Zimný lov líšok

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4728 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
sevas, vzdy idem s kamosom, posledne som chodil do velkeho grobu ke kamosovi do reviru, inac k ujovi do borinky alebo do race, ale stale h.... len par tulavych pytliaciacich ciciek si to odnieslo, neskocime niekedy po robote k Vam do reviru, akela potrebuje zabavu, nemas nie co iste, kde by sme vybehli, brkni mi na mobil, bo tvoje cislo nemam. ako sa ti pacia moje fotky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4743 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Zimný lov líšok
no vcera kamarat strelil lisku ,PEKNU LISKU. a potesilo ma to este viac lebo som bol pritom :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4846 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
sevas vladenko , vzdy idem s kamosom, posledne som chodil do velkeho grobu ke kamosovi do reviru, inac k ujovi do borinky alebo do race, ale stale h.... len par tulavych pytliaciacich ciciek si to odnieslo, neskocime niekedy po robote k Vam do reviru, akela potrebuje zabavu, nemas nie co iste, kde by sme vybehli, brkni mi na mobil, bo tvoje cislo nemam. ako sa ti pacia moje fotky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4898 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Dnes som sice nelovil ale mam v kufri pekneho lisiaka ... nasiel som ho zrazeneho pri ceste rano ... vsetkym pekny den

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4931 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
vlado pocuj nemozes mi napisat na mail, chcem kupit terenak a chcel by som par rad a opytat sa na lisky? napis mi na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo ma prezvon teraz a ja ti brnknem, cislo mas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4963 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimný lov líšok
Viem že si štepený-no priateľ takto schytal besnotu.
<br/> -dalši kamoš strieborného lišiaka,lepku.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4965 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Si ma potesil ... chytal som ho holou rukou lebo som nemal rukavice ...;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4993 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Tibo, ako mohol vakcinovaný schytať besnotu? To teda dostal besnotu a zomrel, alebo ako na to prišli že ma besnotu. Vaľmi by ma to zauijímalo, lebo ja sa nechávam pravidelne očkovať proti besnote už 5 rokov a imunológ mi tvrdil, že aj keby som líšku aportoval v zuboch tak môžem byť kľudný. V prípade počas dvojročného očkovacieho cyklu(aspoň u mňa) keby som sa pri draní besnej líšky hlboko porezal, alebo by ma pokúsalo besné zviera, tak by som dostal jednu posilňujúcu dávku a to je všetko. Tak preto sa pýtam na podrobnosti... Zdravým vás

