Zimný lov líšok

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56623 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zimný lov líšok
Subsonic-y nie, ale akékoľvek strelivo som nabil do LR a dostala komorovú ranu odniesla cca 20-25m. Minulý rok som mal možnosť oskúšať 22WMR a to je žúžo, líšky padajú ako gate, dokonca som strelil na rebrá, a tá sa len poprehadzovala na mieste a zostala tam. Už nech je sniežik, na dvore je už pripravene zakrmovacie miestečko :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56624 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
No subsonic sa mi dosť počas roka osvedčil na mačky do 50 m, sa mi zdá že padali lepšie ako pri štandardných strelách , ale na líšku som ich ešte neskúsil, preto sa pýtam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56625 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
Inak musím potvrdiť Akelove slová, líšok je na juh od NR tohto roku požehnane, no snáď aj výrady (myslím líšok) budú tomu odpovedať, guľu určite nešanujem ani tú najdrahšiu ...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56636 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Zimný lov líšok
S tými dravcami je to u nás rovnako. Hlavne myšiakov a operencov, to sú neskutočné množstvá. Líšok akosi pomenej, ale teším sa na zimu, tento rok som kúpil sadu vábničiek, tak dúfam, že sa časom zadarí :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56655 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Zimný lov líšok
Minulý rok jsem sledoval v zimě největší působení lišek a po krmení u jednoho odlehlého místa jsem se nestačil divit, když jsem zjistil, že mi na ůjeď chodilo 5-6 lišek. Letos se chystám zde lovit, už sjem si nachytal ZKW 465 22 Hornet a winchester HP 46gr. Jen aby trochu nasněžilo 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56657 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zimný lov líšok
Aj ja občas niečo nechám na obľúbenom mieste, ak nemám vylejem poldeci /neľakajte sa, nie pálenky/ rybárskej návnady, tzv. posilovača pod názvom Monster Crab. Chlapi to je smrad, že aj líška má čo robiť, aby sa udržala na labkách a je to cítiť svinsky ďaleko, raz som si kvapol na prst - VAROVANIE, nerobte to, skoro som to neumyl - hrôza, inak priláka to aj jazveca a diviaka, mám to overené. Výhoda tejto prísady je v množstve - pár kvapiek na obľúbené miesto a je to. V rybárskych to určite dostanete a aj iné smradľavoidné prísady, ktoré sa dajú použiť, dobrá je aj prísada pečeň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56659 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Zimný lov líšok
Já, pokud chci založit nové vnadiště požívám ředěnů návnadu na štiky a namatlám to na psí granule a nahážu dvě místa od sebe asi 3 metry v kruhu 5m a když vidím, že je zájem, začnu přidávat maso na kousky a sem tam vývrh. Ale většinou se mi stane, že mi to vyžere černá, ale liška se na tyhle smrady pro ryby může utlouct. potom už návnadu na ryby nepoužívám, leda na sněhu, kdy se mi ůjediště zachumelí, aby bylo dobře čitelné. Akorát bych chtěl upozornit majitele psů, že je lepší to jít aplikovat bez něho, protože domů půjdete s Makrelou místo psa a nemluvím o autu. Sám jsem se divil jak je účinná návnady na štiku a candáta při vábení lišek. Používám Master mix predator Sander od Winnerfishing, dá se i nastříkat do sáčku a proklepat v něm granule a po příchodu do honitby, těsně před čekanou jen sáček otevřu nasypu a sednu si.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56713 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
No ja som "posilovače" ešte neskúšal, dávam všelijaké prirodzené dobroty a granule Zatiaľ to vyzerá, že kmotry to intenzívne zbierajú. Zaujímali by ma vaše skúsenosti že ako často dávate matroš na vnadisko a v akých množstvách cca. Ja mám pocit že tam nosím furt málo, aj keď to je cca 2 kg resp. obdeň, často na druhý deň tam už nič nie je, možno tak pár granúl ... Chápem že asi to nie je o tom že treba líšky nakŕmiť, ale pritiahnuť, no na druhej strane mám rád pocit, že líška tam stále niečo nájde a preto sa tam bude vracať často. Aké máte Vy skúsenosti s tým?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56716 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Zimný lov líšok
no lebo dost toho pozbieraju cez den straky a vrany

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56718 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Zimný lov líšok
zvykol som granule v zime najprv zmocit vodou a tak porozhadzovat a oni pekne primrzli k zemi a lisky mali viac prace a aj viac ich ostalo na druhy vecer na zemi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56721 od Peterko57
Odpoveď od Peterko57 na tému Zimný lov líšok
Pozdravujem všetkých čo sa zaoberaju lovom líšiek. Každa rada je dobra!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56722 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
kolesart - možno by bolo dobré zasadnúť k vnadisku aj cez deň ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56725 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Zimný lov líšok
Poacher no mozno ano, ak nie tak je vidiet (ak je sneh) na snehu stopy po krídlach ako zvlietali a pristavali krkavcovite tie male svine objavia aj chlp zo 100m zhora a este aj zvolavaju ostatne to je ich typicka rodinna danost.
