ale nakoniec som mu predal mojho .22Hornet-a (do dnes to lutujem) a od vtedy nepouziva nic ine na lisky. Este som strielal na lisku so ZH 7x57R/16 a gula lisku vyvrhla. Nakoniec som vsetky gulobroky predal a zostal som pri brokovnici. A dalsie dve lisky s .223 rem asi na 150 m, obe boli zasiahnute a obe sme nenasli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11511 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
no paradicka,
<br/>opat mam v hlave otazniky....keby tie celoplastedo 7x64 aspon vyrabal v trosku vacsaj gramazi....blbo sa striela s dvomi druhmi striel :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11517 od miros
Odpoveď od miros na tému Zimný lov líšok
Pouzival som malorazku a nebolo to ono do 50 metrou to bolo v pohode ale dalej to nebolo ono na jar som kupil hornet do vcerajska 7 kuskou lisok najdalej 140m a ziaden problem po ranach na komoru ostavaju na mieste kozusina nie je poskodena pri nakupe som dostal 100 ks streliva PP a na pocudovanie je to presne pri nastrele na 130m 7ran priemer kruhu 2,8 cm zatial spokojnost uz sa tesim na sezonu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11518 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému Zimný lov líšok
Bezne sa pri sportovej strelbe striela az na 150m,ovsem je pravda,ze nie so STINGERMI.Z mojej skusenosti-myslim si,ze stingeri dost ovplyvnuje bocny vietor kvoli dutinke.Pri poslednom nastrelovani na 80m som mal rozptyl(stranovy)asi 10cm(fukal dost silny vietor),ale vyska bola u vsetkych zasahoch+,-1cm(5 ran).Osobne som pocul vela negativneho na rozptyl,cas ukaze.Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11544 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Zimný lov líšok
vobec nebud smutny ved aj do .22 Savage su celoplastove strely takze kludne mozes brat ZH s 5,6x52R

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11545 od miso
Odpoveď od miso na tému Zimný lov líšok
Skúšal niekto z Vás na škodnú malorážkové náboje Lapua s označením Scoremax? Už dlhšie o nich viem, ale veľmi málo ľudí má s nimi nejaké skúsenosti. Sú v kalibri .22LR, ale majú neuveriteľnú váhu 3,1g-čo je skoro taká váha ako pri .222Rem!!! Zaujíma ma hlavne ranivosť na zveri, rozptyl v rôznych vzdialenostiach a hlavne praktické skúsenosti. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11547 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Zimný lov líšok
Scoremax nie su nahodou sportove laborovane na spotrovu strelbu na 50 metrov? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11550 od miso
Odpoveď od miso na tému Zimný lov líšok
vieš čo, naozaj neviem, pýtam sa len kvôli tomu, že na nejakom fóre ich niekto odporučoval na škodnú...ináč o týchto nábojoch nemám ani šajn....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11551 od miso
Odpoveď od miso na tému Zimný lov líšok
vieš čo, naozaj neviem, pýtam sa len kvôli tomu, že na nejakom fóre ich niekto odporučoval na škodnú...ináč o týchto nábojoch nemám ani šajn....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 815 návštevníkov a žiadni členovia on-line