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4997 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimný lov líšok
Musím inak-nevakcínovaný polovník našiel pri ceste lišiaka,manipuloval ním bez ochranných prostriedkov ,odral ho.Nadruhý den hodil lentak z recesie lišiaka na veterinu.
<br/>Kedže lišiak bol besný,policajti ho vyhľadali a zaviedli na štepenie,vtedy to bolo myslím
<br/>21xdo brucha,teraz neviem ako sa štepí.Mal besnotu alebo nemal ???
<br/>Líška a domáca mačka sú najväčšími roznášačmi parazitálnych chorôb-prašivina,pásomnica, hlísty,škrkavky,trichynel.Pri vniknutí do oka môže človek oslepnúť.
<br/>Nie som doktor,ale je viac dôvodov prečo sa treba chrániť.
<br/>Možno stačí 5min.vmydlovej vode,dobre sa poumývať,a možno nepomôže ani štepenie!?
<br/>Ďalší známy sa odmlčal na 30 dní--zobral čerstvo zrazeného zajaca pri ceste,ruky mal
<br/>doškriabané + zajačia krv--diagnóza-Tularémia(opuchnuté uzliny)
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #4999 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zimný lov líšok
Tak ešte jeden optimistický prípad: Dvaja moji kamaráti strelili srnu. Zdala sa im vychudnutá - mysleli že vekom, tak jej pozerali zuby. Akosi sa im nezdala, poslali hlavu na rozbor a bola besná - mesiac na izolačke a injekcie do dutiny brušnej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5006 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Nechcete uz prestat s tymi &quot;veselymi&quot; prihodami???? ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5011 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zimný lov líšok
Johny neboj zla burina nevyhynie ha ha ha :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5012 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Tibo: Tak uz som to pochopil. A ešte niečo. Ak dôjde do styku nevakcinovaný človek s besným zvieraťom, tak mu hrozí nakazenie besnotou. Ale nemôžme tu hovoriť o tom že je už nakazený. Výrus besnoty je prenosný len v štádiu ak už je rozvinutý do choroby. A ak si po styku s takým to zvieraťom vakcinovaný tak už výrus neprepukne. To znamená, že musíš dostať vakcínu v inkubačnej dobe choroby. Ak by už výrus prepukol do rozvinutej choroby,a jej nejakej formy, tak potom ti už žiadna vakcína nepomôže a ty na 99 percent zomrieš. Nedávno bol prípad v amerike, kde prvý krát v živote na svete zachránili nejakú ženu u ktorej už besnota prepukla. Lenže vírus napadá centrálnu nervovú sústavu, a tak aj keď ju zachránily, tak určite ostane duševne postihnutá. Takže Johny, žiadny strach. Preto ludia musia byť po kontakte ihneď vakcinovaný aby sa zabránilo prepuknutiu choroby . Opakujem ak sa raz prejavia na človeku príznaky besnoty, tak potom mu uiž nepomôže ani svätá voda. Minulý rok pri draní líšky, sa mi stalo, že mi odletel kúsok tuku s krvou do otvorených úst. Vyplul som to , išiel som si vypláchnuť ústa. Na druhý deň som volal na imunologickú ambulanciu, kde mi povedal doktor, to čo som tu už spomínal, že ak by bola už líška zjavne s príznakmi besnoty, a ja by som bol dokúsaný, alebo sa hlboko porezal, tak by som dostal posilňujúcu jednu vakcínu.V ten rok som bol v pravidelnom cykle očkovaný, a to sa stalo asi o dva týždne tak som tam ani nemusel ísť. Takže Johny buď v pohode, tibo má pravdu, že nechytať s holou rukou! Ak nieje nič druhé aspoň nejaký papier, alebo sáčok atď. Dnes sú vakcíny maličké ako keď si pichá cukrovkár inzulín. Dávajú sa do pleca a je to ako štipnutie komárom. Uplná pohoda. Ešte raz na zúžila vás apelujem. Chlapci dajte sa preventívne očkovať proti besnote.Hlavne tí čo sa lovom líšok zaoberáte Stojí to za kľudný spánok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5015 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Áno lepšie sa dýcha s tou vakcínou v tele a ak budete mať šťastie ako ja a lekár vám napíše že vás pohrýzol pes, vyjde vás to na 220,. Sk. Vlado ja pri draní používam lekársku rúšku alebo kuklu, ani nie pre to aby mi nič nespadlo do úst, ale stále som kýchal ako pako, lebo zo srsti lietajú chåpky a šteklili ma v nose ....:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5030 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zimný lov líšok
Mám kamaráta poľovníka čo má fóbiu z injekcií - akýchkoľvek. Tomu môžeš vysvetľovať, že je to malá a tenučká ihla ako keď ťa uštipne komár. Už len pri slove IHLA ide okamžite do kolien. Takže radšej škodnú ani nestrieľa. Pre istotu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5167 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zimný lov líšok
V odbornej literatúre sa uvádza, že hmotnosť dospelej líšky sa pohybuje v rozmedzí od 6 do 9 kg. Niektoré jedince však môžu dorastať až do hmotnosti 14 kg. Mne (na Liptove) sa podarilo streliť najťažšieho lišiaka o hmotnosti 6,75kg. Ako je to u vás?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5243 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Zimný lov líšok
kamarat zase strelil lisku ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5590 od waldemar
Odpoveď od waldemar na tému Zimný lov líšok
...v oktobri som strelil lisiaka vaziaceho 10 kg + - nejake to deka..polujem v okrese LV...mozno to bol ten co ma kvoli nemu otravovala suseda ze jej kradne sliepky :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5647 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zimný lov líšok
Pekný kúsok a čo trofej lebky? Akú mala bodovú hodnotu? Dúfam že to bola nejaká medajla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5805 od waldemar
Odpoveď od waldemar na tému Zimný lov líšok
vies ze som sa nad tym ani nejak nezamyslal, az teraz ako to spominas...hmm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.292 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 115 návštevníkov a žiadni členovia on-line