<br/> Ja som mal niekedy vnadisko (nechcem pisat zdochlinisko z urcitch dovodov) hned za dedinou takze vzdy ked som sa presiel okolo domu kedykolvek som hodil ocko na vnadisko a videl aky je tam pohyb. 2x sa mi stalo ze prisla liska za bieleho dna na vnadenie za dedinu ale obe boli prasive od pol pada k zadnym noham.....hlad a strata energie donutia.....O mackach tulackach a psoch ani nebudem pisat to je lepsie radsej pod ruskom tmy 8-L. Inak liska ide rada na macku &quot;domacu&quot; :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56726 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Zimný lov líšok
já mám osvědčenou metodu, pokud chci mít jen újediště na lišky a to, že si před zamrznutím půdy udělám díru do země asi 30cm a tak 10cm pod povrch položím mřížku a pod ní nahážu kusy ryb, aby to smrdělo. Zatížím mříž a trochu ji zahrabu na krajích do země, proto těch 10 cm pod zem a musí přesahovat díru o dobrých 20cm, aby mi to liška nevyhrabala. na jedné straně pletiva nechám výřez tak na pěst, abych mohl dohodit trochu rybiny a na díru položím těžší kamen, aby mi to liška nevybrala. Po zamznutí stačí jen přes pletivo nalít rybí posilovač a kolem rozházet granule a když je sníh tak je hážu do země tak, abych je co nejvíc zaboříl do sněhu a mám po sbírání ptáků. Občas chce na mříž položi kousek masa nebo rybu, aby liška věděla, že tam něco má a velice dobře to funguje, ale je potřeba se o vnadiště starat prakticky jako o prasečí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56728 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Zimný lov líšok
mne sa kopanie dier a inych prehlbni neosvedcilo par krat posnezi a oslabuje sa efekt a potom to preba cistit a pod cim sa tam motam svojim pachom a odradzam skodnu. Nahadzat kusky masa kosti a ineho bordelu do snehu nepomaha vtactvo to jednoducho najde lebo hlad je svina a musel by napadal aspon 5cm co nie je kazdy den. Jednoducho denne z &quot;dialky&quot; kontrolovat a doplnat rozhadzovanim potravy v nejakych rukaviciach aby dlho nevyprchaval ludsky pach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56734 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zimný lov líšok
Túto metódu používam aj aj a tiež sa mi osvedčila. Len ja okraje mreže nezasypávam zeminou, ale nechávam volne položenú mriežku. Líška sa prehrabáva k potrave a to ju tak zaujme, že je menej pozorná. Taktiež musí niečo nájsť a zožrať, len voňavka by ju asi odradila časom. To, že líška cíti pach človeka pri návnade nie je až taká chyba. Veď koľko krát príde priamo do dediny a do dvorov a tam je toho pachu podstatne viacej. Lovu zdar páni :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56736 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
No ja som si vnadisko zriadil na mieste kde mriežku a ani výkop nemôžem robiť, takže to rozhadzujem voľne po zemi. Akurát som len vyčistil a vykosil ten priestor. Čo sa týka môjho pachu, zdá sa že im nejako extra nevadí, večer keď dám materiál, ráno ho niet, to znamená že im asi veľmi nevadí, určite sa jedná o líšky, lebo si vnadisko značia svojim trusom. Zišla by sa mi fotopasca, aby som vedel kedy asi zvyknú navštevovať vnadisko. Vy mávate aké skúsenosti, kedy je najviac navštevované?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56738 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Zimný lov líšok
nyní jsem v polní honitbě 200-300m/m v příměstské oblsti a z jedné strany je hranice dálnice. V této honitbě většinou chodí liška na sněhu v prosinci mezi 24:00-3:00 mám vypozorované ze statistiky, kterou jsem si minulý rok dělal, že většina na voelkém prostranství a u silnice chodí mezi 0:30-2:00 ráno. Pokud se přesunu blíže ke vsi a k lesu tam je možné lišku potkat mezi 20:00-23:00. Při silných mrazivých nocích chodějí i dříve a častěji. V horské honitbě 800-1050n/m jsem lišku lovil ráno těsně po rozednění, v poledne mezi 12:00-16:00 a potom kolem půlnoci, když cárovaly po zasněžených loukách. Důležitá věc je vědět, že lišky ve stejné hodině vychází na různých místech dost odlišně a je dobré si udělat čas a ztrávit v lese i třbeba 8 hodin a sledovat, kdy vychází. ideální je pokud chci lovit odpoledne a večer zasednout hodinu před západem slunce například dnes v 16:30 a vydržet tam do 20:00, klidně chodit 4 dny za sebou a když vím, že tam liška je a v tuto dobu se neobjevila, posunu dobu čekané na 18:30-22:00 zase 4 dny až dojdu do doby, kdy vytahuje. Většinou chodí pravidelně v malém časovém rozmezí a touto metodou jsem mnohokrát našel optimální čas, kdy sedět, platí to i u černé. Samozřejmě se může některý den výrazně lišit, třeba kvůli změně počasí, ale dá se takto celkem snado najít ideální doba lovu. Další metoda, kterou jsem praktikoval hlavně ve velkých mrazech, bylo, že jsem jezdil vždy ve 24:00 kolem honitby autem a sledoval, kde lišky uvidím. Jakmile jsem zahlédl někde na poli kmotru myškovat, vzal jsem 222rem a s trojnožkou a zaječím vřeštidlem a myškovačkou jsem se přemístil k nejbližšímu krytu a zde jsem zkoušel lišku vábit. Někdy mi nezbrala, ale většinou do těch 200m velmi často přišla a dala se ulovit. Klasickou újeď jsem praktikoval většinou v době, kdy bylo hodně sněhu a lišky se bořily ve sněhu a nechodily na pole, ale jen v lese po cestách, kde je idální čekat s brokovnicí po setmění a většinou k člověku dojde na pár metrů, mají velice rády stopy po traktoru a svážnice po těžbě. Celkem dobře se loví liška na myškovačku nebo lasičku při setmění.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56739 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
Dík Patrik za postrehy, som si aj myslel že sa prácnemu zisťovaniu optimálneho času asi nevyhnem ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.184 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 207 návštevníkov a žiadni členovia on-line